Şimdi Ara

bulaşık makinası deterjanları(pril,calgon vs)deneyimleriniz (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.817
Cevap
47
Favori
343.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ab1907

Dün bind activit alarak makinemi ilk kez çalıştırdım. Tuz ilave etmedim sadece parlatıcı gözüne çok az elma sirkesi koydum. 2 sorum olacaktı. 1- parlatıcı gözünü max yazısına gelene kadar mı doldurmalıyım ? İkincisi gece yatarken programı başlattım sabah kalktığımda bulaşıklar kuruydu fakat bardakların üzerinde su damlası izleri olmuştu. Bu neden kaynaklanıyor acaba ? Yardımlar için şimdiden teşekkürler.

önemli olan, parlatıcı gözüne ne kadar koyduğunuz değil, parlatıcı ayarınız bence, ayarı arttırmayı deneyin

• quote:

Orijinalden alıntı: agtr

quote:

Orijinalden alıntı: ab1907

Dün bind activit alarak makinemi ilk kez çalıştırdım. Tuz ilave etmedim sadece parlatıcı gözüne çok az elma sirkesi koydum. 2 sorum olacaktı. 1- parlatıcı gözünü max yazısına gelene kadar mı doldurmalıyım ? İkincisi gece yatarken programı başlattım sabah kalktığımda bulaşıklar kuruydu fakat bardakların üzerinde su damlası izleri olmuştu. Bu neden kaynaklanıyor acaba ? Yardımlar için şimdiden teşekkürler.

önemli olan, parlatıcı gözüne ne kadar koyduğunuz değil, parlatıcı ayarınız bence, ayarı arttırmayı deneyin

Servis eğer ilk kez makine kurmuyorsa, kurulum sırasında makinenin parlatıcı ayarını doğru yapıp gitmiş olmalı. Bu durumda x bir sirkedense bu iş için üretilmiş bir parlatıcı kullanmak daha makul bir yol.

Eğer parlatıcı sonrası da aynı sıkıntı varsa ayar ile oynamanızı öneririm.

• ab1907 kullanıcısına yanıt
    bende elma sirkesi kullanıyorum parlatıcı ayar 6da
  • WARbird kullanıcısına yanıt
    peki memnunmusunuz, leke filan kalmiyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • agtr A kullanıcısına yanıt
    makinam sms58n02tr
    Tuz kapalı, parlatıcı 6 ve yoğun kurutma açık
    Pril Multi Perfect veya Finish Quantum ile genelde ECO programını kullanıyorum.
    Çok kombinasyon denedim şuan çok memnunum.
    (En son yıkamada pril kullandım sanırım sonuç quantumda daha iyi :)
  • hmm, bilgi icin tesekkurler. şu kanserojen muhabbetinden dolayi ben de denemeyi dusunuyorum. gozdeki parlatici bitince deneyelim bakalim ne sonuc alacagiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Makineyi 3 aydır kullanıyorum. İlk başlarda oxi tablet kullanıyordum, sonra klasik jel aldım ama sonuç iyi değildi tekrardan evdeki tabletleri kullanmaya devam ettim. Şimdide quantum oxi aldım. Sanırım iyi temizlik için 3'ü bir arada tablet şart. Tuz ayarını kısıp kısmama konusunda kararsızım, çünkü durulama yaparken de suyu ısıtıyor sanırım tuz kullanmaya devam edeceğim.
  • Beyler konu içi arama ile bulamadım, bizim makine 3,-4 yıl önce aldığımız siemens'in üst bir modeli,
    cam bardaklar gitgide bulanık bir hal alıyor, cam'ın şeffaflığı kayboluyor,
    bunun yanında çizilmelerde oluyor, bu neden olur, bir kaç kişiye sorduk sirke koyun, kireç filtresi takın gibi tavsiyeler geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahves

Beyler konu içi arama ile bulamadım, bizim makine 3,-4 yıl önce aldığımız siemens'in üst bir modeli,
    bunun yanında çizilmelerde oluyor, bu neden olur, bir kaç kişiye sorduk sirke koyun, kireç filtresi takın gibi tavsiyeler geldi

1. Deterjan olarak ne kullanıyorsunuz?
    2. Sularınız kireçli mi ?
    3. tuz ve parlatıcı ekliyor musunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahves

Beyler konu içi arama ile bulamadım, bizim makine 3,-4 yıl önce aldığımız siemens'in üst bir modeli,

Aynı şey geçen yıllarda bizim de olmuştu. Tuz ile birlikte hepsi bir arada deterjan kullanıyorsanız bu durumla karşılaşabilirsiniz. eğer öyleyse tuz ayarını kısmanızı veya tuz ile birlikte klasik deterjan kullanmanızı öneririm. Fakat şunu da belirteyim ki ben klasik deterjan kullanırken çay bardaklarım sarardı.
  • Arkadaşlar AEG F77023MOP'u bugün servis geldi bağlantısını yaptı, açıkçası çok hızlı aceleci cevaplar verirken bir o kadar da tutuktu.

Her ne kadar hepsi bir arada tablet kullansanız dahi "TUZ" bölmesini fulleyin dediler, bana pek mantıklı gelmedi. Bir de parlatıcı koyup koymamak sizin bileceğiniz şey dediler.

Suyun sertliğini sorguladığımda buna onların bakmadığını, lakin sakaryada suyun sertliği açısında bir sıkıntı olmadığını tuz ile kullanımın uygun olacağını söyledi.

Sorum ise şu, evde Fairy Platinum hepsi bir arada tablet var, tuz ve parlatıcı yok. Yani eldeki tek ürün Fairy Platinum ve diğer depolar boş

Bulaşıkları yıkayalım mı yoksa illa Tuz ve parlatıcı olayına girelim mi

• quote:

Orijinalden alıntı: cianni

Arkadaşlar AEG F77023MOP'u bugün servis geldi bağlantısını yaptı, açıkçası çok hızlı aceleci cevaplar verirken bir o kadar da tutuktu.

Her ne kadar hepsi bir arada tablet kullansanız dahi "TUZ" bölmesini fulleyin dediler, bana pek mantıklı gelmedi. Bir de parlatıcı koyup koymamak sizin bileceğiniz şey dediler.

Suyun sertliğini sorguladığımda buna onların bakmadığını, lakin sakaryada suyun sertliği açısında bir sıkıntı olmadığını tuz ile kullanımın uygun olacağını söyledi.

Sorum ise şu, evde Fairy Platinum hepsi bir arada tablet var, tuz ve parlatıcı yok. Yani eldeki tek ürün Fairy Platinum ve diğer depolar boş

Ben de yillar sonra ilk kez kullanacagim ama tuz olayi benim de kafama takildi, artik 3'u 1 arada tabletler var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• cianni kullanıcısına yanıt
    tuza gerek yok bence.sadece parlatıcı gözüne biraz elma sirkesi koy ayarını 3 yap yeterli
  • cianni kullanıcısına yanıt
    Sularınız yumuşaksa hem tuz hem de hepsi bir arada tabletleri kullanırsanız cam eşyalarınızda beyazlama olur. Kentinizde sular idaresine danışıp tuz kullanımını ona göre gerçekleştirin. Cihazın kılavuzunda hangi sertlikte ne kadar tuz kullanılacağı ve deterjan tercihi yazılıdır. O tavisyelere uymanızı öneririm.

PArlatıcı son durulama suyuna alındığı için sağlıklı bulmuyorum.
  • Arkadaşlar bir süredir piril multi perfect tablet kullanıyoruz ve bulaşıklar çıktığında bir kısım ürünlerin tam temizlenmediğini ve cam ürünlerde beyazlanma olduğunu gördüm.

Ayrıca bulaşık makinesine parlatıcı ve tuz da konuyor. Her defasında bulaşıklar 70 derecede yıkanıyor.

Yıkanan bulaşıkların tertemiz çıkması için ne yapmam gerek.

Sevgiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pdk54

Arkadaşlar bir süredir piril multi perfect tablet kullanıyoruz ve bulaşıklar çıktığında bir kısım ürünlerin tam temizlenmediğini ve cam ürünlerde beyazlanma olduğunu gördüm.

Ayrıca bulaşık makinesine parlatıcı ve tuz da konuyor. Her defasında bulaşıklar 70 derecede yıkanıyor.

Yıkanan bulaşıkların tertemiz çıkması için ne yapmam gerek.

Sevgiler.

- Tuz ayarı fazla olabilir.
    - Filtreleriniz pislenmiş olabilir. Temizlemeniz gerekir arada. Ayrıca bulaşık makinesi temizleyicileri ile boş olarak arada bir çalıştırabilirsiniz.
    - Tuz koyulan kapağı iyi kapatmazsanız beyazlamalar olabilir. (Makinenin içi de beyaz olur bazen)
    - Beyazlanma olduğunda geri dönüşü pek olmuyor. Uğraşmayın yeni bardaklar alın. Yoksa siniriniz bozulur ne içerseniz :)
    - Makinenin pervanelerinin deliklerinin tıkalı olmadığına emin olun. Bazen artıklar tıkama yapabiliyor.
    - Makineye düzgün yerleşim olması lazım. Yoksa bazı koyduklarınız yıkamadan nasibini daha az alır. Birbirlerini bloke etmesinler.
    - Arada makinenize limon tuzu atın içine tertemiz yapıyor.

• eteksen kullanıcısına yanıt
    teşekkürler, makine bosch marka, bu filtreler makinede nerede ?
  • pdk54 P kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım bence deterjanını değiştir.
    Birçok deterjan denedim hatta güvendiğim bir kaç kişi prilden çok memnun olduğu için prilin farklı farklı ürünlerini ısrarla denedim, hiçbirisinden memnun kalmadım.
    belki de makineden makineye fark ediyordur bilemiyorum, bizim makine siemens, en son pril gold tablet denedik, parlatıcı yerine sirke kullanmamıza rağmen sanki parlatıcı ayarı çok açıkmış gibi bardaklar gökkuşağı desenli çıktı.sanırım bardakları vs çizmesin diye tablete çok fazla parlatıcı koymuşlar, su sertliği de fazla olmayınca sıkıntı yapıyor.. temizleme gücü olarak da performansını beğenmedik. Bence finish quantum tablet ve fairy platinium dan başkası yalan..
    fiyatları oldukça pahalı ama indirimlerde falan stoklu alıyoruz, çok sıkıntı olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pdk54

teşekkürler, makine bosch marka, bu filtreler makinede nerede ?

Arkadaşın da dediği gibi tabletten bazen farkediyor. Finish quantum oxi denemenizi öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 22 Aralık 2013; 14:04:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cianni

Arkadaşlar AEG F77023MOP'u bugün servis geldi bağlantısını yaptı, açıkçası çok hızlı aceleci cevaplar verirken bir o kadar da tutuktu.

kusura bakma dostum geç gördüm msjı biraz valla dostum buda bizim ilk makinemiz annem aldım servis kurulumu yaparken ben yoktum evde tuz loyması gerektiğini söylemiş bende tuz doldurdum bölmesine geçen finish tabletle yıkama yaptık parlatıcı bölmesine elma sirkesi koydum 60 dklık programda yıkama yaptık çok güzel yıkadı ve kurttu bir sorun yoktu bulaşıklarda inanın şu tablet olayı nedir bende pek bilmiyorum ama ben servisin dediğini yapıyorum bu arada yaşadığım şehir izmir su sertliği nedir bilmiyorum.

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.