Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (84. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.223
Cevap
60
Favori
330.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rc300 oda termostatı olarak dolabın içinde olmaz
    Evin içinde ecin genel derecesini yansıtabilecek referans noktası olmalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Rc300 oda termostatı olarak dolabın içinde olmaz
    Evin içinde ecin genel derecesini yansıtabilecek referans noktası olmalı

Hocam Merhaba

GB062 sipariş ettim. yanına oda termostatı almak istiyorum. Kablosuz almak istiyorum malum onların fiyatları çok yüksek. Acaba Yurtdışından alacağım farklı bir markayı bu kombiye taktırabilirmiyim. Kombini garantisi bozulur mu.

Almayı düşündüğüm ürün Honeywell RTH6580WF

http://yourhome.honeywell.com/en/products/thermostat/wi-fi-7-day-programmable-thermostat-rth6580wf

• leprechauntr L kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Linkteki ürünü bilmiyorum ama honeywell kalitesi
    Piyasada kablosuz oda termostatları ortalama 300 400 liraya bulunur
    Mesela Honeywell cmt 727 güzel bir oda termostatı

• Cevap icin tesekkur ederim.

Kombinin takili oldugu duvarin arka kismi salona denk geliyor, mutfaktan acilacak olan bir delikten arkada salona denk gelen yere takacagim RC300 modulu..Boylece kablolamada sorun olmayacak, kablolarla gozukmeyecek.

Gunes almayan, kapi agzi olmayan bir noktaya denk geliyor...Yukseklik ne olmali acaba?
  • mILanOdRiVeR M kullanıcısına yanıt
    yerden az az 1.5mt yükseklikte ve herhangi bir ısı kaynağına uzak olmaslı petek,televizyon...vs
  • Tesekkur ederim. RC300 kullanan var mi acaba? Kullanma kilavuzunu buldum lakin baya teferruatli geldi

• mILanOdRiVeR M kullanıcısına yanıt
    Bişey değil iyi forumlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration hocam ev 180 metrekare 7 metre petek boyu var.baymak kombi varda eskidi.normal kombi olarak hangi kombiyi önerirsiniz? yoğuşmalı olarak hangi kombiyi önerirsiniz?
  • s.nezir S kullanıcısına yanıt
    Isıtılacak net alan kaç m2 çünkü 7mt petek ile 180m2 Alanı düşük kazan sıcaklığında ısıtamazsın
    Hangi şehirdesin,binada yalıtım var balkon gibi ısıtılmayacak alanları çıkarttığında net kaç m2 kalıyor?

• quote:

Merhaba
    Linkteki ürünü bilmiyorum ama honeywell kalitesi
    Piyasada kablosuz oda termostatları ortalama 300 400 liraya bulunur
    Mesela Honeywell cmt 727 güzel bir oda termostatı

Teşekkürler Hocam

• quote:

Kombinin bacasını yukarı doğru hafifçe %3-5 eğimli monte ettir bazı kasap ustalar bunu bile bilmiyor
    Kombi dolabını en büyük mega boydan al bulmaya çalış ve kombinin altındaki bağlantı borularını kapatacak şekilde olsun ve de yapabiliyorsan bu dolaba içten xps straforlarla yalıtım uygula eğer yapmak isstersen örnek resimler atarım
    Kombinin altındaki vana ve filtreleri plastik yaptırma metal/pirinç tam geçişli yaptır forumda bolbol resim var hatta bu başlığın ilk sayfasında bile var
    Kombinin sigorta kutusu kombinin tam altında olmasın kombiden su damlarsa sigortaya kaçar
    Yoğ tahliye borusuna da izolasyon uygula ya duvara gömdürerek tahliyeye bağla veya alüminyun kauçuk borularla izole et bu kauçuklar koçtaşlarda satılır
    Boru kışın donuyor bazen önlem olsun

Hocam merhaba,

Benimde kombi balkonda ama kapalı balkon, strafora ihtiyacım olur mu? Ankara da yaşıyorum. Eğer gerekiyorsa resimleri paylaşabilir misin strafor ile ilgili.

Teşekkür ederim.

• cagdasgun C kullanıcısına yanıt
    Ankarada kombi dolabına strafor şart

• hocam net alan 180 vardır.şehir erzurum.balkon yok.bodrum kat.yalıtım yok.
  • s.nezir S kullanıcısına yanıt
    Petek metrajını artırmazsan evine yoğ kombi uygun değil bence konvansiyonel kombi al
    Bosch class 6000
    Bosch class 2000
    Baymak eco 24 fi
    Eca proteus plue blue
    Airfel integrity km3 24ce

• Arkadaşlar merhaba gb 062 için termostat alacağız anne baba yaşlı olduğu için kombiyi ben ayarlıyorum evde yokken onların ayarlayabilmesi için dijital olmayan kolay kullanışlı model bakıyorum buderus on off çevirmeli olarak tek model görünüyor birkaç markada daha var. Bu model gerçekten işe yarar mı sadece evin ısısını kombi yerine termostattan ayarlasın kullanımı kolay olsun yeterli. Bazı yorumlarda tavsiye etmeyenleri gördüm neden memnun değiller anlatırlarsa memnun olurum. Birde buderus sitesinde tüm buderus kombilerle uyumlu diyor başka bir sitede gb serisi ile önerilmemektedir diyor neden böyle.

Servis fiyat olarak 110 lira civarı dedi çeşitli sitelerde 70 lira gibi fiyat gördüm. Bağlamak için 2 tane bitişik 0.75 cm lik telefon veya kapı zili kablosu ile bağlarız dediler. Bu modeli veya önereceğiniz başka modeli alırsam bağlantısını kendim yapabilir miyim nasıl bağlarım kombide herhangi bir ayar gerekir mi yoksa servisin mi yapması lazım

• çok teşekkür ederim.
  • Merhabalar buderus gb62 kombi ve rc 150 oda termostatı aldım, anlamadigin termostatin sıcak kullanım suyu ayarlarında kullanım modu otomatik, açık ve kapalı var her 3 mod da sıcak su kullanabiliyorum servis auto modunda bıraktı bu ayar nedir bilen varmı? Birde Bu kombi boyler limi, şimdiden teşekkürler

• hocam birde 22 kw -24 kw -28 kw var.20.000 lik 26.000 lik var.bunlardan hangisi?
  • 24 kw 20.000 lik olan

• Laurin Klement L kullanıcısına yanıt
    manueller elle çevirmeli hassasiyeti 1c ve de mekanik olduğu için önerilmiyor 1c hassasiyet dalgalanma ile 2c yapar
    buderus rc 100 de kullanılması kolay bir oda termostatı ortada sadece yuvarlak düğme var çeviriyorsunuz bence rc100 alabilirsiniz anneler babalar belli yaşında üstündekiler kullanabilir
  • 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.