Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (231. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.924
Cevap
180
Favori
2.548.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 229230231232233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: kangalkopegim

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kangalkopegim

benim sorum biraz farklı gibi. profilo bm 3120 yakından gördüm. xxl diyor. açıp bakınca da büyük olduguna kanaat getirdim (iç hacminin büyüklüğü iyi bir şey bence). şimdi modeller kıyaslanırken forumda, genelde teknik özellikler üzerinden gidilmiş. acaba iç hacim genişliği düşünüldüğünde yüksek programlılar -mesela profilo 5 programlı seriler- zaten xxl olduğu için mi kıyaslanma gereği duyulmamış, yoksa bu hacim farkı o kadar da fazla değil mi acaba? şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Profilo'nun yeni seri bulaşık makinelerinde iç kapıda pano kısmındaki kalınlık giderildiğinden sepetler öne doğru büyütüldü. Bu sebepten sepetler daha da derin. Bu sebepten Profilo diğer markalara kıyasla daha geniş ve derin sepetli makineler üretiyor. Sepet tellerinin eğim ve aralıkları da iyi ayarlandığından birbirine değdirmeyi gerektirmeksizin fazla bulaşık alabiliyor.

teşekkürler cevabınız için candoğan. peki yüksek programlılar (diğer markalarda) standart olarak aynı genişlikte mi acaba bu bahsettiğim profilo serisiyle (yani xxl mı onlarda)? bu konuda bilginiz var mı? bir de 685 lira verilir mi bu makinaya?

Bosch-Siemens ve Profilo zaten birbirinin aynısı. Dolayısıyla kullanılan sepetlerin hepsi geniş.

Ben sepet kullanışlılığı konusunda Bosch ve Miele grubunu tek geçerim. Diğer markaların sepetleri yeterince kullanışlı olmuyor.

Tespit ettiğim kadarıyla (ki teknomarketlerde sepetleri yan yana açarak markaları kıyaslayabilirsiniz) en geniş ve derin sepet (enXboy) Bosch grubunda.

Bana kalırsa bu ürün program süresi ve tüketim açısından yeterince cazip değil. 750TL civarına BM5220EG almanız daha yerinde olur.

çok teşekkürler cevap için. pas geçeyim ben o zaman profilo bm3120'yi şimdilik.

• candogan62 bey bana Profilo 3003 Bulaşık Makinesi konusunda yardımcı olabilir misiniz,bu makina bimekste %40 indirime girmiş sizce almaya değer mi bi de bunun iç tabanı çelik mi yoksa plastik mi anlayamadım,sizin bilginiz var mı linkihttp://www.bimeks.com.tr/urun/113324/profilo-3003-bulasik-makinesi.aspx

3 proğramlı bir bulaşık makinası istiyorum çok pahalı olmayan ama sağlam,ne tavsiye edersiniz,şimdiden teşekkürler...
  • @candogan62

İyi geceler üstad. Bir arkadaşıma bulaşık makinesi bakarken sizin yorumlarınızı gördüm. Birkaç model arasında kararsız kaldık ve yardımınızı rica ediyoruz. Bütçemiz 500-600 TL arası. Dikkatimizi çeken 2 model var:

Regal Dish L 401 S 4 Programlı Bulaşık Makinesi

http://www.hizlial.com/beyaz-esya/bulasik-makineleri/regal-dish-l-401-s-4-programli-bulasik-makinesi-a-enerjii-silver_04.003.1267.0002.htm

Profilo BM2020EA 2 Programlı Bulaşık Makinesi

http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productId=655120&ttype=Details#pt

Bu iki makineden hangisini tavsiye edersiniz, nedenini ayrıntılarıyla yazarsanız seviniriz.

Bir de şu makine aklımızı çelmekte fakat fiyatı bizim bütçemizi aşıyor. Bütçemizi zorlayıp bunu almamıza değer mi?

Profilo BM3120EA 3 Programlı Bulaşık Makinesi

http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productId=655121&ttype=Details#pt

Tabii bunlar dışında da önerilere açığız.

Değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

• candogan62 - lordford50 ve yardımcı olabilecek diğer arkadaşlar...

anneme kısmet olursa pazar günü yani bugün acil olarak bulaşık makinesi almamız gerekiyor. anneme daha once geçtiğimiz mart ayında Electrolux'un EWN148640W model çamaşır makinesini almıştık. makineden annem çok memnun oldugu için bulaşık makinesinide Electrolux istiyor!

bulaşık makinesi için fazla bütçem yok! fazla programlı bir makineyede annemin ihtiyacı yok! ben bugun şöyle bir piyasa araştırması yaptım ve anneminde istediği Electrolux ESF65030W bulaşık makinesini beğendim.fiyatıda 700 TL idi.bu fiyata diğer çamaşır makinelerine baktıgımda hiç beğenmedim hatta bazı bosch ve siemens modellerinde taban kısmında plastiğe benzer bi madde kullanmışlar! neyse fazla uzatmadan ;

bu bütçe dahilinde Electrolux ESF65030W bulaşık makinesi iyi bir makinemidir? acaba üretim yeri neresidir? işe yararmı yoksa parayı sokağamı atmış oluruz? annem Electrolux dışında istemediği için başka markalara bakamıyorum.

lutfen yardımcı olursanız sevınırım.

• onzy,
    her markanın iyi ve kötü modelleri var. siz
    ''Jetsystem™ yağmurlama sistemi
    Aktif Durulama Sistemi
    Inverter motor''
    bu özelliklere sahip aeg makineden memnunsunuz.
    .....................
    fiyatına göre belirttiğiniz makine ESF 65030 W, ses seviyesi kritik seviye olan 50 db nin altında .49db.
    imkanlarınız iyi ise;
    bosch 53M42 veya
    Electrolux ESF 66070 WR.
    FlexiSpray uydu püskürtme kolu.
    Kurutma sistemi: DryTech sistemi.
    Gecikmeli başlatma seçeneği.
    Kir seviyesini ölçerek su tüketimini belirleyen su sensörü.
    RealLife sepetler.
    FlexiLift üst sepet .

• NS-85,
    en ucuz bulaşık makinesi olarak Profilo BM3120EA modelini tavsiye edebiliyoruz.
    netten 600 tl civarı, mağazadan da sıkı pazarlıkla 650 tl civarı alınabilir.
    Daha ucuz olanları , enaz 7-10 yıl kullanılacağı için tavsiye edemiyorum. 100 lira neye vermiyoruzki.
    7-10 yıl kullanacağımız için bundan aşağısına bulaşmamak lazım.
    genel olarak bulaşıkta bosch- siemens-profilo bir numara diyebiliriz.
    Ekspres 55', Proğramı çok kullanışlı.
    Kavisli püskürtme kolları,
    Şoklamalı gizli ısıtıcı,
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

NS-85,
    en ucuz bulaşık makinesi olarak Profilo BM3120EA modelini tavsiye edebiliyoruz.
    netten 600 tl civarı, mağazadan da sıkı pazarlıkla 650 tl civarı alınabilir.
    Daha ucuz olanları , enaz 7-10 yıl kullanılacağı için tavsiye edemiyorum. 100 lira neye vermiyoruzki.
    7-10 yıl kullanacağımız için bundan aşağısına bulaşmamak lazım.
    genel olarak bulaşıkta bosch- siemens-profilo bir numara diyebiliriz.
    Ekspres 55', Proğramı çok kullanışlı.
    Kavisli püskürtme kolları,
    Şoklamalı gizli ısıtıcı,

öncelikle cevabınız için çok teşekkürler. profilo 3120 600 TLye nerede satılıyor, nette bulamadım, link verebilir misiniz? Bir de teknosa'da şu siemenslere rastladım. Fiyetları piyasaya göre çok düşük nedense. Bunlar hakkında ne dersiniz? Profilo 3120 ile karşılaştırıldığında tercih edilebilir mi?

SIEMENS SE23E230TR
    http://www.teknosa.com/kategori/beyaz_esya/bulasik_makinesi/1051/115030082/siemens_se23e230tr_bulasik_makinesi

SIEMENS SE24E 250/260TR BULAŞIK MAKİNESİ
    http://www.teknosa.com/kategori/beyaz_esya/bulasik_makinesi/1051/115030089/siemens_se24e_250_260tr_bulasik_makinesi

Düzeltme: Teknosadaki fiyat düşüklüğü stokta olmayışından kaynaklıymış sanırım yeni gördüm.
    Bu arada 3120 için bulaşıklarda leke bıraktığına dair şikayetler okudum. Bu makineye ait bir kusur mu yoksa kullanıcıdan mı kaynaklanıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NS_85 -- 25 Aralık 2011; 14:49:20 >

• renl,
    3003 için 3120 nin makyajsız hali diyebiliriz.
    550 tl ye tabiki kaçırılmaz.
  • Oradaki Siemens'ler bir önceki seriye ait, ancak epey iyiydi. Alınabilir, stok eritmesi için ucuzlamıştır.
  • ns-85,
    Kalan zaman göstergesi
    başlama zamanını erteleme özelliği: 1-19 saat
    Ses: 52 dB
    siemens.
    yukardaki artıları nedeniyle; 679 liraya SIEMENS SE24E 250/260TR
    kaçırılmaz.
    not: 3120 ise, özgürçeyiz.com ve beyazeşyam.com da 598-599 tl idi.
  • quote:

Oradaki Siemens'ler bir önceki seriye ait, ancak epey iyiydi. Alınabilir, stok eritmesi için ucuzlamıştır.

Sadece mağazalarımızdadır diyor. biz askerdeyiz ve mağazadan alma şansımız yok maalesef, netten sipariş vereceğiz. Ah bir de karar verebilsek
  • quote:

ns-85,
    Kalan zaman göstergesi
    siemens.
    kaçırılmaz.

Siemens'i alamayacağız, mağazadan satılıkmış. Dediğiniz siteler güvenilir midir?
  • @ lordford50 ve candoğan62

kafama takılan bir husus daha var. incelediğimizde özellik açısından regal fiyatına göre çok çok iyi duruyor fakat dikkatimi çekti kimse önermiyor. Regali önermeyişinizin sebebi nedir veya nelerdir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gogge

quote:

Orijinalden alıntı: Águila Negra

quote:

beyazeşyam.com: 599 tl
    özgürçeyiz.com: 598 tl
    güzelevim.com: 633 tl

Tesekkurler fakat her e-ticaret sitesine guvenilmiyor. Bu sitelerle ilgili bilginiz var mi acaba?

Ben özgür çeyiz den aldım. Sağ olsunlar çok ilgilendiler. Ürün belirtilen zamanda teslim edildi. Sonrasında memnuniyet durumu için aradılar. Tavsiye ederim.

beyazeşyam.com dan alışveriş yapmıştım.
    kargo ücretli idi.
    bimeks teki 3003 modelinide değerlendirebilirsiniz.
    fakat bimeks, kredi kartı ekstresi veya
    herhangibir elektrik - su vs fatura fotokopisi istiyor güvenlik için

• quote:

Orijinalden alıntı: NS_85

@ lordford50 ve candoğan62

kafama takılan bir husus daha var. incelediğimizde özellik açısından regal fiyatına göre çok çok iyi duruyor fakat dikkatimi çekti kimse önermiyor. Regali önermeyişinizin sebebi nedir veya nelerdir?

sadece regal değil vestel arçelik vs. de tercih edilmiyor bulaşık ve çamaşırda.
    Bende 6 proğramlı beko var.
    keşke 3 veya 5 proğramlı olsaydı da bosch siemens profilo olsaydı.
    bilmem anladınızmı.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gogge

quote:

Orijinalden alıntı: Águila Negra

quote:

beyazeşyam.com: 599 tl
    özgürçeyiz.com: 598 tl
    güzelevim.com: 633 tl

Tesekkurler fakat her e-ticaret sitesine guvenilmiyor. Bu sitelerle ilgili bilginiz var mi acaba?

Ben özgür çeyiz den aldım. Sağ olsunlar çok ilgilendiler. Ürün belirtilen zamanda teslim edildi. Sonrasında memnuniyet durumu için aradılar. Tavsiye ederim.

beyazeşyam.com dan alışveriş yapmıştım.
    kargo ücretli idi.
    bimeks teki 3003 modelinide değerlendirebilirsiniz.
    fakat bimeks, kredi kartı ekstresi veya
    herhangibir elektrik - su vs fatura fotokopisi istiyor güvenlik için

çok teşekkür ederim. bugün arkadaşla yorumlarınız değerlendireceğiz ve yarın sipariş vereceğiz. her zaman giremeye fırsatım olmuyor. fırsat bulsam da sizi ve candoğan beyi bulamıyorum. diğer sorularımı da yanıtlarsanız çok memnun olurum.

• Arkadaşlar,

600-650 TL ye önerebileceğiniz gümüş bir bulaşık makinesi var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sermah

Arkadaşlar,

PROFİLO BM 3190 EA BULAŞIK MAK. 650-700 tl
    fakat imkanınız varsa nisbeten
    su tasarrufu ve daha düşük ses seviyesi
    ön yıkama ve başlama zamanını erteleme özelliği: 1-24 saat
    nedenleri ile 750-800 tl ye PROFİLO BM 4280 EG BULAŞIK MAK.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sermah

Arkadaşlar,

PROFİLO BM 3190 EA BULAŞIK MAK. 650-700 tl
    fakat imkanınız varsa nisbeten
    su tasarrufu ve daha düşük ses seviyesi
    ön yıkama ve başlama zamanını erteleme özelliği: 1-24 saat
    nedenleri ile 750-800 tl ye PROFİLO BM 4280 EG BULAŞIK MAK.

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim.
    Aslına bakarsanız forumdan okuduğum kadarıyla daha çok profilo markası tavsiye ediliyor. Özellik olarak da verdiğiniz ürünlerin özellikleri içime sindi fakat benim aklıma takılan bir konu var. Şikayetvar.com da profilo bulaşık makinelerinden fazlasıyla şikayet var ve yapılan şikayetlerin çoğu "kalıntı bırakıyor, iyi yıkamıyor" şeklinde. Bu sebepten aklımda bir soru işareti var açıkçası. Servis olarak gerçekten ilgili gözüküyorlar, çünkü yine aynı sitede bosch-siemens-profilo ile ilgili sorulan soruların hepsi cevaplanmış.
    Bir de şunu da merak ediyorum profilo, bosch ve siemens e göre neden daha uygun fiyatlı, malzemesinden mi kaynaklanıyor. Ayrıca vediğiniz PROFİLO BM 4280 EG bulaşık makinesi yerine Bosch SMS 30E09 TR ActiveWater alınması daha mı iyi olur?

• quote:

ns-85,
    Kalan zaman göstergesi
    siemens.
    kaçırılmaz.

Siemensleri alamıyoruz, teknosada mağazalarda da kalmamış. Tercihimizi profilodan yana kullanacağız sanırım ama bulaşıklarda leke bıraktığına dair okuduğu şikayetler kafamızı kurcalamakta. Bu makinenin kusuru mu kullanıcı kusuru mu?
  • 
Sayfa: önceki 229230231232233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.