Şimdi Ara

**BUDERUS GB 062**Kullanıcıları (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.223
Cevap
60
Favori
330.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Elektro Dalga

Arkadaşlar Diyelim ki kombiyi 50 dereceye aldınız startı verdiniz. 35 dereceye kadar yavaş çalışıyor. 35 den sonra 50 ye kadar durmadan hızlı bir şekilde derece artıyor mu gözlemlediniz mi acaba? Mesela benim ki 40 40.5 41 41.5 50 ye kadar 2 dakika gibi bir sürede çıkıyor durum sizde böyle mi acaba?

Aynen öyle arkadaşım

İstersen direk 50 e gazlar. Ama mimimum güçte çalışır 15 dk ilk. Sonra artar.

Servis ayarından istersen değişirsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • WinPeAcE kullanıcısına yanıt
    Peki, termostatın sıcaklık algılama hassasiyeti nedir? Kullanım kılavuzunda bu bilgiye ulaşamadım.

Bir de sıcaklık ayarını ne şekilde yapıyoruz? 0,5 ve katları şeklinde mi, yoksa 0,1 aralığında mı?

• Yok arkadaş ben alışamadım bu yoğuşmalı kombi olayına eca confeo plusasım bana göre bundan daha iyidi ve daha az yakıyordu :(
  • basyigit B kullanıcısına yanıt
    0.5 şeklinde artıyor hocam.
  • quote:

Yok arkadaş ben alışamadım bu yoğuşmalı kombi olayına eca confeo plusasım bana göre bundan daha iyidi ve daha az yakıyordu :(

probleminiz nedir yazar mısınız ?
    hangi termostatla kullanıyorsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beytepeli06 B kullanıcısına yanıt
    Hocam bir türlü verim alamadım. Fan arızası verdi 0 kombi değiştirdiler. yeni taktıklarıda sesli çalışıyor sipariş verdik gelicek dediler. Isınma bir türlü istediğim gibi olmadı petekleri büyüttüm 700 lira harcadım ama değişen gene pek birşey olmadı. Tüketim çok fazla geliyor. dün 42 derecede çalıştım termosatıda bilerek yükseğe çektim 14 saat gaz tüketim 8 metreküp ev 21.5 dereceyi geçmedi oda oturma odası tv bizim ısımız felanda cabası 1.80 petek var 17 metrekare civarı anlamadım valla. 55 de yakıyorum 2 saatte çalışsa kızıl ötesi termometra ile ölçüyorum petekteki su 47 yi geçmiyor ilginç.
  • Bu akşam açtım 18:00 de 55 e çektim 21.5 termostat on off çalışan bir tip. 18:40 evden çıktım 2 saatte 2 metre küp yaktı 20.5 du derece
  • quote:

Hocam bir türlü verim alamadım. Fan arızası verdi 0 kombi değiştirdiler. yeni taktıklarıda sesli çalışıyor sipariş verdik gelicek dediler. Isınma bir türlü istediğim gibi olmadı petekleri büyüttüm 700 lira harcadım ama değişen gene pek birşey olmadı. Tüketim çok fazla geliyor. dün 42 derecede çalıştım termosatıda bilerek yükseğe çektim 14 saat gaz tüketim 8 metreküp ev 21.5 dereceyi geçmedi oda oturma odası tv bizim ısımız felanda cabası 1.80 petek var 17 metrekare civarı anlamadım valla. 55 de yakıyorum 2 saatte çalışsa kızıl ötesi termometra ile ölçüyorum petekteki su 47 yi geçmiyor ilginç.

hocam öncelikle yaşadığın sorunlar için geçmiş olsun.

42 dereceye ayarlıyorsun kombiyi. 47 yi geçmiyor demişsin. geçmemesi normal. 42 e ayarlaman hata. çekeceksin 55 e ve bir daha dokunmayacaksın bu bir.

ikincisi fan arızası aslında tam arıza sayılmaz. yaşayan çok var. ancak şöyle ki. fanın modülasyonu var. yani gaz odasında fan hava üflüyor. burada fanın devir hızı önemli. bu fanın devir hızına göre modülasyon yapıyor. ancak sıcaklıktan , fanın elektronik beyni bir şekilde karışıyor ve modülasyonda sıkıntı olursa fan arızasını veriyor. başka fan arızası yaşamış olabilirsin ama en sık yaşanan bu...

üçüncüsü ise evin durumu da önemli. içeriye soguk girmediğine emin misin ? sen ne kadar yakansan yak soguk geliyorsa ısınamazsın..

ayrıca termometre ile oda termostatı gösterdiği dereceler kalibreli mi ?

ve kombin sürekli pompayı mı çalıştırıyor ? alev işareti kesilince pompa 3-5 dk sonra durması lazım... durmuyor mu ?

• pardon 40 dakikada 2 metre küp
  • quote:

Bu akşam açtım 18:00 de 55 e çektim 21.5 termostat on off çalışan bir tip. 18:40 evden çıktım 2 saatte 2 metre küp yaktı 20.5 du derece

hocam yarın ilk işin on off termostatını sökmen olsun.
    bosch ve buderus kendi termostatları ile verim alırsın.
    bu markaların termostatı modülasyonu ama on off gibi de ilgili ayarları var.

ben 1 gün on off deniyim dedim. 0,5 hassasiyette on off rezalet. 1,5 derece değişiyor evin içi ve üşüyorsun..

modülasyonlu termostatta ise petekler hep ılıktır. kombi ara ara dinlenir ama buz gibi petek olmaz.

• 47 yi geçmiyor demedim 42 sürekli 14 saat çalıştı 7 metreküp yaktı ve 21.5 oldu ev. Pencereler hepsini elden geçirttim kaçak 0 . Emin değilim ama kombide ki sıcaklıkla peteklerde ki sıcaklık aynı değil. 55 aldığımda 12 metraküp yakıyor günde. pompa duruyor haliyle oda termostadı dereceyi yakalayıp durdurunca
  • Sizce mantıklı mı 40 dakika da 2 metreküp yakması 55 de ?
  • quote:

Sizce mantıklı mı 40 dakika da 2 metreküp yakması 55 de ?

metreküp hesabına pek aklım ermiyor malesef.
    ama siz on off termostat yerine modülasyonlu bir termostat deneyin derim. bence bi değişkenlik olur.

• iş termostatta bitiyor ama ben bunu anladım..
    1 günlük on off macerası bunu anlattı bana. on off termostat hele ki 0,5 hassasiyet kesinlikle konfor vermiyor. işin aksi sizde de çok yakmış gibi günde..

evin içi 1,5 derece değişince insan afallıyor.. buz gibi petek ne zaman yancak diye bekliyor. ancak modülasyon olunca evin içi 0,2 hassasiyetli felan duruma geliyor tabi ölçen aletin hızına baglı bu..

dediğim gibi on off termostat bu cihazda önermem. rc 10 tavsiye ederim en ucuzu boschda

• Elektro Dalga E kullanıcısına yanıt
    Peki hassasiyeti biliyor musunuz tc100'de?

Eğer ki ev soğuksa 1 saat içinde 2 m3 yakabilir. Bu yüzden evin ısı değerleri arasındaki farkı fazla açmamak gerekiyor? Sizin şu anki termostatın marka ve modeli nedir?

• tc100 malesef bilmiyorum ama kablolu olması hoş olmamış 700 liraya. honeywell digital on off bir modeli eski biraz.

• quote:

tc100 malesef bilmiyorum ama kablolu olması hoş olmamış 700 liraya. honeywell digital on off bir modeli eski biraz.

dediğim gibi ucuz bir modülasyonlu termostat al. kablo işi sana kalmış o konuda yapılacaklar sınırlı.
    ama termostatı değiş derim.

• teşekkürler hocam

• Merhaba arkadaşlar, elinde Buderus gb062 servis menüsü ayar kitapçığı olan var mı acaba? Nette ne kadar aradımsa bulamadım. Nasıl bulabilirim bu kitapçığı?

• Selam arkadaşlar termostat alacağım şu vereceğim site ile ilgili bilgisi olan varmı fiyat cok makul rc20rf modeli yada tavsiye ettiğiniz model veya marka varmıdır

İlgilenirseniz sevinirim tesekkürler

http://www.kombiparcafiyatlari.com/tr/home/717-buderus-rc20rf-modkablosuz-oda-kumandasi.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacksea35 -- 9 Aralık 2016; 12:27:14 >
  • 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.