Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.223
Cevap
60
Favori
330.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Merhaba dostum, 3+1 117 m2 evimiz var şu an Falke FX24 Fİ takılı bunu Buderus GB062 ile değiştirmeyi düşünüyoruz. Sence uygun mudur? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratteas -- 31 Ekim 2016; 15:3:48 >
  • muratteas M kullanıcısına yanıt
    Falke çalışıyorsa kombide sorun yoksa değiştirmee gerek yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Musluk suyu ayarı kışın 45c ideal ama 50c kullanan da var banyoda deneyin herkesin tercihi farklı
    Evet termostatik vananın ayarı oda termostatına göre 1c aşağıda ayarlayın hatta mümkünse oda termostatı 1,5c yukarda olsun

disintegration hocam yukarıda iki kez sormuştum ama cevap alamadığım için birde size sorayım yeni bederus g62 aldım ilk kez kombi kullanacağım fakat ısınma suyu sıcaklığını bir türlü gösterge üzerinde sabitleyemiyorum + ya bastığımda ekranda derece 41-42- 43 diye otomotik olarak yükselip duruyor - ye bastığımda ise aynı şekilde azalıyor istediğim sıcaklığa geldiğinde ok'ye 5 saniyede bassam 1 saniyede bassam bir türlü istediğim sıcaklğı hafızaya alamıyorum.
    yani sizin arkadaşa bahsettiğiniz gibi bir türlü 45 dereceye ayarlayamıyorum. Acaba benmi hata yapıyorum yoksa combide mi bir sorun var

• maxser M kullanıcısına yanıt
    büyük ihtimalle siz hata yapıyorsunuz kombinin üstünde beyaz kağıt var eğer çıkartıp sökmediyseniz orda anlatılıyor ayrıca kullanım kılavuzunda da anlatılıyor
    servis eve gelip ilk kurulumda kombi nasıl çalışır anlatması gerekirdi,
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

büyük ihtimalle siz hata yapıyorsunuz kombinin üstünde beyaz kağıt var eğer çıkartıp sökmediyseniz orda anlatılıyor ayrıca kullanım kılavuzunda da anlatılıyor
    servis eve gelip ilk kurulumda kombi nasıl çalışır anlatması gerekirdi,

Teşekkür ederim disintegration hocam ben birdaha bakayım kılavuza veya değşik kaynaklardan araştırayım aslında orada yazanlarda basit bişey anlamayacak kadar değil ama yinede atladğım bişeyler vardır mutlaka
    Hocam tavsiyelerinle gb062 aldim , öncelikle teşekkür ederim.
    Siverekteki bayi hep gb012 satmis bugune kadar.
    Benle beraber ilk defa bi kac komsu gb062 aldik.
    Az once servis geldi calistirdi gitti.
    Aklima takilan su: adam hangi kodu ayarlayacagini bilmiyordu.
    Surekli birine sorup durdu en son tamam dedi.
    İçime kurt düştü , yanlis ayar vermis olabilir mi ?
    Kodu ne olmaliydi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Disconnectus_Erectus kullanıcısına yanıt
    Gb62 hayırlı olaun öncelikle çok kaliteli bir kombi aldın gb12 ile çok ama çok fark var
    Gb12 bildiğin hermetik kombi,sonradan küçücük alüminyum yoğ eşanjörü takılmış bir kombi halk tabiriyle yarım yoğ kombi
    Kod konusunda bilgim yok servisle ilgili bir ayar olabilir bir yanlışlık yapsa bile gelip düzeltmek zorunda

• Merhabalar gecen gun gb062 nin bacasindan su damliyor diye size danismistim. Bu sorun icin kombinin yetkili servisini mi cagirmaliyim yoksa tesisati yapan firmayi mi. disintegration

• ufrarsfjblbc U kullanıcısına yanıt
    Baca yukarı doğru eğimli değil bacayı monte eden firmanın suçu,servis yerine firmayı çağırın

• usta selamlar,

gb062 ve condense 2500 piyasa fiyatları nedir en uygun nerede bulunabilirler? bu hafta alacağım ama hala kararsızım buderusmu bosch mu ? ne dersin?
  • xarax77 kullanıcısına yanıt
    Bosch condens 2500w 1900lira
    Buderus gb62. 2100lira
    Alan arkadaşlar genelde akakçe arama motorundaki sitelerden alıyor iki kombi aynı gb62 kullanım suyu gücü daha iyi o kadar bir de istiyorsan gb62 ye kablosuz modülasyonlu rc20 oda termostatı takabiliyorsun
    Bosch ta kablosuz modülasyonlu yok aç kapa kablosuz (on off) oda termostatı var

saolasın usta teşekkürler.buderus daha mantıklı olacak gibi. Montaj esnasında bir tavsiyen olurmu balkona montaj yapılacak. Sonradan keşke dememek adına soruyorum.
  • xarax77 kullanıcısına yanıt
    Kombinin bacasını yukarı doğru hafifçe %3-5 eğimli monte ettir bazı kasap ustalar bunu bile bilmiyor
    Kombi dolabını en büyük mega boydan al bulmaya çalış ve kombinin altındaki bağlantı borularını kapatacak şekilde olsun ve de yapabiliyorsan bu dolaba içten xps straforlarla yalıtım uygula eğer yapmak isstersen örnek resimler atarım
    Kombinin altındaki vana ve filtreleri plastik yaptırma metal/pirinç tam geçişli yaptır forumda bolbol resim var hatta bu başlığın ilk sayfasında bile var
    Kombinin sigorta kutusu kombinin tam altında olmasın kombiden su damlarsa sigortaya kaçar
    Yoğ tahliye borusuna da izolasyon uygula ya duvara gömdürerek tahliyeye bağla veya alüminyun kauçuk borularla izole et bu kauçuklar koçtaşlarda satılır
    Boru kışın donuyor bazen önlem olsun

Çalışıyor ancak sıcak su yani banyo ve mutfakta çok sıkıntı yaşatıyor. Suyun derecesi 65'ten aşağı düşmüyor. Banyo yaparken bir kaynar, bir soğuk geliyor. Bu durum çok sıkıcı. Petekler açıkken sıcak suyu açtığımızda 0.5 bar basıncı yükseltiyor. Çok değişik bir kombi.

• Selam herkese,

Foruma uzun zamandir uyeyim ve simdiye kadar okuduklarimin cok faydasini gordum.

GB062 ve RC300 hakkinda yardima ihtiyacim var.

RC300 kumanda panelini kablosuz kumanda dusuncesiyle yaninda dis have sensor unitesi ile birlikte yurt disindan temin ettim.

Amacim, kumanda panelini dis sensor ile kullanip, gerekli programlamalari yaptiktan sonra kombiye manuel mudahale etmeden kullanmakti.

Simdi RC300 kumandanin, kablolu oldugunu ogrendim, biraz gec oldu ama saglik olsun, hata insanin dogasinda var :-)

GB062 mutfakta dolap icinde olacak, ev su anda boya asamasinda ve ben kumandanin kablolamasini siva altindan yaptirabilme noktasini coktan gectim...

RC300'u kullanmak istersem nasil bir cozum bulmam gerekiyor?

Yada urunu elden cikarip, yerine RC20 RF mi almaliyim? Bu durumda RC20 RF ile elimde hali hazirda olan dis have sensor unitesini beraber kullanabilir miyim?

Simdiden yardimlariniz icin tesekkur ederim.

• muratteas M kullanıcısına yanıt
    servisi çağır baksınlar normalde öyle bir kombi değil başka bir sorun olabilir
  • mILanOdRiVeR M kullanıcısına yanıt
    merhaba

rc20 rf ile buderus hava sensörü eşleştirilip kombine edilebiliyor ve oda termostatının ekranı üzerinden en uygun ısıtma eğrisi seçilebiliyor rc300 hakkında bilgim yok forumda kullanan olduğunu da sanmıyorum
  • Tesekkur ederim hizli cevap icin...

Call Center'i aradim ama 15 dakika beklemeden sonra telefonu kapattim...

Dogrudan bir servisi arayacagim, bakalim ne diyecekler. :-)
  • Servisten bir arkadasla konustum, RC300 icin cok kullanilacak olan bir odaya kablo cekilmesi gerektigini soyledi. Kablolama su an icin zor gozukuyor.

Sormak istedigim, mutfaktaki kombi dolabinin icine bu kumanda unitesini monte ettirsem nasil olur? Kullanimda bir sorun teskil eder mi?
  • 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.