Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Bugun Osmangazi Koprudunu kullandim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
123
Cevap
0
Favori
1.916
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Bugun Osmangazi Koprudunu kullandim.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2370 Mesaj
    Kagit uzerinde fiyati nedeniyle elestiriyordum, kullanmam diyordum.

Ama saat 3.00 da Orhangaziden girip, 3.50'de Otogara gelince cok sasirdim.

Yillardir gectigim, 1 saat suren korfezi, 2-3 dakikada gecmek, ruya gibiydi.

Fiyati halen elestirilir ama cidden buyuk bir hizmet olmus.

Ister begenin,ister begenmeyin emegi gecenlere tesekkur etmek lazim. Ozellikle de bedava iken :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yol için her gün vergi veriliyor, sonrasında bakımı, onarımı, yenilenmesi vs. her şey ödenen vergilerden karşılanıyor. Üstüne 1 kuruş bile para almak bizlere bu paranın nereye gittiği sorusunu sordurtuyor, ne bir protesto var ne de bir isyan. %50 çıksın "çok güzel, tebrikler, çok iyi iş" desin yapmak zorunda oldukları icraat için, halkın çoğunluğu da bunlar yüzünden ekmeğinden olsun, bravo.

Bayramdan sonra da gecmenizi dilerim...isin icinde tabiki yandas cikar rant politika var ayrica siyasi propaganda araci olarak kullaniliyor. Patlamadan sonra hicbir sey olmamis gibi bayram havasinda kopru acip hayatini kaybedenleri gormezden gelen zavalli tek terdi oy olan vicdansizlar toplulugu
    kopru devlet garantisinde yapildi. Zaten devletin amacin vatandasi en kolay en hizli ve ucuz sekilde ulasimini saglamaktir. Bunu siyasi cikar adina kullanamazsin.
    Basari ariyorsaniz avrupadaki tunel acilisina bakabilirsiniz..

Guest-8948E37AE G kullanıcısına yanıt
    @Guest-8948E37AE demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Kabiliyet neymiş komik komik konuşma. Milyon dolarların döndüğü projede benim gibi sıradan torpilsiz ve siyasi akrabaların olmayan birinin nesi olacakmış? Devlet bana 1000 lira kredi vermez onlar gibi bankadan kredi alamam. Diyelim ki aldım ihaleye sokmazlar. O projelerde değil bana sana birşey çıkmaz. Ben eleştiriyorsam bile senin gibi sıradan yandaşın görevi sadece alkış tutmaktır.

Guest-8948E37AE G kullanıcısına yanıt
    @Guest-8948E37AE demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Yemişim iktidarını. Sen sanki iktidarsın. Sokakta gezen sıradan birisin sen kendini iktidar falan mı sanıyorsun? Sadece seçim zamanı hatrı sorulan sıradan bir parti taraftarısın. Sanki çok değerli birisin şimdi başbakanın konvoyunun önüne çıksan arabayla çarpsalar bir de karakolda sorgulanır dayağı yer oturursun. Burada da akp diye yazar durursun.
    Muhalefetin görevi eleştirmektir bunu bu kadar senede öğrenemedin mi? Eleştiriye tahammülün yoksa buralarda ne yazarsın ki? Sen o şartlarda şirketin birine köprü yaptır hep kredi ver hem de yıllarca işletsin kazık fiyata halkı kazıklasın bende eleştirmemeyim oldu tabi.

Sen bu gereksiz çığırtkanlıkla bir yere varamazsın çocuk! Pekii sana bir soru; sen nelere sessiz kalmadın bugüne kadar, neleri ciddi anlamda eleştirdin?

ABD' de Obama' nın suratı olan don giyip dolaşabilirsin (doğruluğunu savunmuyorum) kimse sana karışamaz, kendini hiç bilmediğin bir ülke ile (öyle olduğunu anlıyorum tavrından) kıyaslama derim. Orası başka bir Dünya. (Maddi durumun varsa gidip görmeni tavsiye ederim ama)

Orada liderler çıkarlar seçim öncesi yüzyüze tartışılar, birbirlerine olmayacak ithamlarda bulunurlar yine birşey olmaz.

Orada bir şovmen çıkıp TV' de başkanı yerin dibine sokabilir haklı yada haksız, yine birşey olmaz. Hatta başkan bir sonraki programa katılıp kendini aynı üslupla savunur.

Bunları bir kenara koyarsak bunu destekliyor muyuz; hayır. Ama senin istediğin hiçbirşey eleştirilmesin, konuşulmasın ise o da başka noktalara varır.

İnsanlar neleri eleştiriyor;

- Bir gün önce onlarca insan terörden ölmüşken yangından mal kaçırır gibi köprü açılmasını eleştiriyor,

- Köprü yapılsın yapılmasın demiyoruz (bir yerde devletin olma amacı budur, bundan dolayı vergi toplar) ama istenilen fahiş ücretlere, ihaleyi kazanan firmaya ödenecek fahiş fiyatı eleştiriyor,

- Senin gibi çığırtkanlıkla herkese saldıran, herkesin kendisi gibi davranması gerektiğini düşünenen insanları eleştiriyor, eleştirmek istiyor.

Çünkü hakkı bu. Hakareti savunmuyoruz ama eleştiri yapan, yapıcı olan herkese kapı açık. Forum' un varolma amacı bu!

(Forum' un kelime anlamı: bir konuda düzenlenmiş olan, konuşmacıların yanı sıra dinleyici durumundaki kimselerin de söz alabildiği toplantı)

Yukarda yazilanlari hic okumamissin galiba, kimse yapilmasin dememis.....

Bir de "calisan" demissin, ne calisdilar? calismadilar, altin tepsi ile verdiler... ya da caldilar!!!!

Boyle "kerizce bir anlasma" konusundan bahsediyoruz...

Adamlar devlet garantisi ile aldiklari kredi ile yaptilar.. yani ceplerinden bes kurus yatirim yapmadan... 3 yilda bilemedin 4 yilda aldiklari krediyi odeyecekler...geri kalan 12 yil milleti (yada devleti) soyacaklar....
    Insaat isinde yuzde yuz kar olsa 12 yilin ilk 4 yilinda da maliyetin iki kati karda olacaklar( bu en az, belki daha fazla arac gececek)
    geri kalan sekiz sene her yil yarim milyar dolar( cebinde 1000 dolar olmayan bu rakami tekrarlasin belki buyuklugunu anlar, koprunun maliyetinin ucte biri rakam bu, yani her uc yilda bir yeni kopru yapacak para)

Senin gibi AKPyi savunanlardan biri cikipda bana neden tum dunyada diger tum devletlerin yaptigi gibi
    1-Isin fizibiletesini cikarip, isin maliyetini tesbit ettirip
    2-Isi nihayi maliyete+insaat kari ile ihaleye cikarip, en az fiyat veren sirkete verip,
    3-Devlet garantisi ile isi alan sirkete kredi actirip
    4- Insaatin tamamlayip
    5- Kopru gelirinden sirkete odeme yapip, kredisini odemesini +karini almasini saglayip
    Kopruyu en fazla 6-8 yil icinde devlet mali olarak envantere yazmak

Varken....... neden yandas firma ile Japon firmasina 1 koyup 20 kazandirdilar...ustelik kazandiklarini yurtdisina gidecegini bile bile....

Allah askina biri bana neden boyle yapmadilar yazsin....

BU SOYGUN 3NCU HAVALIMANINDA VERILEN SOYGUNUN YANINDA SIFIR....ASIL BUYUK SOYGUN ORADA...YINE AYNI YONTEM...

TEK SAVUNMALARI DEVLETIN CEBINDEN TEK KURUS CIKMADI....ANCAK DEVLETIN KAZANMASI GEREKENI DE BASKALARINA VERDIKLERINI SOYLEMIYORLAR. ULKE HALKININ PARASININ HAKSIZ KAZANC YOLU ILE YURTDISINA GIDECEGINI SOYLEMIYORLAR....HALKIN SIRKETE ODEYECEGI PARANIN ONDA BIRINE (ABARTILI) DEVLETIN SAHIP OLDUGU KOPRU OLABILECEGINI SOYLEMIYORLAR... KOTU TUCCAR OLDUKLARINI BELLI ETMEK ISTEMIYORLAR...CALDIKLARI ORTAYA CIKSIN ISTEMIYORLAR..... YANI IKTIDAR VATANI PARSEL PARSEL SATIYOR... SIZLER DESTEKLEYIN...COCUKLARINIZ CEZASINI CEKECEK...

snakefatih kullanıcısına yanıt
    @snakefatih demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Felsefe hocanın tasına masına diye saçma sapan şeyler söyleme şimdi.

Çık işten çalışma 2 ay. Maaşın 2 binse, 4 bin tl'ye 2 ay zaman satın almış olursun. Senin kıymetli zamanından daha mı değerli işte.

• Yarbay
    7726 Mesaj
    şu fiyat konusunu internetten araştırdım ama çok net bir şey bulamadım

89 lira gidiş fiyatı mı

bir kişi bursa'ya gidip geleceği zaman toplamda 180 lira mı verecek

yoksa gidiş geliş fiyatı mı

bursa ya gidip gelmenin maliyeti 89 lira mı

Tek gecis fiyati 89 lira (otomobil icin, otobus vs artiyor)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    mcrew kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Yol için her gün vergi veriliyor, sonrasında bakımı, onarımı, yenilenmesi vs. her şey ödenen vergilerden karşılanıyor. Üstüne 1 kuruş bile para almak bizlere bu paranın nereye gittiği sorusunu sordurtuyor, ne bir protesto var ne de bir isyan. %50 çıksın "çok güzel, tebrikler, çok iyi iş" desin yapmak zorunda oldukları icraat için, halkın çoğunluğu da bunlar yüzünden ekmeğinden olsun, bravo.

Orijinalden alıntı: mcrew

89 lira gidiş fiyatı mı

gidiş dönüş indirimli fiyatı 89 lira. eğer tek yön geçerseniz daha pahalıya geliyor.

Orijinalden alıntı: neutumn

Yol için her gün vergi veriliyor, sonrasında bakımı, onarımı, yenilenmesi vs. her şey ödenen vergilerden karşılanıyor. Üstüne 1 kuruş bile para almak bizlere bu paranın nereye gittiği sorusunu sordurtuyor, ne bir protesto var ne de bir isyan. %50 çıksın "çok güzel, tebrikler, çok iyi iş" desin yapmak zorunda oldukları icraat için, halkın çoğunluğu da bunlar yüzünden ekmeğinden olsun, bravo.

köprüyü devlt yapmadı hocam şirket yaptı

quote:

Orijinalden alıntı: ressi1

quote:

Yok artık, ciddi misiniz? Kimin parasıyla yapıyor acaba bu şirket? Şirkete parayı ödeyen kim? Yap-işlet-devret sistemi tam bir AKP hegemonyası vazgeçilmezidir, işler böyle yürür, olan bizlere olur.

• Binbaşı
    1984 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

Yok artık, ciddi misiniz? Kimin parasıyla yapıyor acaba bu şirket? Şirkete parayı ödeyen kim? Yap-işlet-devret sistemi tam bir AKP hegemonyası vazgeçilmezidir, işler böyle yürür, olan bizlere olur.

Kredi cekiyorlar hatta bir madde var günde 5000 araç geçnezse zararı devlet karşılıycak yani biz

• Yarbay
    2301 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

Kredi cekiyorlar hatta bir madde var günde 5000 araç geçnezse zararı devlet karşılıycak yani biz

Bakın, bunları devlet yapar, devlet ise şirketlere yaptırıyor, ihaleler, rantlar kol geziyor. Devlet artık kendi işini görmüyor, şirkete parayı devlet verir vergilerden geri alır, üstelik vergilerin sonu yok.
    |
    |

• Yarbay
    3149 Mesaj
    Bayramdan sonra da gecmenizi dilerim...isin icinde tabiki yandas cikar rant politika var ayrica siyasi propaganda araci olarak kullaniliyor. Patlamadan sonra hicbir sey olmamis gibi bayram havasinda kopru acip hayatini kaybedenleri gormezden gelen zavalli tek terdi oy olan vicdansizlar toplulugu
    kopru devlet garantisinde yapildi. Zaten devletin amacin vatandasi en kolay en hizli ve ucuz sekilde ulasimini saglamaktir. Bunu siyasi cikar adina kullanamazsin.
    Basari ariyorsaniz avrupadaki tunel acilisina bakabilirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Olgi -- 4 Temmuz 2016; 12:27:17 >

nerede yazıyor peki @pelerinli arkadas tek geçiş ücreti diyor.
    |
    |
    Bahsedilenler: pelerinli , muradisdan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teee 30 kusur dolar dendigi zamanlarda haberlerde oyle duydum diye hatirliyorum ve gecen de gecsek mi diye bakarken oyle gordum saniyorum. Simdi tekrar bakmadim, @muradisdanin soyledigi dogru olabilir.

|
    |
    Bahsedilenler: mcrew kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör muradisdan
    quote:

Orijinalden alıntı: muradisdan

quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

89 lira gidiş fiyatı mı

gidiş dönüş indirimli fiyatı 89 lira. eğer tek yön geçerseniz daha pahalıya geliyor.

Gidis dönüş olması çok güzel olmuş

|
    |

Gidis donus 120 kagit mevcut kurdan

http://www.internethaber.com/korfez-osman-gazi-koprusu-ucreti-gidis-donus-mu-ne-kadar-1586994h.htm

nisan haberi değil mi o
    |
    |
    _RevO_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

PSN : Jeopol
  • Yarbay
    4232 Mesaj
    ah benim yoluna gurban olduğum reisim ah reisim ah ne güzel insanın sen yarabbim başımızdan eksik etmesin
    |
    |

AMD Ryzen İşlemci Kullananlar Kulübü 130+ Kullanıcı
  • Çavuş
    56 Mesaj
    Şimdilik ücretsiz de ondan böyle konuşuyorsun. Bakalım dolara endeksli geçiş ücreti ödenince ne gibi tepkiler gelecek? Ben, bu köprüden Devlet'in zarar edeceğini düşünüyorum. O köprüden her gün 40 bin ve üzeri araç geçer mi sizce? İstanbul'daki köprülerle karşılaştırınca pek olanak tanımıyorum. Yolu kısalttığı için ilgi olabilir ancak 40 bin araç da geçmez gibi.
Reklamlar
Mobilya Takımları
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bey Azura
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.