Şimdi Ara

Bubble Dock vb birsürü VİRÜSSEL sorunlar yardımlarınızı bekliyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün bilgisayarın wireless'ını dağıtmak için yabancı bir siteden bir program indirmeye çalıştım ama progamı indirmemekle birlikte yanında sürüyle program yükledi kendisi Bubble Dock, Vajam, SaceSase bunların başlıcası bunlara ek olarak Chrome'da korkutucu isimler barındıran (ShoppingChips, Password vs.) üçüncü kişilerce yüklendiği belirtilen 7-8 tane uzantı. Bu Bubble Dock ve Wajam'ı virüs olarak değerlendirebilir miyiz bilmiyorum ama masaüstünde saçma ibareler, internet sekmelerinde arama kanallarında saçmalıklar aldı başını gidiyor. Dün crack dosyası barındıran SPYHUNTER 4 programını indirdim kurdum 1000 küsür tehtit buldu 7-8 kere bilgisayarı scan'leyip tehtitleri tamir etmesini söyledim lakin programı silmeden önce hala 500 tane tehtit buluyordu. Bazen başka programlar kullandım serial keylerini bulup ama halledemedim konuyu. Ek programlara başvurmadan önce satın aldığım lisanslı KASPERSKY yi kurmaya çalıştım lakin uyumsuzluk hatası olduğunu belirtip billgisayar kendini yeniden başlattık her denememde.Tatlı bir dille yeniden başlatılacağını söylerken altında yazan şey buydu Attempt_Execute_Of_Noexecute_Memory 30842875.sys Spyhunter kullanırken ve sildikten tekrar kurmaya çalıştım ama yine uyumsuzluk sorunu verdi. Sistem dosyalarında bu saçma programlara ait .exe dosyası buldum ayrıca manuel kaldırma yöntemlerini anlamaya çalıştım kendimce lakin cehaletimden ötürü bu işe bulaşmak istemedim belki başka bi sistem dosyası üzerine kaydetmiştir kendini vs iç söylemlerle. Gurbet ülkelerdeyim elin teknikçisiyle konuşacak anlatacak dilim yok bi yardım eli bekliyorum sizlerden :D Sağlıcakla kalın

• ıo bit uninstaller gibi programlarla kaldırmayı deneyin masaüstündekinleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnTECHa

ıo bit uninstaller gibi programlarla kaldırmayı deneyin masaüstündekinleri

Peki bu SpyHunter ın bulduğu onca tehtide çözüm olabilir mi? sistem dosyalarında bulunan dosyalar için? Teşekkürler programa bakıyorum
  • çözüm olurmu tam olarak bilemem ama en azından bu programların kayıt defterindeki kalıntılarını temizleyebilirsin
  • Sanırım bunlar adware. Adwcleaner denemelisin kayıt defterini dahi temizliyor.
  • quote:

çözüm olurmu tam olarak bilemem ama en azından bu programların kayıt defterindeki kalıntılarını temizleyebilirsin

Bubble Dock gözükmüyor artık teşekkürler program için ayrıca chrome eklentilerini de temizledim. Lakin o kadar şeyden sonra emin olamıyorum haliyle biraz daha kurcalamayı düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sgt.Gaz

Sanırım bunlar adware. Adwcleaner denemelisin kayıt defterini dahi temizliyor.

Programın raporunda SaveSense, Nosibay, Mobogenie, OpenCandy klasörlerinin silidiğini söyledi hepsi dün yüklenen programlardı. Öneriniz için teşekkürler
  • Program kurarken next next dememeye.calisin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxstar33

Program kurarken next next dememeye.calisin.

Bilakis dikkat ediyorum kendisine o saçma toolbar'larla uğraşmak için lakin bunda biraz farklı oldu durum biraz farklı bi arayüz vardı zaten, setup biterken kendiliğinden başka şeylerde yüklendi galiba tek bir programın download istemi değilmiş ya da bazı şeyler dikkatsizlime geldi bilemiyorum. Yine de teşekkürler uyarınız için
  • quote:

Orijinalden alıntı: muharrem93

quote:

Orijinalden alıntı: Sgt.Gaz

Sanırım bunlar adware. Adwcleaner denemelisin kayıt defterini dahi temizliyor.

Programın raporunda SaveSense, Nosibay, Mobogenie, OpenCandy klasörlerinin silidiğini söyledi hepsi dün yüklenen programlardı. Öneriniz için teşekkürler

önemli değil maksat sorununuz çözülsün ama siz yinede bir antivirüs taraması yaptırın garanti olsun
  • quote:

önemli değil maksat sorununuz çözülsün ama siz yinede bir antivirüs taraması yaptırın garanti olsun

Kaspersky pure 2.0 ın windows 8.1 ile sıkıntısını anlayabilsem tamam olacak galiba konuyla ilgili forumda hallolduğunu dile getirmişler ama halledemedim ben tam olarak :D onun dışında dikkatimi çeken tek sorun olarak şu ViewPassword kaldı. Iobit, RegClean, AdwCleaner, Spyhunter kullandım lakin o duruyo hala yerinde
     Bubble Dock vb birsürü VİRÜSSEL sorunlar yardımlarınızı bekliyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.