Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.223
Cevap
60
Favori
330.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kombiyi 1.5 aydır kullanıyorum.Yakıtını falan anlamam ama menü berbat.menü tuşu yok eksi tuşuna basarak menüye giriyrsun.bayanlar ve çocuklar kullanamaz.Adamlar sırf termostatınıda satın alalım diye cihaza hiçbir özellik koymamışlar.Kombinin biçok özelliğini termostatını almadan kullanamıyosun.Eee termodtatada 350 TL öde,kombi nekadara geliyo?ben aldığıma pişman oldum.Şimdiki aklım olsa Ariston alırdım...
  • Kombinin yakıt tüketimi hakkında fikir edinebilmek adına faturalarımı bu sayfada da paylaşıyorum.
    **BUDERUS GB 062**Kullanıcıları
    -Yer İzmir-Buca, ev doğu, güney, batı cepheli, 107 metrekare brüt. 11 katlı yalıtımsız bina, daire 6. katta. Camlar pimapen.
    -8,4 metre tül, kombi Buderus GB062+RC10
    -RC10 hole bağlı (holde de 60lık petek var) sabit 22 dereceye ayarlı, kombi hiç kapatılmıyor (evde iki çocuk var)
    -5 adet danfos ra2000, yatak odası 18, salon 21,5, oturma 20, mutfak 20 ye ayarlı, çocuk odasında ve holde termovana yok
    -Tesisat dizayn oksi plus, 32mm başlayıp 25 ile bitirildi, girişe giriş, çıkışa çıkış vanası (reglaj) takıldı. Kombi mutfakta, alt vana takımı metal tam geçişli. Mutfak, yatak odası ve hol düz bağlantı, diğerleri çapraz bağlantı.
    -En sağdaki faturada kombi sadece banyo için kullanıldı. Evde çocuklarla beraber 5 kişi kalınıyor. 28 Kasım akşamı kombi açıldı.
    düzenleme:22 değil 25mm ile bitirldi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeGetBe -- 16 Ocak 2016; 13:17:58 >

• DeGetBe kullanıcısına yanıt
    merhaba
    geçen yıl benim önerilerimle sıfırdan tesisat yaptırmıştın hatırladım,oksijen bariyerli dizayn oksi plus 32mm ve 25mm kalın çap borularla bütün peteklerin tam ısınıyor diye düşünüyorum
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    aynen öyle hocam, seninde emeğine sağlık. Son odada şu an bilgisayar var ve benim evdeki vaktim çoğunlukla burada geçiyor. En iyi ısınan oda desem yeridir. Verim kaybı kesinlikle yok. Faturalara baktığımda yapılan işe değmiş diye düşünüyorum. Ne reglaj ayarı nede başka atraksiyonlar yapmadım. Kurulduğu gibi kaldı herşey...
    En ideal tesisatı yaptırdın.evinde ben otursam aynısını yapardım
    dizayn oksi plus sayesinde tesisatına daha az oksijen girecek
    32mm ve 25mm kalın çap borularla reglaja gerek olmaz
    izmideki esnaflara kalsan
    kompozit veya cam elyaf pprc ile 20mm incecik yarım parmak boruyla tesisat yapacaklardı.petekleri de alttan bağlayacaklardı
    Termostatik vanalara ne gerek var işe yaramaz diyecekleri
    gaz sensörlü danfoss dersen yüzüne aval aval bakıp anlamayacaklardı
    alayı böyle bunların

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 16 Ocak 2016; 13:17:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    32den başlayıp, 22ile bitirildi diye söylemişim. 25mm ile bitirildi pardon
    önemli değil
    Doğalgaz esnafları 32mm ve 25mm de bilmez
    çünkü ikisi paket olarak 20mm e göre daha pahalı kullanmazlar
    Dizayn oksi plus ta kompozit borulara göre pahalı
    iki kuruş avanta için kullanmıyorlar
    ayrıca işçilik %20 uzuyor onu da istemiyorlar

• Merhaba arkadaşlar,
    Benim bir konuda deneyimlerinize ihtiyacım var.

Cihazımda oda termostatı yok. (Yakinda alacağım) .Tesisat suyu çalışır durumda kullanmaktayım. Kombi 2-3 aylık. Yer izmir.
    Yani kazan sicakligi dusunce kombi calisiyor. Yukselince duruyor.

Benim takıldığım konu sirkülasyon pompası.
    Şuan sirkülasyon pompası, kazan ayarladığım sıcakliği yakalayıp alev sönüncede çalışmaya devam ediyor.
    1-2 gün önce sanki bu şekilde çalışmıyordu diye hatırlıyorum. Yani pompa arada bir duruyordu.
    Hatta tam hatırladığım ne zaman brlür alev devreye girecek ondan 10sn önce pompa calismaya basliyordu gibi hatırlıyorum.

Mantık yürütp kafamı daha fazla karistırmayın lütfen. Takıntı yaptım bunu.
    Sizden istediğim cihazı benim gibi kullananların iki dakika icin bu konuyu cihazinda inceleyip cevap vermesi.
    Etrafımda bu cihazdan kullanan yok. Deneyemiyorum.
    Şimdiden telşekkürler.

--------------------------------------------

Diğer bir konuda kullanim suyu sicakligi.
    Ben pompanın takılı mı kaldığını anlamak icin cihazı yaz isletimine almıştım.
    Bi baktım musluk suyu sicakligini 40'a ayarlamisim ama 45 dreecde alevi sönüyor. yani 40a dusunnce yanmaya basliyor.
    Eskiden bu 40a ayarlıysa 35 olunca devreye girerdi. 40ta alev sonerdi.

Daha sonra emin olmak için 50dereceye ayarladım.
    Hop 55 dereceye cikarip durdu.
    Sinirimden pompayada bakmayı unuttum o arada.

---------------------------------------------

2. konu icin servis geldi.
    kazan sicakligini kombi kendi ayarlar, o çeşme işareti kare içine girip alev yandığında aslında musluk için su ısıtmıyor.
    kombi kazan sıcakligini ayarliyor gibi birşeyler söyledi.
    şuan hava soğuk ısınınca yine senin ayarladığın derecede durur dedi.
    hızlı hızlı anlatip gitti.

bende 2.kez aynı sorun için çağırdım.
    yine aynı çalışan geldi.
    dedim bu kullanım suyu 5 derece yüksek olmamasi lazım neden böyle ben hala anlamadım.
    bu seferde dediki: senin kazan kireç tutmuştur 40ı yakalamak için 45 yapmak zorundadır dedi.
    servislik bir durum yok dedi.
    bende tamam şimdi kaç ben yine arayacağım dedim. gönderdim.
    Kombi 2-3 aylık. :S kireç falan hiç inandırıcı gelmiyor.

musluk suyunu kullanırken banyoda falan çok sabit bir ısı geliyor. calismasında bir sorun yok. ama gosterge 5 derece fazla gözüküyor.

---------------------------------------------

ayrıca şunu eklemek istedim. burada başlıkla sürekli ilgilenen disintegration ustamız başta olmak üzere diğer arkadaşlarada teşekkür ederim. mesaj sayıma aldanmayın. forumu pek kullanmıyorum. ancak anonim olarak ayda bir kez de olsa başlıkta neler oluyor diye uğruyorum. kombi seçimimde de @disintegration ustamın yazdıkları etkili olmuştur. teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heryerdeonline -- 16 Ocak 2016; 15:24:31 >

• Bilmemeleri bir yana sen bunları söyleyince de çok bilmiş ,havalı ve kıl biri oluyorsun ve alınganlık yapıyorlar .Müşterilerin çoğunluğu onların dediklerine itirazları olmadıkları için bizim gibileri müşteriden sayılmıyorlar.
    Kıllığın bedelini ödetmek için ya işi almıyorlar, yada caydırmak için yüksek fiyata gidiliyor
  • Servis ve diger tüm yerler icin gecerli arabayi sanayiye yada servise goturun ustaya bir iki sey soyleyin ustaysan gel sen yap tepkisi ile karsilasmak %90 :) servis rc10 montajindan sonra kazan suyunu 65 yapti dedim bu nasıl yogusma yapicak yapar yapar meral etme dedi değişik bi surat ifadesi ile gittikleri gibi 55 dereceye cektim. Evim 90m2 8m petek var evde gayette isiniyorum ve yogusmayida cok iyi yapiyor gb062

• İyi günler herkese. An itibariyle konunun tamamını okudum.başta, @disintegration hocama verdiği değerli bilgiler için teşekkür ederim.
    Benim ufak bir sorum var.gb062 kombi bağlattım (rc150 ile beraber). Henüz gaz verilmedi. alt vana olarak kombinin kendi vanalarını kullanmışlar. Arada ne kadarlık bir debi farkı olur? İç çapları oranı nedir? Ustayı tekrar çağırıp vanaları temin edip değiştirmeye değer mi bilemedim.ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr.katil -- 17 Ocak 2016; 14:19:05 >
  • dr.katil D kullanıcısına yanıt
    iç çap büyüklüğü olarak çok fark var resmini çekmiştim

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları **BUDERUS GB 062**Kullanıcıları

bazı vanalar mini küresel olarak geçer içlerinde redüksiyon (daraltıcı) vardır
    resimde soldaki mini küresel sağdaki tam geçişlidir

mini küresel değil tam geçişli alın,filtreler zaten tam geçişlidir hangi markayı alırsanız alın,plastik filtrelere göre daha geniştir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 17 Ocak 2016; 14:36:49 >

• Resimlere bakılırsa iç çapı 2 kat, yani dairenin alanı 4 kat farkediyor. Az önce tekzende bu vanalardan yoktu artık hafta içi çarşıdan bakarım. Umarım bulmam zor olmaz.

Bu arada bendeki vanalar gözüme gayet kalın göründü.iç fakat iç çapı dar diyorsunuz.dışı herkeste de böyle mi?

Bir de oda termostatının kablosu mutfaktan koridora, doğalgaz borusunun çok yakınından geçiyor. Güvenlik açısından ya da ruhsat açısından bir sıkıntı arz eder mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr.katil -- 17 Ocak 2016; 20:08:00 >

• merhabalar Bosch condense 2500 +montaj + fr10 için servis ile 2500 TL anlaşmıştım ama sonra fr100 termostat kullanmak istedim tekrar fiyat aldım ama anlaşamadık. şimdi tekrar kombi arayışına başladım yani başa döndüm.

yaptığım araştırmalar sonucunda kombilerin ve modülasyonlu oda termostat fiyatları;

Baymak Idee Premix 28=2200 + 300 termostat

Ariston Genus Premium Evo 30 FF (26.000 Kcal)=2050+350

Vaillant ecotec plus 296/5-5 (20.000 kcal) = 2700+370

Buderus Logamax Plus GB062-24 Kw (20.000 Kcal) =2000+250

Bosch Condens 2500 W 24 Kw (20,000 Kcal)= 1850+300

Ferroli Bluehelix Pro 25C (22.000 Kcal) = 2750 + 310

Eca Confeo Premix 24 Kw (20.000 kcal) =1900+270

Boluda yaşıyorum. burda Vaillant servisinin çok iyi olduğu söyşendi ama vaillant benim bütçemi aşıyor.

Evi yeni aldım kuzey-batı cepheli doğan güneşide çok az görüyör. Odaların ve peteklerin ölçüleri aldım ;
    salon = 27 m2 80+100 cm petek boyu
    oturma odası = 12,5 m2 70 cm cm petek boyu
    çocuk odası = 11 m2 70 cm petek boyu
    yatak odası = 12,5 m2 70 cm petek boyu
    antre = 9 m2 petek yok
    hol =2,5 m2 petek yok
    mutfak 14 m2 70 cm petek boyu

bir kaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim

1= Petek boyları yeterli mi
    2= Kombi olarak Ariston, Buderus, Bosch ve baymak arasında kaldım. Ariston italyan malı gaz konusunda italyanlar iyi iş çıkarıyor ve aristonun hermetik kombiyi kayınbirader kullanıyor çok memnun ama kararsızım. vaillant ve ferroli bana pahalı geldi.
    3= Aldıktan sonra düşük parça maliyeti ve en iyi servis hizmetini sunan firma hangisi olur.

• bu arada kombi balkonda duracak.
  • Arkadaşlar şu modülasyon olayından hiçbirşey anlamadım kombiyi 55c yapıyorum. Rc150 yi 23c yapıyorum. Kombi çalışmıyorken 45c oluyor çalışmaya başlayınca tekrar 55c ye geliyor.modülasyon oluyorsa istenilen sıcaklığa geldiği halde neden her defasında 55c oluyor anlamış değilim. Yanlış olan birşey varsa uzman kişilerden yorum bekliyorum. Teşekkürler iyi geceler...

• ahmet4761 A kullanıcısına yanıt
    yaşam alanı olan salon ve oturma odasında petek metrajı eksik
    antre 9m2 ve petek yok bu da bir eksiklik
    kışın hangi yaşam odasını kullanıyorsanız o odanın peteğini koridora taktırın,koridorda tesisat yoksa en yakın odadaki peteğin giriş ve çıkışlarından (T) bağlantısı alarak
    20mm pprc borularla süpürgelikten yeni hat çektirin ve yeni peteği çapraz bağlatın

yazdığınız kombilerin hepsi olur,italyan kombilerin sunduğu donanımı hiçbir kombi markası sunmuyor
    ferroli,immergas,ariston'daki bazı modellerin özellikle üst düzeydedir
    ariston'un servis yapılanması biraz gevşektir,geçen haftalarda forumdan bir arkadaşın ariston cares premium kombiye çıkma eşanjör taktılar
    forumda bununla ilgili başlık açtı
    bu yüzden ihtiyatlı yaklaşıyorum ama ariston genus premium evo iyi cihazdır yalnız bu petek metrajına 30kW ariston gerekli değil 24kW yeter

http://forum.donanimhaber.com/m_113141404/tm.htm

bir de vaillant'ta 296 almanıza gerek yok f/p düşünüyorsanız Vaillant vuw 236-5-5 ecoTec plus olur bu cihaz 20kW yani 17000kcal bir kombidir
    aynı kombinin pro modeli Vaillant vuw 236-5-3 ecoTec pro da olur,vaillant'ta 20kW premix yoğ kombiler 24kW lara göre daha uygun fiyata satılıyor
    bir de pro modeller plus modellere göre yine en uygun fiyata satılıyor
    vaillant'ta en f/p ürün 236-5-3 pro modelidir,internette 2200-2300lira,ama internetten alınan kombilere vaillant şirketi istanbul dışında montaj izni vermiyordu,yerel satıcıları korumak için
    plus modeliyle modülasyon aralığı aynıdır ve calormatic modülasyonlu oda termostatları ile oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilir ve de dış hava sensörü takılabiliyor,yalnız vaillant'ın yedek parçaları euro bazında pahalı satılır servis hizmeti mobil dir birçok bölgede güçlüdür

ben öncelikli olarak f/p ve yerli üretim premix yoğ kombileri öneririm
    eca,baymak,airfel,bosch/buderus...vs

• disintegration size sormak istediğim bir konu var. L1 ve L2 değerleri rakamsal olarak ne olmalı bilgi verebilirmisiniz.
    DeGetBe arkadaşımızın verdiği rakamlar bende farklı çıkıyor.

• Shadowman burak S kullanıcısına yanıt
    rc150 kullanmadım kullanan arkadaşlar buradan yazabilir
  • dr.katil D kullanıcısına yanıt
    plastik filtre ve vanaların hepsinin iç çapı dardır,doğalgaz borusunun yanından kablo geçebilir sorun olmaz,

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.