Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.223
Cevap
61
Favori
330.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    allah ıslah etsin bu doğalgaz esnaflarını bir türlü bitmediler nedir bu cahillik

bu başlıktaki gb62 dahil piyasadaki herhangi 24kW bir kombiyi net 150m2 bir eve bağlasan o kombi en sınır yani maximum değerde çalışır

eca confeo plus sessiz bir kombi değildir

• TEST AŞAMASI
    Gece 19,5 dereceye ayarladım petekler soğudu saat 09:00 da 21 derece başladı evi ısıtması sanırım saat 11:00 i buldu gaz fazla harcadı gibi ????? 2 saat boyunca

saat 12:00 de dışarı çıkacağım için 11:30 dan sonra düşüşe 19,5 e ayarladım saat 14:30 a kadar şuan ev 20 derece sıcaklık normal ama petekler buz gibi tekrar ısıtmak için fazla gaz harcamıyacak mı ?..............

Bunun yerine 20 derece sabit ayarlasam daha mı mantıklı olur hafta sonu evde olduğumuzda ?.....

Hafta içi 8:00 de çıkıyoruz ve 17:00 de eve geliyoruz saat 24:00 gibi uyuyoruz
    1- olasılık 06:30 21 derece 07:30 19 derece düşüş 16:30 21 derece ısınma 23:30 19 derece soğuma ( AKŞAMA KADAR PETEKLERİN SOĞUMASI VE TEKRAR ISINMASI SORUN OLUR MU ) ?

2. olasılık 24:00 19 derece petekleri yavaş yavaş ısıtsın 05:00 20 derece 07:00 21,5 derece 08:00 19 derece 16:00 20 derece 17:30 21,5 derece

hangisi mantıklı ?

Burda en büyük sorun rc 150 modelinde sıcaklıp programı yukseltme ve azaltma 1 er seçenek olması 21 ve 19 u seçiyorum 3. secenek olarak 20 dereceyi seçemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavifatih -- 20 Aralık 2015; 14:30:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mavifatih

TEST AŞAMASI
    Gece 19,5 dereceye ayarladım petekler soğudu saat 09:00 da 21 derece başladı evi ısıtması sanırım saat 11:00 i buldu gaz fazla harcadı gibi ????? 2 saat boyunca

saat 12:00 de dışarı çıkacağım için 11:30 dan sonra düşüşe 19,5 e ayarladım saat 14:30 a kadar şuan ev 20 derece sıcaklık normal ama petekler buz gibi tekrar ısıtmak için fazla gaz harcamıyacak mı ?..............

Bunun yerine 20 derece sabit ayarlasam daha mı mantıklı olur hafta sonu evde olduğumuzda ?.....

1- olasılık 06:30 21 derece 07:30 19 derece düşüş 16:30 21 derece ısınma 23:30 19 derece soğuma ( AKŞAMA KADAR PETEKLERİN SOĞUMASI VE TEKRAR ISINMASI SORUN OLUR MU ) ?

2. olasılık 24:00 19 derece petekleri yavaş yavaş ısıtsın 05:00 20 derece 07:00 21,5 derece 08:00 19 derece 16:00 20 derece 17:30 21,5 derece

hangisi mantıklı ?

Burda en büyük sorun rc 150 modelinde sıcaklıp programı yukseltme ve azaltma 1 er seçenek olması 21 ve 19 u seçiyorum 3. secenek olarak 20 dereceyi seçemiyorum

Misal 19 dereceden 23 dereceye isitmak icin kazan suyunuz 55 derece ayarliysa alev boyu en uzun şekilde 55 derecede yanacak belkide evinizi 3 saatte o dereceye getirecek yalitim olayini bilmiyorum saat olayini varsayim olarak yazdim . Gaz sarfiyati fazla olacak. Ben rc 10 kullaniyorum bulundugum konumda gunduz 10 derece gece 3 derece falan dışarısı şu sıralar termostat 23.5 derecede ayarli ve günlük max 8 m3 yakiyorum duş isinma ve ocak dahil . Bence dereceyi 23 e ayarlayın ve ellemeyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gb062 ye kablosuz oda termostatı almak istiyorum . Fiyatı uygun bişey olsun istiyorum . Hangisini önerirsiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: _CsMaNiA_

quote:

Orijinalden alıntı: mavifatih

TEST AŞAMASI

hangisi mantıklı ?

Misal 19 dereceden 23 dereceye isitmak icin kazan suyunuz 55 derece ayarliysa alev boyu en uzun şekilde 55 derecede yanacak belkide evinizi 3 saatte o dereceye getirecek yalitim olayini bilmiyorum saat olayini varsayim olarak yazdim . Gaz sarfiyati fazla olacak. Ben rc 10 kullaniyorum bulundugum konumda gunduz 10 derece gece 3 derece falan dışarısı şu sıralar termostat 23.5 derecede ayarli ve günlük max 8 m3 yakiyorum duş isinma ve ocak dahil . Bence dereceyi 23 e ayarlayın ve ellemeyin

Teşekkürler, Bulunduğum yer Bolunun ilçesi, sivas ve Erzurum kadar soğuk ben bu kış 22 derecenin üzerini yaksamda göremedim fatura 275 tl geldi yan daire yakmıyor alt daire eh işte üstte çatı var yalıtımlı.

• quote:

Orijinalden alıntı: bahadir808

Gb062 ye kablosuz oda termostatı almak istiyorum . Fiyatı uygun bişey olsun istiyorum . Hangisini önerirsiniz ?

Gb062 de neler değişti, sürekli çalışır halindeydi motor sesi durdu, kombi sanki rahatladı, bu yüzden bile oda termostatı alınır,

on of lar 50-100 tl manuel istenilen sıcaklıga gelince kapanır

rc 10 dicital istenilen sıcaklıga gelince kapanır 190 tl serviste 300 tl

rc 150 gün içerisinde hafıza olayı var istenilen saatte açılıp kapanıyor örnegın gece 24 ten sonra 19 a alıyor ısıyı sabah 6.45 ise 21.5 dereceye alıyor, sabah 8 den sonra tekrar 19 derece saat 16 dan sonra ise tekrar 21.5 derece ( tahminen ayda 50 tl fatura rahat oynar geçen ay 270 ödedim ) 255 tl aldım netten .
  • Kablosuz almak istiyorum ama çok pahalı 500 civarı bulabilirsem alacağım kablosuz

• quote:

Orijinalden alıntı: bahadir808

Kablosuz almak istiyorum ama çok pahalı 500 civarı bulabilirsem alacağım kablosuz

internet etkileşimli kablosuz filan kullanılıyor ama nekadar basit olursa okadar sorunsuz oluyor. Ben kablo çektim o şekilde kullanıyorum mutfagın dış duvarına taktım , Buderus kablosuzlar pahalı ama başka marka kablosuzlar ucuz ama uyum sorunu çıkartıyor diyenler var bu yüzden iyi araştırmak gerekiyor,
  • Kombi çalışırken aşırı derecede su sesi geliyor.sizde de durum ayni mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şazenuş -- 20 Aralık 2015; 23:18:51 >
  • orlando23 kullanıcısına yanıt
    Şırıltı sesi varsa hala hava var demek, havayı sürekli almanıza rağmen kesilmiyor sa bağlantı yerlerde kaçak vardır muhtemelen.
  • Sıcak su alirken ve peteklere su gönderirken kombideki şırıltı sesi çok rahatsız edici.ilk takıldığında yoktu.termo vanalari taktiktan sonra oldu.

• Kombi 2-3 gün içinde tesisat ile bağlanacak. Dün kombiye yakın olan salon , mutfak ve çocuk odasına danfos uk ra2000 vanaları 50 tl den, 5 adet izopan radyatör arkası 10 tlden (birisinide ses yalıtımı olsun diye kombi takılmadan önce monte ettirip kombi arkasında kalmasını sağlayacağım mahsuru yoksa) ve üzerinde sanpan yazmasada sanpanın ihraç fazlası olduğu söylenen ( zaten sanpanda paketin içindeki sanpan yazan kağıttan ibaret) 50×180 krom havlupan 180 tl aldım. N11 den Rc 150 yi indirimlerle (285 tl) 255e aldım. Şimdi dediğim gibi firma 2-3 gün içinde gelecek. Yarın gibide termostat gelir. Sorum şu. Firma yada kombi montaja servis gelmeden yapmam gereken bir konu var mı? Özellikle elektirik anlamında. Sigortaydı falan. Yoksa onlarada dokunmadan her şeyi firma ve servis mi halledecek. Duyduğum kadarıyla ot bağlıyorlarmış ama kablo çekilimini falan müşteri önceden yapıyormuş. Eğer bilgi doğruysa ot koridora takılacağından ölçüsünü alıp kombiden ot yerine malzemesini alacağım. Kablo kanalı ve kablo gibi. Kablo almalıysam nasıl bir kablo olmalı. Ot kablosu özel bir kablomu yoksa yapı marketten standart bir 2 telli elektirik kablosu almam yeterli mi? Teşekkürler

• bakiyilmaz B kullanıcısına yanıt
    kabloyu siz veya doğalgaz firması (anlaşırsanız) duvara çekip oda termostatını duvara monte ediyorsunuz
    kablonun uçlarını kombiye kadar götürüp bağlamıyorsunuz,servis eve gelip garantiyi başlattığında kabloları anakarta bağlayıp işletmeye alacak
    ayrıca rc150 nasıl kullanılıyor diye size bilgi verip öğretmeleri gerekir,bu onların görevi,sizde sorun rc150 ayarlarını servisten öğrenmeye çalışın
    çünkü bir buderus ürünü satın aldınız
    kablo: 2x0.75mm2, 2 damarlı almanız lazım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CooLEs

187 yi aradım gelip gaz ölçümü yaptılar. Herhangi bir kaçak yok. Fakat kombi ne zaman çalışsa koku gelmeye devam ediyor. Gelen kişi kombide bağlantı problemi olabilir dedi. Ayrıca şimdi farkettim kombinin bacası pencereden en fazla 15 cm dışarıdadır. Eğimi normal gibi. Zaten ısıtmıyorda bide kokusu var. Nerden aldık buderus vailant alaydık iyiydi :(

Hocam bütün peteklerin havalarina baktiniz dimi ?

aldım hocam aldım. malesef herşeyi yaptım ama sıkıntılar devam etmektedir. 45 derece insanların evi fırın gibi olurken bizimki az üşütüyor :(
  • quote:

quote:

quote:

187 yi aradım gelip gaz ölçümü yaptılar. Herhangi bir kaçak yok. Fakat kombi ne zaman çalışsa koku gelmeye devam ediyor. Gelen kişi kombide bağlantı problemi olabilir dedi. Ayrıca şimdi farkettim kombinin bacası pencereden en fazla 15 cm dışarıdadır. Eğimi normal gibi. Zaten ısıtmıyorda bide kokusu var. Nerden aldık buderus vailant alaydık iyiydi :(

aldım hocam aldım. malesef herşeyi yaptım ama sıkıntılar devam etmektedir. 45 derece insanların evi fırın gibi olurken bizimki az üşütüyor :(

Az once baktim kombi 50 derecede yaniyor icersi 23.3 derece termostat 23.5 e ayarli. Peteklere el değmiyor hocam . 45-47 derece arasi genelde calisiyor ama sicaklik biraz düşmüş evde ondan 50 derece uygun görmüş alev boyunu uzatmış. 45 derece calisirken bile petekler epey sicak oluyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

Az once baktim kombi 50 derecede yaniyor icersi 23.3 derece termostat 23.5 e ayarli. Peteklere el değmiyor hocam . 45-47 derece arasi genelde calisiyor ama sicaklik biraz düşmüş evde ondan 50 derece uygun görmüş alev boyunu uzatmış. 45 derece calisirken bile petekler epey sicak oluyor

45 derece de bende epey sıcağı geçtim, sıcak olursa iyi yani :D bazen sıcak bazen ılık, epey sıcağı hiç göremedim daha. neyse bakalım servis gelecek bu akşam. bakalım ne yapacaklar.

• Arkadaşlar bu kombi icin hangi regulatoru onerirsiniz.kac VA almak gerekir.Esasında gerekli bir aletmidir kombi için?

• şazenuş kullanıcısına yanıt
    600VA regülatör yeterlidir. Yaşadığınız bölgede elektrik sorunu yoksa şart değil.
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/baysallar-kombi-regulatoru-ucretsiz-kargo-195101047

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tüketiminiz hangi seviyede ?

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.