Şimdi Ara

BUGÜN NASA UZAYDA YAŞAM VAR MI AÇIKLAYACAK ! [ANA KONU] [SAAT: 21.00] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
331
Cevap
1
Favori
21.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  BUGÜN NASA UZAYDA YAŞAM VAR MI AÇIKLAYACAK ! [ANA KONU] [SAAT: 21.00]
  • İlk sayfadan yer ayarlayamayınca hiç yazasım da gelmiyor.İlk sıradan bir arkadaş hakkını bana devredip benim burada yazdıklarımı ilk sayfaya kopyalasa iyi olurdu hani.

Uzay konusuna gelince zaten daha önce 2 kez ufo görmüş biriyim.Bu yüzden ne derlerse desinler buna şaşırmayacağım aksine çok doğal karşılayacağım.Hatta teorilerime göre uzaylılar sık sık dünyaya gelmeye çalışıyor fakat koruma kalkanı veya bazı şeylerle bunu engelliyorlar veya bir diğer ihtimale göre uzaylılar oksijen olduğu için dünyaya iniş yapamıyor ama bizi bildikleri belli bir gerçek..Aslında bizden üstün yaratıklar olmadıkları gibi hayvanlardan farksız olduklarını da dile getirmekten çekinemeyeceğim.Sadece bizim hayvanlarımız nasıl hisleriyle oradan buradan atlamıyorlarsa onlarda hisleriyle ve birazcıkta düşüncesiyle davranan yaratıklar.Bizlerin evrim geçirdikten sonraki ilk-orta hali gibi de diyebiliriz.Beyinleri henüz gelişmemiş.

Uzaylıların tipine gelince ; Mutlaka derisi olmayan yaratıklar olacaklardır.Yani bir hayvanın derisinin yüzülmüş halini düşünün o şekilde.Ayrıca sanılanın aksine boyları çok uzun değil normal insandan biraz daha kısa olacaktır.En uzununun 1.60 olacağı kanısındayım.Tek tip yaratıklar olmadıklarını biliyorum ve çeşitli olduklarını düşünüyorum.Hayvanlar gibi çeşitli değilde insanlar gibi çeşitli diyelim.

Nerede yaşadıklarına gelirsek belli bir gezegende istikamet ettiklerini sanmamakla birlikte sürekli gezen,uzayı keşfetmeye çalışan yaratıklar olduklarına düşünüyorum.Büyük ihtimalle uzayın sürekli genişlediğini biliyor ve kontrol ediyorlar ama faydasız anlam verdiklerini sanmıyorum.

Uzaya yollanan mesajlara cevap gelmiş olabilir.Tabii cevap derken anlamlı cevap vermediklerine %100 eminim.Rastgele bir çağrı yollamış olabilmeleri yüksek ihtimal ama yok öyle işte cevap verelim bize sarmasınlar yada cevap vermeyelim olduğumuzu öğrenmesinler gibi olaylar söz konusu bile olamaz.

Ayrıca korkak olan uzaylılar sürekli kaçarlar.Yani gezegenler arası savaş deyip komik duruma düşmeyelim lütfen.Bildiğimiz ürkek hayvanlar gibidir.Yakında uzaya çıkabilir yeni yaşam yerleri keşfedebiliriz bu doğru ama her gezegenin illede kendine özgü yaratıkları olacaktır.Bizim ülkemizde nasıl kedi köpek kuş varsa her gezegende de vardır ve bunlarla yaşamak zor olacağı için bizimle yaşayan canlılar onlara göre çok daha evcil oldukları için henüz gezegenimizden ayrılmak söz konusu olamaz.

İleride uzaylı bayramını kutlayabiliriz.Onların etlerini bile yiyebiliriz.Bunlar çok doğal karşılanması gereken şeyledir.Ayrıca uzaylı etinin ahtapot eti tadında olduğunu düşünüyorum.

Sorularınız varsa alabilirim.

Hepsi ünlü kahin Bertuğ'nun kaleminden alınmıştır(bertuğ ben oluyorum) alıntı değildir.

İlkkez cıvıtmadan bir mesaj atıyorum.Saat 21:30 da yazımı alıntı yapıp işte ben yine haklıydım ! diyerek yeni bir konu açacağım.O zamana dek mesaj burada saklı dursun.

BUGÜN NASA UZAYDA YAŞAM VAR MI AÇIKLAYACAK ! [ANA KONU] [SAAT: 21.00]

• quote:

Orijinalden alıntı: osmannn94

binlerce ufo görüntüsü çekiyorlar millette teleskop kamera vs var dünyaya geen uzay araçlarını kolaylıkla çekebiliyorlarken hala ne dünya dışı yaşam varmı yokmu tartışmasına giriyorlar
    ufo araçları kendi kendinemi uçuyor
    haktan akdoğan kanallarda çıkabilir oda açıklar

Haktan Akdoğanla canlı verecek kanal var mı?
  • Geberip gidelim.Ne işimiz var dünyada...
  • quote:

Orijinalden alıntı: popeye85

quote:

Orijinalden alıntı: serhat_ps3

Evrenin büyüklüğüni bir insanın idrak etme çok zor o yüzden dalga geçenleri suçlamamak lazım bende eskiden onlardan biri idim
    bunun gibi binlerce galaksi var biz bu galaksilerden birinde yaşıyoruz gel görki bu tek bir galaksi bile en kötü ihtimalle 100 milyon ışık yılı büyüklüğünde yani içine kaç tane güneş sistemi sığacağını siz düşün.(1 ışık yılı ışığın bir yılda alcağı mesafe kadardır.)

evrenin yaşı aynı zamandada boyutu 13.7 milyar ışık yılı.....merkezden itibaren başlarsanız ,ışık hızında hareket edersenzi ,evrenin sınırlarına varmanız 13.7 milyar yıl.............cık alıyor...

Molalar dahil mi?

• quote:

quote:

Evrenin büyüklüğüni bir insanın idrak etme çok zor o yüzden dalga geçenleri suçlamamak lazım bende eskiden onlardan biri idim
    bunun gibi binlerce galaksi var biz bu galaksilerden birinde yaşıyoruz gel görki bu tek bir galaksi bile en kötü ihtimalle 100 milyon ışık yılı büyüklüğünde yani içine kaç tane güneş sistemi sığacağını siz düşün.(1 ışık yılı ışığın bir yılda alcağı mesafe kadardır.)

evrenin yaşı aynı zamandada boyutu 13.7 milyar ışık yılı.....merkezden itibaren başlarsanız ,ışık hızında hareket edersenzi ,evrenin sınırlarına varmanız 13.7 milyar yıl.............cık alıyor...

Yine yanlış bilgi Evrenin yaşı ortalama 14milyar yıl. Ancak bigbang'in saçılması ışık hızından daha hızlı şekilde olmuştur.
    Evrenin bi sınırından diğer sınırına kadar olan yol yaklaşık 42Milyar ışık yılı olarak tahmin ediliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

quote:

quote:

Yine yanlış bilgi Evrenin yaşı ortalama 14milyar yıl. Ancak bigbang'in saçılması ışık hızından daha hızlı şekilde olmuştur.
    Evrenin bi sınırından diğer sınırına kadar olan yol yaklaşık 42Milyar ışık yılı olarak tahmin ediliyor

bilgileri teyit etmek için kaynak var mı..
    mesela 42 milyar ışık yılna?
    nasa 13.7 milyar (-+120 milyon yıl) demiş...

düzeltme:bazı kaynaklarda evrenin ışık hızından hızlı genişlediği ve çapının yaşından büyük olduğu söylenmiş ama kesin mi bilmiyorum...bu sanırım teori falanda değil görüş ... bizi aşan mevzular ama net bir rakan var mı bilmiyorum..
    http://evrenbilimi.blogcu.com/big-bang-sirasinda-isik-hizi-gecildi-mi/3345589
    http://www.genbilim.com/component/option,com_smf/Itemid,114/topic,2866.0

bu konuda güveniril kaynağı ve bilgisi olan varsa cvb yazın lütfen..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olağan_şüpheli -- 2 Aralık 2010; 18:16:09 >

• bence bu wikileaks olayını unutturmak için uzaylılar var diyecekler. o zaman dünya karışır işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: THUNDERBIRD

quote:

evet oda yaklaşık 9,5 KATRİLYON KİLOMETRE EDER ve ayrıca galasiler arasında devasa boşluklar vardır (milyonlarca ışık yılı ) ve bizim galaksimiz olan samanyolu galaksisi 500 bin kilometre saattte hızla andromeda galasisine doğru gidiyor va yaklaşık 4 milyar yıl sonra andromeda ve samanyolu çarşıpacaklar işte kesin kıyamet bu olacak galiba

Zaten yaklaşık 4.5 milyar yıl sonra Güneş sönecek. Buda Dünya'da ki yaşamın tamamen bitmesi demek. Bu vakitten sonra galaksiler çarpışsa ne olur?

• quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

Orijinalden alıntı: THUNDERBIRD

quote:

evet oda yaklaşık 9,5 KATRİLYON KİLOMETRE EDER ve ayrıca galasiler arasında devasa boşluklar vardır (milyonlarca ışık yılı ) ve bizim galaksimiz olan samanyolu galaksisi 500 bin kilometre saattte hızla andromeda galasisine doğru gidiyor va yaklaşık 4 milyar yıl sonra andromeda ve samanyolu çarşıpacaklar işte kesin kıyamet bu olacak galiba

Zaten yaklaşık 4.5 milyar yıl sonra Güneş sönecek. Buda Dünya'da ki yaşamın tamamen bitmesi demek. Bu vakitten sonra galaksiler çarpışsa ne olur?

4.5 milyar yıl yaşarsak zaten güneş sisteminin dışına çıkarız .belkide evrenin dışına gidebilmiş oluruz bence...

• quote:

Orijinalden alıntı: GÜNAHSIZ_LORD

İlk sayfadan yer ayarlayamayınca hiç yazasım da gelmiyor.İlk sıradan bir arkadaş hakkını bana devredip benim burada yazdıklarımı ilk sayfaya kopyalasa iyi olurdu hani.

Uzay konusuna gelince zaten daha önce 2 kez ufo görmüş biriyim.Bu yüzden ne derlerse desinler buna şaşırmayacağım aksine çok doğal karşılayacağım.Hatta teorilerime göre uzaylılar sık sık dünyaya gelmeye çalışıyor fakat koruma kalkanı veya bazı şeylerle bunu engelliyorlar veya bir diğer ihtimale göre uzaylılar oksijen olduğu için dünyaya iniş yapamıyor ama bizi bildikleri belli bir gerçek..Aslında bizden üstün yaratıklar olmadıkları gibi hayvanlardan farksız olduklarını da dile getirmekten çekinemeyeceğim.Sadece bizim hayvanlarımız nasıl hisleriyle oradan buradan atlamıyorlarsa onlarda hisleriyle ve birazcıkta düşüncesiyle davranan yaratıklar.Bizlerin evrim geçirdikten sonraki ilk-orta hali gibi de diyebiliriz.Beyinleri henüz gelişmemiş.

Uzaylıların tipine gelince ; Mutlaka derisi olmayan yaratıklar olacaklardır.Yani bir hayvanın derisinin yüzülmüş halini düşünün o şekilde.Ayrıca sanılanın aksine boyları çok uzun değil normal insandan biraz daha kısa olacaktır.En uzununun 1.60 olacağı kanısındayım.Tek tip yaratıklar olmadıklarını biliyorum ve çeşitli olduklarını düşünüyorum.Hayvanlar gibi çeşitli değilde insanlar gibi çeşitli diyelim.

Nerede yaşadıklarına gelirsek belli bir gezegende istikamet ettiklerini sanmamakla birlikte sürekli gezen,uzayı keşfetmeye çalışan yaratıklar olduklarına düşünüyorum.Büyük ihtimalle uzayın sürekli genişlediğini biliyor ve kontrol ediyorlar ama faydasız anlam verdiklerini sanmıyorum.

Uzaya yollanan mesajlara cevap gelmiş olabilir.Tabii cevap derken anlamlı cevap vermediklerine %100 eminim.Rastgele bir çağrı yollamış olabilmeleri yüksek ihtimal ama yok öyle işte cevap verelim bize sarmasınlar yada cevap vermeyelim olduğumuzu öğrenmesinler gibi olaylar söz konusu bile olamaz.

Ayrıca korkak olan uzaylılar sürekli kaçarlar.Yani gezegenler arası savaş deyip komik duruma düşmeyelim lütfen.Bildiğimiz ürkek hayvanlar gibidir.Yakında uzaya çıkabilir yeni yaşam yerleri keşfedebiliriz bu doğru ama her gezegenin illede kendine özgü yaratıkları olacaktır.Bizim ülkemizde nasıl kedi köpek kuş varsa her gezegende de vardır ve bunlarla yaşamak zor olacağı için bizimle yaşayan canlılar onlara göre çok daha evcil oldukları için henüz gezegenimizden ayrılmak söz konusu olamaz.

İleride uzaylı bayramını kutlayabiliriz.Onların etlerini bile yiyebiliriz.Bunlar çok doğal karşılanması gereken şeyledir.Ayrıca uzaylı etinin ahtapot eti tadında olduğunu düşünüyorum.

Sorularınız varsa alabilirim.

Hepsi ünlü kahin Bertuğ'nun kaleminden alınmıştır(bertuğ ben oluyorum) alıntı değildir.

İlkkez cıvıtmadan bir mesaj atıyorum.Saat 21:30 da yazımı alıntı yapıp işte ben yine haklıydım ! diyerek yeni bir konu açacağım.O zamana dek mesaj burada saklı dursun.

beyinleri bizden daha az gelişmiş hayvansı yaratıklar nasıl oluyorda bizden haberdar olabiliyorlar? biz onların yaşadığı yerleri görememişken onlar dünya'ya ayak basmaya çalışıyorlar? biz milyon dolarlık yatırımlarla bu gelişmiş beyinlerle şuradan şuraya zor gidiyoruz... biraz daha mantık çerçevesinde ve ön yargılardan sıyrılarak bir kez daha düşünmekte fayda var.

bir öneri daha: fazla film seyretme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaan0 -- 2 Aralık 2010; 18:34:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: GÜNAHSIZ_LORD

Sen harcanıyorsun buralarda...
  • @kaan0 bizden güçlü de değiller zeki de değiller.Bizden haberdar olmaları gayet doğal çünkü uzayda karşılaşıyorlar bizimkilerle.Normal yani aşman lazım bunları.Onların dünyaya ayak basmaya çalıştığı yok.Uzaylılar korkak ve ezik bir halktır.(kendimi Adolf Hitler gibi hissettim şimdi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozoklar

Arkdaşlar nasanın gizli belgelerine ulaştım sitemde açıklayacam

nasanın gizli belgelerine mi?
    aramızda kalsın bende interpolde siyah bültenle aranıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: car_26

quote:

quote:

evrenin boyutu 13.7milyar ışık yılıysa,merkezten başlayıp 13.7milyar ışık yılında sona geliyorsan bir uçtan diğer uca ettimi sana 27.4 yıl

bir geri tur daha ettimi sana 40

• hazır wikileaks bilgileri bir bir döküyoken bu konuyuda bir açıklık getirse çok makbul geçer

bu arada mesajım bulunsun
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.