Şimdi Ara

BUDERUS GB 012 KULLANANLAR (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.457
Cevap
31
Favori
286.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kombiyi kapatıp açın düzelir..
  • Sağolun arkadaşlar Allah razı olsun düzeldi
  • Alperenxxx kardeş benim degerleride seninki gibi yaptım saat 9 itibaren bakalım sonuç ne olacak.
  • Tokattan T kullanıcısına yanıt
    Deneyin tabi bahsettiğim diğer ayarları da değiştirin.54 de bu halde ısınıyorsa 70 e zaten çıkmaz diye düşünüyorum..
  • Sen en yüksek ne kadar gaz tüketimi yaptın kardeş
    Ben en fazla 8 m3 tuketimi gordum. Ancak kendi tuketiminizi baskalari ile kiyaslamak cok yanlis. Dedigim gibi tuketimi etkileyen bir suru faktor var. Evinizin metrekaresi,cephesi,petek boylari,radyator kalitesi,tesisattaki donusler,tesisat yapisi,izolasyon vesaire vesaire..
  • Arkadaslar normal forumdonanimhaber sayfasina giremiyorum,mobile yonlendiriyor . Sizde de durum boyle mi ?
  • hallettim
  • Devir daim pompasında pompa dönüş hızı en yavaş olan seçenek 1 mı 3 mu bilen var mı arkadaşlar
    I
  • alperenxxx kullanıcısına yanıt
    Kardeş senin ayarlarını ben birebir yaptım biraz fazla yakıt sarfiyatı oldu 8.6 metre küp. Bugün 60.75.54 ü ve devir daim pompası nda 1 denedim sonuç biraz daha iyi 5.3 metre küp gaz tüketimi oldu.
  • Sizin 1.2.F denemeniz vardı.ondan bir sonuç aldınız mı.merakla. Bekliyorum bende
    Dediğim gibi onlarca etken var yaşadıklarınıza sebep olan. 75-75-70 mi yaptınız. Burada püf nokta şu bence. kombi ne kadar yüksek ısıda ayarlanırsa istenen oda ısısına daha hızlı geliyor,stop ettikten sonra ısıtmaya devam ediyor. Yarın denemeye başlayacağım 1.2.F yi
  • Sabırsızlıkla bekliyorum.bende şu an 60 derece 60.75.60 olarak devir daim pompasını 2 kademede deniyorum bakalım sonuç ne olacak dış ısı -4 derece iç sıcaklık 22 derece termostat 23 TE.
  • Denemem sona erdi alperenxxx arkadaşımızın vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda kombi üzerindeki değer oynamaları ile bir kaç deneme yaptım bu sonuçlar şu şekilde.

1- kombi ayarı 60.75.54

2- kombi devir daim pompası 1. Ayarda

3- dış sıcaklık - 4 iç sıcaklık 23 derece

4- kombi kazan ısısı 45 derece ( not : termostatin kombiyi kapatmasına izin verilmedi )

İlk deneme sonucu bir saatlik gaz tüketimi 0.30 günlük tüketim 7.2 ( ek not: termostat in kombiyi kapatmasına izin verildiği gaz tüketimi saatlik 0.23 günlük gaz tüketimi 5.52)

İkinci deneme

1- kombi ayarı 60.75.54

2- kombi devir daim pompası 2. Ayarda

3- dış sıcaklık - 3 iç sıcaklık 23 derece

4- kombi kazan ısısı 45 derece ( not : termostatin kombiyi kapatmasına izin verilmedi )

İlk deneme sonucu bir saatlik gaz tüketimi 0.46 günlük tüketim 11.04 ( ek not: termostat in kombiyi kapatmasına izin verildiği gaz tüketimi saatlik 0.40 günlük gaz tüketimi 9.6

Bu sonuçlardan benim çıkarmış olduğum sonuç devir daim pompasının 1. kademe ile çalışması 2. kademe ile çalışmasından daha verimli alperenxxx arkadaşımızın da dediği gibi bu ayarlar her ev için geçerli değil deneme yanılma yoluyla kendi evinize uygulayan bilirsiniz .

Sonuç olarak devir daim pompasının 1. kademesi ile 2. kademesi arasında günlük 3.84 metre küp gaz tüketimi farkı var buda aylık size 120 TL gibi fazladan bir gider olarak dönüyor. Birde bu ayarlara on/off oda termostati taktirirsaniz 140-150 TL civarında bir kâr elde etmiş olacaksınız. Şimdi ben alperenxxx arkadaşımızın test ettiği bir başka düzlemin sonucunu merakla bekliyorum sonuç olumlu çıkarsa bedeva isinacagiz inşallah iyi geceler.

Denemem sona erdi alperenxxx arkadaşımızın vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda kombi üzerindeki değer oynamaları ile bir kaç deneme yaptım bu sonuçlar şu şekilde.

1- kombi ayarı 60.75.54

2- kombi devir daim pompası 1. Ayarda

3- dış sıcaklık - 4 iç sıcaklık 23 derece

İlk deneme sonucu bir saatlik gaz tüketimi 0.30 günlük tüketim 7.2 ( ek not: termostat in kombiyi kapatmasına izin verildiği gaz tüketimi saatlik 0.23 günlük gaz tüketimi 5.52)

İkinci deneme

1- kombi ayarı 60.75.54

2- kombi devir daim pompası 2. Ayarda

3- dış sıcaklık - 3 iç sıcaklık 23 derece

İlk deneme sonucu bir saatlik gaz tüketimi 0.46 günlük tüketim 11.04 ( ek not: termostat in kombiyi kapatmasına izin verildiği gaz tüketimi saatlik 0.40 günlük gaz tüketimi 9.6

Bu sonuçlardan benim çıkarmış olduğum sonuç devir daim pompasının 1. kademe ile çalışması 2. kademe ile çalışmasından daha verimli alperenxxx arkadaşımızın da dediği gibi bu ayarlar her ev için geçerli değil deneme yanılma yoluyla kendi evinize uygulayan bilirsiniz .

Sonuç olarak devir daim pompasının 1. kademesi ile 2. kademesi arasında günlük 3.84 metre küp gaz tüketimi farkı var buda aylık size 120 TL gibi fazladan bir gider olarak dönüyor. Birde bu ayarlara on/off oda termostati taktirirsaniz 140-150 TL civarında bir kâr elde etmiş olacaksınız. Şimdi ben alperenxxx arkadaşımızın test ettiği bir başka düzlemin sonucunu merakla bekliyorum sonuç olumlu çıkarsa bedeva isinacagiz inşallah iyi geceler.

• Merhaba arkadaşlar benim tayinim çıktığı için taşınacağım ve bu evi satana kadar boş kalacak. Giderken kombi ve tesisattaki suyu boşaltmak istiyorum bu soğuklarda donmasın diye. Bunu kendi imkanlarımla yapabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: catkara

Merhaba arkadaşlar benim tayinim çıktığı için taşınacağım ve bu evi satana kadar boş kalacak. Giderken kombi ve tesisattaki suyu boşaltmak istiyorum bu soğuklarda donmasın diye. Bunu kendi imkanlarımla yapabilir miyim?

Up
  • catkara C kullanıcısına yanıt
    Bir çok yöntem var tesisattaki suyu boşaltmak için,mesela en uzak radyatörün alt tarafındaki tıpayı açıp suyu boşaltabilirsiniz . Ancak tamamıyla boşalması zor gibi. Malum su donunca genleşir,buda tesisatınızda tamiri zor hasarlara sebebiyet verebilir. Dolayısıyla diğer forumlarda deneyimli tesisat ustalarından yardım alabilirsiniz.
    Kardeş şu baca fanını yavaşlatma veya zamanını azaltma seçeneği varmı ayarlarda yavaşlatma veya zamanını azaltarak kazan suyu sıcaklığını muhafaza edebiliriz gibi geldi sanki bana ..2bd fan ayarı diye geçiyor ama ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tokattan -- 9 Ocak 2017; 22:50:35 >
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.