Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (126. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.223
Cevap
60
Favori
330.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • termostat gelene kadar 45 deb başla deneyerek çık yukarı doğru. tesisatçının devreye alma olayına katılmuyorum. Kombide bi arıza çıksa servis uğtaştırmak istese uğraştırır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir de kombi bekleme ekranında kullanım suyu modunda genelde ve 50-55 derece arası değerlerde geziyor,oysa kullanım suyu sıcaklığı 50 dereceye ayarlı, bazen 60ı geçtiği bile oluyor ekranda. bir süre sonra tekrar radyatöre geçiyor burada ısıtmaya geçiyor 45 dereceye ayarlı olduğu için 45 alev işareti aktif bir şekilde 8-10 dakika kalıyor süreç bu şekilde devam edip gidiyor. Konforlu su ısıtma diye bi özelliği var sanırsam, tüketimin yüksek olması bundan kaynaklı olabilir mi ve bu özellik nasıl kapatılabilir?

2.sorum ise, mutfak, 2 çocuk odası ve yatak odasındaki termostatik vana ayarları aynı değerde mi olmalıdır?
  • 55 de oda da 22 yada 23 olduğunda kombiye bak bakıyım derece kaç gözüküyor dürekli 55 ise sıkıntı var. yada ev çok soğuk. 23 e getirdi diyelim termostat durduğunda tekrar çalıştığında direk 55 e gelmemesi lazım

• Mkoc4206 M kullanıcısına yanıt
    geçmiş sayfalarda sıcakmsu ayarları vardı. Onları kontrol et bi. servis menüsüne girmek için + - ve geri tuşuna basılı tut 1l ekranı gelince bırak. beytepelinin bana verdiği cevaplara bakıp ayarını yap. Ayarı yaptıktan sonra ol tuşunu basılı tut hafıza alsın. helip heri gider o zaman tmm

• quote:

Orijinalden alıntı: Elektro Dalga

Ah ah meerkezi sistem gibidi yok. dönüşümle hata yapmışsınız diyebilirim. Tabi apartmanda sorun varsa ayrı mesele. Program modunda mı çalışıyor termostat manuel modda mı ? Manuel. Deneyin Aytıca termostat sıcak suya karışıyorsa kapayon o özelliğini. Kombi üzerinden yapın. İçeri 23 ken kombi çalıştığında kazan derecesi düşüyor mu sabit 55 mi ?

Apartmanda sorun yoktu ancak yılda daire başına 2.250-2.500 kömür veriyorduk yılda ki aylık 500 civarı, yakıcı parası duvarların kirlenmesiyle sık boya parası derken bize aylık 600 e geliyordu. Anlatılanlara göre doğalgaz ayda 250-300 gelse dahi % 50 kardayız diye düşündük

Manuel çalıştırıyoruz 23 derece gece-gündüz, kullanma suyunu 43 dereceye kombi sıcaklığını (böyle mi deniyor bilmiyorum) 58 e ayarladım. Ayrıca ocakta kullanmıyoruz doğalgazı elektrikli ocağımız vardı.

Son dediklerinizi ayrıntılı açıklarsanız sevinirim benim için Çince konuşma gibi oldu benim için anlamıyorum çünkü, veya bir link verin önce dersime çalışayım; "Ayrıca termostat sıcak suya karışıyorsa kapayon o özelliğini. Kombi üzerinden yapın. İçeri 23 ken kombi çalıştığında kazan derecesi düşüyor mu sabit 55 mi ?" Termostatın sıcak suya karışmamasını nasıl kapatabilirim ki? Sıcak suyu ani ısıtıcılı simensten daha önce yaptığımız gibi alabilirim kombiyi çok bozuyorsa. Kombinin sıcaklığı 55 değil 58 e ayarlamışım. Az önce dışarıdan geldik baktım alev işaret yok ekrandaki ısı göstergesi 36 deredeydi ve çalışarak yükselmeye başladı, ama termostatı evden çıkmadan önce daha yükseğe koyarak kandırmıştım. 58 e ayarlı kombi 35-40 a kadar düşmeyi bekler mi?

• Bugün Çankaya Yıldızda gündüz sıcaklığı 3 ° Civarlarında idi şu anda 1 ° kombiyi dediğiniz gibi 45 e ayarladım ekran bekleme modunda 40° ye hatta bazen 38 e kadar düşüyor, oda sıcaklığı 23 °. Sonra ateşleme devreye giriyor 45 e kadar çıkıyor, ev bariz şekilde daha sıcak ve tüm odalar hemen hemen aynı ısıda. Termostatik vana ayarları mutfak 3 te diğerleri 4 te, RC 150 devreye alınınca ne olur bilemem ama kullanım suyu hariç şu anda herşey iyi görünüyor. Tabiki yakıt önce ki bacalı kombiye göre 2 metreküp kadar arttı, muhtemelen yoğuşma yaptıramıyorum
  • Bir de fiyat sorum olacak sizlere. Bacalı kombi den kalan Tesisatım vardı zaten. Buderus-gb-062 +RC 150 +4 adet Eca trv3 termostatik vana +1 adet baymak 1metrelik petek+proje+baca yanında olan kombinin borulara duvar kenarına taşınması ve tüm bunların bitirilerek çalışır vaziyette teslimi için 4400Tl , 6 taksitte ödenecek, sizce nasıl?
  • Selam arkadaşlar bugun bir şey gördüm kombinin altındaki yoğuşma suyu tahliyesi fazla su boşaltmaya başladı.bende merak ettim kombi içindeki yoğuşma suyu sifon yerine baktım dolmuş iyice bu olay normalmi acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacksea35 -- 25 Aralık 2016; 20:13:11 >

• Normal orası hep dolu olcak yoğuşan da atılacak taştıkça.
  • Selam daha önce termostat bağlıntısı yaparken boştu 4/1 civarında böyle normal ise problem yok teşekkürler

• Kombi her çalışmada orayı doldurur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar simdi rc150 mi tc100 mu tc100 hakkında fazla bir sey bulamadım.
  • Elektro Dalga E kullanıcısına yanıt
    3 yada 4 dk çalıştı 51 de durdu ot 23 e ayarlı
    21.24 te durdu bakalım kaç dk sonra çalışacak bi sorum olcak
    Programda kullanma ile manuelde kullanma arasında yakıt olarak fark varmı varsa neden

• program sapıtıyor ve sıcaklık ayarı tam yapılamıyor konfor açısından iyi değil

tesisat çekilmesiyse petek felan. Fazla kombi +termostat 2500 e alınır yada 2700

gerisini neye almışlar ?

• hayaletturk H kullanıcısına yanıt
    rc100 al gerisi boş para

sıcak suyu çözebildin mi

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

7.3kW minimum ısıl güç 40c - 30c işletmeye göre verilmiş aslında diğer bütün premix yoğuşmalı kombilerdeki gibi 50c - 30c işletmeye göre bir veri olması gerekirdi,kombi kazan çıkış sıcaklığı 40c dönüş 30c'de veriler farklı çıkar aynı teknik bilgiler aynı kombi olan (sıcak su kapasitesi hariç) bosch condens 2500w'de var aslında yanıltıcı (eksik)
    örnek vermek gerekirse eski vaillant premix yoğuşmalı kombilerde de her iki işletmede minimum/maximum işletmeler yazıyordu bu verilere göre modülasyon aralıkları farklı çıkar

hocam evime en iyisinden kombi almak istiyorum ölçümler yapıldı bana 24 kw gücünde kombi yetiyor size sorum buderus gb72 (logomax) mu immergas vitrix mi yoksa bu işin son noktası budur diyebileceğiniz bir ürün var mı ?
    Lütfen bana tam olarak marka modeli bu yazımı alıntılayarak bildiriniz ki tecrübelerinizi baz alarak yararlanabileyim. şimdiden çok teşekkür ederim.

• Sıcak su pek çok çözülemedi, kafasına göre bi kaynatıyor bi ılık veriyor. Bacalı dan hermetiğe geçerken bi proje maliyeti falan oluyor dediler. tesisat projesi çizimi, Ego doğalgaz dönüşümü ile ilgili bi para alıyor galiba 300-400 gibi birşey, 1 tane 100 cmlik Baymak radyatör, 4 tane Eca trv3 termostatik vana, bunun yanında mutfak girişindeki kollektörlerden duvar kenarına pvc borularla su ve doğalgaz tesisatının uzatılması işçiliği toplam 4400Tl.
  • Şu şekilde resimle izah edeyim

• 
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.