Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
4.223
Cevap
60
Favori
330.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O zaman bu kışı termostatsiz gecirelim seneye mantolama.olduktan sonra rc10 alirim. Birde bi sorum daha olacak. Kombi peteklerdeko suyu isitti ve durdu bu durduğu sure icinde alevi komple kesiyormu yoksa alevi kısıyormu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _CsMaNiA_ _ kullanıcısına yanıt
    Kombiler belirli aralıklara suyu ısıtıp alevi kapatarak soğumasını bekliyorlar. Baymak premix yoğuşmalı kombiler -5/+3 şeklinde çalışıyor diğer markalarda aralık daha farklı olabiliyor.

Örnek:
    Hedeflenen ısı 40°C olsun, suyun ısısı 43°C olana kadar kombi suyu ısıtıyor ardından 35°C'ye düşene kadar bekliyor kısacası 35°C-43°C aralığında çalışmış oluyor.
  • Hocam bu gb062 alevi kapatmiyormus kisiyormus servis oyle dedi
    Buderus rc10 kullanirsan dur-kalk seklinde calismaz.oda sicakligina gore modulasyon ozelliginde calisir.kombi daha randimanli calisir ilave tasarruflu olur

• Bu rc10 da haftalik program ozelligi yok sanirim. General marka termostlar bizim kombiler ile uyumlumu performans alabilirmiym

General dahil markaların çoğu uyumludur ama kombi on-off şeklinde çalışır

buderus markalı modülasyonlu oda termostatlarıyla daha randımanlı çalışır,

https://m.youtube.com/watch?v=KANVILpxTb8

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün itibariyle Buderus GB-062 ve rc10 oda termostatı ile birlikte bina içi mobil sisteme montajı ve 1 tane petek eklemeli (demiröküm fix 33 mm hatveli) , termostatik vanaları danfoss 2000 serisinden internetten almıştım 5 adet onlarında montajı ile birlikte 4050 TL' ye sözleşme imzaladık. Aklıma takılan peteği demirdöküm plus mı taktırmam gerekir? yoksa bu da işimi görürü mü?
  • selim_gul S kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun

33mm hatve de daha az su kanali var ve demir fosfat kaplama var yani korozyona karsi cok dayanikli degil
    dd plus ta ise 25mm hatve genislik yani su hacmi daha yuksek (daha iyi isil guc) ve cinko fosfat kaplama var korozyona/paslanmaya karsi daha dayanikli

• Beyler bugun basima bi olay geldi size danismak istedim. Kombinin bacasinin çıktığı menfezin kapagi cikmis bende yerine takmak icin bi el atayim dedim. Menfez kapagini takarken bacayi oynattim. Kombiden cikan yamuk ilk bacadan sonraki 2. Uzatma borusu hareket ediyor ileri ve geri seklinde bende onu ileri ittirerek ek yerini menfez kapagina dayadim herhangi bi sorun olurmu baca atik gaz kacirma falan yaparmi?

Kombiyi çalıştır,kombi baca hatası vermezse sıkıntı yok demektir

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Kombiyi çalıştır,kombi baca hatası vermezse sıkıntı yok demektir

Calistrdm hocam 3 4 dakika kadar hiç bi hataya gecmedi . baca kacirsa arizayami geciyor buderus? . bacadan kacak olduğu icin karbonmonoksit zehirlenmesi yasayani okumuştum ondan korktum bir an. Bacayi uzattim bi 5 cm ek yerini cama dayadimki menfez kapagi acilmasin diye

Kombi çalışıyorsa sıkıntı yok,aksi halde arıza kodu verirdi ekranda

• Herkese oneririm cok memnun kaldik

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 6 Ağustos 2015; 16:47:23 >
  • Merhaba arkadaşlar.İzmirden yazıyorum...Evimin kullanım alanı 101 m2 ve Buderus gb062 tam yoğuşmalı kombi 8m demirdöküm plus radyatör 5 petek termostatik vana kurulum iç tesisat döşemesi projeleri falan 5625 tl 18 ay senet vadeli anlaştım.Sizce cihaz tercihi ve fiyat nasıldır uygunmudur.Fikirlerinizi söylerseniz sevinirim.
  • gmystery35 G kullanıcısına yanıt
    Yapılacak işler için teker teker fiyat listesi yazarsanız daha sağlıklı değerlendirme yapılır
    Buderus gb62 gibi bir kombi için mutlaka buderuc rc 10 modülasyonlu oda termostatı kullanın bir önceki mesajdaki videoda buderus ürün yöneticisi faydasını anlatıyor
    Ayrıca termostatik vanalar danfoss ra 2000 değilse, ra 2000 gaz sensörlü öneririm esnaf genelde eca termo vana takar,danfoss ra 2000 en iyisidir izmirde gıda çarşısında satılır,kombinin altındaki vana ve filtreleri tam geçişli metal yaptırabilirsiniz

• disintegration kullanıcısına yanıt
    BUDERUS GB 062 KOMBİ+8 M Demirdökümplus kombi+eca termostatik vana 5 adet,havlupan 50x110 ve yer haric sadece kapıdan içeri boru cekilerek kombiye takılması proje ve gaz acılımı hepsi 18 ay vade 5625 tl.Ayrıca eksıgı olan eklemem gereken ne varsa tum dusuncelerınızı paylaşırsanız sevınırım.Ev 101 m2 kullanım alanı ara kat 5 yıllık bına yalıtım orta sevıyede.Saygılar disintegration.Evı aldıgımızda alt tesısat hazır doselı ıdı demir borular var zemınde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gmystery35 -- 13 Ağustos 2015; 20:52:24 >
    Buderus rc 10 modülasyonlu oda termostatı olmadan buderus gb62 almayın,kombinizin vazgeçilmez aksesuarıdır cihaza oda sıcaklığına göre modülasyon yaptırır
    Buderus ürün uzmanlarının önerdiği mod oda kumandasıdır mutlaka rc 10 alın

Eca yerine danfoss ra 2000 gaz sensörlü termostatik vanalar taktırın,gazlı termo vanalar daha hızlı tepki gösterir ve ra 2000 nin malzeme kalitesi iyidir,izmirdeyseniz izmirde satılır
    Kombiye yakın peteklere ve mutfağa ra 2000 termo vanaları taktırın daha uzak bir noktaya rc 10 taktırın
    Kombinin altına plastik kombi seti yerine metal tam geçişli vana ve filtreler taktırabilirsiniz

Buderus rc 10 modülasyonlu oda kumandası

• Üstad merak ettiğiğim bir konu var.
    Kablolu oda termostatlar uzun mesafede nasıl monte ediliyor..
    Kablolar açıktan mı gidiyor. Yoksa başka bir yöntemi var mı.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.