Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (283. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
15.924
Cevap
180
Favori
2.548.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende 1250 liraya 10 taksit olarak 58m82 TR aldım. haftaya elime ulaşır ve kurulur muhtemelen.

bulunduğum yerin suyu çok kireçli diye biliyorum. tuz ayarı nasıl olmalı ve hangi deterjanı tavsiye edersiniz? parlatıcı olarak elma sirkesi tavsiye ediliyordu önceki sayfalarda onu kullanmayı düşünüyorum.

yardımcı olabirseniz müteşekkir olurum...
  • Anneme bulaşık makinası ve fırın alacağım...
    Fırın için Bosch HGV745320T modelinede karar kıldık,
    Ancak bulaşık makinasında ise Bosch SMS58M82EU ve Siemens SN26M282TR arasında kaldık
    Sizin önerileriniz neler olur acaba? Şimdiden çok teşekkür ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: reber65

bende 1250 liraya 10 taksit olarak 58m82 TR aldım. haftaya elime ulaşır ve kurulur muhtemelen.

bulunduğum yerin suyu çok kireçli diye biliyorum. tuz ayarı nasıl olmalı ve hangi deterjanı tavsiye edersiniz? parlatıcı olarak elma sirkesi tavsiye ediliyordu önceki sayfalarda onu kullanmayı düşünüyorum.

yardımcı olabirseniz müteşekkir olurum...

Makineniz hayırlı olsun. Güzel seçim ve fiyat.

Kuruluma gelen servise suyunuzun sertliğini su sertlik şerit kağıdı ile ölçtürün. Klasik toz/tablet deterjan kullanacaksanız sertlik değerine göre uygun ayar yapsın.

Eğer tuz etkili tablet kullanacaksanız veya suyunuz çok yumuşaksa da tuz ayarını tamamen kapatsın.

Sirke kullanmayı düşünüyorsanız parlatıcı seviyesini de 5-6 seviyesine yükselttirin.

Ekstra kurutmayı da açtırırsanız iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozan_0073

Anneme bulaşık makinası ve fırın alacağım...
    Ancak bulaşık makinasında ise Bosch SMS58M82EU ve Siemens SN26M282TR arasında kaldık

Sorduğunuz iki bulaşık makinesi birbirinin tamamiyle aynısıdır. angisinin tipi daha çok hoşunuza gittiyse, ya da hangisini daha ucuza temin edebiliyorsanız onu seçin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Sorduğunuz iki bulaşık makinesi birbirinin tamamiyle aynısıdır. angisinin tipi daha çok hoşunuza gittiyse, ya da hangisini daha ucuza temin edebiliyorsanız onu seçin.

Bosch'un SMS58M82 modelinin TR'si yokmuş, EU olmasının bir dezavantajı olabilir mi? Bosch'un EU modelini almaktansa Siemens SN26M282 modelinin TR'sini almak daha mı mantıklı?
    Bir de fırın seçimi nasıl sizce? Önerebileceğiniz başka fırın var mı?

• quote:

quote:

quote:

Bosch'un SMS58M82 modelinin TR'si yokmuş, EU olmasının bir dezavantajı olabilir mi? Bosch'un EU modelini almaktansa Siemens SN26M282 modelinin TR'sini almak daha mı mantıklı?

Arkadaşlar Pazartesi siparişi vermek zorundayım, yarın da malesef internete girme imkanım yok. Yardımcı olacak kişiler yazarsa çok sevinirim...

• quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

quote:

Orijinalden alıntı: eteksen
    1200 tl'lik bir Bosch ile 500 liralık bir Arçelik arasında fazla bir fark yok demek gibi birşey sizinki.

sen benim yazdıklarımdan bunu anladıysan ehhh pes yani............
    sana daha başka birşey demiyeceğim, anlayamayacaksın zaten yine...

Demekki markaların adamları var. Eh unutmayın diğer markaların da kötüleme adamları vardır o zaman.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar Pazartesi siparişi vermek zorundayım, yarın da malesef internete girme imkanım yok. Yardımcı olacak kişiler yazarsa çok sevinirim...

Fırın çok iyi seçim. Bende bu modelde karar kılmıştım ama hanım saat istemeyince ekransız modelinden aldım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Fırın çok iyi seçim. Bende bu modelde karar kılmıştım ama hanım saat istemeyince ekransız modelinden aldım.

peki bulaşık makinası için ne diyeceksiniz?

• quote:

quote:

quote:

1200 tl'lik bir Bosch ile 500 liralık bir Arçelik arasında fazla bir fark yok demek gibi birşey sizinki.

Demekki markaların adamları var. Eh unutmayın diğer markaların da kötüleme adamları vardır o zaman.

benim söylemediklerimi söyleyip kendini ele veriyorsun
    demekki sen profilo bosch ve siemens in adamısın
    bi zahmet dükkanın adresini verde arkadaşlar senden malı alsınlar

• ARKADAŞLAR
    GERÇEKTEN HİÇ YAKIŞIKSIZ BİR TARTIŞMA..
    MARKA BAZINDA İYİLEMEK VEYA KÖTÜLEMEK ÇOK MANASIZ..
    ÇÜNKÜ HER MARKANIN İYİ VEYA KÖTÜ ÜRÜNLERİ OLABİLİYOR.
    MODEL BAZINDA DEĞERLENDİRME YAPILIRSA DAHA İYİ OLUR KANISINDAYIM.
    HER İKİNİZİ DE İTİDALE DAVET EDİYORUM.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

benim söylemediklerimi söyleyip kendini ele veriyorsun
    demekki sen profilo bosch ve siemens in adamısın
    bi zahmet dükkanın adresini verde arkadaşlar senden malı alsınlar

Ben size ne anladığımı ve forumlarda neler yaşandığını 2 cümle ile özetledim.

Benim tavsiye ettiğim Bosch profilo siemens samsung vb markalar ile en ufak bir alakam varsa dünyanın en şerefsiz adamıyım.

Şu ana kadar mesajlarıma bakarsanız envai çeşitde satış yeri linkleri verdim.

Beyaz eşya dükkanım da yok. Ben teknik konularda hobisi olan bir insanım.

İnsanlar buraya gelip tavsiye istiyorlar. Paralarına göre ideal ürünleri tavsiye ediyoruz.

Burada birkaç kişi tavsiyelerde bulunuyor. Onlarda olmasa bu forum bu kadar hareketli olmaz. Onların her cins malzemede belli kanaatleri olması normal değil mi? Her tavsiyede başka marka ve model mi tavsiye etmeli? Ya da illa sizin beğendiklerinizi mi yazmalılar?

Sizin de kanaatleriniz varsa oturursunuz yazarsanız forum açık tavsiyelere. İnsanlara iftira atmak yakışıyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 10 Haziran 2012; 10:50:52 >

• Acil ihtiyaç :
    Sadece tabak ve fincan -bardak yıkanacak (kahvaltı bulaşığı) tencere vs girmeyecek hafif ticari kullanım için (kango gibi:)
    su tasarrufu önemli değil/sessizlik önemli değil / yıkama süresinin kısalığı çok önemli /program sayısı 1 olsa bile yeterli
    Bölgemizin suları da müthiş kireçli .
    Böyle bir ihtiyaca hangi makineyi önerirsiniz üstatlar?
    İlgilenenlere şimdiden teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinan_15

Acil ihtiyaç :
    Sadece tabak ve fincan -bardak yıkanacak (kahvaltı bulaşığı) tencere vs girmeyecek hafif ticari kullanım için (kango gibi:)
    su tasarrufu önemli değil/sessizlik önemli değil / yıkama süresinin kısalığı çok önemli /program sayısı 1 olsa bile yeterli

Annemin 1996 tarihli bulaşık makinesi tam size göre o zaman. :) Leydi bilmem kaçyüz kaç. Çok hızlı yıkıyor. Yeni makinelerde sürat aramayın. 2 saati fazlasıyla geçiyorlar.
  • yok hocam ekspres 15 dk yıkayanlar var ki benim işimi görür sanırım ama hangisi? sorusuna cevap bulunca alacağım hemen.
  • quote:

yok hocam ekspres 15 dk yıkayanlar var ki benim işimi görür sanırım ama hangisi? sorusuna cevap bulunca alacağım hemen.

Ama ekspres yıkama, üst düzey makinelerde olan bir özellik diye biliyorum. Yani tek programlı olsa bile olur diyorsun ya, öyle tek veya iki programlı, ucuz bir makinede ekpsres yıkama özelliğini bulman zor olabilir.
  • quote:

Acil ihtiyaç :

GENELDE HIZLI 20-30 DK GİBİ PROĞRAMLAR;
    YAĞSIZ AZ KİRLİ VE AZ MİKTARDA BULAŞIKLAR İÇİNDİR.
    ...
    YAĞSIZ AZ KİRLİ BULAŞIKLAR VE TIKA BASA DOLDURMAYACAKSANIZ;
    ..
    PROFİLO 6224 (ORTA SESLİ 48 DB) VEYA 5220 (SESLİ 52 DB.) MODELİNDE; :
    '' HIZLI 45 '' DERECE PROĞRAMI VARDIR VE 29 DAKİKADIR.
    (BOSCH VE SİEMENS DEKİ BAZI MODELLERDE DE VAR)

..
    GRUNDİG GDF9500 (SESSİZ 42 DB)MODELİ; (ARÇELİK GARANTİSİNDE):
    Süper mini 20 dakika 35 DERECE ,
    30 Dakika 35 DERECE ,
    58 Dakika 60 DERECE (YAĞLI VE KİRLİLER İÇİN)
    PROĞRAMLARI VAR.
    http://www.kliksa.com/UrunDetay/_BEYAZ_ESYA/_BULASIK_MAKINESI2/900156107
    ..
    AMA DEDİĞİM GİBİ, YOKSA BULAŞIKLARINIZ ÇOK YAĞLI- KİRLİ VE TIKABASA DOLDURACAKSANIZ,
    DÜŞÜK SICAKLIK OLDUĞU İÇİN (35 VE 45 DERECEDE)
    HÜSRANA UĞRAYABİLİRSİNİZ.
    ........
    BU ŞEKİLDE ÇOK KİRLİ-YAĞLI BULAŞIKLAR İÇİN;
    YA SANAYİ TİPİ MAKİNE ALMAK LAZIM YADA
    PROFİLO-SİEMENS-BOSCH GRUBUNUN (SESLİ 52 DB) 3 PROĞRAMLI MAKİNELERİNDE ''EKSPRES 55'' PROĞRAMI VARDIR.
    65 DERECEDE 55 DAKİKADA YIKAR. AMA ÇOK İYİ YIKAR. PROFİLO 3120 (ÇOK SESLİ 54 DB.)
    (GRUNDİG 9500 MODELİNDEKİ 58DK-60DERECE PROĞRAMIDA İYİDİR)
    ...
    LG 1420 (SESSİZ 43 DB) VE 1454 (SESSİZ 41 DB) MODELİNİ DE DEĞERLENDİREBİLİRSİN. HIZLI 50 VE 70 DERECE PROĞRAMI VAR.
    KAÇ DAKİKA OLDUĞUNU MESAİ SAATLERİNDE LG DESTEK BÖLÜMÜNDEN ÖĞRENEBİLİRSİN.
    http://www.lg.com/tr/beyaz-esya/bulasik-makinesi/LG-D1454WF.jsp
    http://www.lg.com/tr/beyaz-esya/bulasik-makinesi/LG-D1420WF.jsp

• Arkadaşlar siparişimi verdim...
    Bulaşık Makinası Bosch SMS58M82EU 1.300 TL => Umarım EU olması sorun çıkarmaz...
    Fırın Bosch HGV745320T 1.150 TL

Forumda yazılanlan bir çok şeyi okudum, herkese paylaştıkları bilgiler dolayısıyla teşekkür ederim..
    Umarım anneciğim için en iyi seçimleri yapmış olurum inşallah...
  • quote:

Arkadaşlar siparişimi verdim...
    Bulaşık Makinası Bosch SMS58M82EU 1.300 TL => Umarım EU olması sorun çıkarmaz...
    Fırın Bosch HGV745320T 1.150 TL

Forumda yazılanlan bir çok şeyi okudum, herkese paylaştıkları bilgiler dolayısıyla teşekkür ederim..
    Umarım anneciğim için en iyi seçimleri yapmış olurum inşallah...

Bosch HGV745320T kendi sayfasında bile 1089 tl. Bosch bayide pazarlık etmiştim 1030 tl'ye kadar inmişti. Bayiler arasında bile pazarlıkla düşebiliyor.

Bulaşıkta kurutma açısından memnun olmazsanız parlatıcıyı unutmayın.
  • Bosch marka Sms 53m32eu 5 model bulaşık makinam var. Temmuz'da 2 yıl olacak, Son iki yıkamadır, tablet deterjanın jel kıvanında bulaşık makinasının kapağında buluyorum yıkama sonrası kapağı açtığımda. Servis çağırmalı mıyım? Bir fikri olan var mı arkadaşlar sorunun ne olduğu hakkında?
  • 
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.