Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (193. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.223
Cevap
61
Favori
330.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba GB062 Kombime general HT 500 akıllı oda termostat i taktım
    Kombinin bu küçük kapalı kapaklı bölümündeki klipsli çıkarıp taktım

2 günde 22.5 dereceye zor ulastirdim 50 55 60 dereceye kadar sıcaklığı attırdım
    Dün 22.5 55 dereceye sabitledim

1 ay önce ECA normal bı kombiye bağlantı yapmıştım bu kadar uzun sürede beklemiştim 55 derece ile 23 derece oda sıcaklığı yakaladık

Evim 120 -130 M2 falan
    Petek boylarını paylaştım

Yoğuşmalı kombide sıcaklık ayarı kaç olmalı 55 60 fazlamı

Kombi termostat bağlantısını doğru yapmış mıyım forumun ilk sayfasında on/of ve modüllü bağlantı farklı şekilde gösterilmiş aklım takıldı

Fikirlerinize ihtiyacım var
    Dün sabah 10 bugün sabah 8 11m3 falan yaktım termostat takmadan daha az yakiyordum
    **BUDERUS GB 062**Kullanıcıları

• Gramus5506 G kullanıcısına yanıt
    merhaba
    hangi şehirdesiniz? binada yalıtım var mı? ev kaçıncı kat? kombi balkonda mı evin içinde mi?
    petekleri yazmışsınız ama kaç m2 odada kaç cm petek var? ayrıca koridor+holde petek var mı? bunları yazmanız lazım
    o.t bağlantısını doğru yapmışsınız, yoğ kombilerde kazan sıcaklığı max 55c olmalı
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    M2. Petek
    4.9x5.2 Salon 2400x50
    2.9x3.2 Mutfak havlup. 1000x50
    3.4x3.25 O.oda. 800x60
    3.8x2.9 Çocuk oda. 900x60
    3.9x1.7 Banyo havlup. 1000x50
    5x3.20 Yatak o 1100x60
    11x120. Hol 1000x60**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları

Ankara
    Güney Batı cephe yalıtım yok üst katım boş
    Kombi mutfakta birde foto koydum kroki çizmeye çalıştım
    Cevabınız için teşekkürler eve geç geldim net birşeyler yazmak için geç cvp veriyorum

• Herkese Merhaba buderus gb62 kd 24 model kombim var.
    Oda termostatı almak istiyorum kablosuz veya önerirseniz wi fi ile çalışanlardan . Ne almamı önerirsiniz? General marka iyi midir ? Buderus a hangileri uyumlu.
    Birde kombiyi nasil kullanmaliyim bilemiyorum eve gelince 45 50 ye ayarlayip birakiyoruz sabah kapatip gidiyoruz bize yardimci olabilir misiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • petek metrajınız az değil, yalıtım olmaması kötü, oda termostatını monte ettiğiniz oda önemli
    evin genel derecesini yansıtabilecek referans bir noktada olmalı
    ayrıca diğer peteklere danfoss termostatik vanalar taktırın ve petekleri kısacak şekilde ayarlayın,yakıtınız bir miktar düşer
  • onno O kullanıcısına yanıt
    general

• tuğs@n kullanıcısına yanıt
    merhaba hangi modeli var sizde ? hangisi uyumlu ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İyi günler 120m2 3+1 ev satın aldım ve kombi araştırıyorum. Bu modeli mi tercih etmeliyim yoksa GB022i modelini mi teşekkür ederim
  • HeLLgaTe kullanıcısına yanıt
    gb22 yeni bir model 1 yıllık, gb62 ise 4-5yıllık bir cihaz
    gb22 kalorifer devresinde daha geniş aralıkta modülasyon yapabilir minimum ısıl gücü daha düşük,gb62'nin avantajı ise sıcak su gücünde 30kW, gb22 ise 26kW. kağıt üstünde farkları bunlar
    bence ikiside alınabilir
    ayrıca buderus gb22 ve bosch condens 2200 aynı kombidir. bosch 200-300lira daha ucuza satılır böyle bir ayrıntı da var bilginizde
  • Selamlar, bu kombide honeywell 2090 kullaniyorum on/off. Ozellikle kombi icin yapilmasi gereken bir ayar var midir ? Kazani 55 yaptim. Eski rc150 yi bagladigim yerden bagladim.

• yalionur kullanıcısına yanıt
    ayar yok, 55c kazan sıcaklığı evde ısı kayıpları çok değilse yeter.
  • @disintegration merhaba sevgili ustam,oneriniz üzerine daikin ndj 28kw kombi almıştım Allah razı olsun iyi ki bu model ve markayı onermissini çok memnunum.simdi termostat almak istiyorum,mesela 22 dereceye ulaşınca kombi kendini kızsın,telefonumdan eve gelmeden derecesini yukseltebileyim gibi detaylı bir şey olsun,bu kombi için hangi bu özelliklerde hangi termostat i alayim marka model tavsiyeniz nedir,şimdiden teşekkürler ederim.

• a-y-k-u-t kullanıcısına yanıt
    akıllı oda termostatları konusunda çok yetkin birisi değilim o yüzden sizi yanlış yönlendirmek istemem
    piyasada general,cosa,honeywell gibi markaların akıllı oda termostatları var forumda da konuları mevcut bakabilirsiniz
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Tamamdır çok teşekkür ederim çok sağolun

• bişey değil

• Arkadaşlar bu kombiye sahibim kombiden su sıcaklığını 50 ye ayarlıyoruz fakat petekler ılık hava vs. yok gidip kombiye bakıyorum dönen suyun sıcaklığı 30 dereceye kadar düşmüş ateşleme yapmak için neden bu kadar çok düşmesini bekliyor ?
  • Bu kombi sicak su 30kw diyor ama 24kw dan bi farkini goremedim ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erennavas -- 27 Şubat 2020; 16:54:35 >
  • Merhabalar Bende gb62 ve tc100v1 var. Tc100ü 3 gün kullanabildim ve bozuldu servis yenisini talep etti ama hala merkezden gelecek 15 iş günü oldu. Tc100 kullanan arkadaşlar varsa bir kaç sorum olacak.
    1. Tc100v1 modülasyon yapıp yapmadığını nasıl anlıyorsunuz. Tc 100 sağlam iken hep 55 derecede çalıştı bende.
    2. TC100 v1 sunucuya bağlantı sorunu yaşandınmı. Dünya işaretine tik gelmiyor çarpı çıkıyor.
    3. oda sıcaklığı, ayarlanan dereceden ne kadar aşağı düştüğünde kazanı devreye alıyor.

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları

• 
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.