Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (107. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.222
Cevap
61
Favori
330.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bosch un termostatları daha uygun alsak çalıştırır mı acaba :)
  • GB62 de dış hava sensörünü takacağımız yeri bilen var mı? Servisi çağırmak istemiyorum kendim takarım yerini bilsem yeterli. Hiçbiryerde bulamadım nereye takacağımı.

Bu oda termostatının yanında bir bağlantı yeri daha var orası mı acaba?
  • merhaba. Bu rc20rf modelinde hazırda 8 tane program varmış. bu programların saatlerine müdahale edemiyormuyuz yada kendi programımızı oluşturamıyormuyuz
  • http://www.dogalgazmarket.com/asp/show_basket.asp#

Rc 150 en uygun fiyat burada gördüm daha uyguna gördüğünüz bi yer var mı?
  • Sky.Walker kullanıcısına yanıt
    Kullanım kılavuzu kitapçığında yazmıyor mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha önceden bakmıştım özellikle dış hava sensörü için. bir yer gösteriyordu ama neresi olduğunu anlayamamıştım. Bugün aklımdaydı eve uğradığımda bakacaktım. Başka şeyler girdi araya unuttum bakmayı. Yarın eve uğrarsam bakacağım. Bulamazsam tekrar yazarım. Belki bilen biri vardır diye yazayım dedim.
  • basyigit B kullanıcısına yanıt
    Selam iyi akşamlar söylediğin servis menusüne baktım L1 içinde L13C değil 13C yazıyor oradaki parametre yazdığın gibi 5 yazıyor aynı olay devam ediyor senin termostat da on off mu..bir de servis bağladığı termostat bağlantısı doğrumu foto atacağım ..ayrıca kombide bugun dikkatimi çekti her ateşleme yaptıktan belli bir sure yoğuşma işareti gösteriyor.daha önce bu kadar sıklıkla yapmazdı bu durum normalmi yoksa havadanmı kaynaklı.. Tsk ler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacksea35

Selam iyi akşamlar söylediğin servis menusüne baktım L1 içinde L13C değil 13C yazıyor oradaki parametre yazdığın gibi 5 yazıyor aynı olay devam ediyor senin termostat da on off mu..bir de servis bağladığı termostat bağlantısı doğrumu foto atacağım ..ayrıca kombide bugun dikkatimi çekti her ateşleme yaptıktan belli bir sure yoğuşma işareti gösteriyor.daha önce bu kadar sıklıkla yapmazdı bu durum normalmi yoksa havadanmı kaynaklı.. Tsk ler

Şu an bende termostat yok; ama varken de 5 derece aralığında çalışıyordu. Baktığınız yer doğru. Bence bir süreliğine termostatı çıkarıp öyle deneyin bir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Selam söylediğin gibi yaptım değişen bir yok aynı fark devam ediyor başka paremetreler de problem olabilirmi.sizde orjinal paremetler listesi bulunurmu

• quote:

Orijinalden alıntı: blacksea35

Selam söylediğin gibi yaptım değişen bir yok aynı fark devam ediyor başka paremetreler de problem olabilirmi.sizde orjinal paremetler listesi bulunurmu

Olması gereken parametre listesi yok ne yazık ki.

Bir de şunu deneyebilirsiniz:

Servis menüsünden bu sefer L2'ye girin.

8e'yi bulun ve girin. Burası, cihazı temel ayarlara döndürebileceğimiz yerdir.

Eğer ki servis, sizin cihazınıza özel bir ayar yapmadıysa buradan cihazı varsayılanlarına döndürebilirsiniz.

8E'ye girdikten sonra ok tuşuna basılı tutun. Ekranda değişiklik olunca bırakın.

Cihazın sıfırlanması iki üç dakika sürebiliyor.

Ekranın ortasında bir işaret yanıp sönüyor ve cihaz bir çalışıp bir duruyor. Kendi kendine bir şeyler yapıyor.

Bu süre içinde cihaza dokunmayın.Sıfırlama bittikten sonra muhtemelen kalorifer sistemi kapalı durumda olacak. Sistemi istediğiniz dereceye getirin ve bekleyin.

Sifon doldurma işlemi yapılacağı için sistemin istediğiniz dereceye gelmesi 20 dakikayı geçebilir.

Bu süreçten sonra da hala 10 derece farkla çalışıyorsa, ya kombinizin temel ayarları farklı. Bu, cihazın fabrikadan çıkışındaki yazılım sürümüyle ilgili olabilir. Ya da cihazda bir sorun var. Servise başvurun derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Elektro Dalga

http://www.dogalgazmarket.com/asp/show_basket.asp#

Rc 150 en uygun fiyat burada gördüm daha uyguna gördüğünüz bi yer var mı?

Ben bu siteyi sevmedim. Neymiş efendim, herhangi bir arıza yoksa alınan ürünlerin iadesi yokmuşmuş. tüketici hakları diye bir şey var kardeşim. Alırım, kullanırım, on dört gün içinde bir memnuniyetsizlik yaşarsam iade ederim. Sen de paşa paşa iademi alırsın. Böyle satıcılardan ürünleri alıp alıp iade edeceksin aslında. İnsanları yanlış yönlendiriyorlar.

Selam daha öncede söylemiştim fakat bu sitedeki ürün almaya değermi sonradan problem yaratırmı sizce...yenisinimi almak (rc20rf) yada kablolumu sizin fikirleriniz

http://www.kombiparcafiyatlari.com/tr/home/717-buderus-rc20rf-modkablosuz-oda-kumandasi.html

• senin kombide ayarda bir sıkıntı var çözemezsen servis çağır. o yoğuşma işareti suyun çok soğuduğu için çıkıyor onuda servis iptal edebilir fakat gene o yavaşlıkta hızlanıcak 35 den donra gazlıyor. O termostat alınavilir yarı fiyatına sonuçta. bugün bende rc 150 buldum araya kadar satılmış :( basyiğit hocam doru sölüyorsunuzda arada baya bir fiyat farkı var. iade de edebiliriz boşa kıvranırkar :)

• birde kombiniz durup yeniden çalışınca 35 den sonra gazlamaya geçince aşırı fan sesi duyuyormusunuz oturma odasından bile duyuluyor benim ki

• quote:

birde kombiniz durup yeniden çalışınca 35 den sonra gazlamaya geçince aşırı fan sesi duyuyormusunuz oturma odasından bile duyuluyor benim ki

Bende o fan sesi sıcak su kullanmaya başladığımızda oluyor genellikle. #7 - 8 saniyelik bir süre içinde önce yavaşça hızlanıp zirveye ulaştıktan sonra yavaşça azalıyor. Ama normal kullanımda kombi ateşleyince fan sesi az çıkıyor bende.

• quote:

birde kombiniz durup yeniden çalışınca 35 den sonra gazlamaya geçince aşırı fan sesi duyuyormusunuz oturma odasından bile duyuluyor benim ki

Hocam sen daha termostat almadın mı 😁 Termostatı bi alsan öyle rahatlıyacaksın ki. O fanın gazlaması normal. Termostatsız modülasyon yapmaz kombi sürekli gazlamayı duyarsın. Termostat olursa artık oda ısında gazlamayı kes , hafif hafif yanalım diyecek :)

• Elektro Dalga E kullanıcısına yanıt
    Hayır bende öyle bir ses yok zaten kombi banyoda olsa evde durulmaz herhalde
    Ayar konusuna gelince senin kombide 5°c farklamı çalışıyor ateşleme .ayarlara bakacağız artık .başka fikri olan söylesin bakalım cihaza.termostat olayına gelince sende ilgilen istersen o siteye bak kablolu kafana yatıyorsa fikirlerini bildir.

• 150 alasım var benim kablolu çok para. Hocam evi yeni aldım durum öle bir kritik ki faturayı zor ödüyom :(

evet 5 derece farkla çalışıyor benim ki

• Arkadaşlarr, Buderus'un modülasyonlu termostatlarının hepsi de 0.5 hassasiyetle mi çalışıyor? 0.1 hassasiyete sahip olan bir Buderus termostat yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi basyigit -- 13 Aralık 2016; 7:58:55 >
  • 0.1 demek istedini herhalde. yanılmuyorsam rc 10 o hassasiyetde.

• 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.