Şimdi Ara

Buğdayı dışardan alıyorduk

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1930’lu yıllardan bir kare kişiler bilinmiyor

Buğdayı dışardan alıyorduk

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• şimdi %100 yerli ve milli kendi sihamızı bile yapıyoruz. selçuk bayraktar'dan ve ona fırsat verenlerden rabbim razı olsun

osmanlı ümmetinin torunları işinin başında anlayacağın hocam. durmak yok yolda devam..
  • şimdi borç parayla dışardan alıyoruz... Tabii zor değil üretmek ama insanlar böyle istiyor.Herkes diğerine sen üret diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baudelaire -- 26 Mayıs 2020; 2:18:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeş dediğin tarihler I. Dünya ve II. Dünya savaşı arasındaki tarihler. Ayrıca kurtuluş savaşından da yeni çıkmışız elde avuçta yok. Ayrıca o tarihte Dünyada büyük buhran vardı. Süper güç dediğimiz ABD bile büyük ekonomik buhranın içindeydi. Amerikada şehirler işsizler ve evsizler ordusuyla doldu. İngiltere rekor dış borçlanmaya gitti. Almanya karşılıksız para bastı hiperenflasonun kurbanı oldu.

Dünyada yaşanmış olan en büyük ekonomik kriz 1929-1930 Krizi’dir. Bu krizin dünyayı en az I. ve II. Dünya Savaşları kadar etkilediği de açıktır. Büyük bunalımın yol açtığı 1930’lar dünya tablosuna bakıldığında ekonomik krizlerin bazen insanlık tarihini etkileyecek boyutlara varabileceği rahatlıkla görülebilir.

Yapmayın Allah aşkına. Biraz objektif olun. Açın bakın 1929-1930 arasında Dünyada neler olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cingozzz -- 26 Mayıs 2020; 11:31:21 >
  • https://www.yenicaggazetesi.com.tr/turkiye-bugday-ithalatinda-rekora-kosuyor-263903h.htm

quote:

Türkiye’de buğday ithalatı artmaya devam ediyor. İthalat, 21019 yılının 11 aylık döneminde yüzde 53 arttı. Öte yandan un ihracatındaki daralma AKP’nin “Un ihracatı için buğday ithal ediyoruz söyleminin gerçeği yansıtmadığını ortaya çıkardı.
    Kaynak Yeniçağ: Türkiye buğday ithalatında rekora koşuyor!

tekrar osmanlı ruhu geliyor panik yok.
  • Samanı buğdayı mercimeği nohutu fasulyeyi domatesi suriyeden patetesi çinden sarımsağı ithal eden Cibuti ; şimdi bittin sen

• İkinci dünya savaşı olmasaydı Türkiye Şuan bambaşka bir durumda olabilirdi.
    İkinci dünya savaşı Türkiye'yi ekonomik yönten bitirdi.

• 1927 yılında Türkiye'nin o günkü nüfusu 13.649.945 kişi olarak belirlenmiştir.
    Şuan 82 milyon..
    Konuya bunu da yazsaydın.
    Ayrıca o dönemde şimdiki gibi tüketim ve israf çılgınlığı yoktu. Her yıl 500 bin tondan fazla ekmek çöpe gidiyor.
    Yine o dönemlerde sanayi ürünleri üretimi azdı. Daha çok tahıl üretimi yaygındı.
    Şimdi katma değeri yüksek ürünler üretiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi press-tij -- 26 Mayıs 2020; 19:58:56 >
  • Ben şuan buğday ithal ediyoruz bile yazmadım neyin karın ağrısı bu ?

• Tarihi severim hoşuma gitti genç cumhuriyetin eserlerinden birini paylaştım

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0FD1540C7

şimdi %100 yerli ve milli kendi sihamızı bile yapıyoruz. selçuk bayraktar'dan ve ona fırsat verenlerden rabbim razı olsun

osmanlı ümmetinin torunları işinin başında anlayacağın hocam. durmak yok yolda devam..
    Öyle.

Bir kaç gün önce Akıncı belgesini izledim . Valla tüm sıkıntılarımı aldı. Ekonomik sorunları hep unuttum.

Selçuk bayraktar mutlaka CB olmalı. bu adamı zor tutuyoruz. yani anlamıyorum SB gibi bir adam varken RTE yi hala nasıl koltukta oturtuyorsunuz anlamak güç.

Yani şu akıncı belgeseli olmasa hiç bir şeyin farkına varamayız .

Ciddi yazıyorum bunları.

Selam ve dua ile.
  • O yıllar savaş sonrasıydı, akıllı bir yönetimle iyi toparlamış, memlekette uçak üretip uçak ihraç eder hale gelmiştik.
    Şimdi buğdayı bırak onun çöpünü, samanı bile dışardan ihraç ediyoruz, 20 yılda memleketin getirildiği durum bu.
  • 3 ay önce sarımsak aldım,altın da maiden chine yazıyordu..Yorumsuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suÇ -- 28 Mayıs 2020; 13:7:21 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.