Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.223
Cevap
60
Favori
330.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Shadowman burak

Bilgileriniz benim için çok kıymetli tavsiyelerinizi kesinlikle yapcam çok teşekkür ediyorum. Servis 65c kullanın kombiyi demişti iyiki sizi takip etmişim. :)
    Son birşey daha sormak istiyorum banyoda sıcak su çok geç geliyor yaklaşık 15lt su geldikten sonra ısınıyor bunun sebebi ne olabilir...

Bizdede aynı sanırım borulardaki soğuk su akıyor,Dünya geneli düşünüldüğünde baya isaraf
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shadowman burak

disintegration sayfayı tamamen okudum bütün sistemi sizin dediginiz gibi yaptım. Rc150 takılı odada termo vana yok. Kombiyi 55 yapicam oda sıcaklığı sabit kalsın mi örneğin 24 saat boyunca 22c kalsın mı? Yoksa akşam 23c gece 20c gündüz 20c. Biriniz 50c diyor diğeriniz 55c hangisini yapmam gerekiyor.

20-22 evin ısı durumuna göre belirleyin gündüz kimse olmadıgından ben 20 ye düşürüyorum 16 30 da tekrar 22 ye cıkarıyorum 23.45 te tekrar 20 06: 15 te tekrar 22 08:00 te tekrar 20 rc150 almanın avantajı bu
  • servisler hiçbirşey bilmiyor, standart 100m2 civarındaki evlerde modülasyonlu oda termostatında 55c set yeter
    büyük evlerde set değeri yükseltebilirsiniz çünkü petek metrajı arttıkça tesisatta dolaşan su miktarı fazla olduğu için 60c ile başlanabilir
    eviniz yalıtımlı ve 60m2 civarındaysa 50c maximum kazan sıcaklığı da yetebilir ama küçük evler için bunu öneriyorum

buderus'ta yine envayi çeşit modülasyonlu oda termostatı ve benzer ekipmanlar var servisler belki şaşırabilir,almanlar ar-ge sinde zamanında iyi çalışmalar yapmışlar bu kombiler eşanjörleri ve mod oda ter dış hava sensörlerini üretmişler

bazı premix yoğ kombilerde saçma sapan bilgiler yer alıyor demirdöküm nitromix te kombi bildiğimiz normal bir oda termostatı ile kullanılacağı zaman 65c olarak ayarlanması gerekir diye ibare var 2-3yıl önce ben dahil kaç kişi dd ye mail attı düzeltin diye şimdi baktım hala düzeltmemişler
    forumdakiler yine buraya gelip danışıyorlar bilgimiz dahilinde yardımcı olmaya çalışıyoruz
    bir de normal vatandaş var kombiden çıkan kullanım kılavuzuna göre hareket ediyor kılavuzda 65c ve oda termostatı ibaresine göre hareket ediyor
    65c de o kombi biraz zor yoğuşma yapar cihazın üretilme mantığına aykırı

bazı servislerde kombi yoğ olsa bile ilk çalıştırmada 65c kullanın diyorlar
    yani mealen ısın ama nasıl ısınırsan önemli değil kombin isterse yoğuşma yapmazsa da olur

türkiyede kim bilir kaç tane dd nitromix kullanıcısı cihazını 65c de kullanıyor

http://www.demirdokum.com.tr/products-2/demir-doekuem-ueruenler/kombiler-1/yo-u-mal-1/nitromix-1/nitromix-p-1/nitromix-kullanm-klavuzu-353300.pdf

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

servisler hiçbirşey bilmiyor, standart 100m2 civarındaki evlerde modülasyonlu oda termostatında 55c set yeter
    büyük evlerde set değeri yükseltebilirsiniz çünkü petek metrajı arttıkça tesisatta dolaşan su miktarı fazla olduğu için 60c ile başlanabilir
    eviniz yalıtımlı ve 60m2 civarındaysa 50c maximum kazan sıcaklığı da yetebilir ama küçük evler için bunu öneriyorum

buderus'ta yine envayi çeşit modülasyonlu oda termostatı ve benzer ekipmanlar var servisler belki şaşırabilir,almanlar ar-ge sinde zamanında iyi çalışmalar yapmışlar bu kombiler eşanjörleri ve mod oda ter dış hava sensörlerini üretmişler

bazı premix yoğ kombilerde saçma sapan bilgiler yer alıyor demirdöküm nitromix te kombi bildiğimiz normal bir oda termostatı ile kullanılacağı zaman 65c olarak ayarlanması gerekir diye ibare var 2-3yıl önce ben dahil kaç kişi dd ye mail attı düzeltin diye şimdi baktım hala düzeltmemişler
    forumdakiler yine buraya gelip danışıyorlar bilgimiz dahilinde yardımcı olmaya çalışıyoruz
    bir de normal vatandaş var kombiden çıkan kullanım kılavuzuna göre hareket ediyor kılavuzda 65c ve oda termostatı ibaresine göre hareket ediyor
    65c de o kombi biraz zor yoğuşma yapar cihazın üretilme mantığına aykırı

bazı servislerde kombi yoğ olsa bile ilk çalıştırmada 65c kullanın diyorlar
    yani mealen ısın ama nasıl ısınırsan önemli değil kombin isterse yoğuşma yapmazsa da olur

türkiyede kim bilir kaç tane dd nitromix kullanıcısı cihazını 65c de kullanıyor

http://www.demirdokum.com.tr/products-2/demir-doekuem-ueruenler/kombiler-1/yo-u-mal-1/nitromix-1/nitromix-p-1/nitromix-kullanm-klavuzu-353300.pdf

Üstad,

Şimdi sağlıklı yoğuşma ve ısınma için oda bazlı petek metrajı önemli..

Peki alüminyum petek kullananlar için yoğuşmalı kombi mantıklı mıdır ? Sistemde dolaşan su seviyesi düşük..

• seko11 S kullanıcısına yanıt
    Kombilerin önemli bir kısmının minimum ısıl gücü düşük birkaç metre petek yetiyor.alüminyumda ortalama %60 daha az su hacmi var bu bile engel değil
    artık yoğ kombi zorunlu olacak
    doğalgaz esnafları bunu öğrenecek
    ab zoruyla da olsa öğrenecekler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bazı arkadaşlar özelden soruyor kombi dur/kalk şeklinde çalışıyor
    forumda 100defa yazdım gb62 ve condens2500w kendi modülasyonlu oda termostatlarıyla kullanın
    kombi full modülasyon yapıp stabil çalışsın

• disintegration kullanıcısına yanıt
    usta öylede ; çok para yaw

birde genellikle evler yalıtımsız..
  • seko11 S kullanıcısına yanıt
    Bence de gereksiz demirdöküm plus mis gibi 25mm hatve genişlik ve korozyona karşı en dayanıklı panel radyatör.vatandaş daha ne istesin

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Bence de gereksiz demirdöküm plus mis gibi 25mm hatve genişlik ve korozyona karşı en dayanıklı panel radyatör.vatandaş daha ne istesin

Şu doğalgaz işine bir üst kurul oluşturup başına da seni oturtsalar; ülke kalkınır / vatandaş kazıkçılardan kurtulur.
  • Arkadaşlar barometre 1.5 ayarlı bir ay geçince düşüş oluyor normal mi. Tesisat 2 ay oldu yapalı.

• Shadowman burak S kullanıcısına yanıt
    düşüş az ise normaldir,esas 1 günde düşüş olsaydı sorun olurdu
  • Yeni aldigimiz sifir eve mutaahit ferroli bluehelix pro 25c takiyo.degistirip buderus gb062 mi taktirayim

• kemalsancar K kullanıcısına yanıt
    iki kombide kaliteli,bluehelix pro biraz daha donanımlıdır, bence semtinizde ferroli ve ısısan servislerini araştırın hangisi evinize yakın hangisi iyiyse o kombiye yönelin
  • Ikisininde servisi var burda.ferroliyi onerirsiniz yani tek esanjorlu olmasi sikinti yaratirmi.termostat ne orerirsiniz ferroliye..on off degilde modulasyonlu calisacak bi termostat.balkonlar dahil 130 m2 net ev 8.5 mt tul petek koymuslar az degilmi daha takilmadi demirdokum plusla degistireyimmi.tesisat kuruldu sap dokuldu borular dosendi petek boyutunu buyutebilirmiyim .evet ise nasil yapcam cunku petek yerleri belli

petek metrajı için evinin resmini komşu bitişik duvarları cepheleri ve kombinin yerini belirtmen gerekir ayrıca alt/üst kat durumu yani kaçıncı kattasın ve bulunduğun il
    ancak o şekilde petek metrajı için bir değerlendirme yapılır,petekler zaten mutlaka dd plus olmalı diğerleri daha dandiktir
    ferroli bluehelix'te ferroli mühendislerinin geliştirdiği ve patentini aldığı titanyum alaşımlı aisi 316 paslanmaz çelik eşanjör var bu eşanjörü iki şekilde üretmişler pipe in pipe şeklinde iç içe geçmiş şekilde kullanım suyu borusu var,yani ana eşanjörün içinde boruyla kullanım suyunu hazırlıyor,adamlar eşanjör yapmış,titanyum alaşımlı ana eşanjörde hem kalorifer hem kullanım suyu yani sana önerilen blue helix pro,aynı eşanjörün kullanım suyunun ayrıldığı plakalı eşanjörün dahil edildiği bluehelix tech versiyonu
    titanyum alaşımlı eşanjöre kolay kolay bişey olmaz bu eşanjörü ferroli şirketi geçtiğimiz yıllarda dünyanın çeşitli ülkelerinde yapılmış olan ısıtma fuarlarında sergilemişti
    ferroli kendi premix yoğ kombilerine geliştirdiği patentli eşanjörlerini kullanır
    bluehelix pro'nun yanına romeo modülasyonlu oda termostatı alabilirsin kablolu ve kablosuzu da var ayrıca ferroli dış hava sensörü de öneririm romeo nun yanında gereklidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 9 Ocak 2016; 23:54:43 >

• Balkonlar cikinca 116 m2 net.bide kombiyii mutfagin balkonuna planlamislar iceri alma sansimiz olurmu

tabii ki olur daha kara bina,doğalgaz boruları bile çekilmemiş,borunun olduğu yerden ek yapılarak duvarın içinden boruları götürecekler,
    bende müteahhiten birçok dairenin kombisini balkondan mutfağa ve evin içine kavga dövüş aldırdım
    izmirde evin içine kombi olmaz diye cahilce bir inanış var bu şekilde 10larca kombiyi zorla da olsa içeri aldırdım
    bir kombi 40-50cm lik petek kadar sıcaklık verir neden bu sıcaklıktan mahrum kalasın

balkondan kurtardığım bir kombinin yeri:

• Il zonguldak eregli ilcesi 6 katli binanin 4. Kati.her katta 2 daire var.salon mutfak kuzeybatiya bakiyo yatk odasi guney dogu diger odalar da doguya bakiyo.giriste mutfak ile salon yanyana salonla ayni hizada odalar ot odasi coc odasi.coc odasinin karsinda yatk odasi.ot odasinin karsisinda banyo bunlarda mutfakla ayni hizada arada antre

odalara/mutfağa kısaca heryere düşünülen petekler teker teker kaç cm?
  • Evin insaat durumunu yanlis anlattim galiba 2.fotodaki gibi su an ev

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.