Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (191. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4.223
Cevap
60
Favori
330.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    0.5 derece olarak gosteriyor ekranda. Yani 21.7 gibi gostermiyor. Yarim derece sekilinde isiyi gosteriyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yalionur kullanıcısına yanıt
    Hocam ayar aralığı ile çalışma aralığı farklı şeyler. Ayar diliminlz tamam 0.5 derece ama çalışma hassasiyeti 0.1 derece
    Yani ayarladığınız sıcaklığın 0.1 altında çalışır 0.1 üstünde durur

• kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    Simdi anladim hocam. Peki siz kullaniyor musunuz bundan

Hayır hocam Kombim nitromix kullanmıyorum

• Benim yasadigim sikinti suan rc150 yi 22 dereceye ayarladim. Cihaz 21.5 gosteriyor ama kombiyi calistirmiyor. Bu neden olabilir ? Manuel modda kullaniyorum rc150 yi.

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam yok. Çok sık değil ama özellikle ısınmaya başladığı zamanlarda ses yapıyor. Hava desem 3-4 kere havasını aldım en son 10-12 dk su aktı iyice boşalsın diye ama hala yapıyor. Nasıl bir çözüm olur bilemedim.
    Cihaz kullanımı hakkında hiç bilgim yok
    Kılavuzda detaylı bilgileri var gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: centaur3535

Merhaba disintegration usta. Bu alıntı 2015 yılında attığınız bir mesajdan: "rc10 veya rc150 gibi modülasyonlu oda termostatlarıyla,kombi, kendisine bir modülasyonlu oda termostatı takıldığının farkında olur ve devamlı olarak modülasyonlu oda termostatıyla iletişimde bulunur
    set edilen dereceye geldikçe kombi yavaş yavaş oda sıcaklığına göre modülasyon yapar
    "

Cihazım gb062, ot rc150. Şimdi bu mesajınıza göre ot üzerinden ayarladığım değere (25) ulaşana kadar çalışması gerekirken 18-19-20 gibi derecelerde kalıyor. Desem ki benim odam bu kadar ısınıyor o zaman cihazın sürekli çalışması, bu değere ulaşmak için daha yüksek sıcaklıklarına çıkarak çalışması gerekmez mi?
    Kombi sıcaklığımı da 50-60-70 olarak, kısa süreli olmayan denemeler yaptım ama yükselme olmuyor.
    Zaten 70e de yükseltsem kombi ekranında kazan sıcaklığı 50 civarında oluyor.

Dün gece ısınamadığımız için en son ot yi söküp, kablo uçlarını kısa devre yapıp direk kombiden 60-65 derece ile ısınma sağladım ve manuel bir termometrem var oradaki sıcaklık 22-23 bandına yükseldi.

Sorunla ilgili vereceğiniz tavsiyeler var mı? ot nin sıcaklık hassasiyeti de elimdeki termometreye göre doğru görünüyor. İşimiz servislik mi? ot siz kombi gayet güzel çalıştı, kullanım suyunda da sıkıntı yok. Tek sorunumuz ot deki istenilen değere çıkamamak.Teşekkürler şimdiden.
    Ustam selam, bu sorunun cozuldu mu senin ?

• quote:

Orijinalden alıntı: yalionur

Ustam selam, bu sorunun cozuldu mu senin ?

Alıntıları Göster
    +1

rc150 ve gb062 kullanıyorum, set ettiğim sıcaklık 23,5 derece, termostat 22 derecede ama alev işareti yok. öyle bekliyor
  • kelcevat1976 K kullanıcısına yanıt
    Ben anlamadim bu nasil termostat. Calisiyor mu calismiyor mu belli degil. Bir de kendi markasi olacak. Garantiye gondermeyi dusunuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

buderus modülasyonlu oda termostatı kullanıyorsan rc100 veya rc150, kombiden kazan sıcaklığı 55c olur. ama on-off oda termostatı kullanıyorsan veya hiçbirşey kullanmıyorsan en ideal ayar evinde o anda neyse onu manuel ayarlaman lazım ben evimde 40c ile ısınırım başkasına 50c anca yeter

Alıntıları Göster
    Merhaba disintegration usta. Bu alıntı 2015 yılında attığınız bir mesajdan: "rc10 veya rc150 gibi modülasyonlu oda termostatlarıyla,kombi, kendisine bir modülasyonlu oda termostatı takıldığının farkında olur ve devamlı olarak modülasyonlu oda termostatıyla iletişimde bulunur
    set edilen dereceye geldikçe kombi yavaş yavaş oda sıcaklığına göre modülasyon yapar"

Cihazım gb062, ot rc150. Şimdi bu mesajınıza göre ot üzerinden ayarladığım değere (25) ulaşana kadar çalışması gerekirken 18-19-20 gibi derecelerde kalıyor. Desem ki benim odam bu kadar ısınıyor o zaman cihazın sürekli çalışması, bu değere ulaşmak için daha yüksek sıcaklıklarına çıkarak çalışması gerekmez mi?
    Kombi sıcaklığımı da 50-60-70 olarak, kısa süreli olmayan denemeler yaptım ama yükselme olmuyor.
    Zaten 70e de yükseltsem kombi ekranında kazan sıcaklığı 50 civarında oluyor.

bu konuda fikirlerinizi alabilir miyim

• kelcevat1976 K kullanıcısına yanıt
    oda termostatını nereye monte ettiniz? referans noktası neresi?

• resimde işaretlediğiniz ve x koyduğunuz yerlerde değil, peteğe, cama ve kapıya uzak yerden 1,5 m civarında yüksekte
  • Merhaba evimiz 168 m2 yalıtımlı doğu cephe ve ara katta 7 adet petek var

2 adet salon 90x80
    1 adet koridor 90x70
    1 adet mutfak 90x60
    1 adet oda 90x100
    1 adet oda 90x100
    1 adet oda 90x70
    1 adet te havlupan var

Buderus gb062 kombimiz 40 derece üzeri bir dereceye ayarlandığında 24 saat durmadan çalışıyor dinlenme moduna geçmiyor servis petekleri besleyemiyor olabilir gibi birşey dedi fakat 200 kişilik sitede en ucuz fiyat performans kombi kullanan komşularım bile böyle bir sorun yaşamamış 5 kişi buderus kullanıyoruz 3 kişi bu sorundan muzdarip sebebi ne olabilir acaba bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kngpn kullanıcısına yanıt
    hangi şehirdesiniz,binada yalıtım var mı,hangi kattasınız,kombi balkonda mı evin için de mi?
    balkon hariç tüm odaların,koridor hol banyo mutfak dahil hepsinin m2lerini duvarda duvara ölçüm petek metrajıyla yazarsanız daha sağlıklı değerlendirme yapılır örnek salon 28m2 100+100cm 2 petek,koridor petek yok,mutfak 10m2 50cm petek gibi.....vs

• quote:

Ben anlamadim bu nasil termostat. Calisiyor mu calismiyor mu belli degil. Bir de kendi markasi olacak. Garantiye gondermeyi dusunuyorum.
    Bir yakınımda buderus 122 kombi ve rc150 kullanıyor. Gün içinde kombi petek su sıcaklığını ihtiyaca göre 38-40 lara kadar düşürdüğü gibi 60-65 lere kadar yükselttiği oluyor. Isinmada hic bir problem yok.
    Rc150 Bağlantıyı ilk kurulumda servis yaptı tam olarak nasıl yapıldığını bilmiyorum ama on of termostatlar farklı yere takılırken bu modülasyonlu termostatlar kombi ana kartının bus giriş yerine takılıyor. Acaba sizin termostat on of yerine takılmış olup montajda sıkıntı olmasın?

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Merhabalar Ankaradayiz bina yeni ve yalıtımlı 4. Kattayım alt dolu üst boş kombi içeride mutfakta balkonlar cam balkon evin planı ve m2 si fotoğraftaki sekilde

Petekler demirdöküm plus

Salon 90x80 iki adet
    Giriş holü 90x70
    Mutfak 90x60
    Oturma odası 90x100
    Cocuk odası 90x100
    Yatak odası 90x70 giyinme dolabının olduğu kısım kapalı
    Banyo havlupan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kngpn -- 10 Aralık 2019; 22:10:16 >

• UGUR19 U kullanıcısına yanıt
    Acaba tam olarak nereye takmam gerekiyor. Dogru yere taktigima eminim. Benim sorunum sanki bu termostat tam randimanli calismiyor gibi. Yani sicakligi ne kadar kalibre edersem edeyim cok dogru sonuc verdigini sanmiyorum. Hep bir sapma var. Servise gondersem test edebilirler mi acaba

• quote:

Acaba tam olarak nereye takmam gerekiyor. Dogru yere taktigima eminim. Benim sorunum sanki bu termostat tam randimanli calismiyor gibi. Yani sicakligi ne kadar kalibre edersem edeyim cok dogru sonuc verdigini sanmiyorum. Hep bir sapma var. Servise gondersem test edebilirler mi acaba
    Buderua gb62 montaj klavuzunu indirip baktığımda on of ve momodülasyonlu aynı yere yapılabileceği yazılmış.

• Merhaba herkese. Buderus logamax gb062 (yeni panel) kombi kullanıcısıyım. Yaklaşık 1 aydır doğalgaz açık ve 3 haftadır da rc-150 oda termostatını bağlatmıştım onu kullanmaktayım. Şimdi benim birkaç problemim var deneyimli arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

1.Evim yeterince ısınmıyor yüksek ayarda bile yaksam fark eden bir şey yok. Servis termostatı bağladığında kombi çıkışını 50 dereceye ayarladı. Oda sıcaklığını ise ben bazen 22 bazen 23 olarak ayarlıyorum ama yeterli ısıya ulaşamıyorum. Bunun ana sebebi sizce ne olabilir petek ölçüleri 60'ar cm. Peteklerin küçüklüğü mü etken bu duruma.

2.Rc-150 oda termostatını kullanan varsa bunu istediğimiz saat aralığı dışında istediğimiz ısıya göre ayarlıyabiliyor muyuz?Şöyle örnek veriyim mesela sabah 6 dan öğlen 12 ye kadar 22 derecede yansın, öğlen 12 den gece 11 e kadar 23 derecede yansın.

3.Son sorum ise bu yeni panel kombilerde, kombinin sıcak sudan peteğe geçme zamanını nasıl ayarlayabiliriz? Sıcak sudan peteğe 5 dk da geçiyor bunun tarifi önceki sayfalarda vardı eski panel için geçerli. Ancak yeni panelde bir türlü ayarlayamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legolasx -- 10 Aralık 2019; 22:24:20 >

• 
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.