Şimdi Ara

bulaşık makinası deterjanları(pril,calgon vs)deneyimleriniz (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.816
Cevap
47
Favori
343.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ajanblue

arkadaşlar simens 2 programlı makina ve 2 kutuda pril 7 aldık.deneyimlerime göre kurumuş lekelerde pril hiçbir işe yaramıyor.camlarda çizilmeler yok..
    sizde deneyimlerinizi paylaşabilirmisiniz

Bulaşık makinesi kullanan DonanımHaber kullanıcıları için SüpürgeMarket firmamızdan tedarik edebileceğiniz ürünlerin satış linklerini aşağıda paylaşıyorum;

Bulaşık Makinesi Tuzu
    http://www.supurgemarket.com/bulasik-makinesi-tuzu-p-4962.html

Bulaşık Makinesi Yağ Çözücü
    http://www.supurgemarket.com/bulasik-makinesi-yag-cozucu-p-4392.html

Neocal Bulaşık Makinesi Kireç Önleyici
    http://www.supurgemarket.com/neocal-bulasik-makinesi-kirec-onleyici-p-4391.html

Bulaşık Makinesi Parlatıcısı
    http://www.supurgemarket.com/bulasik-makinesi-parlaticisi-p-4961.html

Bulaşık Makinesi Bardak Tutucu
    http://www.supurgemarket.com/bulasik-makinesi-bardak-tutucu-p-4963.html

Universal Bulaşık Makinesi Çatal Bıçak Sepeti
    http://www.supurgemarket.com/universal-bulasik-makinesi-catal-bicak-sepeti-p-5569.html

Parex Saplı Pratik Bulaşık Süngeri
    http://www.supurgemarket.com/parex-sapli-pratik-bulasik-sungeri-p-6371.html

Parex Pratik Bulaşık Fırçası
    http://www.supurgemarket.com/parex-pratik-bulasik-fircasi-p-6379.html
  • Dün bim den bulaşık deterjanı tablet olanı aldım hemen deneme yaptım eco 50derece yıkama yaptırdım sonuç tablet kapak açılmasına rağmen yuvadan çıkmamış şismiş kalmış herhalde 50 derecede böyle yapmıştır diye pro 70derecede denedim sonuç yarısı yuvada diğer yarısı yerde dağılmak ne kelime şişmiş kalmış acaba benim aldığımda mı bi sorun var yoksa hepsi böylemi görevli şimdiye kadar herhangi bir şikayet gelemdi dedi bende ona güvenerek almıştım akşam gideken şikayetimi ileteceğim bakalım ne cevap alacağım.ya quantum yada fair almayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barudi18

Dün bim den bulaşık deterjanı tablet olanı aldım hemen deneme yaptım eco 50derece yıkama yaptırdım sonuç tablet kapak açılmasına rağmen yuvadan çıkmamış şismiş kalmış herhalde 50 derecede böyle yapmıştır diye pro 70derecede denedim sonuç yarısı yuvada diğer yarısı yerde dağılmak ne kelime şişmiş kalmış acaba benim aldığımda mı bi sorun var yoksa hepsi böylemi görevli şimdiye kadar herhangi bir şikayet gelemdi dedi bende ona güvenerek almıştım akşam gideken şikayetimi ileteceğim bakalım ne cevap alacağım.ya quantum yada fair almayı düşünüyorum.

kullanım süresi geçmiş olabilir. ya da deterjan gözü ıslaktır deterjanı koyduğunuzda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

Bindactivit tableti dün denedik, daha önce pril 7 kullanıyorduk genel olarak çok farkını görmedim yalnız bindactivit teflonlarda daha fazla su lekesi bırakıyor gibi geldi onun dışında başka bir problem yoktu, bizde aşırı köpürme falan olmadı, çünkü makine yıkamanın yaklaşık yarısındayken yeni içıkan bir bulaşığı koymak için makineyi açtım, su baya ısınmıştı aşırı köpük olsaydı farkına mutlaka varırdım. (tabletler sarı-beyaz-yeşil)

Ucuz tabletleri bir kaç parçaya ayırmadan tam verim alamazsınız. Ben Bind ve Diasa'da satılan Mintax tabletten memnunum. Ancak ikisinde de düzgün çözünmeme sorunu var. Çözümü çok basit. Tabletin naylon paketini açmadan üstüne bardak veya tahta kaşık gibi bir şeyle birkaç defa vurup parçalara ayırın. Ben toz haline getirip bu şekilde hazneye boşaltıyorum. Fairy bana çok pahalı geliyor. 7,5 liraya 50 tablet alıp bunun yerine ağır programda yıkarsanız ne temizleme ne de kurutma problemi yaşarsınız.
  • quote:

Dün bim den bulaşık deterjanı tablet olanı aldım hemen deneme yaptım eco 50derece yıkama yaptırdım sonuç tablet kapak açılmasına rağmen yuvadan çıkmamış şismiş kalmış herhalde 50 derecede böyle yapmıştır diye pro 70derecede denedim sonuç yarısı yuvada diğer yarısı yerde dağılmak ne kelime şişmiş kalmış acaba benim aldığımda mı bi sorun var yoksa hepsi böylemi görevli şimdiye kadar herhangi bir şikayet gelemdi dedi bende ona güvenerek almıştım akşam gideken şikayetimi ileteceğim bakalım ne cevap alacağım.ya quantum yada fair almayı düşünüyorum.

kaç olduğunu hatırlamıyorum ama bill kullanıyorum evde finish de var ama aralarında hiç fark görmedim hatta daha iyi temizliyor ürün bozuk olabilir

kimsenin beğenmediği arçelik makinamda 1 kere bile deterjan artığı bulmadım
  • tablet alıp parçalara ayıracaksak, poşetle üstüne vurup ezeceksek, tablet kullanmanın mantığı nerde kalıyor? toz deterjanlar daha ucuz zaten...üstelik miktar ayarlaması da yapılıyor toz deterjanla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

tablet alıp parçalara ayıracaksak, poşetle üstüne vurup ezeceksek, tablet kullanmanın mantığı nerde kalıyor? toz deterjanlar daha ucuz zaten...üstelik miktar ayarlaması da yapılıyor toz deterjanla...

bende böyle düşünüyorum.herhalde bozuk ürün aldım akşam markete tekrar gideceğim bakalım başka şikayet varmıymış gerçi dün alırken kesinlikle hiç bir şikayet yok diye üstüne basa basa söyledi ya görevli bakalım ne olacak.
  • Ben ERSAĞ'ın bulaşıkmatiğini kullanıyorum.ve herkesin de kullanmasını istiyorum çünkü doğaya hem de insana hiç bir zararı yok.
    Piyasada satılan bulaşık deterjanlarının çoğunda yüksek düzeyde fosfat ve klor bulunuyor. Yanlışlıkla yutulursa çok önemli sağlık sorunlarına yol açıyor Bu nedenle bulaşıklarınızın çok iyi durulanması gerekiyor.Kimyasal ürünler doğada çözünmeyi bırakın , göllerdeki denizlerdeki balık soylarını tüketmekte, insanlarda kansere neden olmakta. Bu bilgilere deterjanın zararları yazarak bile ulaşabilirsiniz.
    Gıda Mühendisi İsmail Erbay’ın bir makalesinde de:

“Sentetik temizlik ürünlerinin başlıcaları, Çamaşır ve Bulaşık deterjanları, Sıvı sabunlar ve Şampuanlardır. Sıvı sabunlar, bulaşık deterjanları ile şampuan hammaddelerinin orantıları değiştirilmiş halidir. Sabunun sıvılaştırılmışı değildir.

Bu temizlik mamullerinin içerisindeki kimyasallar insan vücudunda karbon yapımızı kırarak veya oksijeni tüketerek tamiri imkânsız hastalıklara yol açarlar. Sentetik temizlik ürünleri vücuduma dokunmasın gitsinler istiyorsanız yapılacak bir şey vardır:

1-Çamaşır makinesinde: Çamaşırlarınızı 8.000 kg ( 8 ton) su ile durulamanız gerekir.

2-Bulaşık makinesinde: Bulaşıklarınızı 6.000 kg (6 ton) su ile durulamanız gerekir.

3-Banyoda: Şampuan veya body jel kullanmışsanız 2.000 kg (2 ton veya 250 orta boy kova dolusu) su ile durulanmanız gerekir.

Küçük çocuğu olup ta boğaz enfeksiyonu geçirtmeden, bademcik hastalığı geçirmeden büyütebilen anne var mı? İnanın bu işin baş müsebbibi bulaşık deterjanlarıdır.

Bu mamulleri kullandığınız zaman bir diğer tesir ve etkisi ise çevre kirliliğidir. Bunların içerisindeki kimyasalların başlıca özellikleri bulundukları yerde oksijeni tüketmeleridir. Oksijensiz bir yerde ise hayat olmaz.
    Lütfen bilinçli olalım ne kendi hayatımızı hiçe sayalım ne de çevremizi.eğer bu ürünleri kullanmak isterseniz size yardımcı olabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mstfOkdm17

Arkadaşlar sahibinde.com'da 80 tablet Finish Quantum 20TL.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-dekorasyon-temizlik-malzemeleri-finish-quantum-80-tablet-20-tl-106833342/detay

6TL kargo ücreti diyor
  • quote:

tablet alıp parçalara ayıracaksak, poşetle üstüne vurup ezeceksek, tablet kullanmanın mantığı nerde kalıyor? toz deterjanlar daha ucuz zaten...üstelik miktar ayarlaması da yapılıyor toz deterjanla...

Ben de 2003-2004'den beri aralıksız tablet kullandım. Özellikle Quantum'dan çok memnundum.

Şu an kullandığım hepsi1arada maalesef çok kötü. Eğer elimle parçalamazsam tablet düzgün eriyemediği için (muhtemelen son durulamada anca eriyor)bulaşıklar sabunlu çıkıyor ve çay bardakları sararıyor. Elimde tableti parçaladığım zaman bu sorunların hiçbirini yaşamıyorum.

Pril'de böyle bir sıkıntı yok. Gayet düzgün eriyor ve güzel temizliyor. Sadece kurutmaya etkisi sıfır. Pril'e parlatıcı eklediğiniz sürece onda da sıkıntı yok.

2 yıldan daha da evvel aldığım Hepsi 1 arada tableti halen bitiremedim. (Arada 70 tane Pril bitirdim ama) Bittiğinde Bim'de satılan Henkel ürünü Bind Activit toz deterjanı denemeyi düşünüyorum.
  • geçen hafta migros ta 80 li quantum 29.90 dı
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Ben de 2003-2004'den beri aralıksız tablet kullandım. Özellikle Quantum'dan çok memnundum.

Şu an kullandığım hepsi1arada maalesef çok kötü. Eğer elimle parçalamazsam tablet düzgün eriyemediği için (muhtemelen son durulamada anca eriyor)bulaşıklar sabunlu çıkıyor ve çay bardakları sararıyor. Elimde tableti parçaladığım zaman bu sorunların hiçbirini yaşamıyorum.

Pril'de böyle bir sıkıntı yok. Gayet düzgün eriyor ve güzel temizliyor. Sadece kurutmaya etkisi sıfır. Pril'e parlatıcı eklediğiniz sürece onda da sıkıntı yok.

2 yıldan daha da evvel aldığım Hepsi 1 arada tableti halen bitiremedim. (Arada 70 tane Pril bitirdim ama) Bittiğinde Bim'de satılan Henkel ürünü Bind Activit toz deterjanı denemeyi düşünüyorum.

Quantum Powerball di mi bahsettiğiniz? Onu elinizle nasıl parçalıyorsunuz? esnek bir yapısı var. Ortadaki kırmızı top patlamıyor mu?

Bir kere ben de tabletin yarısından çoğunun erimediğini görmüştüm. Tekrar yıkamak zorunda kaldım, üzerine bir de ekstra durulama yaptım.
    Gerçekten de son durulamada eriyor sanki.
  • Bahsettiğim Quantum değil, Hepsi 1 Arada normal tablet.

Quantum'da erimeye ilgili bir sıkıntı yaşamamıştım açıkçası.
  • pazar gün kiler marketten fair 20li+deterjan hediyeli 13,50 tl, quantun 10lu 5tl aldım denemek için malum bim in ürününden sıkıntı yaşadığım için.dün fair ile yıkama yaptık sonuç güzeldi birde quantum ile deneyeceğim sonra hangisini kullanacağıma karar verip kampanyalı ürünleri takip edeceğim başka çaresi yok gibi:)
  • quote:

pazar gün kiler marketten fair 20li+deterjan hediyeli 13,50 tl, quantun 10lu 5tl aldım denemek için malum bim in ürününden sıkıntı yaşadığım için.dün fair ile yıkama yaptık sonuç güzeldi birde quantum ile deneyeceğim sonra hangisini kullanacağıma karar verip kampanyalı ürünleri takip edeceğim başka çaresi yok gibi:)

Toz deterjan denediniz mi? aslında en ucuzu toz deterjanlar BİM deki toz deterjan 750 gr 4 TL mi ne her yıkamaya 25 gr konsa 30 yıkama yapar, Makinanın deterjan seçmesi çok sıkıntılı bir durum, tasarruf yapılacak diye A++ ürün al sonra tablete 2-3 kat fazla para yatır buda mantıklı değil, ne güzel eski makinelere ne koysak eritirdi.
  • bim den tablet olanı almıştım tozunu denemedim.tablet kullanınca bardakların hafiften çizilmesi normal mi
  • Bim'in tableti (sarı yeşil beyaz) ile 2-3 kez falan yıkama yaptık, teflonlarda su izi bırakması dışında çizilme vb sorun görmedim, ama elimdeki pril 7 bitince geri kalanı kulanılacak çizlme vs gibi sorunlar 3-4 yıkamada değilde daha uzun süreli kullanımlarda değerlendirilmeli bence.
  • Merhba
    Bugün bir markette
    Fairy Platinium 30+30 60lı : 23 TL
    Finish Quantum : 60lı + makine temizleyici + Deo = 23,5 TL

gördüm ne dersiniz alınır mı? hangisi alınır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Merkur -- 19 Aralık 2012; 16:58:26 >
  • quote:

Parçalara ayrılmış tablet deterjan aynı markanın toz deterjanından daha iyi. Burada cezbedici olan tek şey fiyat avantajı. Bind deterjanın tablet başına 15 kuruş gibi bir maliyeti var ve kalitesi tatminkar. 30 saniyelik bir ekstra çaba gerektiriyor ama gülü sevdiğimiz için dikenine katlanıyoruz mecburen. F/P olarak daha iyi bir deterjan ben bulamadım şahsen.
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.