Şimdi Ara

Bugun Burger King' de Çalışan Arkadaşımdan Yeni Bişey Öğrendim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
267
Cevap
4
Favori
52.838
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Bugun Burger King' de Çalışan Arkadaşımdan Yeni Bişey Öğrendim.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2399 Mesaj
    bostancı idealtepe bostancı 2 kozyatagı carrefour falan mı
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

Orijinalden alıntı: boombip

Kola yurtdisinda sinirsizdir. Gidersin kendin doldurursun. Buradaki ac milletimiz bokunu cikarir. 20 bardak icerkesmez; pet siseye doldurup evine bile goturur diye yapmadilar.

IKEA' da sosis + sınırsız içecekte teyzelerin damacaa gibi şaşallara kola doldurduklarını gördüm.
    Ama şunu sa söyliyeyim IKEA nın kolası MC ve Burger' e beş basar. Diğerlerinde su tadı varken IKEA dan içtiğimde kolanın gerçek tadını alabiliyorum.

Tamamen doğru. Kolası muhteşem. Burger'ın ve McDonalds'ın kolaları iğrenç, peş peşe 2 defa değiştirdiğimi hatırlıyorum. Ayrıca o kola doldurma olayı da çok ahlaksızca ve iğrenç. Halk güzel birşey yaptığını zannediyor ama sadece kendilerini küçük düşürüyorlar.

Onun haricinde IKEA'ya çok yakında olmasa da iyi bir mesafede oturuyorum. Genel olarak IKEA'nın olduğu Meydan AVM'den işlerimi hallediyorum. Eğer ki yemek yersem de IKEA'ya gidiyorum çünkü oranın köftesi ve ufak tavuk butları, Burger ve MC'in bütün yiyeceklerine 5 basar, bir defa bardak aldıktan sonra bütün içeceklerin bedava olması da cabası. En azından fastfood değil de sıcak ve güzel yemek yiyorum. Somon yapıyorlar mesela, hiç yemedim ama bir sonraki gidişimde yiyeceğim. En azından balıktır ve birçok fastfood'a göre daha sağlıklı. Tatlıları var, deniz mahsüllü salataları var, muffinleri var, var da var...

Yaşasın IKEA

• Yüzbaşı
    528 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: CeniusBranD

quote:

Orijinalden alıntı: Ted Mosby

Sence hangi fast food zinciri 7 dk bekledi diye patatesleri çöpe atar?

Hocam. Fast Food Sektörünün İçerisinde Oldugum ve 3 Büyük Fast Food Firmasından Birisinde Çalıştıgım İçin İyi Biliyorum. Patates Watt dan çıktıktan sonra yani piştikden sonra belli bi ısıda 7dk bekliyo. 7dk Sonra soğuyo ve patates den çok patates görünümlü lastik haline geliyor. Biz de o patates leri çöpe atıyoruz. Amaç müşteri sıcak ve lezzetli patates yesin. Demekki neymiş ? Atılıyormuş.

Gerçi ben paket söylüyorum ama sırf kâr için atmıyorlardır diye düşünüyordum.
    |
    |

• Yarbay
    4782 Mesaj
    IKEA olayı süper ya. Ben de diyette olmadığım zamanlar bir seferde 5 tane sosisli 3-4 bardak da kola içerdim. Bugün de IKEA'daydık alışveriş için tabi diyetteyim bir tane aldım onun da ekmeğini yemedim sosisini yedim. Diyet zor iş.
    |
    |

you're so pretty
    I'd walk ten miles barefooted
    on a freezing morning
    to stand in your shit
  • Yüzbaşı
    276 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Nihilous

quote:

Orijinalden alıntı: Uygurca

Benim çocukluğum da Mcdonald's ve Burger King şu anın aksine daha zengin kesime hitap ediyordu. O zaman hiçbir şeyde kusur etmiyorlardı. Islak mendil bile veriyorlardı. Zamanla avam halk bu tür yerlere ulaşabilir duruma gelince direk kaliteyi düşürdüler. Tuz bile vermiyorlar. Anca isteyince veriyorlarmış. Islak mendili 10 senedir görmüyorum zaten. Buzsuz içecek istediğinde triplere girip, az dolduruyorlar. Yakında aynısı Starbucks'a olursa şaşman. Her köşeye bir Starbucks açıldığında onlar da kaliteyi düşürebilir.

Starbucks'ı elit işi gören Feysbkçu cengaver :D Starbucks bir fastfood zincirinden farksızdır ve fast food normalde Amerika'da orta ve varoşa hitap eder. Tabi bizim memlekette Burger'da yemek bir ayrıcalıktır. :D Her hafta gider yerim, bir yerimiz şişmiyor göbeğimiz dışında. BK'ye gidip resim çektirenler falan, Starbucks'a gitmeyi marifet sananlar. Oooo ülke feci halde.

Küçükken bir şehire gideceğimiz zaman ilk sorduğum "Mc Donalds var mı?" olurdu. Oyuncakları için alırdık tabi :P O zamanlar Mc çok daha iyiydi şimdi batırmış 10 Tl'ye bir menü aldım içinde sadece 2 kat köfte ve peynir vardı. Halbu ki resimde baya kalabalıktı. BK şuan çok iyi. Steakhouse :D
    quote:

Orijinalden alıntı: XavionS

quote:

Orijinalden alıntı: Uygurca

Benim çocukluğum da Mcdonald's ve Burger King şu anın aksine daha zengin kesime hitap ediyordu. O zaman hiçbir şeyde kusur etmiyorlardı. Islak mendil bile veriyorlardı. Zamanla avam halk bu tür yerlere ulaşabilir duruma gelince direk kaliteyi düşürdüler. Tuz bile vermiyorlar. Anca isteyince veriyorlarmış. Islak mendili 10 senedir görmüyorum zaten. Buzsuz içecek istediğinde triplere girip, az dolduruyorlar. Yakında aynısı Starbucks'a olursa şaşman. Her köşeye bir Starbucks açıldığında onlar da kaliteyi düşürebilir.

Starbucks'ı elit işi gören Feysbkçu cengaver :D Starbucks bir fastfood zincirinden farksızdır ve fast food normalde Amerika'da orta ve varoşa hitap eder. Tabi bizim memlekette Burger'da yemek bir ayrıcalıktır. :D Her hafta gider yerim, bir yerimiz şişmiyor göbeğimiz dışında. BK'ye gidip resim çektirenler falan, Starbucks'a gitmeyi marifet sananlar. Oooo ülke feci halde.

Küçükken bir şehire gideceğimiz zaman ilk sorduğum "Mc Donalds var mı?" olurdu. Oyuncakları için alırdık tabi :P O zamanlar Mc çok daha iyiydi şimdi batırmış 10 Tl'ye bir menü aldım içinde sadece 2 kat köfte ve peynir vardı. Halbu ki resimde baya kalabalıktı. BK şuan çok iyi. Steakhouse :D

+1 katılıyorum abi adam starbucks'a gidiyor face'de duvarına hemen starbucks kalp :D arkadaşın dediği çıkcak starbucksta BK gibi olcak görürsünüz
    |
    |

• Yarbay
    3213 Mesaj
    Bk candır
    |
    |

Patates lerin piştik den sonraki ıskarta (bozulma) süresini sorduğum da gelen cevap : Normal de 7 dk sonra atılması gerekiyor ama 1 saat sonra atıyoruz dedi. Şok oldum. Kayış gibi patates yediriyolar müşterilere. Biz Mc Donald's da 7dk Geçtikten Sonra Direk Çöpe Atıyoruz. Ve Tepsilerdeki Açılmayan Sosları Tekrar Kullanıyolarmış.

Tek Gif İle

Bunu yapamasınlar diye açıp karıştırıyorum sosları bir güzel.
    |
    |
    ilk başta markete gidip 2.5 lt pepsi alıp buzlaga koyuyorsun,en az 30 dk durması lazım.Sonra burgerking tıkla gelsene giriyorsun ve king boy triple whopper menu icine 3 tane peynir,patates elma dilim olucak ve yanında 1.5 lt ice tea istiyceksin ama hamburger ve patates le aynı posetde olmuycak.4 tane sarımsaklı mayonez,1 tane ranch,1 tane ballı hardal istiyceksen.eger doymam diyosan bir tanede tekli hamburger soyle

genellik 23 tl ye felan patlıyo ama gercekden verdigim son kuruşunu degiyor.ama fazla abartmamak gerek

bu arada kuryeyede 1-2 lira verin
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Death Note

Tadı güzel ama ya
    quote:

Orijinalden alıntı: Death Note

Tadı güzel ama ya

|
    |
    bende mi birşey var yoksa millettemi bilmiyorum, fakat ben ne mcdonalds nede (özellikle) burger king köftesinden hiç tat alamıyorum. hatta bırakın lezzet almayı sanki bir kimyasal tadı alıyorum köftelerinde. yıllar önce (ki 17-18 yıl kadar) babam annem bursaya gittiklerinde happy meal alırlardı, oyuncakları için deli olur, gelmeleri için can atardım :) şimdilerde (arkadaşlarla birlikte mecburen) gittiğimde, hiçbir şekilde (steakhouse da dahil!) hiç tat alamıyorum. kişi başı 7-8 ödeyeceğime, 10 liraya gerçekten güzel yemekler yiyebiliyorum. ama şunu itiraf etmeliyim ki, mcdonaldsın filtre kahvesi çok güzel!
    |
    |
    Kusura bakmayında BOK gibi olmaya başladı menüler, eski tat tut kalmadı artık ne yapıyorlarsa. Hele yoğun olan yerlerde saçma sapan bir şekilde yapıp sunuyorlar.
    |
    |

So, so you think you can tell Heaven from Hell,
    blue skies from pain.

And did they get you to trade your heroes for ghosts?
    We're just two lost souls swimming in a fish bowl, year after year.
  • Yarbay
    2160 Mesaj
    Dün Optimumda Burger King in Kuyruğu dolu iken Mc sinek avlıyordu.Ben yine de mc ye gittim
    |
    |
    palyaçonun tipini görünce bir tuhaf oldum. IKEA zamanında iğrenç, tam haşlanmamış sosis ve dandik kola verirdi ama okuduğuma göre şimdi kulağa
    iyi geliyor. Bu tip yerlerde çatal istemeyi unutmayın o kızartılmış patatesleri elle yemek çok dandik bir manzara.

Orijinalden alıntı: wuc

capitol ise eyvah diyorum

Sakııın , Capitol deme :D
    |
    |

Orijinalden alıntı: Rindaman

BC steakhouse hiç beğenmedim ağzıma tuhaf bir tat geldi. Geçenlerde ümraniye çarşıda mcdonals'a gittim yedim içtim gayet güzeldi ama o tam boy
    palyaçonun tipini görünce bir tuhaf oldum. IKEA zamanında iğrenç, tam haşlanmamış sosis ve dandik kola verirdi ama okuduğuma göre şimdi kulağa
    iyi geliyor. Bu tip yerlerde çatal istemeyi unutmayın o kızartılmış patatesleri elle yemek çok dandik bir manzara.
    quote:

Orijinalden alıntı: N.O.Y.A.N

BC steakhouse hiç beğenmedim ağzıma tuhaf bir tat geldi. Geçenlerde ümraniye çarşıda mcdonals'a gittim yedim içtim gayet güzeldi ama o tam boy

Çatal mı
    |
    |

• Yarbay
    2751 Mesaj
    Forumda BK çok övdüler, gittim denedim.Bence Mcdonald's daha iyi lezzet olarak.Herkesin kendi tercihidir fakat bu kadar abartılacak ne var anlamıyorum.Bir Big Mac'ten aldığım tadı BK de alamadım.
    |
    |

• Yarbay
    3867 Mesaj
    Arbys den yiyorum başka yerden yemiyorum.

Orijinalden alıntı: OnrbK

Forumda BK çok övdüler, gittim denedim.Bence Mcdonald's daha iyi lezzet olarak.Herkesin kendi tercihidir fakat bu kadar abartılacak ne var anlamıyorum.Bir Big Mac'ten aldığım tadı BK de alamadım.

Diyarbakır burger kingler patatesi çok bozmuş hiç lezzetli değil bugün mcye gittim patatesleri superdi sarımsakli mayonezleride nihayet çıkmış...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Teknogezgin

quote:

Orijinalden alıntı: OnrbK

Diyarbakır burger kingler patatesi çok bozmuş hiç lezzetli değil bugün mcye gittim patatesleri superdi sarımsakli mayonezleride nihayet çıkmış...

Diyarbakır derken ?

• Er
    11 Mesaj
    quote:

Patates lerin piştik den sonraki ıskarta (bozulma) süresini sorduğum da gelen cevap : Normal de 7 dk sonra atılması gerekiyor ama 1 saat sonra atıyoruz dedi. Şok oldum. Kayış gibi patates yediriyolar müşterilere. Biz Mc Donald's da 7dk Geçtikten Sonra Direk Çöpe Atıyoruz. Ve Tepsilerdeki Açılmayan Sosları Tekrar Kullanıyolarmış.

Tek Gif İle

McDonald's reklamı beyler yüz vermeyin
    |
    |
üniversite
Mobilya Takımları
SEO
Canlı Tv izle
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,641
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.