Şimdi Ara

Bugün telefonum çalındı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamın aleyküm bu arada ben Arçelik mağazasında çalıyorum. Öğlenden sonra ufak bir yoğunluk oldu içeride müşteri varken bir kadın girdi yaşlı yaşlı dediğimde 50 55 yaşlarında. Biraz beklemesini ve önümdeki müşteri işim bitince yardımcı olacağımı söyledim.

Neyse müşteriler gitti abla kurutma almak istediğini ve özelliklerini sordu. Bende anlattım a sınıfı böyle b sınıfı böyle kilosuna göre değişir falan filan. Ayakta masa basında dikilirken bende kartıma ürün kodu ve özelliklerinin fiyatını yazıp kartımı verdim ben mağazada olmadığımda gelirse o kartla bana yazılıyor satış çünkü. Abla omzundan çantayı indirip masa kartımı cüzdanına koydu. Cüzdanını kapatıp çantasına koyarken masadaki telefonumu da koymuş içine. Aradım tarafım telefonum yok alt kata indim su içemeye mi indim diye, Üst kata çıktım lavaboya mı gittim diye. Neyse kamera kayırlarından baktık ki harbiden o abla masaya çantasını alırken telefonumu da alıyor. Hemen Google telefonum nerde konumuna bakıp bulunduğu cadde göbek yere gittim. Dükkanlara bakındım o sırada telefonumu çal ile 5 dk da bir çaldırıyorum sessizde bile olsa çalıyor. Neyse cadde yürürken bir mağaza içerisinde otururken beyaz eşyalara bakarken gördüm hemen kapıyı kapatıp içeri daldım. Ver telefonumu hırsız diye bağırdım o sırada telefon çalıyordu. Dükkan sahibi genç ne oldu hayrola filan dedi dedim böle böle dükkanda mal bakarken anlatırken telefonumu koymuş kameradan kayırları var. Dedi bu kadın benim 10 yıldır müşterim bir yanlışlık vardır. belki 10 kere aramışımdır telefonumu kapamamış sessize almamış mağaza sahibi telefon sabahtan beri çalıyor

ben alarm filan sandım dedi. Ver telefonumu deyince polis çağırdım filan dedim. Çantasından telefon çıkarttı benim telefonla aynı redmi note 9 pro dedim bu değil halen çalıyor bak çantasının baya kalabalık en altta kalmış çok ufak seste dışarıya veriyordu. Öyle masada durup son ses çalan telefon gibi değil.

Sizce bu kadın şimdi.

- Gerçekten hırsızlık için mi almış olabilir.

- Yoksa gerçekten yaşlılığın verdiği duyu kaybı cart curt derken dalgınlığınamı gelmiş olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Second sister -- 4 Kasım 2022; 16:21:50 >

• Kadın telefon çalınca panik yapmıştır gitmiştir bir dükkana dükkancıda tanıdığı yada ortağıdır sana yalan söylemiştir 10 yıldır müşterim diye

Araştır olayı yanına bırakma hadi kadın haklı olsun kim kurutma makinesi alacağı yerde masaya telefonunu koysun ki hadi koydu diyelim kartı niye alsın bariz hırsız bana göre

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • sabıkası temizse büyük ihtimalle yanlış anlaşılmadır kendisininki zannetmiştir

• Hırsız olsa telefonu falan kapatırdı en basitinden bence akli sorunu olabilir tabi size ne kadar uzakta bulduğunuzu bilmiyorum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Aref6 kullanıcısına yanıt

Ben Arçelik mağazasıyım 300mt aynı cadde üzerinden spot dükkana girmiş spot dükkan benim Arçelik malımın alt markası altus satıyor. Bazen öğrenci kardeşlerimiz öğrenci evi için filan ürün almaya geldiğinde pahalı bulunca oraya yönlendiriyoruz irtibatımızın olduğu bir mağaza.

• Zaten kadın çantasını omuzundan indirmesinin sebebi benim kartımı verdiğim için kaybolmasın cüzdanıma koyam dedi. Çantayı geri alırken telefonu da almış.

• Ulpro kullanıcısına yanıt

Ben Arçelik mağazasıyım kadının oturduğu mağazada spot cu bazen öğrenci kardeşler durumu iyi olmayan insanlar gelince Arçelik değil de alt marka altus alsınlar diye o mağazaya yönlendiriyorum irtibatımın olduğu bir yer.

• Second sister kullanıcısına yanıt

hocam hemen bağırıp çağırıp hırsız demeniz olmamış o zaman

hani belki yanında başka birileri olsaydı o zaman şüphelenebilirdiniz bunlar çete gibi bir şey mi diye

tabiiki haberlerde çok görüyoruz artık 55 60 yaş hırsızlık için normal yaşlar hatta kimisi şüphe çekmemek için kapalı giyinebiliyor normal yaşamda açık

siz kadını bulduktan sonra nasıl ayrıldınız ? polis mi geldi ? yoksa telefonu size iade etti olay çözüldü mü ?

• Kadının yaşı var, telefon aynı model, çalsa direkt satmaya giderdi diye düşünüyorum. Kafa karışıklığı olmuş gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilerek mağazadan içeri girince sert kapattım kapıyı. Sonra hanım efendi şu çaldığınız telefonu geri alıyım dedim. Bir afalladı ne çalması falan filan oldu 1-2 dk sonra dedim 10dk önce mağazaya geldin kameradan kayırları aldım polisi çağıracam şikayet edicem üstünde çıksın yada çıkmasın diye. Benimde aklıma 50 55 yaş belki çocuğum walla bilmiyordum dalgınlığıma geldi ayağına yatar diye sert çıktım bilerek. Sonra baktım kendi telefonu da benimki ile aynı olunca abla dedim bak bilmeden alıysan iyiye yoruyorum bilerek aldıysan Allaha havale ediyorum dedim çıktım mağazadan.

• Hugh Jackman kullanıcısına yanıt

Tabi olayın ilk şoku üzerine kadına sert tepki verdim ama sakince eldeki malzemelere bakınca yavaş yavaş oturdu. Dediğim gibi bilmeden yaptıysa iyiye yordum. Bilerek çalma durumu varsa Allaha havale ettim.

• Olur öyle aynı telefonmuş, benim de öyle oldu benim telefonum diye masadan aldım 5 dk sonra kilidi bi açtım aaaa benim telefon değil hop geri dön ver
    Aynı şekilde benim telefonumu da alan oldu hop dedim benim telefonum ya dedi aç dedim aaa kusura bakmayın falan oldu
    Hele yaşlıysa büyük ekrani olan her şeyi aynı telefon sanıyorlar

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • furkanta_resmi kullanıcısına yanıt

Bende o şekilde baktım olaya yanlış ve ya doğru artık Allaha havale ederek çıktım mağazadan.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.