Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (163. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.223
Cevap
60
Favori
330.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam selamlar. Şu an oturduğum evde aynı kombiden var fakat oda termoststı yok. Termostat almadan aynı tasarrufu yakalamanın yolu var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar günaydın.buderus gb 062 kombiye bosch cr 10 termostat takılabilirmi?
  • addim27 A kullanıcısına yanıt
    buderus marka herhangi bir modülasyonlu oda termostatı almazsan kombin oda sıcaklığına göre modülasyon özelliğinde çalışmaz, tesisat suyuna göre modülasyon özelliğinde çalışır -ki bu ikinci yazdığımı her kombi yapar
    oda sıcaklığına göre modülasyon özelliğinde buderus/bosch kombiler daha stabil çalışıyor
  • cevap için teşekkürler.BUDERUS CR100 oda termostatı sparişi verdim.
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Yanıt için teşekkür ederim. En kısa zamanda oda termostatı almaya çalışacağım. Alana kadar fateuramın yanlış bir işle şişmemesi için ne yapmam gerekir. Bir haftadır kullanıyorum kombiyi. Evim adanada, güney batı cephe olduğu için saat 18.00 civarı sıcak suyu 36 derece yapıyorum, saat 21.00 civarı havanın soğukluğuna göre 38~39~40 dereceye getiriyorum. Yatarken 33 dereceye düşürüyorum.Sabah biraz soğuk oluyor ama 6 buçukta evden çıkıp öğlen 13.00 e kadar dönmediğimiz için değişiklik yapmıyorum. Güneşli günlerde saat 16.00 ya kadar ev güneş alıyor. Böylece gece ayarladığım derece saat 18.00 e kadar idare ediyor. Bu düzene göre evin oturma odaları termometrede daima 20~21 derecede kalıyor. Yöntemimde bir hata var mı? Yoksa ilerleyen günlerde soğuyan havaya göre aynı sistemi güncelleyerek devam ettireceğim. Çünkü bu yıl ev borcuyla kesişen eşya borçlarımızdan ötürü ekstra hiç bir harcama yapamıyorum..

• gb062 yeni modelin tuş ve panel ekran, eski versiyon gb 062 uyarmı servis takarmı? bende eski versiyon gb062 var tuşlar zor basıyor
  • by_84 kullanıcısına yanıt
    Yeni tuşlar ile eski tuşlar arasında fonksiyon farkı olduğu için servisin bunu yapacağını sanmıyorum.

• Slm. Bir arkadaşım ariston alteas one 24 ff kombi alacak. buderus gb062 ile kıyaslarsak nasıl bir kombi.
    ariston seçme nedenlerinden biri de kombi mutfakta olacağı için ses yapmayan bir kombi almak istiyor. tesisatçı bunu önermiş. ne dersiniz.
  • Modülasyon aralığı daha geniş ama gb62 de sessiz bir kombi ve de yerli üretim.buderus un servisleri daha yaygın.aristonda servis sıkıntısı yaşayanlar oldu.ariston 2 3yılda model değiştiriyor

Bence yerli üretim kombi tercih etsin

• erennavas kullanıcısına yanıt
    Ne yapılabilir bu konuda?
  • qubee Q kullanıcısına yanıt
    Merhaba.

Nasıl bir gelişme varmı bu ses ile ilgili?
  • Merhaba kombinin olduğu balkonda gaz kokusu var ne yapmalıyım arkadaşlar kombi gaz kaçırıyor sanırım?
  • charss C kullanıcısına yanıt
    Dun geldi servis. Sesin tesisattaki pislikten dolayinokur dediler. benim de kombi yeni takildi su yeni basilmisti. ses bi zaman sonra kesildi. serviste filtreyi temizledi. suan birsey yok

• qubee Q kullanıcısına yanıt
    sevindim hocam
  • merhaba disintegration. bizim evimiz bürüt 192 m2. 1. kat alt kat dükkan. 4+1. buderusgb062 bizim için yeterli olur mu. bir de termoteknik isimli kombi nasıl tavsiye eder misiniz? bu konuya çok yabancıyız yardımcı olmanız mümkün mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: İlkerzeynep32

merhaba disintegration. bizim evimiz bürüt 192 m2. 1. kat alt kat dükkan. 4+1. buderusgb062 bizim için yeterli olur mu. bir de termoteknik isimli kombi nasıl tavsiye eder misiniz? bu konuya çok yabancıyız yardımcı olmanız mümkün mü?

Brüt alanı yazdınız ama kombide ısıtılacak net alan önemli.balkon gibi yerler katılmaması gerekir.ısıtılacak net alan maximum 140 150m2 ise gb62 olur.termoteknik markasında logic modeli var ama servisleri bosch/buderus kadar yaygın değil

• Arkadaşlar birkaç aydır doğalgaz kullanmaya başladım.Kombi:BUDERUS LOGAMAX PLUS GB 062

Evin kullanım alanı:145 mk2,Evde Isı yalıtımı var.Cephe Doğu Güney.Ara kat.

Sorunum: Kombiyi örneğin 40 dereceye getirdiğimde her devirdaim yaptıkça en az 15-20 dakika kombi panelinde alev resmi ve 40 derece yazısı sabit şekilde kalıyor.Bu süre uzun değil mi?Bu esnada sürekli gaz sayacı dönüyor.Bu durumla karşılaşan var mı?

Komşulara göre faturam da yüksek geldi.Günlük tüketim 12 m3 civarında görünüyor.

Sizin kombilerinizde de aynı durum mu var?Bu konuda bilgisi olanlardan yardım istiyorum.
  • merhaba disintegration,
    gb062 kombime buderus rc100 oda termostatı taktırdım. servis kombiden petek suyu sıcaklığını 80 e ayarlayıp gitti ben de arada kaldım ne yapmalıyım?oda termostatı kullanırken petek suyu için komiden kaç derece idealdir? 80 biraz tuhaf geldi açıkçası servise de söyledim ama biz hep böyle yapıyoruz dediler tam bir açıklama yapamadılar.
  • drafdn D kullanıcısına yanıt
    60c
  • quote:

Orijinalden alıntı: igdirnet

Arkadaşlar birkaç aydır doğalgaz kullanmaya başladım.Kombi:BUDERUS LOGAMAX PLUS GB 062

Evin kullanım alanı:145 mk2,Evde Isı yalıtımı var.Cephe Doğu Güney.Ara kat.

Sorunum: Kombiyi örneğin 40 dereceye getirdiğimde her devirdaim yaptıkça en az 15-20 dakika kombi panelinde alev resmi ve 40 derece yazısı sabit şekilde kalıyor.Bu süre uzun değil mi?Bu esnada sürekli gaz sayacı dönüyor.Bu durumla karşılaşan var mı?

Komşulara göre faturam da yüksek geldi.Günlük tüketim 12 m3 civarında görünüyor.

Sizin kombilerinizde de aynı durum mu var?Bu konuda bilgisi olanlardan yardım istiyorum.

Benim ev 120m2 En üst kat Yalıtım yok Camlar PVC 4 Cephede Dış duvar 40c de 24saat de Tüketim 16m3 Evin içide en fazla 19/20c ısnıyor

Diyorlarki Kombiyi kapatma ilk gün 16 yakar sonra düşer Ama öyle olmuyor 2. 3. 4. gün Yine 14 15m3 harcıyor Artık sadece akşamları yakıyorum Yatmadan kapatıyorum O bile Günde 6m3 Sabah ev sıcak uyanma konforuna sahip değilim tabi Hatta Dışarısı 2c de olsa 10c de olsa Hemen Hemen Aynı m3 tüketiyor fark yok gibi bişey

Asında uygun fiyatlı bir Kombi tercih etseydim Artan 1500tl de Çatı yalıtıma katsaydım daha iyi olurmuş

Satarken Yoğuşmalı Kombi Çok tasarruf eder diyen Bayim şimdi Yalıtım yoksa Kombinin önemi yok diyor Fazla tüketiminde Kombi en son faktörmüş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erennavas -- 19 Aralık 2017; 2:34:40 >

• 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.