Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (617. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.924
Cevap
180
Favori
2.548.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 615616617618619
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    alın miele geçin, servisi kurulumda görürsünüz, bir daha işiniz olmaz
  • Aşağıdaki videodaki Meiele bulaşık makinelerinin çalışma prensibini anlatıyor.
    Burada benim en çok hoşuma giden şey tüm Miele bulaşık makinalarında "su yumuşatıcı" özelliği var deniyor. Teknik olarak sodyum iyonları sayesinde sudaki kalsiyum ve magnezyum iyonları arındırılıyor ve sert su yumuşatılıyor deniyor. Sodyumu da makinaya eklenen tuz sayesinde yapıyormuş.

Acaba bu fonksiyon sadece Miele'de mi var bileniniz var mı?

• eozen81 kullanıcısına yanıt
    Su yumuşatma sistemi her makinede var fakat miele'deki kadar hassas değil. Miele dışındaki makinelerde tuz kademesi 6-7 veya 10.seviyeye kadarken miele'de tuz kademesi 39 seviye ile çok çok hassas bir şekilde ayarlanabiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.siemens-home.bsh-group.com/tr/online-satis/bulasik-makineleri/solo-ve-ankastre-bulasik-makineleri/solo-bulasik-makineleri/SN236W00IT bu ürünü almayı planlıyorum ama hiçbir bilgim yok. sizce seçimim doğru mu ? yardımcı olabilir misiniz ?
  • Merhaba,

Evimde 3 yıldır Siemens çelik tabanlı Alman yapımı bulaşık makinesi kullanıyorum. Bulaşıklar resmen çürük yumurta kokuyor ve hiç bir şekilde geçmiyor. Servis 4 kere geldi her seferinde başka bir şeye çamur atıp gitti. Sudan olduğunu düşündüm her defasında. Kısa süre önce bu bilgileri vermeme rağmen beni dinlemeyip annem de eski makinesini değiştirip aynı markanın başka model Alman üretimi çelik tabanlı makinesini aldı. Eski Bosch makinesinde gram olmamasına rağmen bu makine de bizim makine gibi çürük yumurta kokutuyor bulaşıkları hem de Ankara'nın tam karşı tarafında oturuyorlar, belli ki sudan değil. Servis onlara da 7 kere geldi, her seferinde gelip gidiyorlar sadece geri de almıyorlar makinayı problemi kabul edip. Bunun hiçbir çözümü de yok, sağa sola bakıyorum birçok yerde BSH grubu makinelerde aynı problemi yaşayanlar var. Yanlış anlaşılmasın markaya bir garezim yok tersine evlenirken aldığım Siemens çamaşır makinesi, buzdolabı, fırın, seramik ocak hepsinden çok memnunum ama benim naçizane tavsiyem kesinlikle BSH grubunun bulaşık makinesini almayın.

Bir de bu makinelerin camları beyaz çizme gibi bir huyları var fakat bu problem yeni makinelerin genelinde olduğundan (başka marka makine kullanan arkadaşlarımın ilettiğine göre) şikayet konusu yapmadım firmaya. Tabi eski Bosch makinemiz (90'lardan kalma) hiç böyle bir şey yapmazdı ama hiçbir şey eskisi gibi değil.

Umarım bunu tavsiye olarak alırsınız ve marka yanlıları veya problemleri olmayanlar tarafından bombalanmam. Yine de bombalamak isteyen olursa adresini versin, makinemin yıkadığı yumurta kokulu ve beyaz çizikli bardaklardan birer adet göndereceğim, kokunun tadına varmaları için.

• quote:

Orijinalden alıntı: ReflexAction

http://www.siemens-home.bsh-group.com/tr/urun-listesi/bulasik-makineleri/solo-ve-ankastre-bulasik-makineleri/solo-bulasik-makineleri/SN257I01MT

Arkadaşlar nasıldır bunu almayı düşünüyoruz

SN236I00IT ye baksanız daha sağlıklı olacağını düşünüyorum 👍

• murdock9999 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, yaşadığınız sorunu ilk sizden duyuyorum gerçekten sakın yanlış anlamayın olabilir elbette,

Bardaklardaki buğulanma gibi beyazlıklar için tuz kullanmayı durdurun sanırım ondan sonra bu sorun çözülecektir.

Koku probleminin kaynağını bilemiyorum ona bir yorum yapmam doğru olmaz :)

Standart bir temizlik yaptınız mı peki? Sirke vs ile belki bu bir işe yarar

• tariik38 T kullanıcısına yanıt
    Tarık bey merhaba,

Ürün siemens almanya üretim çelik tabanlı modeldir, şuan alınabilecek en mantıklı bulaşık makinalarından birisi 1.500 Tl gibi fiyatı var, dilerseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Saygılar.

• shopsiemens S kullanıcısına yanıt
    Aslında dediğim gibi birçok şey denedim, sirke, çamaşır suyu, bulaşık makinesi temizleyici, yüksek sıcaklıkta yıkama, düşük sıcaklıkta yıkama. Aslında bize gelmeyen Siemens servisinde çalışan bir arkadaştan, eski makinelerde açık rezistans kullanılırken yeni makinelerde AB uyumu ve düşük tüketim amacıyla gizli rezistans kullanıldığı, bu sorunun sık yaşandığı bilgisini aldım, kendisi bu konunun bir çözümü olmadığını da iletti. Şansıma bir de yaklaşık 2 ay önce rezistans hatası verdi makine (E:09'du sanırım). Garanti kapsamında motor ve pompa(yeni modellerde birleşikmiş) değişimi yapıldı, gelen arkadaşa koku problemini söyledim, bu değişikliğin ona etkisi olmayacağını söyledi. Arkadaş işinin ehliymiş, gerçekten de olmadı bir etkisi, hala kokuyor bulaşıklar. Anladığım kadarıyla servislerin zaten bu konuda yeterince bilgileri var. Neyse uzatmayayım, halen tavsiyem, BENCE almayın bu grubun makinelerini, bir heves insan Alman üretimine güveniyor, "çelik taban oooo!" diyor ve alıyor, bilsem zaten çelik taban olan Türk malı bir makine alırdım. Biraz da çaresizlik nedeniyle, işlerinizden zaman ayırıp da bu işlerle uğraşmak istemiyor, zaman ayıramıyorsunuz firmayla cebelleşmeye ürünü bir kere kurdurduktan sonra o yüzden problem bilinsin istedim.
    Ha bu arada annem firmayla görüşüyor sürekli, dirayetli çıktı ama halen evet böyle bir problem var deyip değiştirelim-alalım makineyi diyen çıkmadı. Her seferinde servis gönderiyorlar, annem de sıkılmadan arıyor onlar sıkılır belki diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: murdock9999

Aslında dediğim gibi birçok şey denedim, sirke, çamaşır suyu, bulaşık makinesi temizleyici, yüksek sıcaklıkta yıkama, düşük sıcaklıkta yıkama. Aslında bize gelmeyen Siemens servisinde çalışan bir arkadaştan, eski makinelerde açık rezistans kullanılırken yeni makinelerde AB uyumu ve düşük tüketim amacıyla gizli rezistans kullanıldığı, bu sorunun sık yaşandığı bilgisini aldım, kendisi bu konunun bir çözümü olmadığını da iletti. Şansıma bir de yaklaşık 2 ay önce rezistans hatası verdi makine (E:09'du sanırım). Garanti kapsamında motor ve pompa(yeni modellerde birleşikmiş) değişimi yapıldı, gelen arkadaşa koku problemini söyledim, bu değişikliğin ona etkisi olmayacağını söyledi. Arkadaş işinin ehliymiş, gerçekten de olmadı bir etkisi, hala kokuyor bulaşıklar. Anladığım kadarıyla servislerin zaten bu konuda yeterince bilgileri var. Neyse uzatmayayım, halen tavsiyem, BENCE almayın bu grubun makinelerini, bir heves insan Alman üretimine güveniyor, "çelik taban oooo!" diyor ve alıyor, bilsem zaten çelik taban olan Türk malı bir makine alırdım. Biraz da çaresizlik nedeniyle, işlerinizden zaman ayırıp da bu işlerle uğraşmak istemiyor, zaman ayıramıyorsunuz firmayla cebelleşmeye ürünü bir kere kurdurduktan sonra o yüzden problem bilinsin istedim.
    Ha bu arada annem firmayla görüşüyor sürekli, dirayetli çıktı ama halen evet böyle bir problem var deyip değiştirelim-alalım makineyi diyen çıkmadı. Her seferinde servis gönderiyorlar, annem de sıkılmadan arıyor onlar sıkılır belki diye.

Siemens yani BSH nin bulaşık makineleri çok iyi değiller. Az su kullanması ve birleşik ısıtıcı sebebiyle. Çamaşır makineleri ise darbe sesi yapması dışında fena değil. Ama aklıma bir şey geldi. Koku giderden ve gider geri tepiyor olabilir mi acaba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ramen-

quote:

Siemens yani BSH nin bulaşık makineleri çok iyi değiller. Az su kullanması ve birleşik ısıtıcı sebebiyle. Çamaşır makineleri ise darbe sesi yapması dışında fena değil. Ama aklıma bir şey geldi. Koku giderden ve gider geri tepiyor olabilir mi acaba

Haklısınız, az su ve elektrik kullanıyor diyorlar satışı yaparken. Bunun yanında gelen servis ayda 1 kere tanesi 30 TL'lik temizleme ürününden kullanmamı, bunun koku konusunda yardımcı olacağını söyledi. (http://www.bosch-home.com.tr/store/product/BulakMakinesiBakmrn/00311565) Eski makinem çok su kullanıp çok elektrik yakıyordu ama içini açtığımda hep mis gibi koktu, daha az dikkat etmeme rağmen bir kere kötü koku, yıkamama problemim olmadı. Elektrik faturası ve su faturasını toplamda 30TL de düşürdüğünü düşünmüyorum bu makinenin, yine o temizleme maddesinden ucuza geliyordu. İşyerine aldığımız 3 programlı 600 küsür TL'lik Türk markası makine ise her açtığımızda kapağını, içi yine mis gibi kokuyor, imreniyorum, üzülüyorum.

Evim 11. katta. Bugüne kadar tuvalet ve banyoda hiç koku problemimiz olmadı, geri tepme vb şeyler yaşamadık. Yine de geri tepme olayını ilk başta düşündüm, önce internetten aradım sonra gelen 2 servise de sordum, bir çek-valf olduğunu bunun imkansız olduğunu söylediler, yine de giderin ana tesisata bağlandığı kısıma Kokumatik(https://www.bauhaus.com.tr/japar-lavabo-kokumatik) dedikleri şeyden taktım, makinenin gider hortumunu U şeklinde astım, lavabonun giderine bağlantı yaptım, sonuç değişmedi.

Bir de yine kendi tespitim var, bu koku sanırım kurutma esnasında ortaya çıkıyor, bir kere farketmeden kurutmanın başında iken makinenin kapağını açtım, o mis gibi yıkanmış bulaşık kokusundan geldi. Tabi bu kadar para verip makinenin iç detaylarını öğrenmeye çalışmak, koku avcılığı yapmak makinenin yanında verilen eğlence paketi olsa gerek. Aslında ihtiyacımız yoktu ama n'apalım.

• quote:

quote:

quote:

Haklısınız, az su ve elektrik kullanıyor diyorlar satışı yaparken. Bunun yanında gelen servis ayda 1 kere tanesi 30 TL'lik temizleme ürününden kullanmamı, bunun koku konusunda yardımcı olacağını söyledi. (http://www.bosch-home.com.tr/store/product/BulakMakinesiBakmrn/00311565) Eski makinem çok su kullanıp çok elektrik yakıyordu ama içini açtığımda hep mis gibi koktu, daha az dikkat etmeme rağmen bir kere kötü koku, yıkamama problemim olmadı. Elektrik faturası ve su faturasını toplamda 30TL de düşürdüğünü düşünmüyorum bu makinenin, yine o temizleme maddesinden ucuza geliyordu. İşyerine aldığımız 3 programlı 600 küsür TL'lik Türk markası makine ise her açtığımızda kapağını, içi yine mis gibi kokuyor, imreniyorum, üzülüyorum.

Evim 11. katta. Bugüne kadar tuvalet ve banyoda hiç koku problemimiz olmadı, geri tepme vb şeyler yaşamadık. Yine de geri tepme olayını ilk başta düşündüm, önce internetten aradım sonra gelen 2 servise de sordum, bir çek-valf olduğunu bunun imkansız olduğunu söylediler, yine de giderin ana tesisata bağlandığı kısıma Kokumatik(https://www.bauhaus.com.tr/japar-lavabo-kokumatik) dedikleri şeyden taktım, makinenin gider hortumunu U şeklinde astım, lavabonun giderine bağlantı yaptım, sonuç değişmedi.

Bir de yine kendi tespitim var, bu koku sanırım kurutma esnasında ortaya çıkıyor, bir kere farketmeden kurutmanın başında iken makinenin kapağını açtım, o mis gibi yıkanmış bulaşık kokusundan geldi. Tabi bu kadar para verip makinenin iç detaylarını öğrenmeye çalışmak, koku avcılığı yapmak makinenin yanında verilen eğlence paketi olsa gerek. Aslında ihtiyacımız yoktu ama n'apalım.

Hangi programı kullanıyorsunuz ve dikkat ettiniz mi hiç makine ön yıkama yapıyor mu yapmıyor mu ? Bizdeki bizim kirli koyduğumuz bulaşığı her zaman temiz algılayıp ön yıkama suyuyla ana yıkamaya geçiyordu kendi yöntemlerimle bunu hallettim ama eko50 de makine kesinlikle 50 derece su ile yıkamıyor bunu geçen gece fark ettim. Millet yatmadan önce açtık saat iki gibi program süresi 3:15dk diye vario speed ile kullanıyorduk eko programını genelde gece açılacağı için uzun uzun yıkasın dedik. Yaklaşık bir saat sonra mutfağa gittiğimde 2saat 25dk vardı bitmesine sonra bi kapağa dokundum pek ısı hissedemedim merak ettim kapağı açtım buhar çıkmadı hiç dibinde çok çok az su vardı onu kontrol ettim elimle resmen ılıktı su yani 40 derece bile değildi o su. Bu şekilde yıkamanın sonucu da elbetteki hüsran oldu ve özellikle çelik olan eşyalar kullanılmaz halde su ve yemek artığı lekeleriyle çıktı. Kaşıkların yarısını çıkartmadık makineden öyle diyim. Bir gelen olsa önüne konmaz kaldı ki ben de o şekilde çatalı kaşığı kullanmam. Tasarruf yapacaz diye dibindeki bir parça suyu bile doğru düzgün sıcak tutamayıp yıkama basıncını da düşürüp sadece süreyi 3saat15 dk yaparak nasıl iyi bir yıkama performansı oluşacağını düşünüyor makinenin yazılımını programını geliştirenler merak ediyorum. Yıkama kötü olduktan sonra isterse aylık 1krş yaksın bir önemi kalmıyor. Aldığımıza bin pişmanız bu kadar iğrenç makine görmedim ben. İadesini yapacağımız günü iple çekiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: batu25

quote:

quote:

quote:

Hangi programı kullanıyorsunuz ve dikkat ettiniz mi hiç makine ön yıkama yapıyor mu yapmıyor mu ? Bizdeki bizim kirli koyduğumuz bulaşığı her zaman temiz algılayıp ön yıkama suyuyla ana yıkamaya geçiyordu kendi yöntemlerimle bunu hallettim ama eko50 de makine kesinlikle 50 derece su ile yıkamıyor bunu geçen gece fark ettim. Millet yatmadan önce açtık saat iki gibi program süresi 3:15dk diye vario speed ile kullanıyorduk eko programını genelde gece açılacağı için uzun uzun yıkasın dedik. Yaklaşık bir saat sonra mutfağa gittiğimde 2saat 25dk vardı bitmesine sonra bi kapağa dokundum pek ısı hissedemedim merak ettim kapağı açtım buhar çıkmadı hiç dibinde çok çok az su vardı onu kontrol ettim elimle resmen ılıktı su yani 40 derece bile değildi o su. Bu şekilde yıkamanın sonucu da elbetteki hüsran oldu ve özellikle çelik olan eşyalar kullanılmaz halde su ve yemek artığı lekeleriyle çıktı. Kaşıkların yarısını çıkartmadık makineden öyle diyim. Bir gelen olsa önüne konmaz kaldı ki ben de o şekilde çatalı kaşığı kullanmam. Tasarruf yapacaz diye dibindeki bir parça suyu bile doğru düzgün sıcak tutamayıp yıkama basıncını da düşürüp sadece süreyi 3saat15 dk yaparak nasıl iyi bir yıkama performansı oluşacağını düşünüyor makinenin yazılımını programını geliştirenler merak ediyorum. Yıkama kötü olduktan sonra isterse aylık 1krş yaksın bir önemi kalmıyor. Aldığımıza bin pişmanız bu kadar iğrenç makine görmedim ben. İadesini yapacağımız günü iple çekiyorum.

Ciddi misiniz? Bu kadar olacağını tahmin edememiştim ben size yazarken.

• Bosch bulaşık makineleri tavsiye ederim.
  • Maalesef ciddiyim, keşke bir ölçüm cihazı olsaydı da o suyun sıcaklığını net şekilde ölçüp video kaydı alabilseydim burada da paylaşırdım rezilliği.

• quote:

Maalesef ciddiyim, keşke bir ölçüm cihazı olsaydı da o suyun sıcaklığını net şekilde ölçüp video kaydı alabilseydim burada da paylaşırdım rezilliği.

Yok inanıyorum size. Çünkü benzer durum teyzemin başında var. Vestel 3 programlı bulaşık makinesi almışlar. Makine tertemiz yıkıyor. Sirkülasyon motoru sesi Yok. Ama bunda da durulama sorunu var. Gittiğimde bulaşıkları dizdim bitince açtım. Aaaa o da ne oluk oluk tabanı köpüktü. 2 kere durulattım köpük gitti. 12 lt su kullanıyor maalesef o da. Gerçi deterjanları Fairy ondan kaynaklı olabilir. Çok yoğun kokusu var çünkü.

• quote:

quote:

Maalesef ciddiyim, keşke bir ölçüm cihazı olsaydı da o suyun sıcaklığını net şekilde ölçüp video kaydı alabilseydim burada da paylaşırdım rezilliği.

Yok inanıyorum size. Çünkü benzer durum teyzemin başında var. Vestel 3 programlı bulaşık makinesi almışlar. Makine tertemiz yıkıyor. Sirkülasyon motoru sesi Yok. Ama bunda da durulama sorunu var. Gittiğimde bulaşıkları dizdim bitince açtım. Aaaa o da ne oluk oluk tabanı köpüktü. 2 kere durulattım köpük gitti. 12 lt su kullanıyor maalesef o da. Gerçi deterjanları Fairy ondan kaynaklı olabilir. Çok yoğun kokusu var çünkü.

Yazlıkta da iki programlı vestel vardı inanın bir kere koyduklarımızın kirli ya da lekeli çıktığını görmedim deterjanı da öyle çok kalite bir marka değildi klasik marketlerin kendi tablet deterjanıydı. Aynı şekilde makinede motor sesi falan da yoktu. Fairy kullanırken bizim bekoda da program sonunda filtrenin kanarında çok az köpük oluyordu kısa programda, parlatıyı kapattım tamamen sorun kalktı.

• Arkadaslar ben de bulasik makinesi almayi dusunuyorum fakat okudukca kararsizligim artiyor.

1700tl civarina inox gorunumlu electrolux almayi dusunuyorum, acaba sorun yasar miyim? Iyi yikamasi, sorunsuzluk aradigim temel seyler.

Aeg canasir makinem oldugu icin cok memnunum yine bu gruptan bir urun dusunuyorum. Tavsiyelere acigim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shopsiemens

Tarık bey merhaba,

Ürün siemens almanya üretim çelik tabanlı modeldir, şuan alınabilecek en mantıklı bulaşık makinalarından birisi 1.500 Tl gibi fiyatı var, dilerseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Saygılar.

Hocam, size forumdan mesaj attım, whatsapptan yazdım, aradım, ne cevap yazdınız ne de aramalarıma çıktınız ne de geri döndünüz, bu kadar mı zor sizinle iletişime geçmek?
  • 
Sayfa: önceki 615616617618619
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.