Şimdi Ara

Bugün Kolunuzda Hangi Saat Var? (272. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.163
Cevap
97
Favori
547.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 270271272273274
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben de bu gece, hayatımda önemli kararlar alma zamanım geldiğini düşündüm. Buna erken yatarak başlıyorum. Iyi geceler
  • Konu akıyor yine

Arkadaşlar bir teklifim var aldığımız saatlerin fiyatlarını da yazsak uygun olur mu sizce de? Geçenlerde ebaydan 98 dolara aldığım snzh 57'yi 150-160 dolara alanlar oldu.Bence fiyat paylaşımı da yaparsak sonraki alımlarda daha uygun fiyatlarda saatlerin alındığını bilerek sabırla yeni bidlere gireriz.Aynı durum Türkiye'deki saat siteleri, ikinci el satışları ve saatçiler için de geçerli...

Çok güzel paylaşımlar var, insan hepsinden almak istiyor..
  • Günaydın dostlar :)

Türk Navy Casio can dır ;)
    coolfire Mavi Ray can ın içidir ;)
    K53 Lorus can dan ötedir ;)
    levocan Omega ham de mavişse eğer can alır

Bugün Kolunuzda Hangi Saat Var?

• Günaydın saat severler
    hozburun eyvallah abi senin orient de pek bi yakışıklı

bugün yine bir capon efsanesi ile birlikteyiz ilk okul yıllarımın ikinci yadigarı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Herkeze günaydın
    Geçen aksam hanıma Hasan abiye önerdigim Omega De Ville yi gösteriyordum ban ne dedi biliyorusunuz "Sende mavi renkli bir saat almalısın ;almışken bayan için olanı varsa banada alsakmı?"
    Şok oldum hesapda yokken aklımıza maviş saat girdigi yetmedi birde hanıma bulaşıyor sanırım bu saat sevdası

• Yoldayim.. Sicak sicak..

• quote:

Orijinalden alıntı: BMW 528

Herkeze günaydın
    Geçen aksam hanıma Hasan abiye önerdigim Omega De Ville yi gösteriyordum ban ne dedi biliyorusunuz "Sende mavi renkli bir saat almalısın ;almışken bayan için olanı varsa banada alsakmı?"
    Şok oldum hesapda yokken aklımıza maviş saat girdigi yetmedi birde hanıma bulaşıyor sanırım bu saat sevdası

Hocam mekanik saat sevdası virüs V2.0 size ve ailenize bulaşmış durumda artık, bu noktadan sonra geriye tek bir tedavi yolu kalıyor... O da mavi kadranlı bir saat almak hem kendinize hem de eşinize.
    O zaman şimdiden hayırlı olsun diyelim yeni mavişler için..

• BMW 528 Allah şifa versin ;)

MrCEO süper saat ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Can-KSK

quote:

Herkeze günaydın

Hocam mekanik saat sevdası virüs V2.0 size ve ailenize bulaşmış durumda artık, bu noktadan sonra geriye tek bir tedavi yolu kalıyor... O da mavi kadranlı bir saat almak hem kendinize hem de eşinize.
    O zaman şimdiden hayırlı olsun diyelim yeni mavişler için..

Denizcim sorma hanımada mavi zeminli güsel bir saat almak lasım ki uzun bir süre sessiz kalsın Geçen sen saat alıyorsun bende çanta alacagım dedi Fayda/Maliyet düşündüm çanta daha ucuz yolluSes etmedim artık
    Maviş için bakalım Hasan abim önerir bir kaç link

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MrCEO

Postacı geldi az önce :)
    "bu sefer küçük paket geldi abi" diyor, bi de bilse içindeki OEM Panerai calf siyah deri kayışa ne ödediğimi
    Bi de ihbar bıraktı. Dayanamayıp aldığım Seiko diver gümrüğe takılmış. Teşrif etmemi buyurmuşlar. Uğraş dur şimdi...

MrCeO hayırlı olsun Hasan abi dogru diyor tüm Seiko ailesi elinden geçti
    SKX009 mu bu?

Evet müdürüm... SKX009. Uzun süre sonra sıfır saat aldım jelatinleriyle beraber çil çil :)
    Genelde benim gibi rahatsız olan diğer saatseverlerin 3-5 kez kullanılmış saatlerini almak daha mantıklı oluyor bence :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• BMW 528 "Kelin merhemi olsa kendi kafasına sürer " Ben kendime bulursam aynısından öneririm artık ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: NightHawk.

Levocan ,

MrCEO, abi hayırlı olsun çok beğendim. Tam ileride olmak istediğim saatsever portresisin. Ufak ufak her saati alıp , sıkılınca satmak

Şimdi benim yola çıkarken koyduğum bir prensip vardı. Saat kutusu aldım ve o dolduğu zaman bişeyler satmadan yenisini almama prensibini oturttum. Bu prensip olmasa zaten 5-10 sene içinde yüzlerce saatim olurdu sanırım :)

Lakin bu işin de sonu yok. Başta bir Swiss otomatik aldım. Yanına Seiko/Orient'leri dizdim... Sonra japonlardan azalttım bir swiss otomatik daha aldım. Ilerleyen aylarda japonları yerine koymaya başladım tekrar(farklı modellerle)...Swiss kurmalılar vs vs.. Sonra kutuda yer kalmadi, buyuk kasinti basti. Radikal bi sekilde kutuyu swiss/japon bakmadan neredeyse tümden elden çıkartıp üzerine de koyup Panerai'ye geçtim. Son ve tek saatim olacaktı :)
    Sonra tabi yine durmadı bünye.. Bu saat heryerde takılmaz, deniz kenarı için bi tane, maça giderken takmak için bi tane, bi tane takım elbise için, bi tane efsane diver, Orient olmazsa olmaz.. Altın saat şart... Bi bakmışız yine kutu doluyor. O ara bi beyaz/krem kadran Breitling SuperOcean düştü. Yine kutuda radikal küçülme yapıp Breitling'e çıktık...
    Sonra döngü devam etti malum... Yine japonlar vs.. Breitling'i elden çıkardık güya benim için son nokta olacak olan Milgauss için beklemeye geçtik.. Beklerken kutu şişti :) Bu sefer 113 çıktı karşıma. Yine ne var ne yok gitti kutu baştan şekillendi.. Bu sefer aslında satmayı çok düşünmediğim 2-3 japon saati de karambolde sattım sanırım.

Uzun lafın kısası, gördüğün gibi çok fazla saat geçiyor elden. Ama masraf olma kısmı da giderek artıyor. Kutu yavaş yavaş segment arttırıyor.. İlla yara açılıyor yani cüzdanda :).. Bu gidişle nasip olursa 20 sene sonra kutu 12 adet Panerai/Rolex/Omega ile dolu olsa bile bu sefer de onları elden çıkartıp Vacheron Patek falan isteyecek gönül... Olmak istediğin portre buysa o benim işte bak... Heyecanı seviyorum.. Sürekli yeni saat olacak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Levocan ,

MrCEO, abi hayırlı olsun çok beğendim. Tam ileride olmak istediğim saatsever portresisin. Ufak ufak her saati alıp , sıkılınca satmak

Şimdi benim yola çıkarken koyduğum bir prensip vardı. Saat kutusu aldım ve o dolduğu zaman bişeyler satmadan yenisini almama prensibini oturttum. Bu prensip olmasa zaten 5-10 sene içinde yüzlerce saatim olurdu sanırım :)

Lakin bu işin de sonu yok. Başta bir Swiss otomatik aldım. Yanına Seiko/Orient'leri dizdim... Sonra japonlardan azalttım bir swiss otomatik daha aldım. Ilerleyen aylarda japonları yerine koymaya başladım tekrar(farklı modellerle)...Swiss kurmalılar vs vs.. Sonra kutuda yer kalmadi, buyuk kasinti basti. Radikal bi sekilde kutuyu swiss/japon bakmadan neredeyse tümden elden çıkartıp üzerine de koyup Panerai'ye geçtim. Son ve tek saatim olacaktı :)
    Sonra tabi yine durmadı bünye.. Bu saat heryerde takılmaz, deniz kenarı için bi tane, maça giderken takmak için bi tane, bi tane takım elbise için, bi tane efsane diver, Orient olmazsa olmaz.. Altın saat şart... Bi bakmışız yine kutu doluyor. O ara bi beyaz/krem kadran Breitling SuperOcean düştü. Yine kutuda radikal küçülme yapıp Breitling'e çıktık...
    Sonra döngü devam etti malum... Yine japonlar vs.. Breitling'i elden çıkardık güya benim için son nokta olacak olan Milgauss için beklemeye geçtik.. Beklerken kutu şişti :) Bu sefer 113 çıktı karşıma. Yine ne var ne yok gitti kutu baştan şekillendi.. Bu sefer aslında satmayı çok düşünmediğim 2-3 japon saati de karambolde sattım sanırım.

Uzun lafın kısası, gördüğün gibi çok fazla saat geçiyor elden. Ama masraf olma kısmı da giderek artıyor. Kutu yavaş yavaş segment arttırıyor.. İlla yara açılıyor yani cüzdanda :).. Bu gidişle nasip olursa 20 sene sonra kutu 12 adet Panerai/Rolex/Omega ile dolu olsa bile bu sefer de onları elden çıkartıp Vacheron Patek falan isteyecek gönül... Olmak istediğin portre buysa o benim işte bak... Heyecanı seviyorum.. Sürekli yeni saat olacak

Sevgili MrCEO;
    Demek ki bu seriven hep aynı yazını okurken eskiye gittim geldim. Kendimi yalnız hissederdim değilmiş. Yaş ve ekonomik gelirle hep beklentiler yıllar içinde değişiyor. Bir dönem bana fiyat açısında çok uzak olan seriler zamanla kutu içinde yerini alırken ve bu artık son olur derken döngü bir süre sonra tekrar başlıyor. Hep bir üst segment de çıkılıyor.
    Bunun güzel bir hobi olduğunu düşünüyorum. Başta ödenen bedel boşa giden bir şey değil. Elinizde tutuyorsunuz. Aslında 6-8 ayı geçmeyen verilen bedellerin yarı fiyatına satılan cep telefonlarından çok daha iyi bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: hozburun

BMW 528 "Kelin merhemi olsa kendi kafasına sürer " Ben kendime bulursam aynısından öneririm artık ;)

Bu cevabından hedefe yaklaştıgınızı seziyorum Hasan abi
  • quote:

quote:

Levocan ,

Çok güzel bir yazı olmuş abi. Malum öğrenciyim ve senin ve diğer abilerimin böyle sürekli saat almanız benim hoşuma gidiyor , ilgimi çekiyor.

Ben ise kısıtlı bütçemle sağdan soldan artırarak bu serüvene yavaştan katılıyorum.
    Çevremden bazen olumsuz yorum aldığım oluyor mesela SNZH55 için, bu ne biçim saat içi bomboş, git bi diesel al hem o daha dikkat çekici diyorlar. Bense aldırış etmiyorum, çünkü saatimi gösteriş için değil, sevdiğim için, bütçeme uyduğu için ve içerisindeki mekanizmanın, onların önerdiği saatlerin kat kat üzerinde olduğu için alıyorum ve takıyorum.
    Azıcık saatten anlayan adam ise, hımm güzel saatmiş diyor

Bakalım zaman ne gösterecek, ara ara duraksasa da sanırım bu saat merakı hiç bitmeyecek.

Ben bu işte varım

• Günaydın dostlar

Levocan Ananta ile boşanılır mı yahu bugün beraberiz

Hasan abi legend diver candır

Türk Navy kolleksiyonluk bir parça çok güzel

BMW528 Pepsi yaşatır seni

MrCeo senin pepsi de mükemmel bu bilezikle vintage havası daha da artmış maşallah diyim

Virüs bir kere bünyeye bulaşınca geri dönüş yoktur bu işlerde

Bugün Ananta ile beraberiz

• serkanky teşekkürler üstadım benim için de gerçekten çok değerli bir saat bu arada Ananta yine güzel poz vermiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türk Navy -- 19 Mart 2013; 13:48:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hozburun

Günaydın dostlar :)

Türk Navy Casio can dır ;)
    coolfire Mavi Ray can ın içidir ;)
    K53 Lorus can dan ötedir ;)
    levocan Omega ham de mavişse eğer can alır

http://img96.imageshack.us/img96/8523/65663666.jpg

Üstad şu kayışın ismi cinsi nedir nerden temin edilir yazarmısın zahmet olmazsa. Mükemmel duruyor.Güle güle takın.

• Merhabalar, paylasimlar süper yine

BMW ve MrCeo Seiko pepsiler süper

Hasan hocadan bir hozburun klasiği Orient

Türk Navy, ne mutlu sana bu saatleri muhafaza etmişsin. Benim saatleri hep dağıttık etrafa

Serkanky Katana hayran kitlesini arttırıyor sayende

Benim saate yaklaşımım tahminime göre şöyle devam eder. Hoşuma giden ve erişebilecek saatleri alırım ama ya satmam ya da zor satarım (büyük konuşmamak lazım ) Sonuçta hepimiz saat severiz ama tarzlar biraz farklı

Mako ile devam, bu saat akrabama ait, tepenin gevşediğinden bahsediliyordu ama iki gündür bir gevşeme görmedim, yani satılık değil. Ama bir mako ya da mako xl alınacak gibi. Sizce makonun duruşu iyi mi yoksa Xl düşünülebilir mi?

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Resmi yenilemiştim ama sen koymusun coolfire

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BMW 528 -- 19 Mart 2013; 13:22:28 >
  • 
Sayfa: önceki 270271272273274
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.