Şimdi Ara

Bu yıl başında yaşadığım hastalık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
4.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ocak-şubat aylarında çok enteresan bir hastalık geçirdim. grip ya da üşütme oladığı halde tam 2 hafta boyunca ne tat ne de koku alabildim. kuru öksürük vardı hatta öksürme krizine giriyordum. başım inanılmaz ağrıdı. doktora gittim hiç bişey bulamadılar. sinüzitten şüphelendiler ama sinüler boş çıktı. ciddi manada corona geçirdiğimi düşünüyorum. zaten bir çok bilim adamı da bu hastalığın çok daha öncelerden aramızda olduğunu söylüyor. ne düşünüyorsunuz?

• Aynısını ben de yaşadım. Hatta daha beteri. Ocak ayında hayatımda daha önce hiç geçirmediğim kadar ağır bir rahatsızlık geçirdim. İlk başlarda belirtileri griple aynıydı ama birkaç gün geçince çok daha ağırlaştım. Baş ağrısı, yüksek ateş, halsizlik, öksürük, boğaz ağrısı, ishal, mide bulantısı hepsini gösterdim. Doktora gittiğimde bağırsaklarını üşütmüşsün dediler. Corona olduğum aklımdan geçmezdi ama ben hastaneye gittikten tam 1 hafta sonra benimle aynı odada yatan dedemi (90) kaybettik. Üstelik doktorlar ölüm sebebini belirleyemediler. Çok ciddiyim. En son zatürre dediler. Bildiğiniz gibi zatürre ve koronanın sebep olduğu hastalık inanılmaz benzer. Ben de yaklaşık 1 ayda iyileştim. Ailecek geçirdiğim hastalığın korona olduğundan ve dedemin de ölümüne koronanın sebep olduğundan şüpheneliyoruz. Hatta nerdeyse eminiz. Sadece şu var ki evdeki diğer insanlara nasıl bulaşmadığını sadece dedemle bana bulaştığını çözemedik. Onu da çözersek emin olacağız.
    Benzer şeyleri (koku tad hatırlamıyorum) ben de yaşadım. Kasım ortaları gibi. 1 ay boyunca geçmeyen öksürük. Benden anneme bulaştı. Zatürre başlangıcı konuldu. ÜSYE denildi ve antibiyotik kullandı kadıncağız. Ancak kardeşimde sadece ufak bir kırıklık oldu.

Aile Hekimim "Bu sıralar salgın var" diyordu o zamanlar.
    Aynılarını ben de yaşadım öksürük, yüksek ateş, tat ve koku kaybı ve inanılmaz bir halsizlik, baş ağrısı. Daha önce hiç bir gripte böyle ciddi bir öksürük problemi veya bu kadar ciddi tat ve koku kaybı yaşamadım. Boğazım çok kötüydü resmen yutkunamıyodum. Ateşim de çok zor düştü. Ocak ayı ortasıydı. Daha önce hiç bu kadar ciddi hasta olduğumu hatırlamıyorum. 1.5 haftada anca iyileştim, öksürüğüm 1 ay devam etti. Domuz gribi dediler, onun da testini yapmadan muayene ile bu şekilde tanı konuldu ama grip gibi değildi, daha önce domuz gribi de geçirdim hiç bir alakası yoktu bunla onun. Bunun üzerine benimle aynı zamanda rahatsızlanan bir yakınımla antikor testi de yaptırdık. İkimizinki de negatif çıktı. Tabi aradan 6 ay geçti geçirdiysek bile çıkar mı çıkmaz mı bilmiyorum.
  • ben 1 ocakta 6 hastane dolaştım. aciller dahil full doluydu her yer. ve şikayet aynıydı, boğaz ağrısı.
  • Çevremde ve hastanede sizin gibi birçok kişi gördüm. Ama neden çevreye bulaşmadı?
  • Benzer şeyleri (koku tad hatırlamıyorum) ben de yaşadım. Kasım ortaları gibi. 1 ay boyunca geçmeyen öksürük. Benden anneme bulaştı. Zatürre başlangıcı konuldu. ÜSYE denildi ve antibiyotik kullandı kadıncağız. Ancak kardeşimde sadece ufak bir kırıklık oldu.

Aile Hekimim "Bu sıralar salgın var" diyordu o zamanlar.
  • Aynısını ben de yaşadım. Hatta daha beteri. Ocak ayında hayatımda daha önce hiç geçirmediğim kadar ağır bir rahatsızlık geçirdim. İlk başlarda belirtileri griple aynıydı ama birkaç gün geçince çok daha ağırlaştım. Baş ağrısı, yüksek ateş, halsizlik, öksürük, boğaz ağrısı, ishal, mide bulantısı hepsini gösterdim. Doktora gittiğimde bağırsaklarını üşütmüşsün dediler. Corona olduğum aklımdan geçmezdi ama ben hastaneye gittikten tam 1 hafta sonra benimle aynı odada yatan dedemi (90) kaybettik. Üstelik doktorlar ölüm sebebini belirleyemediler. Çok ciddiyim. En son zatürre dediler. Bildiğiniz gibi zatürre ve koronanın sebep olduğu hastalık inanılmaz benzer. Ben de yaklaşık 1 ayda iyileştim. Ailecek geçirdiğim hastalığın korona olduğundan ve dedemin de ölümüne koronanın sebep olduğundan şüpheneliyoruz. Hatta nerdeyse eminiz. Sadece şu var ki evdeki diğer insanlara nasıl bulaşmadığını sadece dedemle bana bulaştığını çözemedik. Onu da çözersek emin olacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thankgodimbreathing -- 24 Haziran 2020; 15:22:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yozgat akdağ'daki arkadaşım da bu dediğiniz tarihlerde benzer şeyler yaşamış.

Kendisi ve 2 yaşındaki kızı, 1 hafta yatmışlar. Hastanede tanı koyamamışlar.

Eşi, onlara göre daha rahat atlatmış. O da diyordu "ben de belki geçirmiş olabilirim" diye
  • Ocakta hasta olmayan yoktu zaten Annem Babam arkadaşım herkes hasta oldu bizde yüksek ateş kuru öksürük.Umuzlarda eklemlerede ağrı Koronanın bütün belirtileri vardı. Acile gittim bakmadan grip olmuşsun dediler.Birçok insan o ayda bulaştı zaten bence Coronaydı bukadar tesadüf olamaz bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykut291 -- 24 Haziran 2020; 15:27:59 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İş yerinde Ocak ayı içerisinde aynı anda 3 kişi rahatsizlandik. Bende 1 gün atesleme yaptı ama ciğerlerimde ki 5-7 günlük ağrıyı hala unutmam. Bir arkadaş 1 aya yakın bu hastalığı çekti, 2 kere rapor aldı. Belkide bizde geçirdik koronayı.

• antikor testi yapın
  • volkann86 kullanıcısına yanıt
    Ne düşünecez. Geçmiş olsun. Herkesin bildiği bişey bu artık

• Ben de ocak ayında çok hasta oldum. Çok fena bir öksürük ve halsizlik vardı. İki haftada anca iyileştim antibiyotikle.

• onboardx O kullanıcısına yanıt
    Antikor testleri daha yaygınlaşmadı. Her isteyende ücretsiz yapılmıyor. IcM ve IcG olup olmadığı için para talep ediyorlar. Devlet hastaneleri hiç yanaşmıyor pandemi sürecinde.
  • Senin gibi milyonlar var olabilir ama corona olma ihtimali daha düşük. Corona şüpheli vakalar bile en yoğun dönemde 25000 testin 5000 pozitif çıktı.

Diyelim oldun 6 ay geçmiş bir sürü mutasyona uğradı tekrar olmayacağının garantisi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FthAntikor -- 24 Haziran 2020; 16:25:28 >
  • hastalıktan yatmayan insan olarak bu sene 2 haftada yata kalka anca atlattım arkadaşların dediği gribi 2 ayda öksürük sürdü korona olduğundan son derece şüpheliyim. domuz gribi dendi doktor tarafından.
  • Aynılarını ben de yaşadım öksürük, yüksek ateş, tat ve koku kaybı ve inanılmaz bir halsizlik, baş ağrısı. Daha önce hiç bir gripte böyle ciddi bir öksürük problemi veya bu kadar ciddi tat ve koku kaybı yaşamadım. Boğazım çok kötüydü resmen yutkunamıyodum. Ateşim de çok zor düştü. Ocak ayı ortasıydı. Daha önce hiç bu kadar ciddi hasta olduğumu hatırlamıyorum. 1.5 haftada anca iyileştim, öksürüğüm 1 ay devam etti. Domuz gribi dediler, onun da testini yapmadan muayene ile bu şekilde tanı konuldu ama grip gibi değildi, daha önce domuz gribi de geçirdim hiç bir alakası yoktu bunla onun. Bunun üzerine benimle aynı zamanda rahatsızlanan bir yakınımla antikor testi de yaptırdık. İkimizinki de negatif çıktı. Tabi aradan 6 ay geçti geçirdiysek bile çıkar mı çıkmaz mı bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UNNL -- 24 Haziran 2020; 16:49:32 >
  • 10 ocak haftası bir hastalığa yakalandım. 3 gün boyunca yataktan çıkamadan yattım. garip bir hastalıktı burun akıntım hiç yoktu, halsizlik, kuru öksürük ve ateş vardı. başka da belirti göstermedi. Korona olabilir diye düşünüyorum fakat 3 günde geçmezdi sanırım korona olsa.
  • İmam Bayıldı kullanıcısına yanıt
    Bulaşmadığını nereden biliyorsun.Aynı hastalığı Şubat ayında geçirdim.Öksürmeden 10 dakika duramıyordum boğazım yanıyordu resmen doktor şurup ve soğuk algınlığı için hap verdi sadece.bir hafta 10 gün cebelleştim.

• quote:

Orijinalden alıntı: erka1907

ben 1 ocakta 6 hastane dolaştım. aciller dahil full doluydu her yer. ve şikayet aynıydı, boğaz ağrısı.
    1 ocakta calisirken fenalasarak acile gittim. İgne vurdular, iyi geldi ancak ilaclar ise yaramadi, 5-6 gun sonra hastaneye gittim. Dr grip dedi ama ben 15 yildir gecirmiyorum grip falan, 6 gun rapor verdi. Duyma kaybi falan yasadim, daha once yasadigim tecrubelerin hic birine benzemiyordu. Dr 4-5 gun icinde gecmezse muhakkak tekrar gelmemi soyledi, nitekim gecmedi. Tekrar gittim, duyma testi, yeni ilaclar falan derken tam 1 ay surdu iyilesmem.

Benzer sorunlari ayni donem farkli sehirdeki babam da yasadi. Korona mi olduk bilmem ama farkli bir salgin oldugu kesindi. Domuz gribinden bahsedildi o donem sanirim

• Aynı şikayet bende de vardı daha önce 1 haftada grip geçerdi falan bu sene 1 ay boyunca evde yattım sizde olduğu gibi belirtiler vardı doktora gittim test vs. Yapmadı grip olmuşsun dedi ve ilaç verip eve yolladı bende o şekilde atlattım diye düşünüyorum ve umarım öyledir

• quote:

Orijinalden alıntı: EnderGelişenOsasunaAtağı

10 ocak haftası bir hastalığa yakalandım. 3 gün boyunca yataktan çıkamadan yattım. garip bir hastalıktı burun akıntım hiç yoktu, halsizlik, kuru öksürük ve ateş vardı. başka da belirti göstermedi. Korona olabilir diye düşünüyorum fakat 3 günde geçmezdi sanırım korona olsa.
    Tıpa tıp aynı durumu bende yaşadım 10 ocak haftası

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.