Şimdi Ara

Buderus u042 kombi nasıl bilirsiniz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
2
Favori
40.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: kombicicomtr

buderus un en baz modeli olması na rağmen Yakma verimi ( 50/30 °C ): %93.0
    » Yakıt tüketimi ( 50/30 °C ): 2.69 m³/h
    verilerine sahip sınıfının en başaarılı kombilerinden birisidir

Sınıfının en gelişmiş otomasyon sistemine sahiptir.
    3 Tam Modülasyon sayesinde yüksek yakıt tasarrufu sağlar.
    3 tam modülasyonu:
    Oda sıcaklığına (RC10, RC 20 ve RC35 oda kumandaları ile)
    Tesisat suyu sıcaklığına
    Kullanım suyuna göre yapar.
    Gelişmiş Otomasyon Sistemi
    Son teknoloji: UBA H3 Beyine sahiptir
    Yoğuşmalı kazan ve bilgisayarlı kombide kullanılan beyinin aynısıdır.
    Bu sayede sınıfının en gelişmiş otomasyon sistemi ile donatılmıştır.
    Buderus EMS sistemleri ile çalışmaya uygundur:
    SM10 Solar modül kullanma imkanı
    Easy-Switch telefonla kumanda imkanı
    Easycom ile bilgisayar ortamından tüm verilere ulaşma ve kontrol etme imkanı.
    Sıcak Suda Konfor
    Entegre türbin ve sıcak kullanım suyu sensörü sayesinde arzulanan sıcak su debi ve sıcaklığa anında cevap verir.
    İstenilen sıcak kullanım suyu debisini ve sıcaklığını sürekli sabit tutar.
    Sıcak su kullanımı sırasında sirkülasyon pompası çalışmadığından tesisatta istem dışı ısınması problemi olmaz.
    Gelişmiş Entegre Eşanjör
    Son jenerasyon entegre eşanjör ile üç yollu vanaya gerek kalmaz.
    Paslanmaz çelik brülör ile uzun ömür.
    Multigaz brülör: Kolay ve hızlı gaz dönüşümü (DG + LPG)
    Emniyet sistemi
    Tam emniyetli gaz armatürü
    İlave Baca emniyet sensörü (Sadece bacalı tiplerde)
    İyonuzasyon alev kontrollü
    Dona karşı emniyet,
    Pompa blokaj koruması

yukarıda belirttiğim özelliklerde bi kombi için daha ne söylenebilir ki

çoğu sitede u42 ile ilgili bu bilgiler yazsa da bu u52nin özellikleridir.
    u42'de uzaktan kontrol, uba h3 beyin yoktur... RC10, RC 20 ve RC35 oda kumandaları ile de uyumlu değildir.
    çünkü ben bu dertten muzdaribim (yukarıda da sordum)... rc 10 için servisi aradığımda uyumlu olmadığı söylendi.

• quote:

Orijinalden alıntı: yeniceri

Arkadaslar buderus u042 kombi hakkında neler söylersiniz kullanan arkadaslar ve bilgisi olan arkadaslar neler söylerler

Not:Kombi secimi ile ilgili bir sayfa var ama orda cok yoğun sorular var diğer modellerle ilgilenmediğimden direk bu cihazla ilgili bilgi almak istiyorum

GUZEL KOMBIDİR...BUDERUS ALMAN MARKASI OLMAK KAYDIYLA GUVENILIR BIR MARKADIR.SAGLAMDIR.. PETEKLERE COK HIZLI SICAK SU VERIR..CABUK ISINILIR VE YAKITTA TASARRUFLUDUR...

BU KOMBI VE BENZERLERI FIRMAMIZDA MEVCUDDUR SITEMIZE GIRIP DOLASABILIRSINIZ MARKALARI..

SAYGILARIMLA...
  • arkadaşlar merhabalar. buderus u042 logamax 24k kombi kullanıyorum. oda termostatı ve trmostatik var peteklerde.fakat duvarda bulunan o da termostatı sanırım on off olarak kullanılıyor. ama üzerinde 30 a kadar sıcaklık ayarı var. bu termostatı söktürüp dijital taktırmak istiyorum .hangisi olur.
  • Uzak durun kardeşim kaliteli diye nerdeyse 2 kat daha fazla para verip Buderus aldım 3 senede anakart gitti servis geldi değiştirdi bir fiyat çıkardı evlere şenlik genel müdürlüğü aradım bu ne iştir diye hiç umurlarında bile olmadı hadi kombide su ve doğalgaz tesisatındaki Hatay'ı anlarım ama anakart yani beynindeki Hatay'ı anlamakmümkün değil tek açıklaması var kalitesiz malzeme kesinlikle aldıkları ücreti haketmiyor başınızın ağrımasını istemiyorsanız uzak durun benimle aynı dönemde benim verdiğim ücretin yarı fiyatına kombi alan arkadaşlar servis yüzü görmezken biz gözümüzü açamadık durum bu karar sizin aldanmayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alpertuunga A kullanıcısına yanıt
    Bende de on/of vardı mekanik,general marka dijital taktım daha hassas cevap veriyor.
    Ancak alacağınız termostat 220 volt kontak vermeli ona dikkat edin.Yukarda bazı arkadaşlar elektronik buderus termostatlardan bahsetmişler onlar uyumlu değiller
  • Arkadaslar elimde eca lago fb oda termostatı var

Acaba bu termostat buderusa olurmu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • konuyu hortlatayım:)
    dijital oda termostatı kullanmak istiyorum. kombi ile birlikte takılan analog termostat stabil çalışmıyor. general ht150 uyumlumudur acaba?
  • Taşındığım evde bu medel var ve kalarüfer sıcaklığı ayarı 50 dereceden başlıyor,minumum bu derece demi yakıcaz 40derece yakamazmıyız ?
    Daha önce hiç kombili evde oturmamıştım.
  • Arkadaşlar evde bu kombi var.

Sıcaklık sabit 40 derecede iken kendi kendine aniden kombi çalışmaya başlıyor ve sıcaklık 70e 80e çıkıyor. Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ??

Geçen sene yoktu böyle bir şey bu sene oldu.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.