Şimdi Ara

Bugün yaptığım kaza -İSTANBUL ANKARA OTOBANI- (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
4.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hak savunma işinden vazgeçtim,kimle konuşursam en az bir yıl sürer.devlet polisini korur,bir ton şey çıkartırlar önüne şu bu.zaten bu ülkede adaletin de olduğuna inanmıyorum,uğraştığım üzüldügümle kalacam gibi
  • Ucuz kurtulmuşsunuz bunu söyleyebilirim.

ek; bir işi iki kişi yapınca böyle sonuçlar kaçınılmaz. Ben askerde araç kontrol edip nizamiye'den içeri alıyordum, her zaman kullandığım kapan mekanizmasını

diğer eleman açık bırakınca elimi atmamla boşa gelmesi bir oldu, geç demiştim ama vatandaş geçince tüm tekerler kapanda delindi.

Nizamiye'de yoğunluk var diye 2 kişi çalışınca sonuç bu oldu işte. 1 kişi durdurup 1 kişi kenardaki araçlarla ingilense bunlar olmazdı tahminimce.

Yalnız şu var, burada insanlar şu en sol şeridi hiç paylaşamaz, sol sürekli araç sürülecek şerit değildir aslında hızlanır öndekini sollar yine sağa geçersiniz.

Bunun da bir payı var, takip mesafesinin de payı var.... tekrar geçmiş olsun cana gelmemesi en büyük artı. Bir musibet bin nasihatten iyidir derler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 7 Ağustos 2014; 15:58:14 >
  • geçmiş olsun ama burdan bişey çıkmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mariachi@

Hayatimda ilk defa otobanda cevirme duydum
    Harbi rahatsizlarmis

muhtemelen ihbar üstüne yapıyorlardır, belirli bir aracı arıyorlardır
  • Bazen kaza olduğu için otoyol kapanıyor ve arkada duran trafikte kaza olmaya devam ediyor. Çünkü ilerideki duran araçları farkedemiyorlar.

Sizin durumunuz için konuşursak size geç demesine rağmen 80-90 km/s'e düşseydiniz o araç aniden dursa bile siz de durabilirdiniz diye düşünüyorum.

Polisin ne yaptığını öğrenebildiniz mi bu arada?
  • fatihcanery kullanıcısına yanıt
    Hem suçlu hem güçlünün en güzel örneğisiniz.

Arkadaşlar söylemiş ama bir kez daha söyleyeyim: TAKIP MESAFESI

Ben size değil çarptığınız masum sürücüye üzüldüm. Umarım sizinle karşılaşmam trafikte!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun suç poliste diye düşünüyorum ben biri geç diğeri dur dediği için ayrıca en sol şeridi kapatmak ne demek ?

•  Bugün yaptığım kaza -İSTANBUL ANKARA OTOBANI-
  • metinsemer kullanıcısına yanıt
    kaza yapınca demek ki oluyormuş dedim,kesinlikle kapatılamaz pat diye ama gel gör ki burası türkiye her türlü boktan işin döndügü tek yer.işaret levhalarının olmamaları,dubalarla yol daraltma olmaması,ikaz eden polisin bana geç geç deyip öndeki dangalağın önümdeki aracı durdurması,otobüs arıyorlarmış güya onu da bulmuşlar yollamışlar hala neden yolu tamamen kesiyorsun amacın ne....neyse şükürler olsun bende eşimde bir şey yok,4 bin lira masraf çıktı dar zamanımda o polislerden misliyle çıksın inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihcanery

kaza yapınca demek ki oluyormuş dedim,kesinlikle kapatılamaz pat diye ama gel gör ki burası türkiye her türlü boktan işin döndügü tek yer.işaret levhalarının olmamaları,dubalarla yol daraltma olmaması,ikaz eden polisin bana geç geç deyip öndeki dangalağın önümdeki aracı durdurması,otobüs arıyorlarmış güya onu da bulmuşlar yollamışlar hala neden yolu tamamen kesiyorsun amacın ne....neyse şükürler olsun bende eşimde bir şey yok,4 bin lira masraf çıktı dar zamanımda o polislerden misliyle çıksın inşallah

Bununla geçmiş olsun hocam cana geleceğine mala gelsin

• Tamamen senin tecrübesizliğin, polise suç atma şimdi.

Eğer 2 kamyon 2 şeridi de kapatarak yan yana durmuşsa, insan hiç birşey düşünmezse, "ya aradan bir yaya yola çıkarsa" diye düşünerek iyice yavaşlar.

Kaldı ki sen birinci polisi geçmişsin, devam etmişsin, peki önündeki arabanın fren lambalarını da mı görmedin? Yanmıyor muydu adamın fren lambaları da gittin vurdun.

Ben sana söyleyeyim niye vurduğunu; önündeki arabanın yavaşladığını gördün ama 1. polis hem öndeki arabayı hem seni durdurmayıp geçirdiği için, 2. polisin de önündeki arabayı geçireceğini düşündün ve hem hızın kesilmesin hem vites küçültmeyesin diye ağırdan aldın. Tabi bu esnada öndeki gitmedi ve durdu, sana da duracak kadar mesafe kalmadı o hızla...
  • Geçmiş olsun, polisin ihmalkarlığı ve sizin hatanız bu kazaya sebebiyet vermiş, en önemli konudur frenaj, freni köklememe rağmen çarptım demişsiniz, freni köklerseniz araba kayar haliyle durma süresi baya bir uzar, aracınızın marka modelini bilmiyorum ama, fren ile birlikte motor freni de yapmanız gerekir çok ani bir durum olmamış anlattığınıza göre, 3-4 bin masraf varsa motor kapağınızın bir kısmı deforme olmuştur ki, durma şansınız vardı sanıyorum, önünüzdeki trafik aniden durduğunda yapacağınız tek şey sağlam frenaj ve motor frenidir.
  • geçmiş olsun çok can sıkıcı bir olay.
    siz hatalısınız diyenlerede pek aldırış etmeyin sanki hangisi takip mesafesini koruyarak gidiyor. belliki uzun yolun verdiği yorgunlukla bi an reflekslerinizin zayıf olduğu ana gelmişsiniz geç fark edip vurmuşsunuz canınız saolsun fazla dert etmeyin
  • ABABA2307 kullanıcısına yanıt
    tecrübe eksiğim yok şükür,dediğim gibi 12 yıldır sürtme dahi yaşamadım ama son dediğiniz şey oldu.benim hatam da oydu yani,neyse binlerce kez şükür kendimde çevremdeki insanlara birsey olmadı fazladan bir iki ay çalışıp bu kazayıp telafi edecem.Allah daha büyügünden esirgesin herkesi amin
  • Bu kadar polisin savunulması bana garip geldi.

Başta takip mesafesi hatası vardır diye düşündüm ama hiçbir uyarı yapılmadan üstün körü çevirme olmaz..

Herkes konu sahibi arkadaşı suçlamış tamam takip mesafesini korumamış ama polislerin baştan savma kendilerini bir halt zannederek iş yapmaları nedir?
    Öte yandan bir kaza olduğunda polis değil de kim yer alacak. Kaza olunca tüyüp gitmek nedir?

Bence o gün orada görevli kişiler hakkında suç duyurusunda bulunun diğer araç sahibi de tanığınız olur. Sonuçta çevirmeler kontrollü ve gerekli uyarılar yapılarak gerçekleşir. Onu geçtim kaza yaptığınızda polisin orada size yardımcı olması lazım. Atıyorum öndeki sürücü ile tartışmaya girdiniz diyeli tüyüp giden polis mi yardım edecek...

Forum yine abartılı taşlamasını yapmış. Beni de eksiler şimdi bunlar.

• fatihcanery kullanıcısına yanıt
    Bak, nasıl bildim. Bu da bir tecrübedir işte. Eksiğim yok diyorsun ama daha neler çıkar kim bilir? Anca insanın başına gelince belli olur tecrübeli olup olmadığı.

Bu yüzden de büyük konuşmamak lazım...
  • TRAFİKTE HER ZAMAN HERKESE GÜVENİLMEZ, POLİS BİLE OLSA! ÖNCE KENDİ TEDBİRİNİZİ ALIP EŞŞEĞİNİZİ SAĞLAM KAZIĞA BAĞLAMANIZ GEREK.

HA, BUNDAN SONRA BAŞKASI GELİR VURUR, O AYRI....
  • Benım anlamadıgım dıger konu 130 ıle gıderken polısı gormenız bıle salıselık olay nasıl sıze gec der ve de sız 130 ıle gıtmeye devam edersınız? Polıs gordugum anda 100 un altına duser oyle gıderım yol kapalıysa - cevırme varsa yoksa ben mı yanlış bılıyorum?
    Cevırme noktasından 130 ıle gecmek ıyı cesaret

• quote:

Orijinalden alıntı: ABABA2307

TRAFİKTE HER ZAMAN HERKESE GÜVENİLMEZ, POLİS BİLE OLSA! ÖNCE KENDİ TEDBİRİNİZİ ALIP EŞŞEĞİNİZİ SAĞLAM KAZIĞA BAĞLAMANIZ GEREK.

HA, BUNDAN SONRA BAŞKASI GELİR VURUR, O AYRI....

POLİSe bile güvenilmeyeceği tek yer dünyada türkiye olsa gerek,neyse bundan sonra trafikte polis dahi olsa kendi tedbirimi alacam.şükür buna da ne diyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shafter

Benım anlamadıgım dıger konu 130 ıle gıderken polısı gormenız bıle salıselık olay nasıl sıze gec der ve de sız 130 ıle gıtmeye devam edersınız? Polıs gordugum anda 100 un altına duser oyle gıderım yol kapalıysa - cevırme varsa yoksa ben mı yanlış bılıyorum?
    Cevırme noktasından 130 ıle gecmek ıyı cesaret

hocam polisi görünce hızımı düşürmüştüm 110 civarına
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.