Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (651. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
15.920
Cevap
180
Favori
2.547.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 649650651652653
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar merhaba bende yakında evleneceğim ve araştırma yaptım ya da önerisi olan var mı? nisan ayı içerisinde almam gerekiyor.
    Profilo BM6480MA
    profilo bm 6481
    Profilo BM5222EG
    Profilo BMA6250EG
    Profilo BM4225EG
    PROFİLO BM4285EG,
    Profilo BM4223EG
    Profilo BM6482MA
  • Ekonomik problem yoksa Boch Alman üretime bakın tavsiyem..Simensin de olabilir Alman üretim..

Türkiye üretimlerinden pahalıdır ama..

Simens te eşdeğer olabilir..Hatta simens ankastrede daha iyi deniyor
  • istanbul_s İ kullanıcısına yanıt
    shopsiemens S kullanıcısına yanıt
    İşte Alman Üretimi hangileri oluyor?

Model numaraları nedir?

Ona göre bakayım...

Sanırım şu model alman üretimi :

https://www.webdensiparis.com/bosch-smi67ms00t-a-7-programli-ankastre-bulasik-makinasi?ref=akakce&v=1.49.9
  • Alman üretim, kapagı açınca Oyma harflerle" Made in German" yazıyor..Bayilere sorarsanız zaten söylüyorlar..Çok eskiden aldığımdan yeni modelleri bilmiyorum..

İnternette Alman vs bilgisi göremedim ben, bayilere bakarsanız size söylerler, Alman üretim makina bakıyorum deyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakia_

Cevap veren tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim...

Lakin tam sorumun yanıtını da bulmuş değilim...

Makine tavsiyesi olarak hangisini önerirsiniz?

Electrolux almaktan vazgeçtim.Servis hizmeti facia diye beni soğuttu...

Bunun haricinde kullandığım makine Samsung DW-FN320W olduğu için bundan sonra hangi makineyi alırsam alayım Ferrariye binmiş hissi verecektir.Çünkü bu makine gerçektende en kötüsü yani daha kötüsüne bence imkan yok...

Ankastre olarak Siemens,Bosch yada hangi marka tavsiye edersiniz...

Sonuç olarak Anneler günü indirimini bekelyeceğim Miele için ama bütçem yetmezse alternatif ürün de bakmak istiyorum.

Lütfen ürün link yada kodu paylaşırsanız çok mutlu olurum...

İstanbul'da oturuyorum servis açısından çok sorun olmayacaktır...

Şu ürün nasıldır :https://urun.n11.com/bulasik-makinesi/siemens-sn557s00mt-yari-ankastre-bulasik-makinasi-P221608847

Teşekkürler

LG al rahatına bak .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• beyretm B kullanıcısına yanıt
    Ankastre istiyorum LG de ankastre yok

• Merhaba,

http://www.bosch-home.com.tr/urun-listesi/bulasik-makineleri/ankastre-bulasik-makineleri/60cm-genisliginde-bulasik-makineleri/SMI67MS00T?breadcrumb=builtindishwashers

http://www.bosch-home.com.tr/urun-listesi/bulasik-makineleri/ankastre-bulasik-makineleri/60cm-genisliginde-bulasik-makineleri/SMI88TS06T?breadcrumb=builtindishwashers

Yukarıda ki T ve M serisi Almanya üretimi. Yarı ankastre bu modeller. Teyit amaçlı Bosch Çağrı Merkezi ne ulaşıp üretim yeri bilgisini Teknik Birim den almak istediğinizi belirtin.

Almanya da model bolmuş hem de tam ankastre de var.

http://www.bosch-home.com/de/produktliste/geschirrspueler/einbaugeschirrspueler/einbaugeschirrspueler-60-cm

Miele tam ankastre ürünler
    https://www.miele.com.tr/domestic/ueruen-secimi-bulasik-makineleri-2498.htm#8 Miele tam ankastreleri seçip link attım ama tüm modeller çıkıyor linkte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Felice Forte -- 20 Mart 2018; 22:52:33 >

• İstanbuldamısınız?

Ödemesini kartla yapacaksanız hangi banka kartını kullanacaksınız?

• Merhaba

SN257I01MT Almanya üretimi mesela.

Siz Solomu Ankastremi istiyorsunuz?

• shopsiemens S kullanıcısına yanıt
    Ankastre hocam...

SN557S00MT bu Alman Üretimi olması lazım...
  • İstanbul, world hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escanor_ -- 21 Mart 2018; 8:40:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shopsiemens

Kimse kimseyi ezmesin arkadaşlar; ama zeolit alınmaz, alan 3-5 kişi var onlarında 1-2 si kurutmadan çıkardığından şikayetçi.

Burada candoğan bey artık maalesef tarafsız yorum yapamaz çünkü kendisi de artık bir markanın çalışanı ve daha önceleri yapmış olduğu yorumlara bakarsanız FeliceForte arkadaşımızın dediği gibi farklı markaları da yorumlarında güzelse gerçekten yazardı ama şuan tek markada odaklanmış durumda.

Forum nihayet gerçekleri görmeye başlamış.. Arada yazarım o zaman. Sadece gizli satıcılar olmasın kafii. Onların yüzünden 1408wdl gibi hala tuhaf bir şekilde pahalılaşan ve asla fiyatını etmeyecek bir cihaza bir dünya para vermiştim.

• LG

• bgmeu B kullanıcısına yanıt
    Ben de Low frost övülüyor diye Bosch low frost Dolap almıştım, zar zor iade ettim..

O zamanlar yorumlarda Bosch çok iyiyken şimdi bir anda kötü oldu :)

iyi araştırmaklazım..burada yazılanlar önfikir..Kimse yogurdum ekşi demez misali yorumları okumak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 26 Mart 2018; 18:17:25 >
  • Merhaba arkadaşlar, 600. sayfaya kadar tek tek okudum ama bir sonuca varamadım. Yaza düğünüm var. f/p ürünü dediğiniz orta bütçe için beyaz eşya önerilerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim.
  • Arçelik 6488 için bir geri bildirim yapayım. Sular çok kireçli buna rağmen ölçüm şeridinde 3. Seviye çıkıyor arçelikte bu sonuca göre makine üzerinden tuz ayarını 2. Kademeye ayarlamayı önermiş. Servisin kurulumda yaptığı ayar da bu ve görünürde her şey doğru fakat makine kullanıldıkça içinde kireç lekeleri oluşuyor. Hatta tabanında rahatsız edecek derecede kireç oluşumu var. Bardaklarda da daha önce belirttiğim gibi kireç izleri kalıyor. Tuz ayarını 3. Kademeye almak zorunda kaldım. Makine temizleyiciyle de bi temizlik yaptım. İnşallah bi daha olmaz böyle bir şey.

• erturkburak E kullanıcısına yanıt
    Öncelikle evlilik hazırlığınızda kolaylıklar dilerim. Sorunuza gelirsek, F/P diye tanımlanan ürünler hem giriş, hem de orta seviye modellerde olabilir (hatta üst seviye modellerde de F/P ürünlerden bahsedebiliriz). O yüzden buraya bütçenizi ve o bütçeyle neler almak istediğinizi (kimisi bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, ve buzdolabı alır; kimisi bunların yanına ocak, aspiratör, fırın vs. de ekler) yazın ki ona göre sonuç odaklı öneriler yapılabilsin.
  • Fenman kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, ve buzdolabı için toplam 7-8 bin tl civarı düşünüyorum. ancak ürünlere göre 10a kadar çıkabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xnet

quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

quote:

Orijinalden alıntı: istanbul_s

Parlatıcı bir kimyasal madde ise ben tercih etmem..Zararlı olmadığına nasıl kanaat getirdiniz? Deterjanlar bile-Petrol içerikli-olabilir, hadi durulama ile akıyor diyoruz, mantık zaten durulama..

Suyun akması lazım, tabak çatal bardak üzerinde bir katman oluşturam şeylere güven zor..

Hocam asit baz nötrleşmesi oluyor deterjan ve parlatıcı veya yumuşatıcı arasında. Çamaşır makinesinde aşırı köpürme olduğunda çok az miktarda yumuşatıcı eklerseniz köpüğün tamamen Yok olduğunu görebilirsiniz. Aynı şeyi bulaşık makinesi aşırı köpürdüğünde suya parlatıcı damlatırsanız da görebilirsiniz. Tek başlarına elbette zararlılar ancak birbirleri ile nötralize olduklarında ortada sadece tuz kalır.

Bulaşık üzerinde katman kalıyorsa parlatıcı dozajı iyi ayarlanmıyor demektir. Ya ayarı çok yüksektir ya da makinenin dozaj ünitesinde bir problem vardır. Mesela Benim makinemin parlatıcı bölmesi bozuk, içindeki bütün parlatıcıyı bir yıkamada boşaltıyor.

Bende finish parlatıcı kullanıyorum. Bu yorumlardan sonra kullanıp kullanmamak konusunda kararsız kaldım.

Uzun yıllar Finish kullandıktan sonra, tavsiye üzerine Fairy Platinum kullandık. Artık Finish'in devri bitti.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mazi09

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

quote:

Orijinalden alıntı: istanbul_s

Parlatıcı bir kimyasal madde ise ben tercih etmem..Zararlı olmadığına nasıl kanaat getirdiniz? Deterjanlar bile-Petrol içerikli-olabilir, hadi durulama ile akıyor diyoruz, mantık zaten durulama..

Suyun akması lazım, tabak çatal bardak üzerinde bir katman oluşturam şeylere güven zor..

Hocam asit baz nötrleşmesi oluyor deterjan ve parlatıcı veya yumuşatıcı arasında. Çamaşır makinesinde aşırı köpürme olduğunda çok az miktarda yumuşatıcı eklerseniz köpüğün tamamen Yok olduğunu görebilirsiniz. Aynı şeyi bulaşık makinesi aşırı köpürdüğünde suya parlatıcı damlatırsanız da görebilirsiniz. Tek başlarına elbette zararlılar ancak birbirleri ile nötralize olduklarında ortada sadece tuz kalır.

Bulaşık üzerinde katman kalıyorsa parlatıcı dozajı iyi ayarlanmıyor demektir. Ya ayarı çok yüksektir ya da makinenin dozaj ünitesinde bir problem vardır. Mesela Benim makinemin parlatıcı bölmesi bozuk, içindeki bütün parlatıcıyı bir yıkamada boşaltıyor.

Bende finish parlatıcı kullanıyorum. Bu yorumlardan sonra kullanıp kullanmamak konusunda kararsız kaldım.

Uzun yıllar Finish kullandıktan sonra, tavsiye üzerine Fairy Platinum kullandık. Artık Finish'in devri bitti.

Parlatıcı da mı deterjanda mı? Deterjanda ise Finish Quantum'u hiçbir deterjana değişmem, Fairy Platinum'da kullandım hiç memnun kalmadım. Finish Quantum kadar temiz ve sorunsuz yıkayan en azından benim makinem için başka bir deterjan yok.

Deterjan da. Finish'in tablet ve sıvı tüm deterjanlarını uzun yıllar kullandık. Son zamanlarda iyice bozulmuştu. Sebebinin makineden olduğunu zannederken, tavsiye üzerine Fairy Platinum denedik. Artık Finish kullanmıyoruz. Tekrar denemenizi tavsiye ederim. Selametle...

• 
Sayfa: önceki 649650651652653
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.