Şimdi Ara

Bugün LG G6 satın aldım; cihazla ilgili ilk görüşlerim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bugün sabah saatlerinde LG G6 aldım. An itibariyle bir gün boyunca kullanmış oldum cihazı. 1 gün, bi cihazı değerlendirmek için çok kısa bir süre elbette ama bir günlük kullanımım sonucunda ilk izlenimlerimi paylaşmak istiyorum sizlerle.

Öncelikle LG G6'ya, iPhone 7'den geçtiğimi belirtmeliyim; böylece iPhone 7 ile de mini bi kıyaslama yapmış olacağım. Cihazla ilgili ilk dikkatimi çeken ve canımın sıkılmasına vesile olan şey, dokunmatik ekranın akıcılığı oldu. iPhone 7 ve de geçen sene kullandığım Samsung S7 Edge'e nazaran daha yavaş hareket eden, daha yavaş geçişler sergileyen bi ekrana sahip. Acaba ayarlarında bununla ilgili bi ayar mı var diye düşünüp ayarlara baktım ama böyle bi ayar göremedim. Yani ekranın sayfa geçişleri, bi iPhone 7'ye nazaran hissedilir derecede hantal.

Ben beyaz telefon takıntılıyımdır ancak hayatımda ilk defa siyah bi akıllı telefonu tercih ettim.Bu cihazda siyah renk gerçekten çok şık duruyor. Arkası iPhone'un jet black versiyonu gibi parlak iken ön tarafı mat siyah. Dediğim gibi beyazı çok sevmeme rağmen bu telefonda beyaz rengi tavsiye etmiyorum, basit durmuş.

Kamerasının manuel ayar ekranı, bildiğiniz bir slr kamera kadar manuel ayar imkanı veriyor. Kamera arayüzü çok başarılı. Geniş açı kamera ile normal açılı kameralar arasında geçişte hiçbir takılma olmadan hızlıca geçiyor.

Hızlı şarj özelliği bu telefonda da mevcut. Şarjı %28'lerde iken yarım saat şarjda kalmasından sonra %65'lere kadar çıktı.

Bir diğer canımı sıkan konu ise, ekran parlaklığı otomatikte iken ortam ışığını algılamakta çok gecikiyor. Mesela iPhone 7, değişen ortam ışığına karşın saniyeler içinde tepki verip ekran parlaklığını otomatik ayarlayıp uygun seviyeye getiriyor idi. Bunda ise ortamdaki ışık koşulları gözle farkedilir derecede değiştiği halde ekran parlaklığını ortama adapte etmekte çok gecikti her defasında.

Sadece 1 günlük kullanım sonunda izlenimler şimdilik bu kadar. İlerleyen günlerde cihazda gördüğüm olumlu/olumsuz özellikleri yazarım. :)

• Yeni telefonunuz hayırlı olur inşAllah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim :)
  • Hayırlı olsun hocam. Ama nasıl olurda iphone 7 den lg G6 ya geçiş yapılır onu anlamadım işte. İnşallah uzun vadede pişman olmazsınız...

• hayılı olsun kardesim fm radyo varmı telefonda
  • system electronıc kullanıcısına yanıt
    engosen2580 E kullanıcısına yanıt
    Sağolasın hocam.. :)
    iPhone 7'den herhangi bi şikayetim yoktu..Herhangi bi sorun üzerine yapmadım bu değişikliği.. Geçme sebebim, tamamen telefon merakından dolayı.. Sıkıldım iPhone kullanmaktan ve çıktığından beri ilgimi çektiği için aldım LG G6'yı.. ;)

Evet kardeşim FM Radyo var telefonda..
  • Hocam ekranın sayfa geçişlerinden şikayetçi olmuşsun. Geliştirici seçeneklerinden animasyon hızını düşürerek daha hızlı geçiş sağlayabilirsin. LG'de tam nerde bilmiyorum ama derleme sürümüne 6 kez tıklarsan(telefon hakkında'da oluyor bu seçenek genelde) ayarlar menüsünde geliştirici seçenekleri açılcaktır. Ordan animasyon hızını düşürün
  • aykut.. kullanıcısına yanıt
    Ayarları gezdim kurcaladım ama dediğiniz gibi geliştirici seçenekleri diye bişey göremedim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: distomat

Sağolasın hocam.. :)
    iPhone 7'den herhangi bi şikayetim yoktu..Herhangi bi sorun üzerine yapmadım bu değişikliği.. Geçme sebebim, tamamen telefon merakından dolayı.. Sıkıldım iPhone kullanmaktan ve çıktığından beri ilgimi çektiği için aldım LG G6'yı.. ;)

Evet kardeşim FM Radyo var telefonda..

Iphone sıkıcı gerçekten, uzun süre kullanınca sıkılıyor insan.

• quote:

Ayarları gezdim kurcaladım ama dediğiniz gibi geliştirici seçenekleri diye bişey göremedim..

Hocam dediğim gibi ilk önce derleme numarası diye birşey bulucaksin. Geliştirici seçenekleri gizli gelir. Google yazın daha iyi anlarsiniz

• quote:

Selamünaleyküm ayarlar telefon hakkında ordan derleme numarası var buranın üstüne 7 kez tıkla geri gel geliştirici seçenekleri gelecek gir buraya oradan ölçek ile ilgili hızları kapat tamamdırg bu arada hayırlı olsun cihaz çok iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coco1912 -- 29 Nisan 2017; 22:50:9 >
    coco1912 C kullanıcısına yanıt
    İnsan kaç yaşına gelirse gelsin, yaşamı süresince bir şeyler öğrenmeye devam ediyor.. :) Yaşım 37, 1994 yılında Türkiye'de ilk gsm operatörleri faaliyete geçtiğinden beridir cep telefonu kullanırım; bahsettiğiniz bu olayı yeni öğrenmiş oldum. Öncelikle her ikinize de teşekkür ederim bu değerli bilgiyi paylaşıp beni aydınlatmış olmanızdan dolayı.

Belirttiğiniz işlemi gerçekleştirip geliştirici seçenekleri menüsünü aktifleştirdim. Aşağıda ekran görüntüsünü paylaştığım bu menüden tam olarak hangi seçeneğin hızını düşüreyim ? Bir de seçeneklerde hızı düşürmekle beraber kapat seçeneği de mevcut. Hızı düşürecek miyim, yoksa komple mi kapatayım ?

Bugün LG G6 satın aldım; cihazla ilgili ilk görüşlerim

• distomat kullanıcısına yanıt
    Hocam büyük ihtimal denemişsindir ama kapatmak yerine 0.5 yaparsan hepsini farkı görüceksin :)
    yok valla denemedim, gelecek yanıtı bekliyordum :)

pencere animasyon ölçeği ve geçiş animasyon ölçeğini mi 0.5 yapayım hocam ? çok soru sorup sizi de yoruyorum, bağışlayın beni..
  • quote:

yok valla denemedim, gelecek yanıtı bekliyordum :)

pencere animasyon ölçeği ve geçiş animasyon ölçeğini mi 0.5 yapayım hocam ? çok soru sorup sizi de yoruyorum, bağışlayın beni..

Ne demek hocam iki bişi yazıyoruz kolumuz kopmaz :) kapalı yaparsanız sayfa geçişleri çok kötü görünür. 0.5 bi deneyin bakın derim
    Pencere animasyon ölçeği, geçiş animasyon ölçeği ve de animatör süresi ölçeği seçenekleri olmak üzere 3 ayarı da 0.5 yaptım.. ilk aldığım andaki hızına göre biraz hızlandı gibi hocam..
  • quote:

Pencere animasyon ölçeği, geçiş animasyon ölçeği ve de animatör süresi ölçeği seçenekleri olmak üzere 3 ayarı da 0.5 yaptım.. ilk aldığım andaki hızına göre biraz hızlandı gibi hocam..

Hocam kapalı yaparsanız çat çat geçer, size daha seri gözükür ve göze hoş gelmez isterseniz onuda deneyin dicem ama 0,5 yinede işinize az da yaradıysa ne mutlu bana
    Fazlasıyla yaradı, dediğim gibi bu yaşımda bişey daha öğrendim.. çok teşekkür ederim ilgi ve yardımınız için..
    bu arada animatör süresi ölçeğini de 0.5 yaptım, sayfa geçiş hızına bunun da bi etkisi olur mu ?
  • quote:

Fazlasıyla yaradı, dediğim gibi bu yaşımda bişey daha öğrendim.. çok teşekkür ederim ilgi ve yardımınız için..
    bu arada animatör süresi ölçeğini de 0.5 yaptım, sayfa geçiş hızına bunun da bi etkisi olur mu ?

olur hocam. Orada bulunan 3 şeyin hep farklı bi anlamı var aslında. O animatör süre ölçeğini kapalı yaparsanız çok az daha hızlınabilir geçişler, farkına varırsınız zaten. Diğerlerine dokunmayın ama 0.5 kalsın. Bu arada bende rica ederim :)
    Hocam gecenin..daha doğrusu sabahın bu saatinde sabırla üşenmeyip yanıt veriyorsunuz, gerçekten çok teşekkür ederim..Ne diyeceğimi bilemedim inanın
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.