Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (282. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
15.924
Cevap
180
Favori
2.548.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 280281282283284
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Candoğan Bey öncelikle yardımlarınız için teşekkürler...
    Anneme bulaşık makinası ve fırın alacağım...
    Fırın için Bosch HGV745320T modelinede karar kıldık,
    Ancak bulaşık makinası konusunda kararsızız... Bütçem bulaşık makinası için 1.000 TL.
    Sizin önerileriniz neler olur acaba? Şimdiden çok teşekkür ederim...
  • merhaba
    SİEMENS 26M882 modelinin beyazını almak istersem hangi modeli almam grekiyor. diğer bir deyişle SİEMENS 26M882 muadili beyaz hangisi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emez2005

merhaba
    SİEMENS 26M882 modelinin beyazını almak istersem hangi modeli almam grekiyor. diğer bir deyişle SİEMENS 26M882 muadili beyaz hangisi ?

Siemens SN 26M282 TR 6 Program Bulaşık Makinesi: BEYAZ
    http://www.avrupabilisim.com.tr/?urun-2684-Siemens-SN26M282TR-6-Program-Bulasik-Makinesi.html
  • merhabalar 900tl butce ile raflari derinliginin ayarlanabildigi ankastre gorunumlu bir bulasik makinesi ariyorum asagidaki modelicin de dersiniz profiloden cok cektim o yuzden alternatiflerinizi beklemekteyim.
    http://www.siemens-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/bula%C5%9F%C4%B1k-makineleri/bula%C5%9F%C4%B1k-makinesi/SN55E530TR.html?source=browse

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

quote:

merhaba

http://www.avrupabilisim.com.tr/?urun-2684-Siemens-SN26M282TR-6-Program-Bulasik-Makinesi.html

çok teşekkürler . hala karar vermedim beyaz mı çelik mi ? 2 güne kadar halletmem gerekiyor. hızlı cevap için teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: compicom

merhabalar 900tl butce ile raflari derinliginin ayarlanabildigi ankastre gorunumlu bir bulasik makinesi ariyorum asagidaki modelicin de dersiniz profiloden cok cektim o yuzden alternatiflerinizi beklemekteyim.
    http://www.siemens-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/bula%C5%9F%C4%B1k-makineleri/bula%C5%9F%C4%B1k-makinesi/SN55E530TR.html?source=browse

siemensin 5 ve 6 PROĞRAMLI MAKİNELERİ KALİTELİDİR.
    ORTA SINIF , EN İDEAL MAKİNEDİR.
    HAYIRLI OLSUN.

• quote:

quote:

quote:

merhaba

çok teşekkürler . hala karar vermedim beyaz mı çelik mi ? 2 güne kadar halletmem gerekiyor. hızlı cevap için teşekkürler.

Çelik olanlar güzel görünüyor. Ancak su lekesi vs çok belli ediyor. Sürekli silmek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ikikere2

bana sorarsanız yıkama süresinin ideali tabak bardak vs için 30 dk yı geçmemeli. çamasır yıkamıyor bu makineler. kirleri emecek dokuya sahip ürünler (bez kumaş gibi) yıkanmıyor içinde. altı üstü cam ya da porselen. maksimum tencere tava atarsın onun içinde ayrı bir program koyulmalı.bu nedir 2 saat 3 saat vs vs...şaçmalık. Bebelerin sıçtıgı donlar bu kadar uzun yıkanmıyor.

çok doğru demişsiniz

adam gibi bulaşık makinası kısa sürede temiz yıkayandır zaten...

şimdikilerin çoğu bir pazarlama kandırmacası

• quote:

Orijinalden alıntı: cou
    beko konusunda direkten döndük diyebilirim. özelliklede bu forumla karşılaştıktan sonra kesinlikle istemiyorum. siemens bosh veya profilo artık bakalım. inşallah kafamıza ve bütçemize göre bir tavsiye alırız. yardımcı olurlar en kısa zamanda. sizede çok teşekkür ederim açıklamalarınız için. söylediğiniz siemens modeline baktım. çok güzel bir makine herşeyi var zaten içinde. ama bana göre biraz pahalı geldi açıkçası. daha uygun bişey bulmaya çalışacağım.

hocam bu forumda siemens bosh veya profilo dan başkası önerilmiyor ise bu aklınızda soru işaretleri yaratıp sizi şüphelendirmiyor ise hayret ederim....
    artık günümüzde dünyada sadece tek bir firmaya özgü olupta başkalarının yapamadığı birşey kalmadı.... hele çin in muazzam taklit yeteneği ve ucuza kopya ürünleri ile artık teknolojisi ile dominant ve taklit edilemeyen bir firma yok...artık bu forumda da adı anılan birçok marka için kalite yerlerde sürünüyor....
    bütün bunlara rağmen açık ara teknolojisi ile bir numara ve her koşulda herkese önerilen tek bir marka veya firma var ise o markanın fabrika satış mağazasına girmişsiniz demektir... aman derim yani.... yoksa markalar arasında dağlar bayırlar yok
    beko ve arçelik için ne kadar şikayet eden var ise inanın siemens bosh veya profilo için de o kadar şikayet var.....

• profilo.bosch.simens gurubunun alt modellerinin hepsi plastik tabanlı ve iğrenç bir koku var.para verilip alınacak gibi değil.üst modelleri çelik tabanlı ama pahalı.
  • Bosch-Siemens-Profilo grubunda alt ürünler polinox tabanlı değişik malzeme. Çelik olmadı mı benim de içim rahat etmiyor.

6 programlı modeller genelde çelik tabanlı ve ithal oluyor. Fiyat ve kalite yükseliyor haliyle.

Özellikler aynı gözüksede kalite düzeyleri dacia ile toyota kadar oluyor.

Yoksa her marka bulaşık makinesi var. Birbirlerinden farkları ise kalite düzeyleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

quote:

Orijinalden alıntı: cou
    beko konusunda direkten döndük diyebilirim. özelliklede bu forumla karşılaştıktan sonra kesinlikle istemiyorum. siemens bosh veya profilo artık bakalım. inşallah kafamıza ve bütçemize göre bir tavsiye alırız. yardımcı olurlar en kısa zamanda. sizede çok teşekkür ederim açıklamalarınız için. söylediğiniz siemens modeline baktım. çok güzel bir makine herşeyi var zaten içinde. ama bana göre biraz pahalı geldi açıkçası. daha uygun bişey bulmaya çalışacağım.

hocam bu forumda siemens bosh veya profilo dan başkası önerilmiyor ise bu aklınızda soru işaretleri yaratıp sizi şüphelendirmiyor ise hayret ederim....
    artık günümüzde dünyada sadece tek bir firmaya özgü olupta başkalarının yapamadığı birşey kalmadı.... hele çin in muazzam taklit yeteneği ve ucuza kopya ürünleri ile artık teknolojisi ile dominant ve taklit edilemeyen bir firma yok...artık bu forumda da adı anılan birçok marka için kalite yerlerde sürünüyor....
    bütün bunlara rağmen açık ara teknolojisi ile bir numara ve her koşulda herkese önerilen tek bir marka veya firma var ise o markanın fabrika satış mağazasına girmişsiniz demektir... aman derim yani.... yoksa markalar arasında dağlar bayırlar yok
    beko ve arçelik için ne kadar şikayet eden var ise inanın siemens bosh veya profilo için de o kadar şikayet var.....

1200 tl'lik bir Bosch ile 500 liralık bir Arçelik arasında fazla bir fark yok demek gibi birşey sizinki.

Örnek olarak hangi cep telefonunu kullanıyorsunuz bilmiyorum.

Sizin mantığınızda örneğin Samsung güzel bir makine yerine dandik birkaç markanın telefonlarından alabilirsiniz o zaman.

Nasıl olsa herkes herşeyi yapıyor.

Bu arada sadece marka yetmez. Hangi modeli olduğu da önemlidir alım için. Bütçe varsa tabiki.

Yoksa 500 tl'ye de makineler var. Hiçbir şey konuşulmasa da olur.

Benim evde eski bir Arçelik 4440 var. Ömrünün son zamanlarını yaşıyor.

Bütçem olduğu zaman tek tercihim;
    Bosch SMS58M82TR modeli olur. Bana göre en iyi tercih. Bu model özellik, kalite olarak ideal.
    Pazarlık yapılırsa 1250 civarı fiyat veriyorlar.

Çeşit çeşit makineleri inceledim. Vardığım sonuç bu.

Ancak 500 liraya makinede alabilirsiniz. Bozuldukça bir daha alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 8 Haziran 2012; 20:46:04 >

• quote:

quote:

merhaba

nihayet sn26m882 modelini akşamüstü aldım. yarın kurulacak
    1333 tl 3 ay ertelemeli 10 taksit
    teşekkürler.

üstüne ocak baktım ancak çok ilginç sadece 61151 modeli var oysa üstüne monte edilebilen beyazı olmasına rağmen çelik olanı yok .
    başka tavsiyeni olabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emez2005 -- 8 Haziran 2012; 21:01:08 >

• quote:

quote:

quote:

merhaba

teşekkürler.

üstüne ocak baktım ancak çok ilginç sadece 61151 modeli var oysa üstüne monte edilebilen beyazı olmasına rağmen çelik olanı yok .

kargo ücreti ne kadar alıyor bu site. birde hangi kartla 3 ay ertelediniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: cem_kenan

quote:

quote:

quote:

merhaba

teşekkürler.

kargo ücreti ne kadar alıyor bu site. birde hangi kartla 3 ay ertelediniz...

ben direk bayiden aldım . kargo ücreti yok.

• teşekkür ederim emez.

candoğan ve lordford beyler EU-TR ayrımı için ne dersiniz ve muadil 26m882 ile 58m82 arasında fark varmıdır (simens 50 tl daha ucuza geliyor gibi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: eteksen
    1200 tl'lik bir Bosch ile 500 liralık bir Arçelik arasında fazla bir fark yok demek gibi birşey sizinki.

sen benim yazdıklarımdan bunu anladıysan ehhh pes yani............
    sana daha başka birşey demiyeceğim, anlayamayacaksın zaten yine...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem_kenan

teşekkür ederim emez.

candoğan ve lordford beyler EU-TR ayrımı için ne dersiniz ve muadil 26m882 ile 58m82 arasında fark varmıdır (simens 50 tl daha ucuza geliyor gibi)

siemens ve bosch arasında hiç bir fark yok,
    sadece kasa ön yüzü - panel tasarımı farklı.
    ben olsam siemens alırdım. tercih meselesi.
  • siemens in tasarımı çok eski duruyor be hocam tüm düğmeler dağıtılmış durumda ,bosch un tasarımları çok daha başarılı
  • Kardeş bende 1 ay içerisinde kesin alacam ALLAH ın izni ile bu sebeple biraz bakındım ve EU modelinde kurutma şikayeti daha yüksek sanırım TR modelinde süre uzatılarak daha başarılı olunmuş birde mediamarkta ki bosch görevlisi TR uzantılı olanların türkiyedeki elekterik şartlarına daha uygun olduğunu söyledi bende sms 58m88tr alacam inşallah
  • 
Sayfa: önceki 280281282283284
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.