Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (653. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.924
Cevap
180
Favori
2.548.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 651652653654655
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şöyle bi yorumlara baktım pek olumlu bi şey göremedim

BSH veya arçelşkte önereceğiniz model var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • reallist55 kullanıcısına yanıt
    beko bm-6006, bm-6016, bm-8008 ... 6006 inox aldık gayet iyi ...
  • Arkadaşlar düşük bütçeli bir bulaşık makinesi bakıyorum annem için alacağım aşağıdaki linkteki bugün için indirimli ve 7 yıl garantisi var ama bu marka bulaşık makinası önerir misiniz? İndirim bitmeden önerilerinizi bekliyorum

http://www.hepsiburada.com/grundig-gdf-5202-a-5-programli-bulasik-makinesi-p-MTGRUGDF5202?magaza=Hepsiburada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi catkara -- 8 Nisan 2018; 16:55:21 >
  • Profilo BM6420MA modeli için ne düşünüyorsunuz

N11 de kuponla 1.360 tl ye alıyoruz

Bayide 1.650 tl

• quote:

Orijinalden alıntı: reallist55

Şöyle bi yorumlara baktım pek olumlu bi şey göremedim

BSH veya arçelşkte önereceğiniz model var mı ?
    Oradaki yorum yapanları okudum ben bulaşık makinesi almadan önce buradaki formu baştan sona kadar iki kere okudum çok araştırdım 1.5 yıl sürdü Makine almam daha önce hiç bulaşık makinesi almadık kullanmadık. Benim evimde TV , buzdolabı, çamaşır makinesi hepsi LG . Bulaşık olarak Profilo Bosch Siemens bunlardan birini alacaktım ama şikayet olarak en çok koku , tam kurutmama şikayet leri okudum. Aslında makine bunlar hepsinde bir şikayet var ben LG aldım ve çok memnunum mükemmel makine genelde gece yarısı 1 ayarlıyoruz saati gelince açılıyor yıkıyor kurutuyor . Bize sadece sabah makine yi boşaltmak kalıyor. Şimdiye kadar 3 çeşit deterjan denedik hepsi tablet di . İlk deterjan bim deki binactivit di Almanyada üretilen deterjan gayet güzel. İkinci deterjan pril Gold oda süper yıkıyor . Son finish quantum bu en süperi. Makine 5 program otomatik , çift duşlama , hızlı , eko ve hassas. Makine sessiz çelik taban ve 3 pervane buraya dikkat 3 pervane en alt orta ve tavanda pervane var her yere suyu tanzikli vuruyor. Bu marka olsun başka marka olsun kullanmayan kişilerin yorumları dolu. Herkes markada ön yargılı . Adama soruyorsun kullandınmı cevap yoooo. Nerden biliyor netde okudum yok duydum. Ben buraya kullanıcı olarak yazıyorum.geçmiş sayfalarda makine nin resmini paylaştım hem kapalı kutu hali hem kurulu hali. Karar senin Beko BM 6016 modelinede bakabilirsin. Karar senin.

• reallist55 kullanıcısına yanıt
    Geçen yıl @shopsiemens'den sn236i00it modelini aldım. Almanya üretimi, çelik tabanlı. Bazen kalabalık misafir grubu ağırlıyoruz makine ağzına kadar çakılı oluyor yinede çok güzel yıkıyor, maşallahı var yani.

Edit: fairy platinium kullanıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escanor_ -- 9 Nisan 2018; 12:34:37 >
  • quote:

arkadaşlar 15 yıllık arçelik bulaşık makinesi artık iyi temizlemiyor.
    hanımda değiştir dedi.

evdeki tüm eşyalar evlenirken almıştık hepsi arçelikti.
    önce çamaşır makinesi bozuldu sonra buzdolabı.
    ikisinide profilo aldık.
    evde 2 çocuklu 4 kişilik aileyiz.
    çok fazla bulaşık çıkıyor dolayısıyla

bize hangi makineyi önerirsiniz.
    bütçe 1.500-2.000 arası olabilir

saygılar şimdiden
    Ben şu makinenin ankastre olanını kullanıyorum çok memnunum.

Almanya üretimi ve 1 saatlik kısa programı var ve çok çok güzel yıkıyor.Kurtması da çok iyi.

Eşim çok memnun ve kısa programda bile çok iyi yıkadığı için beklentisini fazlasıyla karşılıyor.Malum bayanlar kısa sürede iyi yıkasın istiyorlar.

Finsh Quantum parlatıcı ve tablet kullanıyoruz.Tuz hiç koymadık.Şuana kadar çok iyi.

Bu makineyi al arkana bakma....Beklentinin fazlasıyla karşılayacaktır.

Garantisini 7 seneye uzattım.Motor için zaten 10 yıl garanti veriyorlar...

Çok iyi makine

https://www.hepsiburada.com/siemens-sn257w00mt-bulasik-makinesi-p-HBV000007GAJS?magaza=Ab%20Store&wt_gl=cpc.elk.beyazesya-bulasik-makinesi-mda.pla&gclid=CjwKCAjw-6bWBRBiEiwA_K1ZDX7T6Eh5VQfBniIcUbhC1cI2KeKtCDK_DFrVEc-qrPcjDwWZTDXNIxoCdMkQAvD_BwE

https://urun.n11.com/bulasik-makinesi/siemens-sn257w00mt-bulasik-makinesi-P248081257?cid=700501&utm_source=comp_akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel&utm_content=102_209_3058&utm_term=

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arizona76 -- 9 Nisan 2018; 9:6:51 >

• genel kanı simens almam yönünde.
    ben yanlış biliyor olabilirim ama boch simens profilo aynı fabrikada aynı hattı kullanmıyor mu ?
    kalite farkı varmıdır arasında ?
  • quote:

genel kanı simens almam yönünde.
    ben yanlış biliyor olabilirim ama boch simens profilo aynı fabrikada aynı hattı kullanmıyor mu ?
    kalite farkı varmıdır arasında ?
    Sanrım öyle ama ben özellikle Almaya üretimli modeli tavsiye ettim.

Şuan evimde de bu modelin ankastresi var.

Kurutması yıkaması herşeyi çok güzel.O yüzden kendim kullandığım için bunu tavsiye ettim.

Bosch da Profilo da aynı kalitede olabilir ama dediğim gibi ben evimdeki kullandığım modeli tavsiye ettim.

Şuan fiyatı da oldukça uygun.

2000tl'ye çok fazlaca memnun kalırsınz.Galiba sotkta 1 tane kalmış eğer Siemens alacaksanız kaçırmayın.

Almanya üretimi olması kalite olarak bir tık daha iyi gibi.

7 yıl garanti 10 yıl motor garantisi ile fazlasıyla işinizi görür.

Zaten hanım kullanacaksa 2 program max kullanacağı.

N11'de beyaz eşya için de geçerli %11 kupon var.Daha da avantajı olur.(33 TL indirim oluyor çok birşey değil ama indirim indirimdir.)

https://www.n11.com/kampanyalar/evlilik-hazirliklari

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arizona76 -- 9 Nisan 2018; 11:48:31 >

• teşekkür ederim.
  • Ankastre montajında sıkıntı yaşadınız mı?
    Ben de ankastre düşünüyorum ama kararsız kaldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fifa_05

Ankastre montajında sıkıntı yaşadınız mı?
    Ben de ankastre düşünüyorum ama kararsız kaldım.
    Yok hocam hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Yalnız monte ettireceğiniz yerde duvarda hiç birşey olmasın.

Priz,doğalgaz hortumu v.b...Dümdüz duvar olmasına dikkat edin.Böylece daha iyi oturuyor.

Kapanığını da marangoza yaptırdım çok güzel oldu.
  • Dolar 4.13 TL olmuş. Onumu alsam bunumu alsam derken 5 lirayı bulacak

• Eveet, Siemens almayı düşünen arkadaşlar müneccim değilim ama gelecek hakkında bilgi verebilirim, en azından kendi yaşadıklarımı aktarayım...

Yıllar önce Alman üretimi çelik tabanlı Siemens bulaşık makinesi hakkında başvurduğum Tüketici Hakem Heyeti sonunda Siemens ve BSH arasındaki 4 yazışmadan sonra bilirkişi tayin ederek evime gönderdi bir önceki hafta sonu. Bilirkişi makineyi çalıştırıp bitince bulaşıkları kokladı ve iğrenç çürük yumurta kokusunu o da aldı, makinenin bir yerlerini kontrol etti ve buna istinaden bu makinede yıkanan bulaşıkların kullanılamayacak kadar koktuğunu rapora yazdı.

O kadar süredir ne yapıyorsunuz diye soran olursa söyleyeyim: bulaşıkları makineden kurutma yapmadan çıkarıp elde yıkıyoruz ve bulaşık selesinde kurutuyoruz. Eğlenceli işler bunlar, darısı başınıza

Not: Konunun evveliyatı hakkında bilgi almak için google'da "siemens çürük yumurta kokusu" şeklinde arama yapabilir veya bu konunun geçmişindeki mesajlarımı okuyabilirsiniz.

• Selam. Arkadaşlar herkes bu makineyi alsın .

https://youtu.be/-9_eko1vHVE

• Bu makinanın ankastre modeli nedir bulamadım ben.
  • beyretm B kullanıcısına yanıt
    lg ankastre bulaşık makinası yok ama
  • http://www.siemens-home.bsh-group.com/tr/urun-listesi/bulasik-makineleri/solo-ve-ankastre-bulasik-makineleri/yari-ankastre-bulasik-makineleri/SN557S00MT?breadcrumb=fullsizesemiintegrateddishwashers

Benim kullandığım model bu.Siemens'te çalışan arkadaşımın indirimi ile 2.600 gibi bir fiyata geldiği için tercih ettim.

Yıkaması da kurutması da çok çok iyi...

Sürekli 1 saatlik programını kullanıyoruz.

Tuz hiç kullanmadık.

Evdekiler fazlasıyla memnun...

Koku yok,kurutması ve yıkması çok çok iyi....

Finsh Quantum parlatıcı ve tablet kullanıyoruz.

Murdock9999 hocam size de çok geçmiş olsun..IQ300 alan bir komuşum da benzer şekilde iyi yakamdığından ve kurutmadığından şikayetçiydi...Hatta bu yüzden ben de çok tereddüt ettim ama artık benim şansıma mı yoksa bu serinin iyi olmasından mı bilemiyorum sizin yaşadıklarınız başıma gelmedi...

İnşallah da gelmez....

Sizin de sorununuz inşallah en kısa zamanda çözülür....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arizona76 -- 17 Nisan 2018; 10:38:57 >

• Merhaba,
    Yakın zamanda ankastre set alacağım. Aslında Siemense karar vermiştim.
    Ama buradaki yorumları okuyunca Siemens bulaşık makinasından vazgeçtim.
    Hiç aklımda yokken Arçelike yöneldim.
    https://www.arcelik.com.tr/ankastre-bulasik-makinesi/9483-sta-ankastre-bulasik-makinesi.html
    https://www.arcelik.com.tr/ankastre-bulasik-makinesi/9381-ss-ankastre-bulasik-makinesi.html
    https://www.arcelik.com.tr/ankastre-bulasik-makinesi/a-pro-901-i-ankastre-bulasik-makinesi.htmlhttps://www.arcelik.com.tr/ankastre-bulasik-makinesi/9301-si-ankastre-bulasik-makinesi.html
    Bu makinalardan önerebileceğiniz bir makine var mı.
    Aslında Lg kafama yattı ama ankastre seçeneği yok.

• 
Sayfa: önceki 651652653654655
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.