Şimdi Ara

Bugün yaptığım kaza -İSTANBUL ANKARA OTOBANI-

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
4.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Olayı anlatıyım bilenler konuşursa sevinirim.ankaradan izmit istikametine sol şeritten gidiyordum.hızım 130 civarları bir şeydi baktım polis kamyonlara dur bana geç yaptı bende hızımı biraz düşürmeme rağmen devam ettim.sağ iki şerit dolu(duruyorlar),sol şeritten önümdeki arabayı aniden durdurdular.Daha doğrusu onu durduran polisi kamyonlar kapattığı için ben görmedim.Sol şeridi de kapatmazlar diye düşünürken bi baktım ki önümdeki araba duruyor,freni köklememe ragmen önümdeki araca çarptım.benim araçta yaklaşık 3-4 bin masraf oldu,benim kızdğım noklara gelirsem

1yolda duba yoktu
    2polis en fazla çevirme noktasının iki yüz metre ilerisinde kamyonlara dur yapıp bana geç demesi
    3 bence en önemlisi koskoca otobanı bir hizada durdurmak ne kadar akıl mantık işi?

sizce yapabileceğim birsey var mı ,polise dava açmak gibi,yetkilerini de bilmiyorum ama bana otobanı tamamen bir hızada durdurmak akıl mantık işi gelmiyor.şu an sinirden patlıyorum,bir kaç gerizekalı yüzünden bir ton masraf çıkacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihcanery -- 5 Ağustos 2014; 16:56:18 >

• İdareye karşı dava açacaksınız. Gerekli tedbirleri almamışlarsa tazminat öderler. Tabi sizin takip mesafesi konusunda sıkıntınız olabilir. Bu durumdaki kusur tazminat oranını etkiler sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EaglesWing

İdareye karşı dava açacaksınız. Gerekli tedbirleri almamışlarsa tazminat öderler. Tabi sizin takip mesafesi konusunda sıkıntınız olabilir. Bu durumdaki kusur tazminat oranını etkiler sanırım.

bu işin prosedürü tam olarak ne biliyor musunuz hocam ?
  • Bu anlattıklarınızı video resim ile kanıtlarsanız olabilir.
    Aksi halde o anki durum otomatik olarak polis lehine dönebilir.

Birde takip mesafesi ne uygun mu gidiyordunuz.

Gecmis olsun

• fatihcanery kullanıcısına yanıt
    Bunu sizin yapmanız pek mümkün değil. Bir avukatın yardımı olması lazım. Hayati tehlike oluşmuş bu bakımdan manevi tazminat da talep edilebilir. Siz bir konuşursanız idare hukukuyla ilgilenen bir avukata yardımı olur. Dava açmak yararsız derse zaten sanmam ki birşey istesinler. O bakımdan bir Avukatla görüşün. Netleşsin. Geçmiş olsun. Şu yaşadığınız üzüntü ve sıkıntı dahi manevi yönden size zarar... Ayrıca kimbilir o dönemde nasıl mağdur oldunuz... Her işi yapmanın bazı yolları var. Emniyet emniyet tedbiri almadan yol falan kesemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gs_KuRTuLuS

Bu anlattıklarınızı video resim ile kanıtlarsanız olabilir.
    Aksi halde o anki durum otomatik olarak polis lehine dönebilir.

Birde takip mesafesi ne uygun mu gidiyordunuz.

Gecmis olsun

ya o an açıkcası şoka girdim 12 yıldır araba kullanıyorum,son iki aydır kendi arabamla 5 bin km yol yaptım en ufak kaza yapmışlığım yoktu.takip mesafem iyiydi ama beni yanıltan şey otobanı kapatamazlar diye düşündüm.önümdeki aracın da önünde hiç bir araç yoktu.ben ona yol verirler bende geçerim diye düşünürken pat diye durdurulup aracın benimde arkadan vurmam bir oldu.sadece onun arabası ve benim arabamın resimleri var,olay anını keşke fotoğraflasaydım ama o anki psikolojim iyi değildi.hava yastıkları patladı,emniyet kemeri olmasa şu an hastanedeydik eşimle :(( polis bütün şeritleri kapatabilir mi pat diye anlam veremiyorum hala,yol daraltması yok birsey yok

Geçmiş olsun hocam.Buna benzer bir olay benimde başıma gelmişti ama ben Allah'tan kurtarmıştım.Böyle dengesizlikleri malesef polislerimiz yapıyor.Onun için bu gibi durumlarda mümkün oldukça yavaşlamak lazım.
    En azından elinizde bir tutanak var. Diğer aracın sahibi de tanığınız. Yani elinizde dava için yeterli delil var. Bu bakımdan bir görüşün. İdareye karşı açılan davalar daha hızlı çözülür. Zannetmiyorum ki uzun yıllar sürsün. O arada zaten sigorta aracınızı yaptırır

• quote:

Orijinalden alıntı: EaglesWing

En azından elinizde bir tutanak var. Diğer aracın sahibi de tanığınız. Yani elinizde dava için yeterli delil var. Bu bakımdan bir görüşün. İdareye karşı açılan davalar daha hızlı çözülür. Zannetmiyorum ki uzun yıllar sürsün. O arada zaten sigorta aracınızı yaptırır

hocam arabayı sanayiye çektirdim,ordakiler sigorta karşılamaz dediler.kaskom da yok
    Offf of. İşte bunları ancak çeken bilir.

• pek birşey çıkacagını zannetmiyorum, sizde takip mesafesine uymamışsınız sonuçta öndeki aracın her zaman duracagını hesaba katmak lazım.
    mobese, kamera, tanık varsa belki hukuki bir süreç başlatılabilir ama zor gibi görünüyor geçmiş olsun
  • Bu kazada tamamen sizde kusur var.

• otobanda yol mu kesilir ? Para verilip gişe geçtikten sonra mı? Ben hayatımda böylebirşey görmedim, resimler varsa daha iyi olur.Belkide sizin otoban diye adlandırdığınız yer otoban olmayabilir
  • Geçmiş olsun.
    Yapabilecek hiç bir şey yok. Polisin durdurduğunu değil de öndeki arac sürücüsünün kalp krizi geçirdiğini düşünün.
    Ya da polis belki şüpheli bir şey gördü son anda durdurmaya karar verdi vs. Bir sürü şey çıkar. Tek kabahatleri şu; uygulama yapmanın kutalları var dubalarla yol daraltılır bir şerit tamamen sağa çekiliceklere ayrılır vb.
    Fakat bunların olmaması sizi haklı çıkarmaz. Arkadan çarpmışsınız. Uğtaştığınızla kalırsınız. Olayı kabullenin. Zamanla geçer diyorlar ya aynen öyle. Bunu 4 yıl önce ciddi kaza yapmış birisi olarak söylüyorum.

• Zamanında polis bizi durdurdu arkadan gelen araç benim araca vurdu.
    En son polis adama sövüyüyordu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Takip mesafeniz yeterli ise nasıl vuruyosunuz okadar sert öndeki araca ben bunu anlamıyorum. Sonuçta o araçta aniden durmuyo onunda bi yavaşlama evresi var. Artı aranızda birde takip mesafesi var. Siz o aradaki mesafeyi kapatıp bide sertçe vuruyosunuz. eminmisiniz takip mesafenizin yeterli olduğuna?
  • Dava açsanızda birşey çıkmaz takip mesafem vardı diyorsunuz ama arkadan vurmuşsunuz. Öndeki araç biryere çarpıpta durmamış normal frenle durmuş sonuçta arkadan çarpmışsınız 8de8 hatalısınız muhtemelen. Bide benim anlamadığım sag 2 şeridi polis durdurduguna göre demekki yolda bi durum var biraz daha dikkatli olmanız gerekirdi.

• 8de 8 kusurlu sizsiniz. Şimdi burada polisin hatası varsa.(ki var duba koymalıydı) yinede siz hatalısınız çünkü takip mesafenizi herzaman , her şartta korumalısınız. Arkadan çarptığınız için malesef dava açsanızda birşey çıkmayacak suçlu yine siz çıkacaksınız. Ama polise yine dava açabilirsiniz (Kamera,mobese görüntüleri varsa) belki canımı tehlikeye attı diye veya başka bir sebeble maddi veya manevi tazminat davası açabilirsiniz. Ama kazanmanız zor gibi. Hele ki elinizde görüntü yoksa imkansıza yakın. Meydana gelen kazada %100 kusuru size verirler ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PcExpertt -- 6 Ağustos 2014; 11:14:04 >
  • 12 senelık soforum takıp mesafem cardı dıyorsunuz ama asul dıkkat ceken cumlenız polıs gormenıze ragmen otobanda 130 ıle gıtmenız.bıraz dusurdum hızımı yazmıssınız ama o hızdayken zaten durabılmenız ıcın sıze 50 metre mesafe lazım en az ve bu da buyk ıhtımal o an yoktu. Altınızda kı arac premıum bı arac degılse zaten o mesafe bıle yetmez.130 yerıne 110 ıle gıtsenız gıdecegınız yere 10 dk gec varırsınız yazık olmus ama suc sızde bence..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun. Aracınız golf mü.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.