Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (196. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
4.222
Cevap
60
Favori
330.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Buderus sadece Maksimum Verimde önde sanırım : 109 %
    Bosch : 98.6 %

Condens 2300 i yerden ısıtma için uyumlu mudur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JamMasterJay -- 18 Mayıs 2020; 4:9:43 >
  • JamMasterJay J kullanıcısına yanıt
    yok hocam %109 eski enerji yönetmeliğine göre .

%98 yeni erp ye göre .Gb062 eski olduğu için güncellenmemiş belli ki değeri ancak ya 2300 den düşüktür yada aralarında fark yoktur.Onlara takılma hocam sen zaten o fabrikasyon verileri gidiş hattı 55 olacak ta dönüş hattı 30 derece olacak en fazla da vs.Hangimizin evinde okadar uzun petek metrajı , sağlam yalıtımı olacakta o veriler çıkacak ortaya 😁
    yerden ısıtmaya iki model de uygundur hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eylemy E kullanıcısına yanıt
    buderus a marka parası vermeyin herşeyi ile aynı olan bosch 2300i alın derim. 44 db üstelik buderus 072 den ucuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Merhaba 170 m2 evimiz balkonlar haric 150 m2 4+1 ankarada yasiyoruz buderus g062 mi yoksa 72 mi veya dd nitromixmi onerirsiniz birde buderusun v2 si ses cikartiyor diye okudum sizce kombi alirken v2 sizmi almaliyim sesiz olsun diye. Baska bir iyi kombi onerirniz varsa tavsiyelerinizide almak isterim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3 model arasında buderus gb62 bence en uygun seçenek
    alternatif olarak: bosch condens 2300 öneririm.
  • Cok kararsız kaldık buderus 62 mi bosh 2300 ümü alırdınız siz olsanız

62 eski kaldı hatta epey eski, 2300 Bosch buderus grubunun en üst modeli fiyat performans olarak.bütce yoksa 2200 de alınır.buderus marka algısı için boşa para vermeyin.

• Merhaba peki

Gb122i mi 2300i mi

Tesekkurler

• rifatcan77 R kullanıcısına yanıt
    hocam ikisi de aynı kombi sadece sıcak su gücü satış stratejisi olarak biraz düşük gösteriliyor.Oda önemli değil zaten.Hatta bence ikiside birebir aynı.

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 17 Haziran 2020; 23:40:13 >

• On-off termostat ile rc150 modülasyonlu termostatın bağlantısı aynımıdır.şuan on off termostat takılı yerine rc 150 taksam bi sıkıntı olurmu.

• disintegration kullanıcısına yanıt
    On-off termostat ile rc150 modülasyonlu termostatın bağlantısı aynımıdır.şuan on off termostat takılı yerine rc 150 taksam bi sıkıntı olurmu.

• Bayraktar84sedat B kullanıcısına yanıt
    evet bağlantı yerleri aynı
    kombinin anakartını yere paralel indirim ortada küçük bir kutu var. bu konununilk sayfasında görseller var
    işlem yapmadan önce sigortayı kapatın
    on off yerine rc150 taktırırsanız sıkıntı olmaz. kombiniz kışın oda sıcaklığına göre modülasyon özelliğinde çalışacak
    kombinin kazan sıcaklığını siz değil rc150 ayarlayacak bunun için kombinin kazan sıcaklığı daima 55c veya 60c olarak ayarlı kalsın gerisini rc150 halleder
  • Teşekkürler.Zaten kablo kombiye takılı sadece termostat degişecek.

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Ben de rc10 modülasyonlu termostat edindim ama evde takacak yer bulamadım. Her tarafta kablo dolaşsın istemiyorum o yüzden en kısa yoldan bağlamak istedim fakat bu tarif ettiğim şekilde en uygun yer salondaki tv nin hemen yanı oluyor. Tv led o yüzden pek ısı yaymıyor ama yine de termostat etkilenir mi diye terddütte kaldım. Eğer tv nin yanında olması sorun olmayacaksa oraya takmak istiyorum. Yoksa takamıcam gibi duruyor termostatı şimdilik.

• Merhabalar herkese,

3 yıldır gb062 ile mutlu mesut yaşıyorduk. Son 1 aydır tuhaf şeyler oluyor. Yaz modunda olduğu halde, önceleri ara sıra son bir haftadır da sürekli sirkülasyon yapıyor. Yapmaması için elektriği kapatıyorum. Açıyorum ilk an sirkülasyonu çalışıyor biraz sonra kapatıyor yaklaşık 10 dakika sonra tekrar bir daha kapanmamak üzere çalışmaya başlıyor.
    Bu olay ilk iki sene kadar önce olmuştu yaz günü evde sürekli bi uğultu, anlamadım tabi başta aradan 2 gün geçti hala devam edince bu ne acaba diye bakarken kombiden geldiğini farkettim. O zaman, 2 günün üstüne elektriği kapatıp açınca düzelmişti, şimdi düzelmiyor.

İlginç olan başka bir şey de normal kapatma düğmesinden kapatsam bile çalışmaya devam ediyor

Kışın servisi çağırmıştım çok uzun sirkülasyon yapıyor diye, normal diyip gitmişlerdi. Ki o zaman bile kazan sıcaklığı 25 derece gösterirken bile saatlerce sirkülasyon yapıyordu.

Rc20rf var onu tamamen kapattım alakası var mı diye, farketmedi.

Ne olduğu hakkında fikri olan varsa yardımcı olursa memnun olurum. Çöp olması için çok erken sanki...

Şimdiden teşekkürler.

Ekleme:
    Rc20rf nin kombiye bağlı olan RFM20 kodlu kablosuz alıcısının kombiyle bağlantısını kesince normale döndü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erinde -- 7 Temmuz 2020; 13:55:56 >

• Merhaba arkadaşlar. 1 yıldır buderus gb062 kombi kullanıyorum. Dün itibarıyla kombim 3c arızası verdi neden olabilir bilgisi ya da tecrübesi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: meeb

https://www.onarimservisleri.com/buderus-kombi-c3-arizasi/#:~:text=%C3%87%C3%BCnk%C3%BC%20Buderus%20kombilerde%20ki%20C3,bu%20hatay%C4%B1%20vermesine%20neden%20olabilir.
    Bugün servis geldi.Fan bozulmuş.Garanti kapsamında değiştiler.Değişirken de bu modelin ilk serisinde kronik arıza olduğunu beyan ettiler.Daha 1 yıllık cihaz garanti bitmiş olsaydı 650 tl cepten gidecekti.

• Legolasx kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun evet linktede fan bacayla ilgili olduğu yazıyordu.Sizin ki nasıl ilk seri onu anlamadım bildiğim bg062 en az 6 yıllık model.

• quote:

Orijinalden alıntı: meeb

geçmiş olsun evet linktede fan bacayla ilgili olduğu yazıyordu.Sizin ki nasıl ilk seri onu anlamadım bildiğim bg062 en az 6 yıllık model.
    Ben önce alıp sonra kurulum yaptırdım hocam evlilikten dolayı.

• 
Sayfa: önceki 194195196197198
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.