Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (659. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.924
Cevap
180
Favori
2.548.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 657658659660661
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam arçelik siyah tam ankastre al ömür boyu kullan

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kepirlikerem

Peki hocam bunun servis ağına kim bakıyor şu an bilginiz var mı ? Başına bişey geldiğinde direk Ariston'mu ilgileniyor ?
    Servis hizmetini Hotpoint/İndesit sağlıyor. Yani değişen bir şey yok aslında ama kurumsal olarak Whirlpool markasına aitler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamlar;
    bu ürünü önerir misiniz?https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/profilo-bm4160eg-piano-black-siyah-4-prg-a-bulasik-makinesi-350855094

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi transglobal -- 5 Haziran 2018; 15:17:23 >

• Bugün servis kurulum yaptılar. Makine çok sessiz hiç su sesi duyulmuyor. İç hacmi kullanışlı özellikle kaşık koyması iyi oldu. Şimdi çalışıyor yıkaması bitince yorum yaparım. Hanım piril gold jel kullanıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AC@DC kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın, bir ara bu modelleri incelemiştim mağazada ama üst sepet tasarımı biraz kullanışsız geldi bana. Sol taraftaki geniş düzlük büyük parçalar koymak için tasarlanmış ama bardak koymak için de ortaya yatabilen tel yapsalar daha iyi olurmuş. Yıkaması hakkında görüşlerinizi merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Güle güle kullanın, bir ara bu modelleri incelemiştim mağazada ama üst sepet tasarımı biraz kullanışsız geldi bana. Sol taraftaki geniş düzlük büyük parçalar koymak için tasarlanmış ama bardak koymak için de ortaya yatabilen tel yapsalar daha iyi olurmuş. Yıkaması hakkında görüşlerinizi merak ediyorum.
    Sepet konusunda en başarılı Bosch grubu bence. Sepetleri çok kullanışlı usülünce yerleştirildiğinde neredeyse 2 makinelik bulaşık alıyor :)
  • AC@DC kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın. Whirlpool grubunun beğendiğim modellerinden. Üstelik fiyatı da özelliklerine göre oldukça iyi. En çok merak ettiklerim Power Clean özelliği ve 3 sepeti ayrı ayrı yıkama opsiyonu. Bu özellikleri kullandığınızda sonuçları bizimle paylaşırsanız çok memnun oluruz.

• Bulaşık Makinesi alırken mutlaka servis ve garanti konusundaki tutumlarına bakınız.

• Sabah baktım bulaşıkları çok güzel yıkamış. İki saat sürdü yıkaması. Dediğiniz özellikleri daha çözemedik.

• quote:

Orijinalden alıntı: -YucukluSucurtam-

Sepet konusunda en başarılı Bosch grubu bence. Sepetleri çok kullanışlı usülünce yerleştirildiğinde neredeyse 2 makinelik bulaşık alıyor :)

Alıntıları Göster
    Evet BSH grubu bu konuda gerçekten çok iyi arçelik beko da son yıllarda düzeltti sepetlerini, hatta üst sepette iki katlanan telli modelleri inanılmaz kullanışlı oldu. 11 yıl önce biz aldığımızda ortası bombeli olan sepetlerden vardı hiçbir şey düzgün yerleşmiyordu o sepetlere hala da grundig ve altusta o sepetleri kullanıyor çok çok kötüydü. Yeni tasarımlı sepetler çıktığında hemen gidip servisten aldım eskiyi söküp yeniyi taktım. Resmen makine çağ atladı. Sonuç olarak bu makinelerin sepet tasarımları her açıdan çok önemli. Birinde makine bulaşık yerleştirmek zulüm oluyorken birinde her şey yerine girdiği için basit bir işlem haline geliyor.

• batu25 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum, dediklerinizin farkındayım bahsettiğiniz Arçelik bulaşık makinelerine baktım iki katlabilen teller gerçekten çok kullanışlı, bizim evde bulaşık türü olarak en çok plastik küçük taslar ve küçük tabaklar çıkıyor. Makinem Bosch grubu bilirsiniz üst sepette 6 tane geniş aralıklı çukur kase koymak için teller var. O tellerin hepsi ya küçük tabaklarla doluyor geniş plastik tasları en sağdaki geniş bölmeye üstü kahve fincanı olan yerin altına yatırıyorum. Yatık olduğu için fazla yer kaplıyorlar. Arçelik grubu bahsettiğiniz sepetli bulaşık makinem olsa o katlanabilen tellere çukur tasları plastik kapları oraya koyardım.

Şu an Arçelik grubunun yeni tasarım sepetleri Bosch grubundan da kullanışlı, ama bu sepet tasarımının icadı Bosch diye biliyorum 30 senedir nerdeyse aynı tasarım sepetler kullanıyorlar o yüzden Beko yu saymadım. Miele yi saymama bile gerek yok o bu işin Mercedes i .

Altus Grundig genelde market spot markaları farkederseniz Arçelik Beko dan fiyatları daha uygun o yüzden onlar özellik fonksiyonel olarak biraz Arçelik grubunun gerisinden gidiyorlar zaten kalite farkları da var .

Sadece bulaşık makinesi değil aslında bir ürün ne kadar iyi olursa olsun kullanışlı veya kullanışsız olması veya fazla elektronik ise düzgün olan olmayan yazılımı o ürünün kullanıcıya olumlu veya olumsuz etki yaratması yeterli.

Misafirliğe tanıdıklarımın evine gittiğimde onlara yardım ediyorum makinelerin sepetleri çok kullanışsız tümsekli sepet bulaşık yerleştirirken akla karayı seçiyorum resmen.

Çok iyi yapmışsınız gerçi makineniz de 11 senelikmiş ama yine de hayırlı olsun güle güle kullanın,

Ben kendi makinem de fırın tepsilerini yıkarken üst sepeti çıkarıyorum tepsileri alta dikey koyuyorum fakat sonra o üst sepeti takmak Benim için işgence oluyor zorlanıyorum.

Neyse başınızı çenemle daha fazla şişirmemeyim ne sepetmiş demeyin ondan sonda iyi geceler :),

• quote:

Orijinalden alıntı: murdock9999

Eveet arkadaşlar bana hayırlı olsun, sonunda Siemens'in BSH grubun gazabından kurtuldum. İki hafta önce sonunda hakem heyeti sonuçlandı ve Alman üretimi çelik tabanlı Siemens makinenin çürük yumurta kokusu yaptığı heyet tarafından belgelendi. Siemens de buna şikayet etmedi, artık avukat arkadaşımın para kazanmasından mı korktular, zaten koku yaptığını bildiklerinden mi bilemem. Siemens'in servisi hakkında atıp tutan, servisin iyi olduğunu savunan herkesin alnını karışlıyorum içtenlikle. Bu kadar yalancı, bu kadar iki yüzlü ve bu kadar kendi malına toz kondurmamak için takla atan ama size b.k atmaktan eksik kalmayan servis/müşteri hizmetleri görmedim. 9 farklı servis çağrımda her seferinde bulaşıkta koku olmadığını söyleyen ama o makineden çıkardığım bardakla su içerken ağzı yüzü değişen değerli servis elemanlarına teşekkür ediyorum, bana bu rezilliği yaşattığı için.

Sonunda paramı uzatılmış garanti ücreti ile beraber nakit olarak hesabıma yatırdılar.

Önyargılılar için, konunun evveliyatını okumayanlar için tekrar ediyorum: BSH grubunun çamaşır makinesi, buzdolabı, ocak ve fırınından yana şikayetim yok, firmaya garezim yok(tu) ancak arkadaşlar BULAŞIK MAKİNESİNİ BSH GRUBUNDAN (SIEMENS/BOSCH/PROFILO) ALMAYIN. Bu konuda adamlar rezil işte, açık, net. Servis de ürününün arkasında durmuyor, suçu size atma derdinde. Isıtma problemi olsun, kurutmaması olsun, bardakları çizmesi olsun, e:09 olsun, çürük yumurta kokusu olsun böyle b.ktan bir bulaşık makinesi işte :)

Bu arada yaşadıklarımın ardından yoğurdu üfleyerek yediğim için daha ucuz olsun diye 1300TL'ye Arçelik 6355 aldım. Makine gayet iyi yıkıyor koku da yok. İlerleyen zamanlarda problem yaşarsam iletirim, umarım öyle bir şey olmaz.

Burada iyi kötü yardımcı olan, derdimi paylaşan ve sürece iyi kötü dahil olan herkese teşekkür ediyorum. Umarım aklı başında araştırıp iyisini almaya çalışanlar yaşadıklarımdan ders alır da benim yaşadığım daha doğrusu Siemens'in bana yaşattığı rezilliği yaşamazlar.
    Hocam aldığınız modeli de söylerseniz herkes ona göre tebirli olsun.

Ben de Siemens kullanıyorum ve çok çok memnunum.Sizin yazdıklarınızı almadan önce okumuştum.Komşum de benzer şekilde memnun değildi ancak ben akastre olarak alman üretimi SN557S00MT modelini aldım çok çok memnumum.Dediğiniz hiç bir problemle de karşılaşmadım.

Yıkaması-kurutması-sessizliği-0 koku yapması çok mükemmel.

Aldığınız modeli söylerseniz en azından insanlar o modele karşı tedbirli olurlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: -YucukluSucurtam-

Kesinlikle katılıyorum, dediklerinizin farkındayım bahsettiğiniz Arçelik bulaşık makinelerine baktım iki katlabilen teller gerçekten çok kullanışlı, bizim evde bulaşık türü olarak en çok plastik küçük taslar ve küçük tabaklar çıkıyor. Makinem Bosch grubu bilirsiniz üst sepette 6 tane geniş aralıklı çukur kase koymak için teller var. O tellerin hepsi ya küçük tabaklarla doluyor geniş plastik tasları en sağdaki geniş bölmeye üstü kahve fincanı olan yerin altına yatırıyorum. Yatık olduğu için fazla yer kaplıyorlar. Arçelik grubu bahsettiğiniz sepetli bulaşık makinem olsa o katlanabilen tellere çukur tasları plastik kapları oraya koyardım.

Şu an Arçelik grubunun yeni tasarım sepetleri Bosch grubundan da kullanışlı, ama bu sepet tasarımının icadı Bosch diye biliyorum 30 senedir nerdeyse aynı tasarım sepetler kullanıyorlar o yüzden Beko yu saymadım. Miele yi saymama bile gerek yok o bu işin Mercedes i .

Altus Grundig genelde market spot markaları farkederseniz Arçelik Beko dan fiyatları daha uygun o yüzden onlar özellik fonksiyonel olarak biraz Arçelik grubunun gerisinden gidiyorlar zaten kalite farkları da var .

Sadece bulaşık makinesi değil aslında bir ürün ne kadar iyi olursa olsun kullanışlı veya kullanışsız olması veya fazla elektronik ise düzgün olan olmayan yazılımı o ürünün kullanıcıya olumlu veya olumsuz etki yaratması yeterli.

Misafirliğe tanıdıklarımın evine gittiğimde onlara yardım ediyorum makinelerin sepetleri çok kullanışsız tümsekli sepet bulaşık yerleştirirken akla karayı seçiyorum resmen.

Çok iyi yapmışsınız gerçi makineniz de 11 senelikmiş ama yine de hayırlı olsun güle güle kullanın,

Ben kendi makinem de fırın tepsilerini yıkarken üst sepeti çıkarıyorum tepsileri alta dikey koyuyorum fakat sonra o üst sepeti takmak Benim için işgence oluyor zorlanıyorum.

Neyse başınızı çenemle daha fazla şişirmemeyim ne sepetmiş demeyin ondan sonda iyi geceler :),
    Yaklaşık üç dört yıl oldu tam hatırlamıyorum yeni sepete geçeli biz daha bir kere şurası da keşke şöyle olsaymış demedik katlanan teller süper bir şey ve kademeli oluşu da büyük artı diğer tarafı da bosch ile aynı zaten en beğendiğim kopya çekme de bu oldu arçeliğin yaptığı çünkü hem sorun olmayan yeri aynen alması hem de sizin yaşadığınız sorunun önünene geçmek için kademeli ve katlanan iki sıra tel koyması güzel düşünce olmuş benim açımdan Sonuç olarak makinenin sepetlerinin tasarımı azımsanamayacak kadar önemli aslında. Hatta farkında olmasak bile yıkama performansını dahi etkileyen bir durum çünkü kaplar için düzgün koyacak yer bulamayınca birbiri üzerine dayanıyorlar bu da ya içlerine su girmesine engel oluyor ya da dayandıkları yerlerden hem çizilmelerine hem de su lekesi kalmasına sebep oluyor ama her şey kendi için ayrılmış yerlere girdiğinde birbirine dayanma en aza iniyor ve daha kusursuz sonuçlara alınabiliyor.

• Profilo BM4225EG ile Profilo BM4226EG modelleri arasında ne gibi teknik ve kullanım farkı var sizce? Arada 200 TL var, galiba ikincisi daha yeni model. Bu iki modele kadar düşürdüm. Hangisini tercih etmeliyim?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC@DC

Yarın getircekler kurulum yapılınca bıraya yazarım yorumları iyi geceler.

Alıntıları Göster
    Hocam ilk izlenimler nasıl? Önerir misin makinayı günde 2 sefer bulaşık makinası çalışıyor evde

• quote:

Orijinalden alıntı: xantorus

Hocam ilk izlenimler nasıl? Önerir misin makinayı günde 2 sefer bulaşık makinası çalışıyor evde

Alıntıları Göster
    Makine fiyatına göre çok iyi öneririm. Bulaşıkları güzel yıkıyor.

• Arçelik bulaşık makinesi var bizde 5 yıllık makine

Güzel yıkamıyor. İz kalıyor hep bulaşıklarda çalkalayıp koyuyoruz hem.

Konuyu gördüm yazayım dedim. Bulaşık deterjanını da kalitelisinden alıyoz yinede olmuyo tam temizlik

• quote:

Orijinalden alıntı: baloncuk

Profilo BM4225EG ile Profilo BM4226EG modelleri arasında ne gibi teknik ve kullanım farkı var sizce? Arada 200 TL var, galiba ikincisi daha yeni model. Bu iki modele kadar düşürdüm. Hangisini tercih etmeliyim?
    İkisi arasındaki en belirgin fark, 4225'te tabanın çelik, 4226'da tabanın polinox olması. Bir de küçük bir fark olarak 4225'in bazı programlarındaki su tüketimi 4226'ya nazaran daha az (resmi sitesindeki teknik verilere göre)

Fiyat notu: alacağınız yerdeki fiyatları bilemiyorum ama internetteki fiyat arama motorlarına bakınca 200 değil 100 liranın biraz üstünde bir fark görünüyor (en ucuz fiyatlı ve ücretsiz kargolu seçeneklere göre söyledim). Buna mukabil "Bu fark için çelik tabanlı modeli seçmeye değer mi?" sorusuna "Ben çelik tabanı şart olarak görmüyorum ama kimisi çok önemsiyor ve öyle istiyor. Dolayısıyla tercih sizin" diyebilirim.

• Yazlıkta anne-babamın kullandığı 20 yıllık makine bugün emekli olmaya karar verdi.

400 TL gibi bir ücret çıkınca, usta da , yenisini almalarını tavsiye etmiş.

Bir kaç siteyi inceledim, 1000 TL bütçeyi aşmayacak ürünlere baktım. Burda hiç kimse Vestel tavsiyesinde bulunmamış, o kadar mı kötü sorusu geldi aklıma

Şuan aşağıdakiler arasında kaldım.

Vestel BM-401 1000 TL

Vestel BM-301 - 790 TL

Arçelik 6233 A+ 3 - 790 TL

Profilo BM4226EG Bulaşık Makinesi 1090 TL

Sonuçta yılın 6 ayı kullanılacak bir makine için siz olsanız hangisini alırdınız

• Onlineportakal isimli sitede revizyonlu beko bulaşık makinaları çok uygun fiyata satılıyor 1yıl garantili. İnox. 4__5_6 programlı. Normalinden 500tl daha uygun yaklaşık olarak. İhtiyacı olan baksın.. Kredi kartına da uygun taksitleri var. Ben son anda ikinci el miele bulunca siparişimi iptal etmesem bm6006 modelini alıyordum 12taksit kargo dahil 1190tlye..

• 
Sayfa: önceki 657658659660661
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.