Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (241. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
15.924
Cevap
180
Favori
2.548.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

Orijinalden alıntı: yahsiman1

son bi sorum olacak karar vermek zorundayım. 1 aydır karar veremedim
    PROFİLO BM4220EG 850TL
    Vestel BMH - L401 X 876TL

hangisini alayım??

BENCE VESTELE VEYA ARÇELİĞE BAKİNİZ.İÇLERİ ÇELİK PROFİLONUN BU MODELİ PLASTİK.

ben baktım her ikisine de, kimseye bakmasını önermem. profilonun altı plastik bile olsa yıkama kalitesi tartışılmaz. 4220 yakın bir arkadaşımızda var, 6 aydır çok memnunlar. bundan iyisi yine bu marka grubunun üst modelleri bence.

saygılarımla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elmaci

siemens 2600 küsur lira olan modelini kampanya yapıp 2200 civarına çekmiş. 26T898EU galiba. bu fiyatlara düşünenlere iyi bir imkan gibi.

saygılarımla.

kendi sitesinde goremedim
    nerede bu inidirm
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

quote:

Orijinalden alıntı: onur_28_85

bence bulaşIK makinesine hiç gerek yok ev bayanları kendi yıkasın oturup el işi yapmaktan iyidir... eleştiri değil sadece bi dşünce.. :)

başlarda bende sizin gibi düşünüyordum. sadece bayanlar değil bizde yıkarız ne olcak elimize mi yapışacak . erkekliğimize zeval mi gelecek..
    ama makineyi alınca tezgahın üzerindeki bulaşık kalabalığı kayboldu. sırf bunun için bile iyi bi alet. çalışan bayanlar için zaten olmazsa olmaz bi makine.

Aynen. Kirlenen bulaşığımız tezgah üzerinde değil, bulaşık makinesinde duruyordu, sonra da iyice birikince yıkamaya.

Ayrıca su ve elektrik tasarrufu da cabası.

• quote:

Orijinalden alıntı: kendirf

quote:

siemens 2600 küsur lira olan modelini kampanya yapıp 2200 civarına çekmiş. 26T898EU galiba. bu fiyatlara düşünenlere iyi bir imkan gibi.

saygılarımla.

nerede bu inidirm

http://siemens-home.com/Files/SiemensNew/Tr/tr/AdditionalFiles/Price/201201/eco_Plus_katalog/index.html

2199, maximuma 10 taksit, nisanda ödemeye başla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmaci -- 17 Ocak 2012; 21:48:29 >

• http://www.bosch-home.com/Files/Bosch/Tr/tr/AdditionalFiles/Kampanyalar/ddt.pdf

bosch da 69T58EU ürününü 2457 den 2089 liraya düşürmüş. nisan ertelemeli peşin fiyatına 10 taksit. ama dipnotta 50 adet stok deniyor.

saygılarımla.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kendirf

quote:

saygılarımla.

nerede bu inidirm

http://siemens-home.com/Files/SiemensNew/Tr/tr/AdditionalFiles/Price/201201/eco_Plus_katalog/index.html

2199, maximuma 10 taksit, nisanda ödemeye başla

home.tr da yoktu
    evet burada var
    50 adet sınırlı yazmıslar
    tum turkiye 50 adet ise cok az.
    spotcular bile alabilir..

• quote:

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: onur_28_85

bence bulaşIK makinesine hiç gerek yok ev bayanları kendi yıkasın oturup el işi yapmaktan iyidir... eleştiri değil sadece bi dşünce.. :)

başlarda bende sizin gibi düşünüyordum. sadece bayanlar değil bizde yıkarız ne olcak elimize mi yapışacak . erkekliğimize zeval mi gelecek..
    ama makineyi alınca tezgahın üzerindeki bulaşık kalabalığı kayboldu. sırf bunun için bile iyi bi alet. çalışan bayanlar için zaten olmazsa olmaz bi makine.

Aynen. Kirlenen bulaşığımız tezgah üzerinde değil, bulaşık makinesinde duruyordu, sonra da iyice birikince yıkamaya.

Ayrıca su ve elektrik tasarrufu da cabası.

dahada önemlisi o elde yıkarken kullanılan bulaşık bezinde felaket derecede bakteri oluyormuş(geçen araştırırken birşeyler gördüm)sağlık açısındanda hem yüksek derece bulaşık yıkaması hemden bu bakterili süngerle bulaşıkların yıkanmaması bile yeter bence

bide kışın kötü oluyo ya.evde güneş enerjisi yada doğalgaz yoksa hele.su buz gibi :D

• quote:

arkadaşınızdaki 99000p nin sıkıntısı ne idi. duyunca çok şaşırmıştım, detaylı anlatırmı aceba.

sordum...... dediğine göre.....
    ilk kullandıkları gün bulaşıklar sadece su tutulmuş gibi tüm kirleri ile birlikte yıkanmış
    kullanmasını bilmedik diye biraz kullanıcı kılavuzunu okuyup öyle yıkama yapmışlar..
    ama sonuç değişmeyince servis çağırmışlar.... meğer ise bulaşık makinası soğuk su ile yıkıyormuş...
    servis birkaç ayar yapmış ufak bir parça değiştirmiş (sanırım sigorta diyor) tamam demiş ama bulaşığın birmesini beklemeden yani denemeden gitmiş...
    ancak yine birşey değişmemiş, genel müdürlüğü aramışlar bu sefer, servis geldi birşeyler yaptı ama birşey değişmedi demişler
    bu sefer farklı bir servis gelmiş, su ısıtmıyor makinanız demiş ve makinayı alıp götüreceğiz demişler....almış götürmüşler...
    dediklerine göre hem elektrik hemde elektronik bir arıza varmış... devreler değişmiş miş....
    şimdi kullanıyorlar ve çok temiz yıkamıyor diyor....eski bulaşık makinamız daha iyi yıkıyordu diyor.... (nedense bu lafı çok kişi söylüyor)
    sıkıntı belki o makinaya özel gibi gözüküyor ancak şu varki arkadaşım bana servis ustasının yanındaki çırağın "üst model makinaların yıkamasından müşteriler memnun değil" diye ağzından laf kaçırdığını söylüyor..... ne yani daha düşük model alsaydık daha mı iyi olacaktı dediğinde usta devreye girmiş ve lafı toparlamış.....çırak sus pus tabiiii....

• grundig GDF 9500 nasıl acaba? özelliklerine göre fiyatı uygun gibi.teknosada 899 liraya satılıyor.

http://www.grundig.com.tr/?c=17&p=19
  • siemens SN25M231TR

en son bunu beğendim. 1.049TL fiyatı. ne dersiniz. tabanı çelik midir bunun??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yahsiman1 -- 19 Ocak 2012; 11:02:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lawyerdem

grundig GDF 9500 nasıl acaba? özelliklerine göre fiyatı uygun gibi.teknosada 899 liraya satılıyor.

http://www.grundig.com.tr/?c=17&p=19

teknosa da stok yok zannedersem. bu fiyatlarda kağıt üzeindeki özellikleriyle mantıklı gibi..ama bu fiyatla..
    ......................
    10 yıkama programı (Öne Çıkan Programlar)
    Süper mini 20 dakika 35 oC
    Ekstra hijyen
    30 Dakika 35oC
    58 Dakika 60oC
    Karma bulaşık
    Kirlilik sensörü
    Program takip göstergesi
    Zaman programlama ve kalan zaman göstergesi
    Fanlı kurutma sistemi
    24 saat zaman erteleme
    Hızlı, Gece ve Ekstra kurutma, özel fonksiyonları
    Tablet deterjan kullanım fonksiyonu
    Tuş kilidi
    Kapı açık ikazı
    12 kişilik yemek takımı yıkama kapasitesi
    A enerji / A yıkama / A kurutma performansı
    9 lt su tüketimi
    42 dbA ses seviyesi
    Metal süzgeç
    Antibakteriyel conta
    Tuz ve parlatıcı göstergesi
    Su taşma emniyeti
    Bebek çatal, kaşık sepeti
    Biberon ve bardak tutucu
    Üst sepette katlanabilen teller
    Doluyken ayarlanabilir üst sepet
    Alt sepet katlanabilir teller
    Alt sepet biberon tutucu
    Alt ve üst sepet tutamağı
    Yüksekliği ayarlanabilen fincan rafları
    YxGxD 85x60x57 cm

• quote:

siemens SN25M231TR

selamlar.
    forumda en çok tavsiye edilen iki makina var siemens 26m882 ve bosch 58m88. bunların tr ve eu ile biten modelleri mevcut. tr ile biten modellerinde eko50 modundaki yıkama süresi eu olandan biraz daha uzun tutulmuş. ben siemens 26m882tr modelini aldım. iki-üç ay süren ve iki değişik markayı beğenmeyip iade edişimin ardından bu cihaz olağanüstü beğenimi kazandı, tavsiye edenlere teşekkür ederim.

25m231tr yi inceledim, benim aldığım modeldeki bütün özelliklere sahip, sadece kaşıklığı farklı. tabanının çelik olup olmadığını bilmiyorum ama en önemli parçası olan filtresi çelik. taban çelik olmasa bile bana sorarsanız önemli değil, memnun kalacağınızı düşünüyorum.

saygılarımla.

• quote:

siemens SN25M231TR

ist. icindeyseniz
    http://www.tekcarsi.com/urun/siemens-sn25m231eu-bulasik-makinesi.aspx
    daha uygun fiyat
    kendileri teslim ediyorlar.sorun olmuyor..

• quote:

siemens SN25M231TR

ben bu ürünü aldım daha 3 gün oldu..2 defa kullandım bulaşıklar terttemiz pırıl pırıl...zamanla ne olur bilmiyorum..ghüzel bir makine

• Çelik taban ve çelik filtreli olarak hangi makineyi tavsiye edersiniz. BSH grubu olursa daha iyi olur.
  • Arçelik 6060 makine var. Son zamanlarda kurutma ve bulaşık üzerinde leke problemi yaşıyoruz. Makineyi aldığımdan beri hiç tuz kullanmadım ve bir problem yaşamadım. Başlarda 3 in 1 tablet kullandım ve gayet güzel sonuç alıyordum. Sonra anakart yandı ve değişti. Ondan sonra bir türlü makineden istediğimiz randımanı alamadık. En son katkısız toz deterjan kullandım olmadı. Tuz ekledim bu sefer bardaklar kireç gibi. Tuzu kapattım kurutma ve lekeyi gidermek için parlatıcı ekledim yine sonuç felaket.

Yeni makine alayım diyorum ama bu sefer de enerji tasarrufu yüzünden kurutma ve durulama da problemi yaşarım diye endişeliyim. O kadar para verip yine problem yaşamak biraz koyar açıkçası. Siemens 26m282/Bosch58m82 almayıdüşünüyorum. İnşallah memnun kalırım.
  • sizden ricam bulaşık makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenleri önem sırasına göre yazıp farkları kısaca açıklayabilir misiniz???
    enerji sınıfı su tüketimi inox olup olmaması çelik taban yada polinox olması program sayısı tek yada çift su girişi aqua stop özelliği vs ona göre ben de bütçem dahilinde araştırma yapmak istiyorum...bu başlığı uzun uzun okudum ama malum 80 sayfa gözden kaçırmak istemem.şimdiden cevaplar için teşekkürler.
  • Vestel BMJ - L503 X Bulaşık Makinesi
    A-%10 Enerji Sınıfı
    5 Programlı
    15 Kişilik Kapasite
    Extra Hijyen 70 ºC Programı
    Hızlı 30 Dakika Programı
    Beyaz İç Aydınlatma
    Başlama Saatini Erteleme Özelliği (3-6-9 Saat)
    Program Bitişinde Sesli Sinyal Uyarısı
    Yüksekliği ayarlanabilir Üst sepet
    Alt Sepette 4 Adet Katlanır Raf
    Ledli Program Takip Göstergesi
    Ledli Tuz ve Parlatıcı Göstergesi
    Su Taşma Emniyet Sistemi

760TLye aldım az önce. yarın öğleden sonra gelecek. nasıl iyi ettim mi sizce??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yahsiman1 -- 20 Ocak 2012; 21:16:16 >

• bütçen sağlamsa bosch veya siemens tercih et.
    inox veya beyaz olması tercih meselesi.
    çelik tabanı olursa daha iyi olur
    1000tlnin altındaki makinlardan fazla performans bekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yahsiman1 -- 20 Ocak 2012; 21:15:04 >
  • 
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.