Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (89. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.223
Cevap
60
Favori
330.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Disconnectus_Erectus kullanıcısına yanıt
    Modülasyonlu oda termostatı kullanmıyorsan kombi dönüş suyu modülasyonuna (tesisat suyuna göre modülasyon) standart özellikte çalışır
    Tesisata dönen su tam soğumamış oluyor çünkü daha tam kışa girmedik hava soğuyunca kombinin dur kalk sayısı artacak ve daha sık çalışacak
    Kombin normal çalışıyor sorun yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Modülasyonlu oda termostatı kullanmıyorsan kombi dönüş suyu modülasyonuna (tesisat suyuna göre modülasyon) standart özellikte çalışır
    Tesisata dönen su tam soğumamış oluyor çünkü daha tam kışa girmedik hava soğuyunca kombinin dur kalk sayısı artacak ve daha sık çalışacak
    Kombin normal çalışıyor sorun yok

Tc100 paylasmissin hocam o Türkiyede yok değil mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Buderus türkiye resmi youtube sayfasında videosu yayınlandı geleceği söyleniyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tc 100 hakkında sorusu olan arkadaşlar Gb 062 072 ve 172 ile uyumlu daha henüz listelere girmemiş ama 1000 tl civarı çıkacağı söyleniliyormus ayrıcaa 2017 de buderusun kablosuz ucuz on off termostadlari da çıkacakmış

• buderus'ta on-off kablosuz oda termostatı eksiği vardı hatta dijital on-off kablolu olarak ta eksiklik var ikisinin gelmesi gerekir
  • Hocam gecen gun servisi arayip termostat ve dis hava sensoru icin bilgi alayim dedim biraz. Gorustugum kiside tc100 den bahsetti biraz. 300 euro gibi bir fiyattan piyasaya girecegini, cok gelismis bir termostat oldugunu soyledi. Ben rc25+dis hava sensoru alacagim dedim. Dis hava sensorunu pek onermedi. Evin yalitimsiz ise daha fazla yaktirir dedi. Kafami karistirdi acikcasi. Rc150 al dedi bana. Ben oda termostati + dis hava sensoru istiyorum. Sanirim rc150 dis hava sensoru ile de uyumlu degil. Rc25 piyasada pek yok uretimden kalkmis bir model. Rc20 var ama oda kablosuz. Diger taraftan servisdeki eleman dis hava sensorunu önermiyor. Benim istediğim kablolu oda termostati ile beraber dis hava sensoru alip kombiyi unutmak. Çünkü evde kombi ile ilgilenecek biri yok. Bende surekli evde olamiyorum. Ne yapayim sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sky.Walker -- 11 Kasım 2016; 12:27:34 >
  • merhaba arkadaşlar. n11.com da klimakalorifer mağazası internettede özmak klima kalorifer diye geçiyor aynı zamanda da honeywellin sitesinde satış montaj firması olarak görünüyor izmirde. bu firmanın müşteri hizmetlerini aradım ve buderus gb062 modeli için honeywell 2032 modelini sordum. bayan bana uyumlu olmama ihtimali yüksek dedi. böyle bir şey varmı acaba.

Buderus gb062 ile honeywell 2032 akıllı termostat uyumsuzmu. kullanan arkadaşlar varmı acaba.
  • Sky.Walker kullanıcısına yanıt
    Servis boş konuşmuş dış hava sensörü doğru kullanımda faydalıdır kazan sıcaklığı dışardaki havaya göre otomatik düzenleniyor gece ve gündüz arasında bile sıcaklık farkı var
    Sensör günlük ayar bile çekiyor

Rc25 almanyadan artık gelmiyor ama piyasada var ve de dış hava sensörü ile eşleştirip lcd ekran üzerinden en uygun ısıtma eğrisini seçip kombiyi iç dış sıcaklık farkına göre oransal çalıştırıyorsun aynısını rc 20 de yapabiliyorsun

Tc100 almanyadan gelecek bende duyum aldım

Senin ihtiyacın hangisiyse ona yönel telefondan anlık ayar mı yapmak istiyorsun

Yoksa bütün ayarları modülasyonlu oda termostatı ile dış hava sensörünü ayarlayıp işi onlara mı bırakmak istiyorsun çünkü bir kere ayarladıktan sonra bütün işi üçü yapacak (kombi,oda termostatı,dış hava sensörü)

Tercih senin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 11 Kasım 2016; 12:54:25 >

• anladım hocam çok teşekkürler ben yine rc25 + dış hava sensörü alayım en iyisi.
  • Bugun bu kombiden aldim evdeki mevcut kombiyi degisip bunu takacagiz nelere dikkat edilmeli
  • gzegen kullanıcısına yanıt
    kombi balkonda monte edilecekse dolabını büyük boy altındaki bağlantı borularını kapatacak şekilde alın,dolaba içten straforlarla yalıtım yaptırın
    kombinin bacası yukarı doğru hafifçe %3-5 kadar eğimli olacak bazı ustalar yoğuşmasız kombi gibi yere doğru eğimli monte ediyor o zaman da dışarı su atıyor
    kombinin altına da plastik kombi bağlantı seti yerine metal/pirinç tam geçişli vana ve filtreler öneririm
    oda termostatı olarak ta buderus'un herhangi bir modülasyonlu oda termostatı olur:buderus rc100,rc150,rc 20 rf..vs
  • Arkadaşlar dün Buderus Gb062 taktırdık bir süre
    çalıştıktan sonra(2-3 saat) 6A arızası verdi. Reset meset
    hiçbir işe yaramadı denemediğim şey kalmadı.

Servis çağırdım geldi, yoğuşma tahliyesini söktü oradan
    üfledi kombiyi açtı ve kombi çalışmaya başladı.
    Tahliyeden yoğuşma suyunun gidemediğini yoğuşma tahliyesinin
    bağlantısının hatalı olduğunu ve bir havadanlık yapılması
    gerektiğini böyle kullanılırsa aynı hatayı tekrar vereceğini
    söyledi. Ekte göreceğiniz üzere montaj bu şekilde yapıldı.
    Mutfaktaki lavabo altındaki gider yerde değil duvarda
    bu sorunu nasıl çözebilirim. **BUDERUS GB 062**Kullanıcıları

• DbA kullanıcısına yanıt
    yoğ tahliye borusu yanlış monte edilmiş aşağı doğru U çizerek boru olmaz,kombiden gidere kadar eğim verdirerek ve bu eğim zemine doğru alçalmadan gidere bağlanmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

kombi balkonda monte edilecekse dolabını büyük boy altındaki bağlantı borularını kapatacak şekilde alın,dolaba içten straforlarla yalıtım yaptırın
    kombinin bacası yukarı doğru hafifçe %3-5 kadar eğimli olacak bazı ustalar yoğuşmasız kombi gibi yere doğru eğimli monte ediyor o zaman da dışarı su atıyor
    kombinin altına da plastik kombi bağlantı seti yerine metal/pirinç tam geçişli vana ve filtreler öneririm
    oda termostatı olarak ta buderus'un herhangi bir modülasyonlu oda termostatı olur:buderus rc100,rc150,rc 20 rf..vs

Ben cam balkon siparisi vermistim . Gecikti,kombiden sonra geliyor. Baca icin acilacak delik fabrikada aciliyormus ?
    Cam balkoncu biz artik bisey yapamayiz , uymazsa kombiyi söküp yeniden takacaklar dedi
    Biz delik acmaya çalışırsak cam kirilir dedi.
    Egim %3 5 olacak demissin hocam , fazla olsa zarari olur mu ? Çünkü diger takilan balkonlara baktim bayağı yüksek birakiyorlar deliği. Kombiyi yeniden söküp taktirmak istemiyorum hic

Aşırı yukarı dik eğimli olmaması koşuluyla olması gerekenden biraz daha fazla yukarda eğimli olur zaten çok dik olursa baca arızası verir

• Çok değişik bir kombi burda bir çok arkadaşın tavsiyesiene uyarak aldım. Melasef hiç memmun kalmadım ayarları öyle çok kolay değil genelde teknoloji le aram iyi olmasına rağmen biraz karışık geldi. Yinede yaptım ama belkide biraz alışmak gerek.
    Ama asıl sorun kombide sıcak suyu açıp kapattığında ( Bazen soğuk suda bile yaptığı oluyor) musluk kapanınca 1 dakika kadar içine su doluyor. Ve bu sesten rahatsız ediyor insanı. Forumda bir arkadaş bu sesin normal olduğunu söyledi ama bana pek de normal miş gibi gelmiyor. Kısacası şimdiden aldığıma pişman olmuş durumdayım.
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    İyi günler . Buderus gb062 ye kablosuz rc 20 kablosuz oda termostadı aldı. Kendim bağlayacağım . Alıcının kablolarını nereye bağlayacağım acaba ?
    **BUDERUS GB 062**Kullanıcıları

• bahadir808 B kullanıcısına yanıt
    anakartın arkasında beyaz kapaklı yere bağlayacaksın bağlamadan önce kombinin sigortasını kapatmayı unutma

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları **BUDERUS GB 062**Kullanıcıları

• Teşekkür ederim . Bir de termostatın alıcısında 1-2 , 1-2 diye 4 giriş var ilk 1-2 ye bağlasam yeterli mi ve neden 4 giriş var ?

• bahadir808 B kullanıcısına yanıt
    kablosuzlarda iki giriş sigorta elektriğe bağlanacak
  • 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.