Şimdi Ara

Bugun Burger King' de Çalışan Arkadaşımdan Yeni Bişey Öğrendim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
267
Cevap
4
Favori
52.824
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Bugun Burger King' de Çalışan Arkadaşımdan Yeni Bişey Öğrendim.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2083 Mesaj
    Sakarya'da adı bile duyulmamış,dandik bir kafede nescafe 15 TL. gecen arkadaşla gittik 33TL bırakıp çıktık. 2 nescafe + 1 su.

Starbucks, fiyat konusunda çok çok ucuzmuş.Kafeteryaların keyfi ve saçma sapan fiyat politikalarına da
    |
    |
    Anakart: ASUS H87-PLUS | İşlemci: İntel Core i7 4770K | Ekran Kartı: Asus GTX1080 | Ram: Gskill 2*8gb Gskill Ripjaws DDR3 1600Mhz | Hard Disk: Sandisk Extreme 128gb Samsung 1TB | Kasa: C.M Haf 912 GX 750 Psu | Monitör: Samsung 23B550v 23 "| İşlemci Soğutucu: CM Hyper 212 Evo|Ses Sistemi: Logitech Z5500 Cerative SB ZX | Klavye: Logitech G19 | Mouse: Razer Deathadder
  • Binbaşı
    1217 Mesaj
    bimdeki patatesin üstüne tanımam.
    |
    |
    753 Mesaj
    Her şube öyle değildir bence
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    O zaman gidin Migros'a
    Superfresh Çıtır çubuk patates yada Feast ince çubuk patates ten alın.
    burger king patatesinin 1e1 aynısını evde kendiniz yapın :)
    quote:

Orijinalden alıntı: nucLear

Arkadaşlar canınız çokmu Burger king patatesi istedi?
    O zaman gidin Migros'a
    quote:

Orijinalden alıntı: nucLear

Arkadaşlar canınız çokmu Burger king patatesi istedi?
    O zaman gidin Migros'a

4liraya koca paket donmuş finger patates.
    koy buzluğa,istediğin zaman 5dkda kızart ye.
  • Yarbay
    2547 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Michael Wittmann

Hollanda'dan geliyor bu patatesler ve hepsi GDO'lu. kolay kolay bozulmaz. 7 dakika falan filan abartmış. Bunlar aslında sentetik yapay patates uzun ömürlü.
    Yani bozulmuş mu bozulmamış mı bundan ziyade kafadan bir defa GDOlu patataes yiyoruz bunu düşünmek lazım

mc ve burger'in saattıkları hangi ürün gdo'suz ki.ayrıca 7 dk da atılma olayı dogru olabilir.bunlar cok büyük şirketler.3-5 kilo patatesin çöbe gitmesi kimsenin umrunda olmaz.7 dk oyle şöyle açıklamaya çalışıyım : bunlar gdo'lu ürün oldugu için malum bir takım kimyasallar ve zaten dondurulmuş ürün bunlar ve fritözden cıktından sonra ne yaparsan yap bir süre sonra bozulurlar.satamazsın.yani sogur ve sıcakta tutsan bile bir sonra gider.tekrar fritöze atmazlar zaten yag çeker patates daha beter olur.
    motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak... Metal Müzik süslü sosyete kızlarının değil,onurlu insanların yaşamla mücadele öyküsüdür.
    (wayne's world , wayne's world party time excellent!)

• Binbaşı
    1325 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: CeniusBranD

quote:

Orijinalden alıntı: N.O.Y.A.N

BC steakhouse hiç beğenmedim ağzıma tuhaf bir tat geldi. Geçenlerde ümraniye çarşıda mcdonals'a gittim yedim içtim gayet güzeldi ama o tam boy
    palyaçonun tipini görünce bir tuhaf oldum. IKEA zamanında iğrenç, tam haşlanmamış sosis ve dandik kola verirdi ama okuduğuma göre şimdi kulağa
    iyi geliyor. Bu tip yerlerde çatal istemeyi unutmayın o kızartılmış patatesleri elle yemek çok dandik bir manzara.

Çatal mı

bk'de var mı bilmiyorum. ama mc'te plastik çatal var. bunu sen bilmiyorsun ama yaşlı teyzeler biliyor zaar
    |
    |

• Yüzbaşı
    278 Mesaj
    amerikada bardak veriyorlar, makine ortada zaten sen gidip dolduruyorsun, istedigin kadar ic, istersen mix filan yap kimse karismaz.

fiyat olarak bardagi 1.40 dolar.
    Evin yaninda taco bell var, onda 2 dolara(3.3 lira) su asagidaki menulerden alabiliyorsunuz, icecek sinirsiz
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: jasonn123

quote:

Hollanda'dan geliyor bu patatesler ve hepsi GDO'lu. kolay kolay bozulmaz. 7 dakika falan filan abartmış. Bunlar aslında sentetik yapay patates uzun ömürlü.
    Yani bozulmuş mu bozulmamış mı bundan ziyade kafadan bir defa GDOlu patataes yiyoruz bunu düşünmek lazım

mc ve burger'in saattıkları hangi ürün gdo'suz ki.ayrıca 7 dk da atılma olayı dogru olabilir.bunlar cok büyük şirketler.3-5 kilo patatesin çöbe gitmesi kimsenin umrunda olmaz.7 dk oyle şöyle açıklamaya çalışıyım : bunlar gdo'lu ürün oldugu için malum bir takım kimyasallar ve zaten dondurulmuş ürün bunlar ve fritözden cıktından sonra ne yaparsan yap bir süre sonra bozulurlar.satamazsın.yani sogur ve sıcakta tutsan bile bir sonra gider.tekrar fritöze atmazlar zaten yag çeker patates daha beter olur.

olabilir doğrusu bu kadar bilgim yok ama sadece GDO'lu olduklarını biliyorum. Demekki kullandıkları kimyasallarda fazla ileri gidemiyorlar, insan sağlına zarar veririz diye. Yoksa o GDO'lu patateslere 1 yıllık ömür bile verirler katkılarla

• Yüzbaşı
    421 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: CeniusBranD

quote:

Orijinalden alıntı: Uygurca

Benim çocukluğum da Mcdonald's ve Burger King şu anın aksine daha zengin kesime hitap ediyordu. O zaman hiçbir şeyde kusur etmiyorlardı. Islak mendil bile veriyorlardı. Zamanla avam halk bu tür yerlere ulaşabilir duruma gelince direk kaliteyi düşürdüler. Tuz bile vermiyorlar. Anca isteyince veriyorlarmış. Islak mendili 10 senedir görmüyorum zaten. Buzsuz içecek istediğinde triplere girip, az dolduruyorlar. Yakında aynısı Starbucks'a olursa şaşman. Her köşeye bir Starbucks açıldığında onlar da kaliteyi düşürebilir.

Dediğinin hepsine olmasa da çoğusuna katılıyorum. Katılmadıgım tek nokta buzsuz kola kısmı. Kolanın İçine Buz Koyunca Bardağın İçi Ağzına Kadar Dolu Görünüyor ama Buz Koymadığında Tam Çizgide Oluyor Dikkat Edersen. Az Koymuyolar Yani.

Katılıyorum, özellikle 2 menulü kampanyalardan sonra özellikle kalite çok düştü. Sürekli yoğunluk var, özensiz ve kalitesiz hazırlıyorlar.
    |
    |

• Binbaşı
    1709 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: boombip

Arkadasin sana onemli seyleri soylememis.

Bk'de essek gibi calistirirlar. Kadinlar tuvaletinde copten saatte bi kanli ped toplatirlar. Gece pisuvarlari, klozetleri ovarsin saatlerce. Bazen tir gelir. 5 saat mal cekersiniz. En kral amele ben yokum der. Oyle bi irgatca mal cekmedir. İsin bitmedi diye mesai yaptirirlar. Ay sonunda mudurun pasha gonlune kalir mesai saatlerin. O da ustlerine az meaai cok is demek icin senin mesaileri keser. Ay sonunda 900tl maas beklerken 450tl maas alirsin. Neden cunku haftalik legal calisma saatini doldurmamissin!

İlginc olaylar. Calismayi dusunenlere kucuk bolgi olsun bunlar.

Ben orda 3 gün çalışmaya dayanabildim.Ordakilerin beyinleri sulanmış yıkanmış adamlar resmen zevkle hizmet ediyorlar.Ve çöpten burgerleri toplayıp satıyorlardı
    |
    |

• Yarbay
    3195 Mesaj
    Burger King'e ok atan McDonalds çalışanı detected. Patatesleriniz güzel olabilir ama tüm sandviçlerinizi toplasak bir Steakhouse ile Tendercrisp etmez.

|
    |

quote:

quote:

olabilir doğrusu bu kadar bilgim yok ama sadece GDO'lu olduklarını biliyorum. Demekki kullandıkları kimyasallarda fazla ileri gidemiyorlar, insan sağlına zarar veririz diye. Yoksa o GDO'lu patateslere 1 yıllık ömür bile verirler katkılarla
    quote:

quote:

quote:

pişmemiş halde -18 derecede 6 ay duruyordu galiba.ama yaga girip piştikten sonra olayı bitiyor onların.
    |
    |
    motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak... Metal Müzik süslü sosyete kızlarının değil,onurlu insanların yaşamla mücadele öyküsüdür.
    (wayne's world , wayne's world party time excellent!)

• Binbaşı
    1325 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

o patatesler neden öyle lezzetli sanıyorsunuz. adamlar püre yapıyorlar kazanlarda karıştırıp. içine her türlü madde. bunların içinde lezzet arttırıcılar, iştah açıcılar, bozulmayı engelleyen maddeler vs var. sonra onları şerit şeklinde presliyorlar.

küçükken ya bizim evdeki patates neden böyle uzun olmuyor derdik. evet fastfood patatesi 10cm filandır. ve adamlar o patatesin kırılmaması için büyük özen gösterirler. lezzet kadar o görüntü de çekiyor insanı.

ama benim şimdiki obez gençlere tavsiyem şu. menü yemeyin. kola içmeyin. bazen food courtta görüyorum. xxl kola içiyor. sigaranın bile zararları ıspatlandı. kolanın ıspatlanmadı. git yanında kötünün iyisi ice tea iç. mesela ben hamburger ile çay, kahve içiyorum. görsen amele dersin. ama kola patatesle beraber hamburger yiyen adam şişip ördek gibi dolaşırken, ben sadece doyduğumu hissediyorum.

bu patatesler zaten sünger gibi yağ çeker. bu yağı da ancak oraya buraya koşturan küçükler parçalayıp yokedebilir. 25+ bir insanda direk göbeğe birikir yağlar. zaten yediğin şeyde hem çok amaçlı emülgatör, hem gdo, hem yağ var. bir de üstüne kuyu suyundan arıtılıp, üstüne şeker basılan içecek içiyorsun. şeker derken yanlış anlaşılma olmasın. şekerpancarı değil. şekerpancarında şeker oranı %40 civarındadır. bu tip içeceklerde mısır şekeri olur. çünkü mısırdaki şeker %60-70 civarındadır. ekonomiktir yani mısır şekeri. kotalı olmasa adamlar hiç şekerpancarı kullanmayacaklar :))) ama colaturka'ya ülker grubuna serbesttir. cocacola ve pepsi grubu isyan etti biraz. neyse sonuçta mısır şekeri daha çok kilo yapar.

hazır yazmışken gdo ile ilgili bilgi vereyim. gdo bundan 20 yıl önce konuşulan bir şeydi. mesela bir bitkinin hızlı büyümesini sağlayan genini alıp, yavaş büyüyen bir meyvenin dna yapısına katıyorlar. o meyve artık daha fazla büyüyor. ama bu sefer tadı gidiyor. şu an yediğiniz tüm curncup'lar böyledir mesela. karpuzların çoğu 15 yıl önceki gibi koca koca çekirdeklere sahip değildir. eskiden karpuzların çekirdeği ağaç gibiydi. yutamazdık ve çiğneyenezdik. şimdi çoğu ayıklamaya uğraşmıyor. direkt yutuyor. e yani bit kadar çekirdek. gördüğünüz gibi gdonun mucizesi:)

hamburgere de geri döneyim.bu hamburger kültürü amerkiadan gelmedik. elin amerikalısının senin gibi barbunya fasülye, ıspanak, pırasa yeme şansı yok. kurak topraklarında bizon yetiştirmiş, patates yetiştirmiş. kola diye ne olduğu belirsiz kanserojen bir şey bulmuş. alın benim yemeğim diye sunmuş halkına. elinde ne varsa onu sunmuş. abd'ye gidin görün. senin xl dediğin diye yediğin menüden adam 2 tane yiyor. bir kola bardağı var. boyu damacana şişesi gibi. hamburgerleri öğrenmek istiyorsanız wendy's denilen yere girin hamburgerleri görün. adamlarda obezlik hat safhada ve spor slaonuna gitmeyen insan yok. başka türlü nası eriticen o yağları! sen de bunu günlük yemeğin yapıyorsun...

şurdaki kolanın tadı daha güzel, şurdakinin patatesi daha güzel diye bir de lezzet eksperi moduna giriyorsun. geçen bir konu açtım istismar edildi. hamburger böyle yenmez. antrikottan çekilir. ağzına yoğun et tadı gelir, yağ tadı değil! gidip 7 liraya hamburger yiyeceğine haftada 1 gün ye 15 lira ver hamburgere. git num num'da ye. mano'da ye.

bir de o hamburgeri yediğinizde yaklaşık 10km koşmanız gerekiyor. okuyan olmamıştır ama 2-3 kişiyi bilgilendirsem kardır
    |
    |

• Binbaşı
    1565 Mesaj
    bende diom nie mc cipsi daha güzel :D avmde falansam zaten cips kolayı mcden hamburgeri de burgerdan alıcan usta
    |
    |
    patates olarak popo derim ama :)
    |
    |

|
    |

Orijinalden alıntı: ata1606

amerikada bardak veriyorlar, makine ortada zaten sen gidip dolduruyorsun, istedigin kadar ic, istersen mix filan yap kimse karismaz.

fiyat olarak bardagi 1.40 dolar.
    Evin yaninda taco bell var, onda 2 dolara(3.3 lira) su asagidaki menulerden alabiliyorsunuz, icecek sinirsiz

Bu taco nasıl yenilir ki dağılmadan? Hiç yemedim de hep merak etmişimdir.
    |
    |

• Yarbay
    3076 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: boombip

quote:

quote:

o patatesler neden öyle lezzetli sanıyorsunuz. adamlar püre yapıyorlar kazanlarda karıştırıp. içine her türlü madde. bunların içinde lezzet arttırıcılar, iştah açıcılar, bozulmayı engelleyen maddeler vs var. sonra onları şerit şeklinde presliyorlar.

küçükken ya bizim evdeki patates neden böyle uzun olmuyor derdik. evet fastfood patatesi 10cm filandır. ve adamlar o patatesin kırılmaması için büyük özen gösterirler. lezzet kadar o görüntü de çekiyor insanı.

ama benim şimdiki obez gençlere tavsiyem şu. menü yemeyin. kola içmeyin. bazen food courtta görüyorum. xxl kola içiyor. sigaranın bile zararları ıspatlandı. kolanın ıspatlanmadı. git yanında kötünün iyisi ice tea iç. mesela ben hamburger ile çay, kahve içiyorum. görsen amele dersin. ama kola patatesle beraber hamburger yiyen adam şişip ördek gibi dolaşırken, ben sadece doyduğumu hissediyorum.

bu patatesler zaten sünger gibi yağ çeker. bu yağı da ancak oraya buraya koşturan küçükler parçalayıp yokedebilir. 25+ bir insanda direk göbeğe birikir yağlar. zaten yediğin şeyde hem çok amaçlı emülgatör, hem gdo, hem yağ var. bir de üstüne kuyu suyundan arıtılıp, üstüne şeker basılan içecek içiyorsun. şeker derken yanlış anlaşılma olmasın. şekerpancarı değil. şekerpancarında şeker oranı %40 civarındadır. bu tip içeceklerde mısır şekeri olur. çünkü mısırdaki şeker %60-70 civarındadır. ekonomiktir yani mısır şekeri. kotalı olmasa adamlar hiç şekerpancarı kullanmayacaklar :))) ama colaturka'ya ülker grubuna serbesttir. cocacola ve pepsi grubu isyan etti biraz. neyse sonuçta mısır şekeri daha çok kilo yapar.

hazır yazmışken gdo ile ilgili bilgi vereyim. gdo bundan 20 yıl önce konuşulan bir şeydi. mesela bir bitkinin hızlı büyümesini sağlayan genini alıp, yavaş büyüyen bir meyvenin dna yapısına katıyorlar. o meyve artık daha fazla büyüyor. ama bu sefer tadı gidiyor. şu an yediğiniz tüm curncup'lar böyledir mesela. karpuzların çoğu 15 yıl önceki gibi koca koca çekirdeklere sahip değildir. eskiden karpuzların çekirdeği ağaç gibiydi. yutamazdık ve çiğneyenezdik. şimdi çoğu ayıklamaya uğraşmıyor. direkt yutuyor. e yani bit kadar çekirdek. gördüğünüz gibi gdonun mucizesi:)

hamburgere de geri döneyim.bu hamburger kültürü amerkiadan gelmedik. elin amerikalısının senin gibi barbunya fasülye, ıspanak, pırasa yeme şansı yok. kurak topraklarında bizon yetiştirmiş, patates yetiştirmiş. kola diye ne olduğu belirsiz kanserojen bir şey bulmuş. alın benim yemeğim diye sunmuş halkına. elinde ne varsa onu sunmuş. abd'ye gidin görün. senin xl dediğin diye yediğin menüden adam 2 tane yiyor. bir kola bardağı var. boyu damacana şişesi gibi. hamburgerleri öğrenmek istiyorsanız wendy's denilen yere girin hamburgerleri görün. adamlarda obezlik hat safhada ve spor slaonuna gitmeyen insan yok. başka türlü nası eriticen o yağları! sen de bunu günlük yemeğin yapıyorsun...

şurdaki kolanın tadı daha güzel, şurdakinin patatesi daha güzel diye bir de lezzet eksperi moduna giriyorsun. geçen bir konu açtım istismar edildi. hamburger böyle yenmez. antrikottan çekilir. ağzına yoğun et tadı gelir, yağ tadı değil! gidip 7 liraya hamburger yiyeceğine haftada 1 gün ye 15 lira ver hamburgere. git num num'da ye. mano'da ye.

bir de o hamburgeri yediğinizde yaklaşık 10km koşmanız gerekiyor. okuyan olmamıştır ama 2-3 kişiyi bilgilendirsem kardır

hocam daha fazla bilgiye sahipseniz dinlemek isterim, özellikle menü yememe ve gerçek hamburger konusunda

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Orjinal Laptop Yedek Parça
haberler
Canlı Tv izle
SEO
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,563
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.