Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (125. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.223
Cevap
61
Favori
330.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    termostat rc 150 şse kombşyle beraber resetle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ustat gb062 2 gundur annem kullanıyor
    ancak basınc surekli dusuyor.1 barın altına dusuyor sonra su aldırıyoruz
    servis geldi
    tesisatta sızıntı olabilir dedi
    ama bi sey bulamadık
    neden olabilir?
  • 2 aydır kullanıyoruz, şimdilik bi problem yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • muhendizz M kullanıcısına yanıt
    Tesisatta sızıntı var görünüyor elinize peçete alın kombinin altındaki bağlantı boruları dahil,petek bağlantı noktalarını peçete ile kontrol ettirmeniz gerekir,ufacık bir damlalık sızıntı barı oynatır
    Bir de genleşme tankının havası bittiğinde de bar düşer ama yeni kombilerde böyle sorun olmaz 2-3 yıldan sonra genelde hava eksilebilir,genleşme tankına bisiklet pompası gibi üstten hava basarlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Tesisatta sızıntı var görünüyor elinize peçete alın kombinin altındaki bağlantı boruları dahil,petek bağlantı noktalarını peçete ile kontrol ettirmeniz gerekir,ufacık bir damlalık sızıntı barı oynatır
    Bir de genleşme tankının havası bittiğinde de bar düşer ama yeni kombilerde böyle sorun olmaz 2-3 yıldan sonra genelde hava eksilebilir,genleşme tankına bisiklet pompası gibi üstten hava basarlar

anladım
    kombi 2 gundur çalışıyor
    3 4 kez su bastık
    normal değil.tesisatci-müteahhitin iş yaptirdigi biraz dandik.sızıntı varsa ne yapabiliriz?

Sızıntıyı tespit ettirince bir usta çağırın veya müteahhit yaptığı işin arkasındaysa bir ustayı ayarlasın
    Sızıntı tamir edilecek inşallah sızıntı zemin altında değildir zemin üstünde yüzeydedir

• quote:

Sızıntıyı tespit ettirince bir usta çağırın veya müteahhit yaptığı işin arkasındaysa bir ustayı ayarlasın
    Sızıntı tamir edilecek inşallah sızıntı zemin altında değildir zemin üstünde yüzeydedir

bakalim abi inşallah buluruz.bir sorum daha var.petek boyu yetersiz geldi seni yorumun ne olur?ev 7.kat.ara kat.
    toplam petek boyu 5.5m civarında + havlupan.ev 80 m2 net.koridorda petek yok.odalarda 1m civarı petek var.bi tek salonda 2 m petek var
    ev istedigm gibi ısınmadı o açıdan sordum.rc20 oda termostati var.22 dereceye ayarli.

Binada yalıtım var mı hangi şehirdesin? Odaların cepheleri nasıl?

• quote:

Binada yalıtım var mı hangi şehirdesin? Odaların cepheleri nasıl?

bina yeni insaat.yalıtım var.
    cephe güney batı ağırlıklı.alt ve üst kat boş henuz

Petek metrajın az istanbul koşullarında net 80m2 dairede 5,5mt petek olmaz en az 2mt ilave edilmesi gerekiyor

• Şu an saatteki yakma hızımız saatte 0,78 m.küp. Bu hızla ayda 650 tl. yi bulacaz :) Kömürden geçince üç - dört yılda cihaz kendini amorti edecek sanıyorduk ama bu gidişle büyük ikramiye bize çıkacak yılbaşında. Bina 165 m.kareye oturuyor, ara kattayım yalıtım var, zemindeki komşu salonu ve bir küçük odayı kapatmış saatte 0.68 yakıyor. En üst komşu salonu kapatmış 0.75 yakıyor saatte. Oda ısılarımız 23 derece, üst katın kombi ısısı 70 e benimki 60 (dün 58 yaptım) derece. Ne zaman baksam kombi çalışıyor, sanırım alev işaretinin olması yandığını gösteriyor. Oda termostatı rf 20 23 dereceye ayarlı sürekli bu derecede değiştirmiyoruz. Modulasyon mu yapmıyor, biz mi yaptıramıyoruz daha doğalgaz serüveni başlayalı bir hafta olmadı anca mı düzen oturacaz, kombi ısısını 55 - 70 yapmanın ne zarar-faydası var her iki dereceyi de denedik oda zaten 23 derece oluyor, bi yardım edip akıl verin yoksa apartmancak forumu bazacaz...

Bu arada @ Elektro Dalga, geçenki Ankarada 45 derece muhabbetin yerlere yatırdı gülmekten, ömürler göresin :)

• Ah ah meerkezi sistem gibidi yok. dönüşümle hata yapmışsınız diyebilirim. Tabi apartmanda sorun varsa ayrı mesele. Program modunda mı çalışıyor termostat manuel modda mı ? Manuel. Deneyin Aytıca termostat sıcak suya karışıyorsa kapayon o özelliğini. Kombi üzerinden yapın. İçeri 23 ken kombi çalıştığında kazan derecesi düşüyor mu sabit 55 mi ?

• arkadaşlar izmirde oturuyorum evim yüksekte ve rüzgarlı havalarda çok rüzgar alıyor. bina 3 katlı ve en son katta oturuyorum. Binanın üstü teras sadece beton var şap vs yalıtım tarzı şeyler yapılmadı duvarlar yalıtımsız. kuzey batı ve güneye bakan 3 cephem var. 3+1 110 m2 salon 20 m2(kuzey+batı) + çocuk odası(güney) 11 m2 yatak odası (güney+batı) 20 m2 mutfak (kuzey) en soğuk salon ve yatak odası oluyor dış sıcaklık 6 derece ise ev 15 derecelerde oluyor. doğalgaza geçmek istiyorum. ve benim için önerebileceğiniz kombi modeli nedir. tam yoğuşmalı olarak biz saat 19:00 de eve geliyoruz ve sabah 08:00 işe gidiyoruz. evde kalan olmuyor nasıl bir kombi almalıyım.
  • Arkadaşlar merhaba, ben de GB 062 kervanına dün katıldım. Daha önce bacalı Baymak Baxi Luna modeli kullanıyordum. Çok ekonomik bir cihazdı ama artık patlama yaparak çalışıyordu. Ankara Çankaya Yıldız da yaşıyorum. Bina ara kat hafif yalıtımlı, pencereler pvc ve geçen yıl değişti, ev kuzey cephe, brüt 170,net 145 metrekare. İlk gün tüketimin 15 metreküp. Ayarları montaj ustası yaptı gitti. Mutfak, 2 çocuk odası ve yatak odasında Eca trv3 termostatik vana var. Oturma odasına rc-150 koyuldu ama henüz bağlanması, servis bağlayıp hizmete açacak.Henüz servisten gelmediler. Sıcak suda problem var, mutfakta bile sıcak su 15 saniye sonra geliyor, banyo en uzak nokta oraya sıcak su çok geç geliyor. Sizce normal mi, ayarlarını mı değiştirmek gerekiyor?
  • Mkoc4206 M kullanıcısına yanıt
    Montaj ustası dediğiniz kişi tesisatcı mı ?yani kombiyi devreye servis almadı mı ? Normalde servisin devreye alması gerekir ilk çalıştırmayı :s

• Elektro Dalga E kullanıcısına yanıt
    Rc 150 daha iyi değilmiydi bende de rc 150 var.
    Üstad ben kazan 55 ot 23 ve 22 de kullanıyorum. Sence kaç olmalı 55 fazlamı

• Elektro Dalga E kullanıcısına yanıt
    Rc 150 daha iyi değilmiydi bende de rc 150 var.
    Üstad ben kazan 55 ot 23 ve 22 de kullanıyorum. Sence kaç olmalı 55 fazlamı
    Ekleme: modülasyon olayını basıl çözdünüz

• Tesisatçı, kombiyi aldığım firmanın tesisatçısı. Ankarada yaşıyorum ve kış gününde servis 1 haftadan fazla sürede gelir dediler. Ben de kombiyi devreye sokturdum.
  • RC 150 oda termostatı devreye alınana kadar, kazan suyu sıcaklığını kaç dereceye ayarlamam lazım, önceki kombim günde 8,10 metreküp arası yakıyordu. Bu günlük 15 metreküp yakıyor ve hava sıcaklığı eksilerde bile değil üstelik.
  • Disintegration ve Elektro Dalga üstadlardan özellikle yorum bekliyorum
  • 
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.