Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (660. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.924
Cevap
180
Favori
2.548.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 658659660661662
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Vestel annemde var. Rezalet bir makine. Sürekli bardakları çiziyor. Malzeme kalitesi de hiç hoşuma gitmedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • auzdil A kullanıcısına yanıt
    Vestelleri direkt eleyin.

Arçelik'in fiyatı uygun. Yazlık için yeterli (minimalist yaklaşımla).

Fakat madem sizinkiler yazlıkta 6 ay kalıyorlar (genelde yazlık olayı 2-3 aydır), bu sebeple diğer yazdıklarınızdan daha iyi bir makine almak için Profilo'yu seçebilirsiniz.

Yalnız Arçelik 6233'ün fiyatındaki azlık dikkatimi çekti ve internetten baktım; 900 liranın altında fiyat göremedim. Yazdığınız fiyatta bir yanlışlık yoksa, yani gerçekten bu fiyata bulduysanız, gayet iyi bir fırsat olduğunu düşünerek Profilo'dan 300 lira ucuza alma avantajıyla Arçelik'i seçebilirsiniz.
  • Arçelik fiyatını sanırım hatalı yazmışım, ben de bukamadım.

Bu durumda
    Arçelik 6233 - 900 TL
    Altus AL 434 C 790 TL

arasında kaldım, yoksa 200 fark verip profilo yu mu ak dersiniz
  • auzdil A kullanıcısına yanıt
    @auzdil, bütçeniz çok zorlanmayacaksa Profilo'yu alın. Kesinlikle daha kaliteli ve daha donanımlı bir makinedir.

Altus da bulunduğu ucuz segmente göre gayet iyidir. Fiyatına göre memnun eder ama haliyle kalite olarak Profilo BM4226EG'den geridedir (ikisini de yakından görüp baksaydınız, kapaklarından bile malzeme kalitesi farkını anlardınız).

Özetle, ebeveyniniz yılın yarısında orada kaldığı için, bütçeniz çok zorlanmayacaksa Profilo BM4226EG almanız tartışmasız daha iyi bir tercih olur. Tabii "Benim için şu anda 300 lira önemli bir fark" derseniz de Altus'u alırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenman -- 16 Haziran 2018; 20:9:8 >
  • 800-900 araliginda ne onerirsiniz arkadaslar?

• Merhaba,
    evdeki 13 yıllık vestel marka bulaşık makinesini değiştirmeye karar verdim.
    siemens marka alacapım. o kesin. ancak model de karar veremedim. almak istediğim kriterler:

1- alman üretim
    2- içi paslanmaz çelik
    3- tercihen 3-4 max 5 programlı

3-4 model var ancak kafamda bir sürü soru işaretleri var:

1- alman üretim olanlar almanya şartlarına göre üretildği için ( su tüketimi az) türkiye şartlarına göre bulaşıkları kireçli çıkartma gibi bir durum söz konusuymuş?
    2- siemens müşteri hizmetylerini aradığımda alman üretim ile yerli üretim arasında kalite ve parça açısından hiçbir fark olmadığını belirtti. ancak siemens bayisi öyle demiyor?
    3- almayı düşündüğüm modeller:

- sn257i00mt
    -sn257i00nt
    -sn236i00it
    -sn236i00jt
    -sn234i00dt

bunlardan birisini alacam nihayetinde. değerli görüşlerinizi beklerim.

• Ben de aynı ikilemde kaldım, arada çok cüzzi fiyat farkı var.
    bu iki ürünün üretim yerleri Türkiye mi, ithal geleni var mı ?

Yada sorumu şöyle değiştireyim, Profilo dan 1200 TL civarına alacağına,
    ithal gelen siemens, veya Bosh şunu al diyeceğiniz bir model var mı acaba ?
  • Herkese merhaba arkadaşlar. 1000-1300 TL arası hangi bulaşık makinasını önerirsiniz. Teşekkürler.
  • Merhaba arkadaşlar ben yeni bulaşık makinesi alacağımda , makinenin yerinide değiştirmek istiyoruz. Acaba değiştirirken bu boru ve musluk takma gibi tesisat işini montaj ekibi yapar mı ? Yaparsada ücretli mi yapar ne kadar alır ?

• Tesisat hazırsa (musluk gider vs) istediğiniz yere kurar servis. Gideri vs takmakla uğraşmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Lazpanyol

Tesisat hazırsa (musluk gider vs) istediğiniz yere kurar servis. Gideri vs takmakla uğraşmaz
    Teşekkür ederim hocam cevabınız için , ücretini ödesekte yapmazlar mı hocam ?

• Sanmıyorum

• Herkese merhabalar,

Yaklaşık 9,5 yıl önce aldığım siemens bulaşık makinesi sizlere ömür. 1 ay boyunca çözüm bulunamayan e24 hatası veriyordu. en sonunda servis bugün beyinle alakalı olduğunu belirtti. kontrollerde alt tamburdan sızdırma olduğu da ortaya çıktı 1 kez de e15 vermişti. Velhasıl kelam bize 1.000 tl üzeri bir fiyat çıkardılar. ben de mantıklı olarak yeni bir makine almaya karar verdim.

Aslında bsh gurubundan memnunum bulaşık makinem siemens de alman üretimiydi. kısa bir araştırma sonucunda profilo bm 6480 olan ilgimi çekti. eşimin inox ve çelik kazan isteği de etkili oldu.

Evlenirken tüm beyaz eşyalarımı bu forumdan araştırarak tercih etmiştim. Özellikle candoğan bey çok yardımcı olmuştu.

Sizlerden tekrar tavsiyeler bekliyorum. belirttiğim model hakkında görüş belirtirseniz sevinirim. Herkese şimdidien teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taktaktikitikitak

Teşekkür ederim hocam cevabınız için , ücretini ödesekte yapmazlar mı hocam ?

Alıntıları Göster
    Ben de yapacaklarını sanmıyorum. Siz yine de kullandığınız markanın çağrı merkezini arayarak sorunuz. En azından net bir cevap alır ve ona göre tesisatı değiştirme planlaması yaparsınız.
  • Ankastre bulaşık makinesi alacaklar için yazmak istedim, Hepsiburada'da şu an Grundig GNV 4193 XT Deluxe modeli 2290 TL ve 7 yıl garantili. Bu seviyede bir cihaz için çok uygun fiyat üstelik 7 yıl garantisi de cabası. İhtiyacı olan kaçırmasın derim. Umarım yerli ürünlerimizin fiyatları hep böyle olur ve rahatlıkla önerebiliriz.

Link:https://www.hepsiburada.com/grundig-gnv-4193-xt-deluxe-a-9-programli-ankastre-bulasik-makinesi-p-HBV000004VDLN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @CAN@ -- 23 Haziran 2018; 20:45:48 >
  • siemens sn236i00it aldım 2150 tl ye . kurulum bugün yapıldı. izlenimlerimi paylaşacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC@DC

Sabah baktım bulaşıkları çok güzel yıkamış. İki saat sürdü yıkaması. Dediğiniz özellikleri daha çözemedik.
    Sizin yorumlarınızı görünce bende aldım bugün. Dün eşime gösterdim modeli beğendi. Ama media mrkt de teşhir ürünü kalmıştı. 1599 TL ye. Bende n11 den sipariş verdim.
    1659 TL ye. 33 tl kupon vardı. Birde 75 TL world puan kazandım. 1551 TL ye gelmiş oldu. Umarım memnun kalırız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enginpalabiyik

siemens sn236i00it aldım 2150 tl ye . kurulum bugün yapıldı. izlenimlerimi paylaşacağım
    ilk bulaşığı yıkadık. eko 50 vario speed ek programı ile 1 sa 9 dak da programı tamamladı. genel yıkamada sorun yok. yeni olduğu için sanırım makina içinde hani sıfır arabalarda bir koku olur ya onun gibi bir koku var. geçmesini umut ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: struma

Sizin yorumlarınızı görünce bende aldım bugün. Dün eşime gösterdim modeli beğendi. Ama media mrkt de teşhir ürünü kalmıştı. 1599 TL ye. Bende n11 den sipariş verdim.
    1659 TL ye. 33 tl kupon vardı. Birde 75 TL world puan kazandım. 1551 TL ye gelmiş oldu. Umarım memnun kalırız.

Alıntıları Göster
    20 gündür kullanıyoruz hiç bir sorun olmadı eski makinemiz bulaşık yıkamıyormuş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biraz süre geçmiş yeni gördüm mesajınızı kusura bakmayın.

Öncelikle modelleri şu anda hatırlamıyorum fakat eski mesajlarda belirtmiştim, zaten o modelleri almayı planlayan arkadaşlar google'da arama yaptıklarında karşılarına mesajlar çıkacak ve ona göre seçim yapacaklardır.

Asıl önemli olansa söylediğiniz gibi modelin ne olduğu değil Siemens'in ve BSH grubunun ürünlerinin arkasında durmayıp müşterilerine yaşattıkları sıkıntılar. İnsanları uyardığım konu mesajımı okuduğunuzda açıkça anlayabileceğiniz üzere bu husus. Siemens kullananların mutlulukları ise(sizin için de geçerli olmak üzere) garanti uzatma yapmadıysanız yaklaşık 3 yıl sonra, yaptıysanız ise(2. keze denk gelen) 6-7 yıl sonra alacağınız E:09 hatası ile son bulacak. Müneccim değilim, genelleme yapıyorum, iki tık tık bi de google'dan benden başka bunu yaşayan var mı diye bakıyorum.

Rasyonel tüketici sizin özelinizde makinenin "çok mükemmel" olmasını değil, genel olarak servis hizmetlerini ve ürünün dayanıklılığını/yaşattığı problemleri göz önünde bulundurarak ürün aldığı için, burada model belirtmek yerine genelleme yapmak daha kesin bir kanı ortaya çıkartacaktır.

Tabi rasyonel olmayan ve bunları göz önünde bulundurmayan tüketiciyi de göz ardı etmemek adına kendilerine güzel kullanımlar diliyorum, bir gün forumda bir tip vardı o zamanlar dinlememiştim derler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murdock9999 -- 27 Haziran 2018; 11:50:11 >

• 
Sayfa: önceki 658659660661662
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.