Şimdi Ara

Buderus RT24RF & RT36RF - Bosch TR24RF & TR36RF Kablosuz Oda Termostatları Ana Konu (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
240
Cevap
16
Favori
62.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hangi model Buderus kombi kullanıyorsunuz.uyumlu olup olmadığını buradan kontrol edebilirsiniz

https://ev.honeywellhome.com.tr/product-detail.php?id=55
  • Sorumun cevabi forumda, bulamadim kendim buldum!

sorunum neydi? eger sizdede aynı sorun varsa, =

OT 0.1 derece algiladigi için aldik, "RF36" 700 lira vermişim, nasil OT la bu? üşüme hissine kapiliyorum diyorsanız!!!!!!

OT nizi elinize alıyosanız; 1 ısıtıyosunuz 2 evin icinde sabit bi yerde değil!

OT evin kuzey cephesine koymalısınız. cunkı kuzey e bakan oda da oturur OT guneydeki odada ise üşürsün. hele hele evde yalıtım yoksa benım ev gibi. duvardan işliyo içeri soguk kuzeyden estimi deli ruzgar

yapman gereken Kuzey cephedeki odanın duvarına asmak hepsi bu! yapmaman gereken ise. o duvarda tv falan çalişıyor yada ısı saçan bişey model ısısı bile etkiler. buna gore hesabını yap kur otni ve fazla elleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aykutasil -- 17 Şubat 2021; 21:9:56 >
  • takıntım kullanıcısına yanıt
    Buderus gb072 bosch rf36 ile uyumlu mudur
  • sabanoz S kullanıcısına yanıt
    Evet uyumludur
  • Merhaba elimde tr24rf oda termostatı var biraz araştırma yaparak kendim kurulum yapmak istiyorum kendisi kurulum yapan arkadaşlara sorularım olacak kendisi kurulum yapan var mı acaba ?

• gokselates G kullanıcısına yanıt
    Buradan yazarsanız yardımcı olmaya çalışalım
  • öncelikle kurulumunu ben yaparsam garanti dışı kalır mı ?

kablolamasını aşağıdaki gibi mi yapacağım.

kombi sigortasında nört ve fazı paralel olarak sigorta çıkışından mı alacağım

Buderus RT24RF & RT36RF - Bosch TR24RF & TR36RF Kablosuz Oda Termostatları Ana Konu
    Yapacağınız bağlantılar doğrudur sorun yok. Kombi nin Garantiyi bozar diyorlar fakat herhangi bir arıza durumunda bağlantıları tekrar geri sökersiniz servisi çağırırsınız.Yada cihazı sıfır aldıysanız yaşadığınız şehirde servis varsa ücretsiz kurulum yaptırabilirsiniz.sigorta dan alabilirsiniz yakında priz vs yoksa sorun olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi takıntım -- 14 Eylül 2021; 8:23:44 >
  • cihazı sıfır aldım ama kurulum için 200 TL talep ediyorlar cihaz zaten 400 lira

Yüksek fiyat istemişler doğrusu . İnternet te kurulum videoları mevcut takıldığınızbyerde yardımcı oluruz
  • Merhaba buderus gb072 kullanıyorum. Modülasyonlu ve kablosuz bir termostat seçeneğim/ürün olmadığı için; on-offlardan Honeywell TR3 ve bosch/buderus 36RF modelleri arasında ciddi fark var mıdır. hangisini tercih etmeliyim. fiyat olarak en uygun bosch görünüyor ancak TR3ün buna karşı artıları var mı bilmiyorum.

• seko11 S kullanıcısına yanıt
    Donanım olarak bir farkı yok görünüm farkı var. Sadece Tr3 de gün dilimi 4 36 rf de 6 dilim e bölünür gün . Bosch tercih ederseniz Buderus servis kurulum yaparsa kombinizin garantisi varsa bozulmaz
  • cevabınız için çok teşekkür ederim. bosch 36 rf şu an fiyat olarak uygun görünüyor diğerlerine göre; tr3 ün teknoloji üstünlüğü varsa onu tercih etmeyi planlıyorum. kurulumu kendim yaparım diye planlıyorum şakin garantisi biteli epey oldu. diğer bi kararsızlığım ise bana olan faydasının nasıl olacağı konusunda. lakin antalyada yaşıyorum. geçen sene max 350 tl gibi rakamlarda fatura ödemiştim. konfor olarak yararlı olacaktır mutlaka ancak faturama katkısı ne kadar olur tam ölçemiyorum.

• seko11 S kullanıcısına yanıt
    Teknoloji ve donanım olarak bir farkı yok kendim sormuştum mh ne. Yalıtımınız varsa tasarruf edersiniz evde bulunmadığınız süre de çoksa gereksiz ısıtmayı engelleyerek daha da fazla tasarruf edersiniz.
  • buderus kombim var. kendi markası termostat almak istiyorum ama pahalı. e.c.a general vs. aynı işi görür mü? gerçekten buderus bosh daha doğru performans verecekse paraya kıyacağız.ne yapayım ?

• Honeywell t3r yada Bosch tr36 rf alabilirsiniz .eca ve general aynı işi görmez tavsiye edilmez.bosch ve Buderus aynı diye biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi takıntım -- 20 Ekim 2021; 21:0:5 >
  • Merhaba arkadaşlar. Bosch kombi için termostat alacağım. Tr24rf ve tr36rf modellerinden hangisini tercih etmeliyim?
  • Herkese Merhaba Dostlar,

Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.

Buderus gb -042 modeli yoğuşmalı kombim var.

Geçenlerde kampanya vardı ve uygun bulunca Bosch cr100 modeli oda termostatı aldım.Ancak A61 ve 1010 hatası alıyorum.Kombide bağlantıdan sonra ekstra bir ayarmı yapmak lazım?

Aynı markalar olduğu için sorum olmayacağını düşündüm.Yorumlarınızdan görünce tr36 rf gibi modellerinde uyumlu olabileceği kanısına vardım.

Bu bağlantı sorunlarını nasıl aşabilirim yorumlarınızı bekliyorum.

*Acaba bu ems 2 prokolü buna sebep oluyor olabilir mi? Çünkü cihazın rc 150 ye göre ekstra özellikleri var.

Şimdiden zaman ayarıp bilgi paylaşan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Hayırlı Akşamlar

Buderus RT24RF & RT36RF - Bosch TR24RF & TR36RF Kablosuz Oda Termostatları Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nokans -- 23 Kasım 2021; 22:42:58 >

• Merhabalar Bosch tr36rf oda termostatı aldım, kombi buderus gb172, bağlantılarını yaptım ancak dereceyi oda sıcaklığının altına çektiğim zaman röle kendini kapatıyor ve musluk sıcak suyu vermiyor, röle üzerindeki tuşa basıp aktif ettiğimde çalışıyor ama bir müddet sonra lamba sönüyor ve röle kapanıyor ve yine açık olan sıcak suyu kapatıyor bunun nedeni ne olabilir yardımcı olursanız çok sevinirim. 

• Herkese merhaba,

Bende buderus gb062+rt24rf ot kullanmaya bu sene basladim. Evde 7metre petek var gdk cephe,yer Antalya. Ev dogu cepheden gunes oldugunda 9:30-13 arasi salon ve mutfaktan gunes aliyor.

4 gundur bu kullanimla gunluk ort 6m3 yakiyor, hic kapatmadan. Petek suyu sicakligi ilk 2 gun 55 sonrasinda 50 derece. Sizce normal mi?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.