Şimdi Ara

Bu zamanda 13500tl ye 3060 ti almak mantıklı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Yılbaşından önce indirimlerde ekran kartı ve işlemci hariç diğer bilgisayar birleşenlerini almıştım. Ekran kartı almaya çalıştığımda ise fiyatlar 20k lara yükselmişti şimdi yine düştü, sistem;

• G Skill tridend z neo 3600mhz cl16 8 gb ram x4 =32, 2600tl
    • MSI MPG A850GF 850W 80 Plus Gold psu, 700tl
    • msi velox MSI MPG Velox 100R, 1300tl
    • msi b550 gaming plus, 1300tl
    • 980 pro samsung ssd 500gb, 1100tl
    • MSI MAG CoreLiquid 360R, 800tl

İşlemci için özellikle bekledim, zaten ekran kartız anlamsızdı ve 4 nisanda amd ryzen 5700x çıkacak ,onu alacam.

Asıl sorun ekran kartı konusunda çok kararsız kaldım. Aldığım ürünlerden de anlaşılıyordur hepsini aynı marka alma takındım var. msi rtx 3060 ti gaming x almak istiyorum şuan 13500 tl ve 1 yıllık taksitle 14500 ze geliyor. kredi kartı limitim zaten 15k. uzun zamandır bekliyorum ve artık çok sıkıldım nisan 4 de bu iş bitsinde elden ring oynamak istiyorum ama bir yandan ekran kartları acaba daha da ucuzlarmı diye merak ediyorum. Özellikle ince hesap indirimleri kafamı karıştırıyor geçen 3070ti msi gaming x gördüm 16000 tl ye, alamazdım ama belki alacağım modele indirim gelir, bilemiyorum bu dolar bitcoin ne olur. mesela şimdide asus rog 3060 ti 13300 ze buldum ve msi gaming x modelinin daha üst modeli çekirdek hızı 1890.

Sonuç olarak dahada bekliyimmi değermi fiyatlar artar mı azalır mı ? güzel indirim olur mu ?

• Ramler aynı marka değil . :)
    Bir kaç site var oraları takip et.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Münebbih kullanıcısına yanıt

aynı fiyata değil 1000 tl daha fazla ve zaten 1 yıl taksite bölünce 16k oluyor.

• XIMeliodasIX X kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Münebbih -- 20 Mart 2022; 19:6:29 >
  • alınır. almadığın hergün keşke alsaydım şu fiyata dediğin günlerdeyiz ne yazıkki.ekonomi böyle olduğu sürece her gün herşeyin fiyatı artıyor. tabi karar senin.

• Artış azalış biraz değişken bizim piyasa da. dışarda düşse bizde dolar kuru çıksa yine artar fiyat onun garantisini burda da gerçek hayattada kimse veremez. Bazı sitelerin hafta sonu ve belli gecelerde

Yaptıkları indirmleri bekleyin takip edin, bütçenize uygun olanların bir üst modelini bile biraz daha ekleyerek alabilirsiniz. Veya İstediniz kart az daha uyguna gelir. İndirm beklerken öyle 3 te 2 fiyatlara

Düşeceğini hiç sanmıyorum. Ancak işte o indirimler beklenmeli, çok uzun beklenirse de piyasa ve kur yüzünden de bugünlerin fiyatıda ilerde aranır. Daha önceki zamanlarda olduğu gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erhan1982DZC -- 30 Mart 2022; 0:58:20 >
  • forvet09 kullanıcısına yanıt

msi ram bulamadım xd

• Ben 13.400 e Asus rtx 3060ti dual oc aldim ama aklim senin modelde kaldi vatan da yoktu almadim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    abi 3050 li laptop al direk o paraya

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Suan fena bir inis var 6 7 k indi 3080 kartlar 6900xt de ayni sekilde

• Konu ile alakasız ama tam 1 yıl önce kuzenime gaming PC toplamıştık. Şans eseri stokta 3060ti evga vardı ve her şey dahil 10500₺ ye gelmişti sistem. Nerden nereye güzel ülkem.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • alma, intel arc bekle 

• Bu zamanda beklemek sıkıntı. Önceden bekleyen kazanırdı, şimdi kaybediyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • creatinclub C kullanıcısına yanıt

3050 ve 3060 ti arasında % 80 performans farkı var ve zaten sistemim hazır niye laptop alıyım

Bu konuda: https://forum.donanimhaber.com/rtx-3070-ti-mi-rtx-2070-super-mi--152385172#152390618

13200 e rtx 3070ti alinmis. Bence rtx 3060ti in fiyati 9-10 bin civari... Indirimler oluyor arada, su siralar monitörde olursa bir gözün bulabilirsin sanki...

(Konuda iki adet alakasiz yorum görmüssündür, herkesin niyeti yardimci olmak degil, bazi yorumlari görmemek daha iyidir, kafa karisikligina sebep olmaz.)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.