Şimdi Ara

Buderus Logamax Plus GB 072-24K mi yoksa Viesman Vitodens 100 W mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
22.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: medicalwaste

quote:

Orijinalden alıntı: drangelman

BUDERUS GB 072 sahibi biri olarak size önerim kesinlikle buderus olurdu.

kombim ile ilk kışımı geçiriyorum.

alalı 10 ay oldu.rc 35 oda kumandası ile aldım.size mutlaka bunu tavsiye ederim.küçük bilgisayar gibi adeta.

her türlü ayarla oynayailirsiniz.

bu ay gelen faturam-->1 ay boyunca evde ufak bebeğimiz olduğu için her akşam saat 21:00 ile sabah 09:00 arası 26-27 derece olacak şekilde oda kumandasını ayarladım.

-->program türü olarak aile programını seçtim.

-->bir çok kere gündüz zamanıa öğlen 13:00 ile 16:00 arasıda yaktık.

--> gelen fatura 159 tl

bilmiyorum ama herhalde bundan iyi örnek olmaz.

evim 194 metrekare.4+1.

12,5 metre petek uzunluğu.

petekler demirdöküm panel plus.

mobil sistem döşeli.

Merhaba;
    drangelman gibi bu iki kombiden birini halihazırda kullanıp bu şekilde bilgilerini paylaşabilecek arkadaşlar var mı acaba?Bir de faturanızdaki m3 miktarını da ekleyebilir misiniz?
    Saygılar...

arkadaşlar bu kombiyi almak isteyen arkadaşlara en güncel durumu yazıcam.

bir üstteki mesajı yazdığımda aylardan kasım 2012 idi.ödediğim fatura 159 tl ve kombi sadece sabahtan akşama kadar yanıyordu.geceleri ise düşük derecelerde çalıştıyorduk.

ocak 2013 ise gelen fatura 430 tl.kullanmış olduğum gaz 423 metreküp.fatura aralığı 38 günlük.yani bir aylık fatura değil

sebebe gelince.kombimiz son 1.5 aydır full yanıyor.sadece gündüzleri öğlen saatlerinde 2-3 saat kapatıyoruz o kadar.geri kalan tüm zamanlarda açık.

ayrıca musluktan anında sıcak su gelmesi için devamlı olarak su tesisatında aktif olarak suyu ısıtıyor.

boyler sıcaklığı petekler için 60 derece,sıcak su için 50 dereceye ayarlı.

oda kumandası gündüzleri 24-25 derecenin geceleri ise 26-27 derecenin altına hiç inmiyor.evde ufak bebeğimiz olduğu için mecburen yakıyoruz.

şimdi özetlersek evim 4+1.toplam 194 metrekare.mobil sistem.salon ve odalardaki peteklerde termostatik vana var.

şimdi karşı alt katımda oturan arkadaşın durumunu özetliyim size.kararı siz verin.

evi 2+1.110 metre kare.klasik sistem tesisat döşeli.kombisi ise Buderusun Klasik Yoğuşmasız kombilerinden.

ödediği fatura ise 405 tl.onunda ufak bebeği var.ancak kombisini gündüzleri 22-23 derece olacak şekilde geceleri ise benimki gibi 26 derece olacak şekilde ayarlıyormuş.

doğalgaza sağlam zamlar geldiğinide unutmamak lazım tabiki.geçen seneye göre %33 gibi bir zam bindi fiyatların üzerine tabiki.

kolay gelsin herkese...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drangelman -- 19 Ocak 2013; 22:12:03 >

• @drangelman
    Çok teşekkür ederim,tam olarak kastettiğim buydu.
    Reel rakamlardan karşılaştırmalı olarak bahsedilmeyince çok şey havada kalıyor.
    Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi medicalwaste -- 22 Ocak 2013; 19:27:45 >
  • viesman derim bende viesman kullanıyorum ve sorunsuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: 43mesut

kesinlikle buderus u tercih etmelisin
    fiyat 2200 tl termostatsız hali.... ben geçen hafta aldım

gb 072 buderus yoğuşmasız kombiyi 2200 tl almışsınız termostatsız halini nereden almışsınız acaba ben 10 ad düşünüyorum. 2330 nakit olarak aşağısına bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim
  • Merhaba arkada?lar gb072 ile 2 ky? bitti konya merkezde ikamet ediyorum evim 236 m2 4+1 4 yyllyk bir bina yani yalytym var ...

kom?ularymda 30.000 lik eca var ama modelini bilmiyorum ...

2 yylyn sonunda ?unu söyleyebilirim kesinlikle do?ry karary vermi?im petekelere termostat taktyrmy?tym arty wireless uzaktan kumandada almy?tym ek olarak iki yyldyr hiç bir sorun ya?amady?ym gibi 3+1 evlerden bile dü?ük dogalgaz faturasy ödedim...

Saygylar...
  • Selam arkadaşlar evim müstakil ahşap ev bende sıfırdan yeni kalorifer yaptıracam.6.5 metre civarı petek gidiyor ev küçük olduğu için.Piyasayı çok gezdim uygun fiyatlı olarak kombi aynı olmak koşuluyla 3.800 tl ile 4.500 tl arasında fiyat verdiler.
    Çelikpan peteklerin verimleri nasıldır görüşlerinizi rica ediyorum.Ayrıca kombi tercihleri arasında gidip geliyorum.En başta verimli olması yanısıra emekli olduğum için maaş malum belli yakıt olarak ekonomik olma özelliğinide araştırıyorum.Demirdöküm nitron 24 kw hermetik kombimi , Buderus Logomax U072 24 kw Hermetik Kombimi bu ikisi arasında gidip geliyom..4.500 tl fiyat veren DD Plus petek + Buderus Logomax U072 24 kw Hermetik Kombi takacak.4.300 tl fiyat çeken petekler baymak + Buderus Logomax U072 24 kw Hermetik Kombi ile.3.800 tl fiyat veren ise çelikpan petek + Buderus Logomax U072 24 kw Hermetik Kombi ile.Burada 3.800 tl fiyat veren işciliği bizzat kendisi yapıyor diğerleri başkasına yaptırıyor bunda belirteyim.Tavsiye ve önerilerinizi rica ediyorum....

• op_dede O kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Buderus u72 ve bosch class 6000w %100 aynı kombidir,manisada bosch fabrikasında aynı bantta üretiliyor fiyat farkı var bosch en az 200-300lira daha ucuz
    Bence markaya para vermeyin aynı kombi olan bosch class 6000w alın,dd nitron da tercih edilebilir
    Bosch class 6000w daha sessiz çalışır ve modülasyonlu oda termostatıyla oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilme gibi ilave özellikler var
    Ayrıca immergas'ın alpha cb 24 tf kombisi var bu kombinin diğer adı immergas eolo star,immergas, alpha kombisine koşulsuz 7yıl garanti sunuyor,koşul yok komple 7yıl garanti
    Petekte dd plus daha iyi,ısıl değeri daha yüksek ve korozyona karşı daha dayanıklı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Merhaba
    Buderus u72 ve bosch class 6000w %100 aynı kombidir,manisada bosch fabrikasında aynı bantta üretiliyor fiyat farkı var bosch en az 200-300lira daha ucuz
    Bence markaya para vermeyin aynı kombi olan bosch class 6000w alın,dd nitron da tercih edilebilir
    Bosch class 6000w daha sessiz çalışır ve modülasyonlu oda termostatıyla oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilme gibi ilave özellikler var
    Ayrıca immergas'ın alpha cb 24 tf kombisi var bu kombinin diğer adı immergas eolo star,immergas, alpha kombisine koşulsuz 7yıl garanti sunuyor,koşul yok komple 7yıl garanti
    Petekte dd plus daha iyi,ısıl değeri daha yüksek ve korozyona karşı daha dayanıklı

Tşkler üstad yorumlarınızı okudukdan sonra araştırdım Buderus u72 ve bosch class 6000w %100 aynı olduğunu gördüm.Tavsiyeniz doğrultusunda Buderus u72 ile bosch class 6000w arasındaki fiyat farkını Bosch class 6000w kombi ile DD Plus radyötöre vermeyi uygun gördüm.Buderus u72 kombi ile çelikpan radyötörlü sistem için istediği 3.800 tl ye Bosch class 6000w kombi ile DD Plus radyötörlü sistemi yaparsa takdıracam.

• Buderus Logamax Plus GB 072-24K kombinin sıcak su performansı nasıl? Anında sıcak su geliyor mu? Yazın banyo sorunu oluyor mu?
  • oturkmen kullanıcısına yanıt
    Sicak su gucu 24kw degil tam 30kw
    sicak suyu hemen gonderir
    Suyun debisi yuksek olmasi kosuluyla ayni anda 2 banyoda sicak su konforu saglar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sicak su gucu 24kw degil tam 30kw
    sicak suyu hemen gonderir
    Suyun debisi yuksek olmasi kosuluyla ayni anda 2 banyoda sicak su konforu saglar

Peki GB072 ile GB062 arasındaki fark nedir? Hangisi alınmalı? Bütçe sorunum yok.
  • Merhaba arkadaşlar. Adıyaman'da ikamet ediyorum şimdi oturduğum ev 165 m2 ve en üst kat. Kombi olarak ta buderus gb 072 var. Evde dış yalıtım olmasına rağmen geçen ay gelen faturam 350 tl bu ayda 400 tl ti geçer. Ben daha önceki evimde Ferroli yoğuşmalı kombim vardı bana göre onun ısıtması daha güzeldi. Artık bu buderus kombinin farklı ayarları varmı bilmiyorum ama ben hiç memnun kalmadım

• quote:

Orijinalden alıntı: furkan_02

Merhaba arkadaşlar. Adıyaman'da ikamet ediyorum şimdi oturduğum ev 165 m2 ve en üst kat. Kombi olarak ta buderus gb 072 var. Evde dış yalıtım olmasına rağmen geçen ay gelen faturam 350 tl bu ayda 400 tl ti geçer. Ben daha önceki evimde Ferroli yoğuşmalı kombim vardı bana göre onun ısıtması daha güzeldi. Artık bu buderus kombinin farklı ayarları varmı bilmiyorum ama ben hiç memnun kalmadım

Daha küçük eve senden daha fazla odedim bende de gb72 var

• Okudukça kafam iyice karıştı. Ne kadar zormuş kombi seçmek. Eleye eleye 9 kombiye düştüm. Min. Isıl güç ve mod. Aralığına bakarsak ariston genus prem.evo ve immergas victrix maior 28 en iyisi gibi duruyor. f/p açısından Baymak duo tec ve alpha eco 28 arasında gidip geliyordum şimdi de f/p yi düşünmeyip buderus gb72 ve viessman vitodens 50w arasında mı seçim yapsam diye düşünüyorum😳 Vitodens oda modülasyonlu termostatı var mı? Hocalarım lütfen yardımcı olun🙏🏼

• Kedi82 K kullanıcısına yanıt
    vitodens'e modülasyonlu oda termostatı takılmıyor
    bölgenizdeki servisleri araştırın immergas servisi evinize uzak değilse ve uzun süredir faaliyet gösteriyorsa immergas alpha eco 28 tercih edilebilir
  • Servis konusunda çok emin değilim, bilgi almak için servisi aramıştım geçen ay telefondaki kişi konuyla ilgili bilgi sahibi değildi, merkezin telefonunu aramamı söylemişti. Bir de şikayet sitelerinde hep servisle ilgili şikayetler var açıkçası beni korkutan tek kısım da bu. Firma olarak immergas nasıldır hiç bilmiyorum ama sizin çok önerdiğiniz bir kombi olduğu için ve sizin bilgilerinize de çok güvendiğim için tekrar değerlendireceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kedi82 -- 18 Nisan 2016; 23:41:19 >
  • quote:

vitodens'e modülasyonlu oda termostatı takılmıyor
    bölgenizdeki servisleri araştırın immergas servisi evinize uzak değilse ve uzun süredir faaliyet gösteriyorsa immergas alpha eco 28 tercih edilebilir

Hocam merhaba
    Konu eski kalmis ama musadenizle sormak istiyorum.
    bosch class 6000w olan bu kombiyi bu tarihte hala tavsiye edermisiniz?
    Ses konusunda sessiz bir kombimidir?
    Daire sifir yalitimli bir binada ara katta.Evde uzunlugunu bilmiyorum ama 7 tane toplam radyator var.markasi eca radyatorlerin.
    Simdiden tesekkurler.

• fparanormal kullanıcısına yanıt
    Bosch class 6000w öneririm hermetik kombi ler içinde en sessiz kombilerin başındadır. Modülasyon lu fan var
    İsterseniz bosch cr10 modülasyon lu oda termostatı takıp oda sıcaklığına göre modülasyon özelliğinde çalışabilir

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Hizli cevap icin tesekkur ederim.
    Kablosuz fiyat performans termostat oneriniz nedir bu kombi icin ?

Edit: Evde olmadigimiz zaman dilimlerinde dereceyi dusuge ayarlama gibi ozellikleri olabilir tabiki cok kulfeti yoksa :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fparanormal -- 28 Ağustos 2016; 0:39:53 >
  • fparanormal kullanıcısına yanıt
    Kablosuz oda termostatında 3 model öneririm
    Honeywell cm727
    Danfoss TP 5001 rf
    Siemens rev 24 rf

Bir de ucuz olarak internet mrl 300 var ama kullananlara sormak lazım

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.