Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (169. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.223
Cevap
60
Favori
330.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba evimiz 4+1 200 m2 Geniş fakat yalıtımı iyi yeni bina buderus ile viessman arasında gidiyorum aslında buderus gb062 modelini gözüme kestirsemde yorumlarda bunun eksik kalcağını gördüm siz ne önerirsiniz sizce bu karşılar mı?
  • Merhaba. Evim Trabzon’da brüt 160m2 3+1 yerden ısıtmalı oksijen bariyerli olarak tesisatı döşenmiş. buderus gb062 almayı düşünüyordum. Bir doğalgaz firması ile görüştüm yerden ısıtma olduğundan 24kw yetmeyeceğini o nedenle farklı bir modele yönlendirdi. baymak 28w olan yoğuşmalı kombi işinizi görür dedi. Bina yalıtımlı. Sizce de bu kombi daireye yetersiz gelir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turan3 T kullanıcısına yanıt
    balkon gibi ısıtılmayacak alanlar çıktığında net kaç m2 kalıyor?

balkon gibi ısıtılmayacak alanlar çıktığında net kaç m2 kalıyor?

• Hocam yaklaşık 145-150 dir. Kombinin takılacağı balkonda yerden ısıtmalı. Baymak idee 28 önerdi en son projeyi çizecek şirket ama aklımda çok soru işareti var. İdee kombiyi proje takma termostat vs 5700₺ ye geliyor

o projeyi çizen firmadan uzak dur. baymak idee 28 aslında 24kw bir kombi. kalorifer gücü 24, sıcak su gücü 28, isimlendirme sıcak su gücünden bunu bile bilmiyorlar allah akıl fikir versin

baymak lambert lpy 28kw ise 2800lira,montaj 300,proje 300/400,oda termostatı modeline göre değişir 200 300 belki 400

sizin eve 28kw kapasite takılsa iyi olur

baymak duo tec ve baymak lambert lpy %100 aynı kombidir.lambert biraz daha ucuzdur.baymak alacaksan ikisinden birini al ve 28kw kapasite al

alternatif olarak 28kw eca proteus premix,29kw airfel digifel premix,28kw warmhaus enerwaplus veya priwaplus öneririm

eviniz büyük 24kw olmaz.tekrar yazıyorum baymak idee 28 almayın bu kombi 24kw kapasitedir 28 rakamı aldatmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 28 Haziran 2018; 14:6:33 >
  • Benim almak istediğim buderus tu ancak aklım çok karıştı. Baymakı yorumunuzla çıkardım seçeneklerden. Buderus servisi gb062 hayli hayli ısıtır dedi ama bunu bir kez alıp sorunsuz gitmek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turan3 -- 28 Haziran 2018; 14:16:29 >
  • ErP uyumlu modelini 3389 TL'ye (sanırım en iyi fiyat) en uygun kombi isimli sitede buldum. Aynı fiyata 9 taksit var bazı kartlara...

Buderus Logamax Plus GB062 24 kW
  • Arkadaşlar bu kombi ile honeywell modülasyonlu kablosuz termostatı kullanan var mı? Kombi kurulumunu yapan servis uyumlu olmayacağını söylüyor. Buderusun kendi ürünlerini tavsiye etti. Ama honeywellin sitesinde uyumlu olduğu yazıyor. Servis kendi ürününü satmak için yol yapıyor gibi geldi bana ama yine de sorayım dedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi günler Trabzondan size yazıyorum.
    1 aydır forumdaki mesajlarınıza bakarak.
    Buderus 062 ye karar kıldım. Tesisatçıdan istedim daha takılmadı. (Kombi, Tesisat 5700)

Takacak kişiye tam geçişli vana konusunda bilgi verdim.Lakin benim kombimin boruları balkonumun(Cam Balkon) tam ortasında kaldığı için (yerden yüksekliği 1m) yana doğru 1 metre çapraz alınacağından dolayı mesafenin yeterli gelmeyeceğini plastik parça takılacağını söyledi. Bu söylem üzerine acaba ufaklığından dolayı Baymak İdeayı mı alsam diye düşünüyorum. İkisi hakkındaki yorumlarınızı da okudum.

Ayrıca mesajlarınıza bakarak evimin(2 yıllık ev ve mantolama yapılmış) petek boylarını ölçtüm. Çıkardığım sonuç galiba yetersiz . Sizlerinde fikrini almak istiyorum. Ev doğu cephesi öğlene kadar güneş var. öğleden sonra belli bir saatte oturma odasına güneş vuruyor
    Evin net ısınacağı metre kare 109 yuvarlama
    Oturma odası:30m2 3 petek 2x80*60 90*60 petek (cam balkon kapısı var ve Fransız balkon)
    Mutfak 14,25m2 90*60 petek (cam balkon kapısı var)
    Oda 12m2 80*60 petek
    oda 11,7 90*60 petek (cam balkon kapısı var)
    Yatak odası 15,54 m2 100*60 petek
    Kiler 3,3 m2 petek yok
    Banyo 4,20 m2 havlupan var
    Tuvalet 2 m2 petek yok
    Hol 14 m2 petek yok(en sinir olduğunuz konu)
    Toplam petek boyum 6,30 geliyor. Bütün petekler gidiş gelişleri aynı taraftan. Petekler Mastas marka
    Oda termostatıda taktırmayı düşünüyorum nereye taktırmam uygun olur sizce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kani6161 -- 25 Temmuz 2018; 9:51:47 >

• kani6161 K kullanıcısına yanıt
    hol büyük buraya en az 120cm petek lazım hatta 140 bile olur
    hole petek eklettirirseniz hole oda termostatı olur yoksa buraya taktırmayın
    kışın yaşam odası olarak hangi odayı kullanıyorsanız oturma odası kombiye çok yakın değilse buraya taktırın
    ilave olarak mutfaktaki peteğe ve diğer odalara (yatay köşe)danfoss ras-c termostatik vanalar taktırabilirsiniz ek tasarruf yapar
  • Kaba taslak evin planını çizdim. Hole şimdilik petek takma imkanım yok. İlerde boya yaptırırsam hemen kırıp taktıracağım.

Planda kombinin yerini ve Termostat için düşündüğüm yeri (Turuncu ) belirttim. Kışında oturma odasını kullanacağım. Petek boyları ile ilgili fikrinizi söylemediniz.

Hangi odalara termostatik vana taktırmayı önerirsiniz

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kani6161 -- 26 Temmuz 2018; 11:17:19 >

• disintegration doğalgaz bilgilerinden faydalanmak isterim işi bilmiyorum antalyada da pek bilen yok yeni yeni gelişiyor ilçedeyiz aydınlatırsan memnun olurum hem kombi seçimi hem ev bilgileri için. evin krokisini çizdim antalyada sahil ilçesinde 6 katlı bina beşinci kat güney batı kuzey resimde odalar ve baktıkları yönler bulunmakta kombi olarak buderus gb062 viessman 50 w viallant vuw 236 7-2 veya başka model olabilir bide daikın yeni kombisi d2n 24 kw 6 yıl garanti kampanyası var ev 3 artı bir 135 kare kullanım alanı brüt 150 mkare.
    hangi oda termostatını öneriyorsun otomasyon için onuda alıcam . bide bu esanör malzemesi aliminyum silisyum magnezyum esanjör olması iyiymiş viessanda yok sanırım buderus ve daikında var. bide oda termostatını krokiye bakarak oturma odasına mı çocuk odasına mı koyayım kablolu alırsam.**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zipcikli070707 -- 28 Temmuz 2018; 0:57:12 >

• S.a arkadaşlar, az önce gittigidiyor, enuygunkombi mağazasından 3.229 tl ye alarak aranıza katıldım. Axess peşin fiyatına 3 taksit + 100 tl chippara verdi yani 3,129 tl ye gelmiş oldu. Evim eskişehirde, 3+1 ve net 125 m2, şimdi bu cihazdan tam anlamıyla faydalanamak için modülasyon almak istiyorum. Buderus RT24RF kablosuz kampanyalı 330 tl ye buldum sizce almalımıyım ? Yada bu modulasyon konusunda ne tavsiye edersiniz ? @disintegration

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cyberx26 -- 31 Temmuz 2018; 14:21:4 >
  • Cyberx26 C kullanıcısına yanıt
    a.s

rt 24rf modülasyonlu değil. on/off kablosuz o.t

modülasyonlu o.t ler: buderus rc200rf,buderus rc150,buderus rc100, 200 kablosuz diğer ikisi kabloludur

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

a.s

rt 24rf modülasyonlu değil. on/off kablosuz o.t

modülasyonlu o.t ler: buderus rc200rf,buderus rc150,buderus rc100, 200 kablosuz diğer ikisi kabloludur
    Çok teşekkür ederim. rc200rf fiyatı bana pahalı geldi. Mecbur kablolu rc 100 yada rc 150 tercih edeceğim. Bebek odasına kadar uzatmak için hangi kabloyu kullanmalıyım ?
  • Cyberx26 C kullanıcısına yanıt
    2x0,75mm

• @disintegration;

Ustadim merhabalar..ilcemize dogalgaz geliyor bu sene...ev aldik, ev hatay kirikhan da... 7 katli binanin en ust kati..kuzeydogu..175 metrekare 4+1, mutfak kapisi sokulup balkona cambalkon yapilmis balkona da petek konmus..petek 8m civari saniyorum ev dolu oldugu metre ile olcemedim...cati ve yalitim var... kombi secenegi olarak gb072 dusunuyorduk ama fiyattan dolayi gb062 ye donduk.. termostat da almak icin..ama ilgili arkadas viesmann 050w takalim yada vaillant 236-7-2 secenkelrini de düşünün dedi... viesmannin pompasi 062 den biraz daha guclu onu oneriyorum dedi..kafam karisti...viesmann da esanjor arizasi cok oluyor deniliyo.. bi de 072 den 062 ye aradaki fark ile tc100 termostat almak icin de vazgectik... vaillant olursa da pro veya pure den ziyade plus düşünüyorum... 286-5-5 siz ne dersiniz bu hususlarda..

• ev Brut 175 metrekare...

• bitrak B kullanıcısına yanıt
    net ısıtılacak alan ve hangi odada kaç cm petek var bu önemli.kombiyi bu kadar düşünme.evi kombi değil.petekler ısıtır

• 
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.