Şimdi Ara

BUHAR KAZANLI ÜTÜLER NE TAVSİYE EDERSİNİZ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
3
Favori
182.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşım PHILIPS ten kesinlikle uzak durun. Niye derseniz şu hikayeme kulak verin lütfen.Bir kucak para ödeyip, dönemin en son modellerinden (9240) olan ürünü tam 25 ay önce satın aldık.Garantisinin 24 ay olduğunu hatırlatmakta yarar var. Ürün Garanti süresinin tam bitiminde 25. ayda arızalandı. Servise gttiğimizde bize çıkartılan parça değişim listesi ve toplam tamir bedeli tam 245 TL idi. Yani ürünün web den satın alınabileceği fiyatın nerde ise yarısı kadar tamir bedeli...Üstelik değişim yapılması gereken parçalara göz attığımızda 1) Elektronik kart 2)Power düğme ışığı 3)Buhar taşıyıcı hortumu...Bu son parçaya dikkat !!! Hadi anladık ,ilk ikisi elektronik malzeme bu bile makul bir arıza süresi değil ama neyse....Peki 3. Parçaya ne demeli ? Buharlı ütü satıyorsunuz ve ütünün en önemli parçalarından neredeyse ütü ile ile bir eskimesi gereken hortumu 2 yıllık bir ömre sahip. Bu konuda Tüketici Danışma Hattına yaptığımız müracaatlarda servislerinin NOTERLİĞİNDEN ÖTEYE GEÇMEYEN ve üzgünüz le biten cümlelerden başka hiç bir yardım alamadık.Usulen kurulmuş ve kurumsallık çağrıştırmak amacından öte hiç bir fonksiyonu olmayan bir birim.Şu anda ne mi yapıyorum? PHILIPS in 25 ay önce piyasanın en pahalısı olarak aldığım ürününü depoya atıyorum. Benden istedikleri SERVİS BEDELİNİN DAHA DA ALTINA bir fiyata hemen hemen aynı spefikasyonlara sahip YERLİ BİR ÜRÜN alıyorum.H.Burada.Com dan siparişimi verdim bile.Hem 6 Ay deneme ve kayıtsız iade/değişim garantisi var ,hem YURDUM MALI.... 2 Yıl garantisi...Hemde bir çok kullanıcının olumlu yorumu ve menmuniyeti. Buda bana çok iyi ve zamanında bir ders oldu.PHILIPS'in her türlü ürününü yaşantımdan çıkartıyorum. Ha ! Bu arada 23 Yıllık evliyiz. Eşim çalışan bir Bayan Evlilik yaşantımızın 21 yılını 2 adet klasik buharlı ütü ile geçirdik.(Ki, şu anda bu emaktarı yeniden devreye aldık.) her türlü eşyasını son derece bilinçli ve ekonomik kullanan genel bir yapımız vardır.Bu güne değin 2. değişimini yaptığımız Beyaz ve k.rengi eşyalarımızda bir çok kez arıza yaşadık , ancak hiç birinde bu kadr pişkin ve tüketicisini hiçe sayan bir anlayışla karşılaşmamıştık.

• internette uzun uzun araştırmalar sonrası Philips PerfectCare Expert Basınçlı buhar kazanlı ütüye
    (kod: GC9247/30) karar kıldım ve satın aldım. ilk ütülemede yaşadığım şoku anlatamam. ütü hakikaten akıllı tabana sahip. ya da içinde kamera var elinize aldığınız kumaşı görüyor. saniyeler içinde kumaşa göre ütünün karakteri değişiyor. mesela pamuklu zor açılan bir kumaşı ütülerken harıl harıl çalışan bir inşaat işçisi olurken hemen ardından ipekli, dantelli bir gömleği ütülerken ingiliz asilzadesine dönüşüveriyor. eco ayarına aldım denemek için, sonra unutmuşum bir de baktım ki bütün kıyafetleri ütüleyip bitirmişim, hem de eco ayarında performans kaybı yaşamadan. ütüledikçe philipse saygım arttı. kendi zekamdan şüphe etmeye başladım. nasıl olmuş da philips benim aklımın almadığı teknolojiyi başarmış da yapmış... yok ben anladım içinde kamera var, elime aldığım kumaşı görüyor :)
    arkadaşlar buhar kazanlı ütülerle ilgili okuduğunuz tüm yorumları unutun. ben braun, tefal kazanlı ütü kullandım. philipsi onlarla kıyaslamayın bile... olumsuz yazanlar daha evvel kazanlı ütü kullanmamışlardır bence. onun acemiliğinden yok su damlatıyo vs. diyorlardır. ütüde ayar düğmemesi olmaması ilk başta beni korkuttu. sonra bi cesaret en uygun fiyata bulduğum gitti gidiyordan satın aldım. ütünün fahri reklamcısı oldum. anlata anlata biteremiyorum soranlara. o nedenle buradan sizlere de aktarayım tecrübemi diye düşündüm. çünkü buradaki yorumlar bana yol göztermişti. ben ahd ettim; ütü güzel çıkarsa bu kez ben de yazacağım, dedim. bu ilk yorumum oldu. sırada elektirikli süpürge ve çam makinası var.

• Kafam karıştı, hangisini alsam???
  • Tefal yada Vestel diyorum.
  • Vestel iyidir.
  • Merhaba,

Dün itibari ile Delonghi VVX1685 model buhar kazanlı ütü almış bulunuyorum. Burada ve başka forumlarda bulabildiğim tüm yorumları okudum. Philips buhar kazanlı akıllı ütülerin yeteri kadar akıllı olmadıklarından, Tefal, Philips ve Delonghi'nin servise düşmesi durumunda yüksek fiyatlar istediklerine kadar bir çok konu hakkında fikir sahibi oldum. Ancak özelliklere ve fiyat aralığına baktığımda en makul gördüğüm bu ürünü satın aldım, umarım uzun ömürlü ve rahatlıkla kullanacağım bir ürün almışımdır.
    Ürünü ilk olarak geldiği gibi hazırlayıp kullandım ve 4 derece olan buhar ayarından ikinci veya ürüne göre üçüncüyü seçmenin yeterli olduğunu gördüm. Bunun dışında tek rahatsız edici durum, buhar tankına su alırken çıkarmış olduğu ses. Bu kullanımdan memnun kaldım, inşallah memnuniyetim devam eder.

Hayırlı günler dilerim.

• philips 9545 aldık çok memnunuz
  • tüm yorumları okudum ama, hala bir kara veremedim, sanırım philips ya da tefal almalıyım ama...
  • Arkadaşlar evdeki dandik ütü bozulmuş annemde o dandik ütüden çektiği için kazanlı ütü alalım dedi.
    Ne tavsiye ederseniz. Geçen yıl DeLonghi'nin bir modeline karar kılmıştık ama alamamıştık.,
    Bütçe max. 300 tl.

Ne tavsiye edersiniz veya kazanlı ütü alırken dikkat etmem gereken noktalar nelerdir? (Malum ütüler hakkında pek bir bilgi birikimim yok)
  • Bizde yıllar önce aldığımız Delongi VVX 380 Buhar kazanlı den gayet memnunduk, 7-8 yıl oldu sanırım alalı.
    Artık ufak tefek sorunlar çıkarmaya başladı..

Özellikle yine Delongi ve buharkazanlı bir model düşünüyoruz, ancak yeni modellerden hangisini tavsiye edersiniz diye danışmak istedik..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auzdil -- 2 Eylül 2015; 23:55:36 >
  • Chlorohydrate C kullanıcısına yanıt
    Buhar Kazanlı ve 300 tl ye kadar bir ürün arıyorsanız eger
    size onerebilecegim tek ürün tefal olacaktır
    http://www.mybaykus.com/tefal-gv4630-buhar-jenarotorlu-utu.html
    su anda piyasadaki en iyi fiyata sahip buhar kazanlı ütüdür
    gercekten memnun kalacagınız bir ürün olacaktır

ayrıca eger fiyat aralıgı belirtmemiz olsaydınız da gene ilk once oyle yuksek fiyatlara cıkmayın bu ürünü inceleyin derdim size

ikinci sırada
    http://www.mybaykus.com/electrolux-edbs-3350-quick-steam-4-5-bar-celik-tabanli-otomatik-kapanma-ozellikli-buhar-kazanli-utu.html
    electrolux un bu ürününü tavsiye ederim işiniz gorebilecek bir üründür
    fikir vermesi acısından da bluehouse ın
    http://www.mybaykus.com/blue-house-bh355si-panzer-buhar-tankli-utu-tr.html
    ürününe bakabilirsiniz

• fiyat aralıgınız nasıl acaba oneri de bulunmak isterim eger uygun gorurseniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaltug -- 3 Eylül 2015; 10:48:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mybaykus

fiyat aralıgınız nasıl acaba oneri de bulunmak isterim eger uygun gorurseniz

Max 300
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mybaykus

Buhar Kazanlı ve 300 tl ye kadar bir ürün arıyorsanız eger
    size onerebilecegim tek ürün tefal olacaktır
    http://www.mybaykus.com/tefal-gv4630-buhar-jenarotorlu-utu.html
    su anda piyasadaki en iyi fiyata sahip buhar kazanlı ütüdür
    gercekten memnun kalacagınız bir ürün olacaktır

ayrıca eger fiyat aralıgı belirtmemiz olsaydınız da gene ilk once oyle yuksek fiyatlara cıkmayın bu ürünü inceleyin derdim size

ikinci sırada
    http://www.mybaykus.com/electrolux-edbs-3350-quick-steam-4-5-bar-celik-tabanli-otomatik-kapanma-ozellikli-buhar-kazanli-utu.html
    electrolux un bu ürününü tavsiye ederim işiniz gorebilecek bir üründür
    fikir vermesi acısından da bluehouse ın
    http://www.mybaykus.com/blue-house-bh355si-panzer-buhar-tankli-utu-tr.html
    ürününe bakabilirsiniz

Ozaman size de Tefali incelemenizi öneririm öncelikle
    Fiyat kalite endeksi olarak en uygun ürün acık ara bizce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Philips 9545 harika. 3 saatlik ütü bir saatte bitiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: auzdil

Bizde yıllar önce aldığımız Delongi VVX 380 Buhar kazanlı den gayet memnunduk, 7-8 yıl oldu sanırım alalı.
    Artık ufak tefek sorunlar çıkarmaya başladı..

Özellikle yine Delongi ve buharkazanlı bir model düşünüyoruz, ancak yeni modellerden hangisini tavsiye edersiniz diye danışmak istedik..

Farklı bir tavsiyesi olan olursa memnun olurum ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmin

Arkadaşım PHILIPS ten kesinlikle uzak durun. Niye derseniz şu hikayeme kulak verin lütfen.Bir kucak para ödeyip, dönemin en son modellerinden (9240) olan ürünü tam 25 ay önce satın aldık.Garantisinin 24 ay olduğunu hatırlatmakta yarar var. Ürün Garanti süresinin tam bitiminde 25. ayda arızalandı. Servise gttiğimizde bize çıkartılan parça değişim listesi ve toplam tamir bedeli tam 245 TL idi. Yani ürünün web den satın alınabileceği fiyatın nerde ise yarısı kadar tamir bedeli...Üstelik değişim yapılması gereken parçalara göz attığımızda 1) Elektronik kart 2)Power düğme ışığı 3)Buhar taşıyıcı hortumu...Bu son parçaya dikkat !!! Hadi anladık ,ilk ikisi elektronik malzeme bu bile makul bir arıza süresi değil ama neyse....Peki 3. Parçaya ne demeli ? Buharlı ütü satıyorsunuz ve ütünün en önemli parçalarından neredeyse ütü ile ile bir eskimesi gereken hortumu 2 yıllık bir ömre sahip. Bu konuda Tüketici Danışma Hattına yaptığımız müracaatlarda servislerinin NOTERLİĞİNDEN ÖTEYE GEÇMEYEN ve üzgünüz le biten cümlelerden başka hiç bir yardım alamadık.Usulen kurulmuş ve kurumsallık çağrıştırmak amacından öte hiç bir fonksiyonu olmayan bir birim.Şu anda ne mi yapıyorum? PHILIPS in 25 ay önce piyasanın en pahalısı olarak aldığım ürününü depoya atıyorum. Benden istedikleri SERVİS BEDELİNİN DAHA DA ALTINA bir fiyata hemen hemen aynı spefikasyonlara sahip YERLİ BİR ÜRÜN alıyorum.H.Burada.Com dan siparişimi verdim bile.Hem 6 Ay deneme ve kayıtsız iade/değişim garantisi var ,hem YURDUM MALI.... 2 Yıl garantisi...Hemde bir çok kullanıcının olumlu yorumu ve menmuniyeti. Buda bana çok iyi ve zamanında bir ders oldu.PHILIPS'in her türlü ürününü yaşantımdan çıkartıyorum. Ha ! Bu arada 23 Yıllık evliyiz. Eşim çalışan bir Bayan Evlilik yaşantımızın 21 yılını 2 adet klasik buharlı ütü ile geçirdik.(Ki, şu anda bu emaktarı yeniden devreye aldık.) her türlü eşyasını son derece bilinçli ve ekonomik kullanan genel bir yapımız vardır.Bu güne değin 2. değişimini yaptığımız Beyaz ve k.rengi eşyalarımızda bir çok kez arıza yaşadık , ancak hiç birinde bu kadr pişkin ve tüketicisini hiçe sayan bir anlayışla karşılaşmamıştık.

Bu kadar benzerlik heralde tesadüf olmasa gerek, aynı şekilde 650.-TL verip aldığım Philips marka ütü garantisi bittikten bir iki ay sonra sonra elektronik kartı değişmesi gerekir dendiği için 250.-TL daha sonrada yine basit arızalar nedeni ile verdiğim tamir paraları ile fiyatı kadar bana masraf açtı. Evet verdiği buhar kapasitesi açısından iyi, ancak bilinçli olarak arızaların garantinin bitim tarihinden sonraya ayarlanarak müşterinin zarara uğratılması açısından kötü bir marka, bende sizinle aynı fikirdeyim kesinlikle Philips uzak durulması gereken bir marka, Aynı şekilde yıllar önce aldığım Philips marka müzik setinin bir tuşunun garanti bitim tarihinden sonra kırılması neticesinde istenen yüksek fiyat nedeniyle yaptırmayıp bir köşeye atmıştım.

• Delonghi vvx380 marka buhar kazanlı ütümüz artık ekonomik ömrünü doldurdu, 7-8 yıldır sorunsuz kullnıyorduk ancak şimdi sigortaları attırır oldu, buhar basınçında azalmalar yapıyor.

4 kişilik bir aileyiz ve ütüyü eşim yapıyor, bu nedenle 400 TL yi aşmadan, buhar jenaratörlü iyi bir ütü alayım, onun işini de kolaylaştırayım diyorum.

Memnun olduğunuz veya çevrenizde kullanıp memnun oldukları ütü marka ve modellerini paylaşırsanız çok memnun olurum.

NOT: Asla şu marka şu modeli alma demenizde işime çok yarayacaktır, listemde var sa bile hemen çıkartırım..
    Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.