Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (120. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.223
Cevap
61
Favori
330.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Boluda soğuk memleket. Benimki nerdeyse hiç durmuyor bırak modülasyon yapmayı :)
  • Elektro Dalga E kullanıcısına yanıt
    Benimkide 4 gün soğuk vardı ozaman hiç durmadı ama simdi havalar biraz yumuşadı kombide eskisi gibi yanmiyo.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O zaman mantiken soğuk havalarda bu modülasyonlu termostatlar aşırı tüketime sebeb olur desek yerinde olur. Sıcak havalarda yaptığı modülasyonun ne faydası olcak. Özellikle Kış ayları soğuk geçen bölgelerde gündüz ve gece sürekli -C olan iç anadolu doğu anadolu vs. pek işe yaradığı gözükmüyor gibi.
  • Niye öyle dediğini anlamadim.şimdi termostattan ayarladiğin dereceyi bulması için ne kadar sicaklik lazimsa kombi okadar yaniyo.demekki senin isı ihtiyacin o an çokki 55 te yaniyo.yani on off bi termostatta olsa 55 de yanacak zaten.on off ot bildiğim kadarıyla süreki 55 te yaniyo.
  • Selam öncelik Elektro Dalga ve Bayraktar84sedat .Kardeşler yazılarınızı okudum ikinizde kendi tarafınızdan haklısınız ama size fikirlerimi söyleyim mesela kombi 55 °c İhtiyaç olduğu için yanar demişsin tamam ama ayarı 60 veya üstü yap dene bakalım ayarladığın değerdemi yoksa modulasyon kendi yapıp istediği değerdemi (55°c)çalışacak. bence modulasyonlu termostat yuksek sıcaklık ayarı yapıp en ust ayar yapılan değerdemi çalışıyor sonra sıcaklığı kısıyor yada ortama göre o andaki değeri kendisimi belirliyor.petek sıcaklığını biz 40°c ve üstü 60 65 70 °c girsek bile.ayarladığımız değerde çalışıyorsa şayet on off gibi oluyor sonradan modulasyon yapıyor yada ortam soğuk kayıp çoksa hiç yapmayıp on off gibi devam ediyor.fikrim bu sizin deneyip görmeniz bizlerle paylaşmanız lazım saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacksea35 -- 21 Aralık 2016; 20:46:29 >

• **BUDERUS GB 062**Kullanıcıları
  • alın size buderusun resmi bilgisi ısı kaybı varsa yoğuşma fazla olur. dönüş suyu sıcaklığı max 55 dio. zaten 70 e de çeksek o dönüşün 50 olması kaç saati bulur. bu bilgilere göre yoğuşma yapar.Yukarda yazdığım gibide soğuk günlerde işe yaramaz dior.
  • Elektro dalga ile whatsappdan sık görüşüyoruz. Dediklerine katılıyorum. Isı kaybı yüksek olan evlere yoğuşmalı kombi gitmiyor. 55 derece evlere yetmiyor. Gücü yetmiyor yani kombinin. Gece eksi 10 , gündüz 0 altında olan evler 55 altı zor hedefe ulaşıyor ve modülasyon yapmıyor. Batı tarafına göre iç anadolu daha soguk

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burdan çıkarılacak ders yoğuşmasız alın boş yere para vermeyin dior ;)
  • Doğru o zaman senin dediğin gibi oluyor modulasyonlu termostat evde kayıp varsa on off dan farkI ne.. madem 55 °c yoğuşmanın tam olmasI için şart.. on off 0.1 °c hassas termostat kullan devam et.

• ordaki fark şu gidiş suyu demiyor dönüş suyu diyor. 55 den aşağısa olur ama ne kadar olur o yazmıyor. Biz dönüşü 50 desek kazanı 70 e çekmememiz lazım. Oysaki düz kombide 50 ye çeksen 59 kadatr çalışır. hemde bizimki gibi son ısıya direk gelip kısmaz yavaş yavaş ısınır ve ev ısınır ;) 59 olmadan da ev 23 olur
  • Benim anlamadığm Modulasyonlu veya on off termostat da illa 55 °c petek sıcaklığını ayarlamak lazım yoğuşma tam olması için yoksa 55 °c üstü ayarlayıp ev ortamı daha cabuk ısıtmakmı.

• sizi bilmiyom ama 2 gündür 55 de yaktım 30 metreküp gitti. kombi hiç durmuyor. akşam 65 e çektim bakalım ne olacak
  • 1500 liraya en kral normal kombi alınır. yoğuşmalı 2500 baz alsak. aradaki 1000 lira fark 1 kış geçirtir. diyelim ki yüzde 30 verimin hepsini aldık yoğuşmalıdan. 1000 lirada 300 lira yapar. 5 senede 1500 lira yapar. Geri döünüşümüde fazla ki o kadar verim de alamıyoruz.

Şahsi düşüncelerim. kimseye yanlış yönlendirmek istemem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elektro Dalga

Hemşerim ev seninse durumunda musaitse çağır sağlam bir tesisatçı tüm peteklerini değiştir. 1000 1500 lira bir masrafın olur. Demirdöküm plus taktır. Buderustan bende şikayetçiyim ama petekleri cumartesi bi değiştiriyim ona göre yorumlucam. Mersinde 500 liara doğal gaza çok para. Tek odaya klima takıp diğer odalarda ne soğutma ne ısıtma arayan insanlarız mersinli olarak. Doğal gaz rahat olsun diye geçtik ama bu değerler çok fazla.

Demirdöküm plus peteklerin siparişini verdim.
    salon 36 m2 600X1700 900X500
    Koridor 65X60
    Mutfak 24 m2 600X1200
    Oturma odası 14 m2 600X1000
    Bebek odası 16 m2 600X1200
    Yatak odası 24 m2 900X1000
    şeklinde takılacak.umarımki hem tüketim azalır hemde ısınma sorunu yaşamayız ,
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elektro Dalga

sizi bilmiyom ama 2 gündür 55 de yaktım 30 metreküp gitti. kombi hiç durmuyor. akşam 65 e çektim bakalım ne olacak

Tüketimimiz aynı hocam bende aynı şeyi yapacaktım yarın da ben 65 e çıkartayım sizin tüketim nasıl olacak bakalım yine haberleşiriz

• soulflymax kullanıcısına yanıt
    hemşerim keşke 900 lük kullanmasaydın. neyse. 60 idealdir. birde öle yapıcağına 60 1600 yapsan daha iyi olurdu. inş çözülür sorunun

• ayrıca iş işden geçmemişse o. odan ve çocuk odanı 140cm taktır
  • yerle ilgili sıkıntım mevcut salonda ve yatak odasında oturma odası 1000 seçmemin sebebi ise ilk kombi sıcaklığı oraya geliyor60X65 allüminyum petek bile çok sıcak yapıyor.
  • Elektro Dalga E kullanıcısına yanıt
    Kombiden yoğuşmadan tam randıman almak için 55 °c olmasI lazım esas bunu neticelendirelim. bende 55°c ısıtamadığımdan evi 65 yaptım ortam iyi oldu .m3 fark ettı.. hafta sonu servis çağırdım baksınlar kombinin ayarına problem varmı diye yok dediler direk petek suyu 70 aldılar biz 65 çok derken servis bunu yaparsa düşünün artık gerisini

• 
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.