Şimdi Ara

***BUDERUS GB122İ*** Kullanıcıları (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
10
Favori
27.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hemen hemen aynı kombi. komponentleri bile aynı
    ikisinin modülasyon aralığı aynı bakmayın siz buderus un 1/10 dediğine
    sıcak kullanım su gücü gb122'nin 30kW, 2300 isw 28kW kayda değer tek fark bu. 2 kW fark var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aniceman kullanıcısına yanıt

Ben de özellikleri modülasyonu en geniş ve çok tasarruflu diye tanıtılmasında dolayı bu kombiyi aldım kuruldu 5 gün önce servis çalıştırdı 50 dereceye ayarladı gitti.Kombi hiç durmadan aralıksız alev işareti etkin ve 24 saatte 24 metreküp gaz yaktı,45 dereceye indirdik ve 24 saatte 18 metreküp gaz yaktı.Kombinin derecesini 40 dereceye indirdik.Evde 6.5 metre petek var 1 metre havlupan var ama havlupan kapalı ve dışarıda hava 3 derece evde 19 derece civarı yalıtım olduğu halde üşüyoruz ve hala bu durumu test ettiğimiz için gaz ve sıcak su kullanmadan 24 saatte 10 metreküp gaz yaktı.Havalar eksi dereceleri gördüğünde kombiyi 45-50 dereceleri açınca yakacağı gaz ve ödeyeceğimiz fatura akıllara zarar.Kombimin bağlandığının 3.günü sayaç okunup fatura kesildi metreküpü 2 liradan 115 lira fatura geldi.24 saat 50 derece,24 saat 45 derece,24 saat 40 derecede yaktık ve 3 günlük fatura bu.Benim asıl merak ettiğim bu kombi daha yeni çıktığı için çevremde herkes Buderus 062 modelini kullanıyor ve kimseden fikir edinemiyorum.Bu kombi 10'da 1 modülasyon yapıyorsa ısıtma için çalışırken dinlenmesi gereken zamanda da tam gaz kesmeyip en düşük ayarda gazı kısması ile süper kombilere göre daha fazla tasarruf ve daha az gaz yakmayacakmıydı?Kombinin çalışma prensibi bu.Tesisat kollektörden çalışan mobil sistem ev yalıtımlı.Kombi 40 derecede ayarlıyorsak ekranında alev sürekli kaybolmadan duruyor ve derecesi de 39-39,1 civarında sürekli sabit duruyor.45 derecede ayarlıykende aynı şekilde sürekli 44-44,1 derecede sabit duruyor ve alev hiç kaybolmuyor.modüladyonlu Oda termostatı alsak ve 20 dereceye sabitlesek kombi bu 20 dereceye göre evi ısıtmak için yine aynı şekilde yanacak.Ben evin 18-19 derecesini kombinin o şekilde çalışmasına göre ölçüyorum yani kombi durmadan çalışarak evi 18-19 derecede hava güneşliyse 20-21 derecede ısınıyor.Sizin kombiniz nasıl çalışıyor,günlük ve aylık kaç metreküp yakıyor,kombiniz kaç derecede ayarlıyken günde kaç metreküp yakıyor,petek havlupan uzunluğunuz ne?Evim 100 metrekare.Lütfen en kısa sürede cevap verirseniz çok memnun olurum.Servis geldi kombiyi açmadan hiç bir şey yok dedi gitti.Oda termostatı takalım dedi sadece.Değişen bir şey yok ki hiç durmayan kombi evi dışarısı 3 dereceyle 18,5-19 derece ısıtıyor,sda termostatı yaksa ne değişecek.Kombiyi serviste tanımıyor tam izlenimim böyle.3 kademeli pompası var ve fabrikadan 3. en yüksek kademede ayarlı.Tesisat uzun değil mobil sistem aynı zamanda.

• aynı sorun 2300 daha doğrusu modülasyonu yüksek yüm kombilerde var.Pompa kademesi 1 ve min alev boyunu attırarak çözüm bulduk biz.Seni 2300i nin konusuna bekleriz, son sayfalardan başlayarak bir göz atarsan çözüm bulabilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Modülasyonu geniş kombileri dur kalk kombilerden daha tasarruflu diye satışa sunuyorlar nasıl oluyorsa bu kadar gaz yakıp bu kadar yüklü fatura olabiliyor,müşteriyi yanıltmak olmuyor mu bu.Çevremde her çeşit kombi kullanan var böyle yakan ve bu faturayı ödeyen görmedim daha.Gaz ayarı ve pompa kademesini kim ayarladı servis mi buldu bu çözümü?Ürün daha 5 günlük ve kombilerde ilgili teknik bir bilgimiz yok.Kendimiz garantisi bitmemiş bir ürünü elleyemeyiz.Tekrar cevap verirseniz memnun olurum.

• meeb kullanıcısına yanıt

Minimum alev boyunu yükselterek modülasyon aralığını mı daraltmış oldunuz?alev boyunu nereden nasıl artıracağız,ne kadar artırdığımızı nasıl bileceğiz?kombinin ayarlarını bozup farklı sorunlar çıkarsa ürün garanti dışı kalır.servis geldi hiç bir şey yapmadı oda termostatı takalım dedi gitti.Termostatta taksa kombi sürekli çalışacsk.Servis niçin sizin dediğiniz gibi bir yöntemi denemedi?Servisi tekrar çağırsak bu ayarları yapar mı?pompayı 1'e değil de ikinci kademeye indirsek çalışmayı durdurup dinlenmeye geçer mi?

Siz bu ayarları değişince kombi dur kalk yaparak mı çalışmaya başladı?

Dur kalk çalışmaya başladıysa ne kadar süre çalışıp ne kadar dinlenip sonra yeniden çalışmaya başladı?

Çok acil ve çok önemli lütfen cevap verir misiniz?

• evet bana pompa yı servis söyledi ,başka bir arkadaşa da min alev boyunu servis söylemiş.Bu işlemler garantiyi yada cihazı bozacak şeyler değil.

Avrupa standartları gereği bu şekilde üretiliyorlar ancak bizim evler avrupa standart larında olmadığı için ters fayda ediyorlar.

• Siz bu dediklerinizi denediniz mi?sizde nasıl sonuçlar verdi?evin ısısı yükselip gaz sarfiyatı azaldı mı?Kombi dinlenmeye geçip yeniden mi çalışmaya başladı?Dinlenmeye geçiyorsa ne kadar süre dinleniyor?

• servislerin bilgisi değişebiliyor.Arkadaşa servisin dediği bosch bülten yayınlamış durmama şikayeti olanların modülasyonu yükseltin şeklinde .

sizde de servis kitapçığı vardır ayarlara bir göz atın.yapılan işlemler tamamıyla geri alınabilir zararsız servisinde aynısını yaptığı işlemlerdir.

benim pompayı frekanslı 1 almam yeterli olurken bazı arkadaşların min alev boyunu yükseltmesi de gerektir.Tamamıyla ev petek yalıtıma göre değişiyor.

min alev boyunu sizde de tahminen %13 diye biliyorum .

sıcak su ve petek su tuşlarına aynı anda basın.

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/146880820

radyatör ve sıcak suya basılı tutup servis menüsüne girin.

L5 menüsüne gelin.

5-A3 menüsüne girin.

orada %12 yazar onu kademeli olarak yükseltin. %20 % 30 gibisinden.

• evet içerisi salon 25 diğer odalar 24 ,23.5 civarı günlük tüketim 5.30 m3 civarlarında.Edirne gündüz sıcaklığı gündüz 10 derece gece 6 derece civarında.

***BUDERUS GB122İ*** Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 17 Aralık 2020; 13:3:57 >
  • benim kombi 45 50 dk kadar çalışıp 15 dk kadar dinleniyor saatlik tüketim 0.22 m3 kadar daha akşam ölçtüm.

• Merhaba,

Açıkçası kullanımım çok iyi bir referans olmayabilir. Samsunda güney kuzey açık cepheli 2. kat müstakil kullanım alanı 100 m2 dairede kullanıyoruz, alt kat boş, üst kat çatı, yalıtımsız ve cephenin birinin dışında sıva dahi yok.

Havaların çok da iyi gittiği kasım ayı kullanımım 265 m3, 460 tl imiş. yanılmıyorsam 8,2 m dd plus radyatör var, radyatörler oturma odası hariç 2. kademeye ayarlı termostatik vana var ve oda termostatı kullanmıyoruz. Kombi ve oturma odası arası kablolama sıkıntılı olduğundan kablosuz termostat alma niyetindeydim hatta bosch değil buderus alma nedenim de buydu ama hem fiyatı kombi fiyatlarına uçtu hem de bir yıllık kullanımım sonrası ısı kayıplarından parasını çıkaracak verimi alacağımı düşünmediğimden almadım. Onun yerine kendim oda derecesine göre (ortalama 22 derece) günde bir kaç defa manuel müdahale ediyorum.

Kafa karışıklığını önlemek için şu dip notu ekleyim;

Bulunduğum yere doğalgaz geçtiğimiz yıl verildi ondan önce bir odada soba, bir diğer odada klima kullanımı, mutfakta tüp, banyoda termosifon ile hemen hemen aynı enerji bedellerini zaten ödüyordum. O yüzden referans olmayabilirim dedim.

Buderus kullanımı az, denildiği gibi cevapların bir çoğunu bosch 2300i konularında bulabilirsiniz sanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aniceman -- 18 Aralık 2020; 11:43:43 >
  • Buderus Logamax Plus gb122i

3 değil 5 yıl garanti

• Şuan bu kombiyi kullanıyorum peteklerin ısısını 55°c ayarladım fakat kullanırken bacadan fokurdama sesinin geldiğini fark ettim bu ses normal mi?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Sorunu çözdüm yoğuşma gideri yanlış takıldığı için gider tam olarak yapılamamış ve cihaz bacasından gelen ses de bu olay dolayısıyla olmaktaymış bu tarz ses gelen olursa çoğunlukla yoguşma giderinde sorun vardır.

• disintegration kullanıcısına yanıt

Hocam 6100 Tl alınacak en iyi kombi dediler bu model için siz ne dersiniz

4600TL Eca proteus premix mı 5 yıl garanti yoksa 1500tl fark ile Buderusn gb112i mi

• ridvan1903 kullanıcısına yanıt
    Hocam internet üzerinden almadan önce Buderus satış yerlerine veya servis yerlerine bu kombiyi sormanızı öneririm aynı gün içinde internet fiyatına işlemleri tamamlayabilirsiniz.

• Bende öyle yapım diyorum hocam, ama bazı arkadaşlar bu kombi için sürekli Alev modunda çalıştığını ve yüksek tüketim yaptığını yazmış, sürekki alev de olması garip geldi bana

modülasyon yüzdesi fazla olan kombilerin hiçbiri durmaz.

kombi en çok yakıtı dur-kalk yaparken harcar

örneğin bu kombi 40 dereceye ayarlandı.

içerisindeki su 40 dereceye geldiğinde kombiyi kapatmak yerine alev boyunu kısarak suyu asla soğutmaz.

modülasyon yüzdesi az olursa alev boyunu 10’da 1’e kadar küçültemediği için bir süre sonra kombi stop eder :)

örneğin eca proteus premix 24 kw 1/4 modülasyon. Örneklemek gerekirse 24/4 = 6kw

buderus cihaz ise 1/10 modülasyon. 24/10 = 2.4 kw

buderus cihazda alev boyu, ECA’nın yarısından daha az oluyor. Halyile kombi kapanmıyor.

olay bundan ibaret.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xitsilla -- 12 Ekim 2021; 9:22:24 >

Gb112i, 1/10 modülasyon ve 30kW musluk sıcak su gücüne sahip

Eca proteus premix 1/4 modülasyon ve 24kW musluk sıcak su gücü ilave olarak kombinin üstünde eco/comfort düğmesi var. Eco mod seçiliyken kombi tasarruflu şekilde çalışmaya programlanmış

Evinizde yalıtım varsa ve buderus rc100 ile rc150 modülasyonlu oda termostatı kullanacaksanız veya iyi bir on off oda termostatı kullanıp yatak odaları ve mutfakta danfoss termostatik vanalar kullanacaksanız

1/10 modülasyonun faydasını görebilirsiniz

Yani kombiyi taktım hiçbirşey yapmadım faturalar düşsün derseniz hayal kırıklığına uğrarsınız

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.