Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (234. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: MavericKB Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 5 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
15.915
Cevap
180
Favori
2.547.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 232233234235236
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fymz

quote:

Orijinalden alıntı: kendirf

merhaba
    1200 tl ye kadar butcem var.
    inceledigim kadarıyla asagıdaki 2 model uygun gibi. biraz pazarlık lazım.
    2si arasında hicbir fark yok mu?teknik olarak
    yani para olarak hangisini uygun bulursam onu mu alayım?

Bosch SMS58M88TR
    siemens SN26M882EU

Bosch ve Siemens te sonda bulunan tr ve eu yazıları hangi ülkelerde üretildiğini göstermektedir Tr türkiye Eu da avrupada üretildiğini gösterir. Ayrıca SN26M882EU modelini bu fiyata almanıza imkan yoktur aynı modelin sonu TR olanı var muhtemelen bu fiyata ancak onu alabilirsiniz. Bende sizlere samsung un yeni çıkardığı bulaşık makinasını sormak istiyorum. Bütün beyaz eşyam samsung ama bulaşık makinası henüz almamıştım. Samsung almayı düşündüm fakat araştırmalarım sonucunda samsung bulaşık makinasının fason üretim olduğunu ve çok fazla şikayet olduğunu farkettim. Bugün tekrar bulaşık makinası ararken samsung un yeni bir model çıkardığını gördüm. Acaba içinizde bu model hakkında bilgisi olan bir arkadaş varmıdır. Buzdolabım ve çamaşır makinamdan çok memnunum, genel olarak samsung markasının iyi olduğunu düşünüyorum. Model linki: Samsung DW-FN320T

yanlısınız var
    2 side almanya uretimi bosch daki tr turkiye icin uretildigini gosteriyor.(turkiye de uretilmiyor)
    merak ettigim makineler birebir aynı mı?arastırınca siemens 1200 tl ye bulunabiliyor..

http://www.tekcarsi.com/urun/siemens-sn26m882eu-bulasik-makinesi.aspx

• quote:

quote:

quote:

merhaba

Bosch SMS58M88TR
    siemens SN26M882EU

Bosch ve Siemens te sonda bulunan tr ve eu yazıları hangi ülkelerde üretildiğini göstermektedir Tr türkiye Eu da avrupada üretildiğini gösterir. Ayrıca SN26M882EU modelini bu fiyata almanıza imkan yoktur aynı modelin sonu TR olanı var muhtemelen bu fiyata ancak onu alabilirsiniz. Bende sizlere samsung un yeni çıkardığı bulaşık makinasını sormak istiyorum. Bütün beyaz eşyam samsung ama bulaşık makinası henüz almamıştım. Samsung almayı düşündüm fakat araştırmalarım sonucunda samsung bulaşık makinasının fason üretim olduğunu ve çok fazla şikayet olduğunu farkettim. Bugün tekrar bulaşık makinası ararken samsung un yeni bir model çıkardığını gördüm. Acaba içinizde bu model hakkında bilgisi olan bir arkadaş varmıdır. Buzdolabım ve çamaşır makinamdan çok memnunum, genel olarak samsung markasının iyi olduğunu düşünüyorum. Model linki: Samsung DW-FN320T

yanlısınız var
    2 side almanya uretimi bosch daki tr turkiye icin uretildigini gosteriyor.(turkiye de uretilmiyor)
    merak ettigim makineler birebir aynı mı?arastırınca siemens 1200 tl ye bulunabiliyor..

istanbulda değilseniz eğer kargo parasını da dikkate alın derim...

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

quote:

quote:

merhaba

Bosch SMS58M88TR
    siemens SN26M882EU

yanlısınız var

istanbulda değilseniz eğer kargo parasını da dikkate alın derim...

ist.dayım bu siteden daha once urun almıstım
    merak ettigim candogan ustad bosch u onermis 1-2 yerde.siemens da alınabilir demis.ama 2 si aynı ise (aynı malzeme kalitesi vs) siemens alayım diyorum..

• benim bildiğim tasarımı dışında farkları yok.
  • Haftasonu siemens bayiinden 26M282TR'yi 1.200,- TL'ye 10 taksitle aldik...bugun kurulacak, bi sıkıntı olmaz insallah...

Sormak istedigim garanti mevzusu var...

Simdi bu urunun garantisi 3 sene, kurulum sirasinda 100 tl karsiliginda 7 seneye cikiyormus...ne dersiniz, gerekli mi?

Tesekkurler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hediye alıcam
    en uygun fiyatlı iyi bulaşık makinası tavsiye edebilir misiniz?
    600 tl ye kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: 11birsorubircevap

Hediye alıcam
    600 tl ye kadar

1000 tl nin altında iyi bulaşık ve çamaşır makinesi alınamasada
    hediye olarak Profilo BM 3120 EA Bulaşık makinesi 600-650 tl ye alınabilir. ekspres 55 proğramı kullanışlıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UNDYING

Haftasonu siemens bayiinden 26M282TR'yi 1.200,- TL'ye 10 taksitle aldik...bugun kurulacak, bi sıkıntı olmaz insallah...

Simdi bu urunun garantisi 3 sene, kurulum sirasinda 100 tl karsiliginda 7 seneye cikiyormus...ne dersiniz, gerekli mi?

Tesekkurler...

çok süper bir makine almışsınız. hayırlı olsun.
    mutlak surette 7 yıl garanti yaptırmak lazım.
    ............................
    Siemens SN26M282TR Bulaşık Makinesi
    Enerji tüketimi: "A-%10" (A enerji sınıfından %10 daha tasarrufludur) 0.97 kWh
    6 program:
    Yoğun 70 °C,
    Auto 45-65 °C,
    Eko 50 °C,
    Intensive Eco 45 °C,
    Hızlı 45 °C,
    Ön Yıkama
    2 özel fonksiyon:
    Yarı yük opsiyonu, varioSpeed zaman kısaltma (program sürelerinden %50' ye varan oranda tasarruf)
    4 ayrı yıkama sıcaklık derecesi
    Tüketim Program Eko 50: 10 l Su / 0.97 kWh Elektrik
    Sıcak su girişine bağlandığında enerji tüketimi: Eko 50 programında: 0.7 kWh
    Ses seviyesi: 46 dB (re 1 pW) Tezgah altina gömülebilir solo
    Kapasite: 14 kişilik
    DosageAssist
    AquaSensor, Yük sensörü
    Deterjan otomatiği (auto3in1)
    Isı alış - veriş bloğu
    Dönüşümlü yıkama tekniği
    Yenileme elektroniği
    VarioFlex sepetler
    VarioDrawer (çatal bıçaklar için 3. sepet)
    XXL gümüş sepetler
    RackMatic
    Katlanır raf, üst sepette: 2
    Katlanır raf, alt sepette: 2
    Üst sepette bardak rafı: 2 adet
    Alt sepette bardak rafı: 2 adet
    AquaStop
    Çocuk emniyet kilidi
    Tuş kilidi
    Bardak koruma teknolojisi
    Başlama zamanını erteleme özelliği: 1-24 saat
    Eksik tuz göstergesi
    LED'li parlatıcı göstergesi
    Kendinden temizlenen filtre 3 kademeli filtre sistemi
    Kalan zaman göstergesi

• merhaba herkese 7 aydır Bosch SGI55E05TR Bulaşık makinesi kullanıyorum. ilk 5-6 yıkamamda bulaşıklarımı tam kurutmuyordu.
    Kılavuzu okuyarak bazı ayarlar yaptım ve artık tamamen kuruyor.

Benim sormak istediğim makinemi daha tasarruflu nasıl kullanabilirim.

50 yada 65, 70 dereceli programları seçtiğimde çok uzun süreli yıkıyor genelde. Vario Speed programını seçerek zamanı kısaltıyorum.

aynı zamanda 1/2 yazan yarım yük seçeneğinide seçmelimiyim? bu programı kullanırsam mı daha tasarruflu olur. Yoksa her ikisini birden mi seçmeliyim ????
  • yazmayı unutmuşum. makinemin tabanı plastik :((( bunu değiştirtebilirmiyim. çelik yaptırabilirmiyim
  • aslim82
    VarioSpeed;
    Bu özellik sayesinde makinenizi tam kapasite doldurduğunuzda,bulaşıklarınız çok kirliyse bile yıkama süresini neredeyse yarı yarıya kısaltabilirsiniz.
    ...............
    Yarım yük seçeneği;
    bu özellik makineniz tam dolu olmadığında ve az kirli bulaşıklar içindir.
    ..............
    Hızlı 45 °C proğramını da kullanabilirsiniz.
    ..............
    Program 1 Yoğun
    program süresi, program 1 (min.) 138
    elektrik tüketimi, program 1 (kWh) 1.65
    sıcaklık, program 1 (°C) 70
    Su tüketimi, program 2 (l) 16
    ..............
    Program 2 Normal
    program süresi, program 2 (min.) 140
    elektrik tüketimi, program 2 (kWh) 1.4
    sıcaklık, program 2 (°C) 65
    su tüketimi, program 2 (l) 14
    ..............
    Program 3 Eko
    program süresi, program 3 (min.) 140
    elektrik tüketimi, program 3 (kWh) 1.05
    sıcaklık, program 3 (°C) 50
    su tüketimi, program 3 (l) 13
    ...............
    Program 4 Hızlı
    program süresi, program 4 (min.) 30
    elektrik tüketimi, program 4 (kWh) 0.8
    sıcaklık, program 4 (°C) 45
    su tüketimi, program 4 (l) 10
    ................
    Program 5 Ön Yıkama
    program süresi, program 5 (min.) 19
    elektrik tüketimi, program 5 (kWh) 0.05
    sıcaklık, program 5 (°C) 0
    su tüketimi, program 5 (l) 4

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

quote:

Haftasonu siemens bayiinden 26M282TR'yi 1.200,- TL'ye 10 taksitle aldik...bugun kurulacak, bi sıkıntı olmaz insallah...

Bir de ozellik olarak "sicak su girisine bagandiginda..." yazmisssiniz...boyle bir baglanti saglamali miyiz? Ben sicak su girisine baglandigini bilmiyordum da...

Tesekkurler...

çok süper bir makine almışsınız. hayırlı olsun.
    mutlak surette 7 yıl garanti yaptırmak lazım.
    ............................
    Siemens SN26M282TR Bulaşık Makinesi
    Enerji tüketimi: "A-%10" (A enerji sınıfından %10 daha tasarrufludur) 0.97 kWh
    6 program:
    Yoğun 70 °C,
    Auto 45-65 °C,
    Eko 50 °C,
    Intensive Eco 45 °C,
    Hızlı 45 °C,
    Ön Yıkama
    2 özel fonksiyon:
    Yarı yük opsiyonu, varioSpeed zaman kısaltma (program sürelerinden %50' ye varan oranda tasarruf)
    4 ayrı yıkama sıcaklık derecesi
    Tüketim Program Eko 50: 10 l Su / 0.97 kWh Elektrik
    Sıcak su girişine bağlandığında enerji tüketimi: Eko 50 programında: 0.7 kWh
    Ses seviyesi: 46 dB (re 1 pW) Tezgah altina gömülebilir solo
    Kapasite: 14 kişilik
    DosageAssist
    AquaSensor, Yük sensörü
    Deterjan otomatiği (auto3in1)
    Isı alış - veriş bloğu
    Dönüşümlü yıkama tekniği
    Yenileme elektroniği
    VarioFlex sepetler
    VarioDrawer (çatal bıçaklar için 3. sepet)
    XXL gümüş sepetler
    RackMatic
    Katlanır raf, üst sepette: 2
    Katlanır raf, alt sepette: 2
    Üst sepette bardak rafı: 2 adet
    Alt sepette bardak rafı: 2 adet
    AquaStop
    Çocuk emniyet kilidi
    Tuş kilidi
    Bardak koruma teknolojisi
    Başlama zamanını erteleme özelliği: 1-24 saat
    Eksik tuz göstergesi
    LED'li parlatıcı göstergesi
    Kendinden temizlenen filtre 3 kademeli filtre sistemi
    Kalan zaman göstergesi

Tesekkurler, mutlak surette 7 yil yapmak lazim demissiniz, oysa ki ben ilk 3 sene ariza cikarsa o zaman cikar zaten diye dusuneek cok sicak bakmamistim, simdi tekrar dusuneyim ama sizin gerekceniz nedir sure uzatim konusunda?
    1 saate servis gelecek bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UNDYING -- 2 Ocak 2012; 17:28:12 >

• Bir de sicak su girisine baglatmak gerekir mi ???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Hediye alıcam
    600 tl ye kadar

hediye olarak Profilo BM 3120 EA Bulaşık makinesi 600-650 tl ye alınabilir. ekspres 55 proğramı kullanışlıdır.

Alıntıları Göster
    ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 11birsorubircevap -- 2 Ocak 2012; 18:42:20 >
  • quote:

quote:

Hediye alıcam
    600 tl ye kadar

Neden iyi olmaz? Çok kötüyse baska model de düşünebilirim İlk defa bulaşık makinesi olacak çok karısık bişey almak istemiyorum 3 program yeter ona
    yası da var zaten o yuzden.

profilo mu arcelik mi tavsiye edersiniz?
    ben bunu buldum

http://www.arcelikal.com/Arcelik-6230-HT-Bulasik-Makinesi/ArcelikOzellik?PID=591

• quote:

Bir de sicak su girisine baglatmak gerekir mi ???

'' Tüketim Program Eko 50: 10 l Su / 0.97 kWh Elektrik
    Sıcak su girişine bağlandığında enerji tüketimi: Eko 50 programında: 0.7 kWh''
    .......................
    tabiki güneş enerjisi gibi sıcak su bağlatma imkanınız varsa %30 tasarruf sağlarsınız.
    ek garanti mevzusu forumun değişik yerlerinde anlatıldı. sonuç olarak; ek garanti yaptırılmalı.
    ilk üç veya altı ay içinde ek garanti yaptırabiliyorsunuz. kesin bilgiyi servisten alabilirsiniz.
    ( 6-7 yıl önce sadece ilk bir ay içerisinde yaptırılabiliyordu.)
    ......................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 2 Ocak 2012; 19:31:25 >

• quote:

....

900-1000 tl nin altında çok para vermeden yaşlılarımız için basit , 600-700 tl ye bosch siemens profilo nun 3 proğramlıları alınır.
    1000 tl nin altı kısaca neden iyi değildir.: (aslında forumun muhtelif yerlerinde anlatıldı )
    tasarruf beklemeyin - elektrik ve su sarfiyatı fazladır, ses 50 db nin üzerindedir, taban ve filtre çelik değildir,koku oluşabilir . otomatik proğram yoktur, kir sensörü vs sensörler yoktur.
    zaman ayarı yoktur.. vs...
    .......................
    bulaşık makinesinde arçelik mi profilo mu :
    siz 3 proğramlı profiloyu bana verin , ben 6 proğramlı beko yu size vereyim. bilmem anlatabildim mi!
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslim82

merhaba herkese 7 aydır Bosch SGI55E05TR Bulaşık makinesi kullanıyorum. ilk 5-6 yıkamamda bulaşıklarımı tam kurutmuyordu.

50 yada 65, 70 dereceli programları seçtiğimde çok uzun süreli yıkıyor genelde. Vario Speed programını seçerek zamanı kısaltıyorum.

aynı zamanda 1/2 yazan yarım yük seçeneğinide seçmelimiyim? bu programı kullanırsam mı daha tasarruflu olur. Yoksa her ikisini birden mi seçmeliyim ????

Makinenizdeki kurutma problemini çözmenize sevindim.

Makinenin uzun süreli yıkama yapması israf yaptığı anlamına gelmez. Aksine tasarruf etmesi için uzun süreli yıkaması gerekir. Makine az miktarda su alır ve 2 sepeti dönüşümlü olarak yıkar. Yani 5dk civarı aralıklarla bir alt, bir üst sepeti yıkar. Böylece az su yıkama için yeter, az suyu ısıtmak için de çok daha az enerji harcanmış olur. Makinenin motoru ve beyninin harcadığı enerji ısıtma elemanının harcadığı enerjinin 10'da biri kadardır.

Variospeed seçildiğinde makine daha fazla su alarak 2 sepeti aynı anda yıkar. Fazla su alındığından elektrik ve su tüketimi artar, süre kısalır.

Bu sebepten aceleniz olmadığı durumlarda ek fonksiyon seçmeden ekonomik 50'C programını kullanınız. Bu en tasarruflu kullanım biçimidir.

Çok fazla yapışmış kiri bulunan bulaşıklar, kızartma yapılmış tavalar vb. olursa normal 65'C program kullanılabilir. Daha çok kurumuş lekesi olan bulaşıklar için de 70'C kullanılabilir.

Hızlı 45'C ise henüz yeni kullanılmış az miktarda bulaşığın hemen yıkanarak tekrar kullanılabilir hale getirilmesini sağlayan kurutmasız hızlı programdır. Bu programda tablet değil, toz veya sıvı deterjan kullanılmalıdır.

Yarım yük yıkamada normalin yarısı kadar bulaşık için elektrikten, sudan ve zamandan %15-%25 arası bir tasarruf sağlanır. Makinenin dolmasını bekleyemeden bulaşık gerektiğinde kullanabilirsiniz. En ekonomiği ise makinenin dolmasını beklemektir.

Daha evvel bulaşık makinesi kullanırken dikkat edilmesi gerekenleri bir başlık altına toplamıştım. Okumanızı tavsiye ederim, işinize yarayacaktır.
    http://forum.donanimhaber.com/m_53998884/mpage_1/f_/key_//tm.htm#53998884

• quote:

Orijinalden alıntı: aslim82

merhaba herkese 7 aydır Bosch SGI55E05TR Bulaşık makinesi kullanıyorum. ilk 5-6 yıkamamda bulaşıklarımı tam kurutmuyordu.

Eğer variospeed fonksiyonunu seçerseniz tasarruf yapmaz, aksine daha fazla su ve elektrik harcar.

Yarım yük fonksiyonunda ise makineniz yaklaşık %25 civarında bir tasarruf sağlar.

Makinenizi tam dolu halde çalıştırmıyorsanız hızlı 45'C programını veya eko programda yarım yük tuşuna basarak kullanmanızı öneririm.

• Tasarruf önemli... Çok durumları yok çünkü..
    1000 tl ye kadar tasarruflu ve iyi bir model önerebilirmisiniz?
  • 
Sayfa: önceki 232233234235236
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.