Şimdi Ara

Bugün yaptığım kaza -İSTANBUL ANKARA OTOBANI- (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
4.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Her ne olursa olsun, yan şerit dururken 130'la gitmezdim. Yollarda her şey olabiliyor malesef. Geçen sene otoyolda orta şeriite iken öndeki arabanın tavan yükü olduğu gibi yola düştü. Yol kalabalık, çoğu kişide mesafe yok, bazıları 160'la gidiyordu.

Polisin hatası vardır, büyük ihtimalle yolda da hata(lar) vardır. Her yerde hata var, tabela bir var bir yok zaten. Burada kabul etmekte zorlanılan şey hatalardan birini polisin yapmış olması.

Geçen senelerde İst. Mecidiyeköy'de üç kişiyi ezen sürücü sadece üç ay ceza aldı ya... savunması da böyle kalabalık, kontrolsüz, kaotik yerde dikkatini verememek gibi bir şeydi... Burada polise açılacak davadan pek bir şey çıkmaz bence. Başıboş memleketiz çünkü.
  • 130 km hızla giderken 65 m takip mesafesi bırakmıyorsan şoförlüğü bırak ya da aracın bu mesafede duramıyorsa aracı bırak...
    maalesef testi kırıldıktan sonra yol gösteren çok olur ama bu dediklerim en basit trafik kuralları. yazılı sınavda limitteysen bu soruya yanlış cevaptan kalabilir ehliyet alamayabilirsin.

şimdilik geçmiş olsun demekten başka yapabileceğimiz yok

cana geleceğine mala gelsin demek bana kolay geliyor ama burada canı yanan sensin. artık bir daha ki sefer daha dikkatli kullanırsın...
  • Sizin suçlu olduğunuza burada yazdığınız mesaj bile tek başına delil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadan çarptığınız için suç sizde. Boşuna dava açıp birde kendinize avukat masrafı çıkrmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sizde de hata var hocam kızmayın ama kontrollü gitmeniz lazımken yardıra yardıra gitmişsiniz
  • Orada polis, ilerideki bir kaza, yol hasarı, köprü, alt-üst geçit yıkılması vs. sebebi ile tüm şeritleri durdurmuş, yolu kapatmış olabilirdi, bu bakımdan sol şeridi durdurmaz gibi bir tahmin ile yavaşlamamak yanlış. Polis varsa ön boş olsa dahi yavaşlamak, gerekirse durarak geçmek gerek. Yok bunu yapmadıysanız en azından takip mesafesini korumalıydınız. Zira önünüze atlayan bir araç değil önünüzde seyreden bir araç var.
  • Hiç bir şey yapamazsınız. Google'a takip mesafesi yazarak neden haksız olduğunuzu anlayabilirsiniz. Öndeki aracın hasarı da sizin trafik sigortanızdan karşılanacak, gelecek yıl kasko ve trafik sigortası için biraz daha fazla para ödeyeceksiniz maalesef.
  • Bu arada hepimiz dangalağız siz akıllısınız.

Bütün kazalar aynı şekilde oluyor zaten, gerekli önlemler alınmıyor sonra da, şöyle olacağını düşünmüştüm böyle olacağını sanmıştım diye bahaneler.
  • fotoğraf video varsa kazanırsınız... birincisi uygun şerit daraltma yok, kaza vs. bir durum varsa ona göre önlem almalı polis, yolun proje hızına göre uygun sayıda ve aralıkla işaretleme yapmalı, uygun el-kol işaretleri ile (ki bunu maalesef hiçbir polis uygulamıyor) sizi yönlendirmeli... araç kamerası varsa çok işe yarar

amaaaa... arkadan vurdunuz suçlusunuz, öndeki araçla mesafenizi uygun bir şekilde ayarlayacaktınız, o durduysa siz de duracaktınız, geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 6 Ağustos 2014; 16:35:55 >
  • Hata sizde. Ne olursa olsun, öndeki aracın ani frende çarpmadan durabileceğiniz kadar takip mesafesi bırakmanız lazım. Bu aslında hızın yarısı veya 88-89 kuralıyla hesaplanabilir ancak bana kalırsa bunlar yetersiz.

Mesela son model üst sınıf bir aracı olan birisi çok daha kısa mesafede durabilir. 88-89 kuralıyla rahatlıkla bırakacağı mesafeyi hesaplar. Ancak ben son sınıf bir araç kullanmıyorum. 95 model bir araç kullanıyorum. O yüzden takip mesafesini normalin neredeyse iki katı bırakıyorum. 100'le gidiyorsam eğer 70 metre'den fazla pek yaklaşmam ki birçok kez ani fren yapmak zorunda kaldım, normal takip mesafesi olsa zar zor duracağım yerlerde rahatlıkla durdum. Alışkanlık olduğu için eğer gözüm bile dalsa veya bir anlık dikkatim dağılsa bile öndeki araca çarpmam baya zor. Tek kötü yanı makascılara boşluk vermek, ve ikidebir kaynak yemek. İyi yanı daha az yakıt sarfiyatı daha güvenli sürüş.

• bugün olayı uzun uzun düşündüm,orada beni durmamı engelleyen neydi diye,gerideki polisin bana geç deyip kamyonlara dur dediğini hatırlıyorum.kamyonların önündeki benim görmediğim noktadaki poliste en sol şeritteki arabaya dur demiş.Şimdi olayı tam olarak hatırılyorum,olayın şokuyla o anda polise de bunları diyemedim.çarptığım arabadaki şoförde aynısını dedi,polislerin allah cezasını versin ordaki.buna da takip mesafesi demeyin artık,kaza olduktan sonra hemen toz oldular.amaçları neydi sıra halinde o araçları dizmenin mantığını anlamış değilim.

otobandaki araçlara sinir olan arkadaş ben senin tasvir ettiğin insanlardan değilim,gecenin bir yarısı olsa kırmızı ışıkta duran emniyet kemersiz yola çıkmayan biriyim.trafikte de dediğin davranışları yapmıyorum.

dediğim gibi buna da şükür diyorum artık düşündükçe,benim yerimde büyük bir araç olsaydı can pazarı olacaktı cahiller yüzünden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihcanery -- 6 Ağustos 2014; 22:38:38 >

• olayın oluş biçimi anlatmak istediğimi çizmeye çalıştım
     Bugün yaptığım kaza -İSTANBUL ANKARA OTOBANI-
  • Işte bu yüzden hangi aracı kullanırsam kullanayim şehir içinde max 55 km yapıyorum otobanda max 90 km bölünmüş yollarda ise 77 km çünkü türkiyede dangalak bol.her sokağa çıktığımda esenyurt ve çevresi en az 5 kaza atlatmadan eve dönmuyorum bıktım artık abartmiyorumda.

Sizde temkinli olursunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: ncap

Poliste suç olduğu aşikar ama yolun 2 şeridi durmuşken 3. şeritten uçup gitmeye çalışmak da tedbirsizliktir. Tez canlılık yapmışsınız, geçmiş olsun.

hocam beni yanıltan öndeki polisin geç demesi,otoban ya burası otoban yani,arkamda süratlı bir araç olsaydı tost olacaktık.millet bilip bilmeden atıyorhocam beni yanıltan öndeki polisin geç demesi,otoban ya burası otoban yani,arkamda süratlı bir araç olsaydı tost olacaktık.millet bilip bilmeden atıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihcanery

olayın oluş biçimi anlatmak istediğimi çizmeye çalıştım
     Bugün yaptığım kaza -İSTANBUL ANKARA OTOBANI-

Geçmişler olsun, kimsenin sağlığına zarar gelmemesi sevindirici.

Resme bakılırsa bence polis size "geç" dese de, önünüz boş olsa da orta ve sağ şeridi kapatan iki duran kamyonun yanından çok daha yavaş geçmeniz gerekirdi ki önünüzde araç da olduğundan hem yavaş gitmeli hem de uzun bir takip mesafesi koymalıydınız.

• Yaralanma yok, ölüm yok Allahın şanslı kuluymuşsunuz. Bir kaç sene sonra bu olaya güler geçersiniz artı tecrübe sahibi oldunuz, şimdi aynı şartlar oluşursa ne yapacağınizı biliyorsunuz. Eliniz bollaşınca bir fakiri sevindirin. Ya eşinize bir şey olsaydı, vicdan azabını düşünebiliyormusunuz! Geçmiş olsun...

• Hayatimda ilk defa otobanda cevirme duydum
    Harbi rahatsizlarmis

• Hocam tamam hasarınız var ama önünüzde kaza olsa o araçlar dursa sizde arkadan gireceksiniz.

Takip mesafesi diye bir gerçek var.

Normalde hızının yarısı kadar metre hesabından mesafe bırakmak lazım tabi aracınız eski ise bu mesafeyi artırmalısınız

Aracınıza göre belirlemeniz lazım.

Mesela 120 km ile gidiyorsanız minimum 60 metre bırakmanız lazım

• kaza yaptığınız gün bende ankara yönüne doğru gidiyordum.ve yanılmıyorsam çevirme yapılan yerde benzinlik ve dinlenme tesisi tarzı bişeyler vardı.ayrıca çevirmeyi yaptıkları yer virajın bitiş noktasıydı.saat 14:00 civarı oradan geçmiştim.bence hakkınızı arayın.çünkü dediğim gibi virajın bittiği noktadaydı ve yeterli uyarı yoksa ucuz atlatmışsınız.geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: hknaydmr

kaza yaptığınız gün bende ankara yönüne doğru gidiyordum.ve yanılmıyorsam çevirme yapılan yerde benzinlik ve dinlenme tesisi tarzı bişeyler vardı.ayrıca çevirmeyi yaptıkları yer virajın bitiş noktasıydı.saat 14:00 civarı oradan geçmiştim.bence hakkınızı arayın.çünkü dediğim gibi virajın bittiği noktadaydı ve yeterli uyarı yoksa ucuz atlatmışsınız.geçmiş olsun

ya polislerin dengesizliğine kurban gittik,kamyona dur diyen bana geç diyor.diğer salak polis de önde en soldakine dur diyor.bu ne vurdumduymazlık,yolda ne duba vardı ne işaret vardı .ALLAH belalarını versin ama çıksın onlardan ne deyim yani şimdi sanayinin eline düşürdüler herkes giydirmeye çalışıyo bakalım nolcak durumum
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.