Şimdi Ara

Bu yaştan sonra tamircilik yapılır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 10 ay
  • Cevaplayan Üyeler 5
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 11 saat 10 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • L.Croft (3 mesaj) Dreamerrrr (1 mesaj) arfcmr (1 mesaj) anyhill (1 mesaj) bobolu (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5 mesaj) Mobil (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Motorlu Araçlar Konu Dışı >> Bu yaştan sonra tamircilik yapılır mı ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1417 Mesaj
    '' 10 bin lira bile maaş alsam birilerini zengin edecek olduğum düşüncesi beni çok rahatsız ediyor. ''
    bu cümle kendi işinizi yapmanız için yeterli bir sebep.
    |
    |
  • Teğmen
    195 Mesaj
    İşinizi hakkıyla yaparsanız ilerde her türlü şu an ki 10 binden fazla kazanacaksınız.
    Fakat bunun için sosyal medyada çok iyi bir algı yaratmalısınız. Birde değişime açık olmalısınız.
    Dükkanı açacak ve 2 yıl dayanacak paranız var ise dükkan açın. Yok ise gidip çalışıp o parayı biriktirip öyle açın.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    288 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Herkese selamlar, konuya direk devam etmek istiyorum hiç uzatmadan. Yaşım 23, karabük te metalurji ve malzeme mühendisliğini bitirdim. Gerek çalışma şartları gerekse maaş bana hiç uygun görünmüyor. Kısacası yıllarca aynı işyerine gidip aynı işi yapabilecek biri değilim. 12 yaşımdan beri yazlarım sanayide geçti. Akademik olarak bilgi birikimim,ingilizce seviyem bölümümdekilere göre kat kat üstün fakat, 10 bin lira bile maaş alsam birilerini zengin edecek olduğum düşüncesi beni çok rahatsız ediyor. En büyük hayalim bir tamirci dükkanı açmaktı. İşimi gerçekten titizlikle yapan,gerçek manada dürüst ve en kusursuzda bile bir kusur bulmaya çalışan kıl biriyim. Kosgeb gibi yerlerde girişimcilere maddi olarak imkan sağlamaktaymış. Size sormak istiyorum,sizce bu saatten sonra kitabı defteri bir kenara bırakıp tamirci olmak ne kadar mantıklı ?

|
    |
  • DH Yönetici
    4820 Mesaj
    bence mantıklı değil, ancak aile dostu birinin yada akrabanın dükkanı varsa bu işe girilebilir, onun dışında bu yaşta tanımadık bir ustanın yanında çırak olmak ve 4-5 yılı bu şekilde geçirmek eziyet olacaktır.
  • Yüzbaşı
    288 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Benim araç bilgim çocukluktan geliyor zamanında uzun bir süre çıraklık yaptım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    anyhill kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    288 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Yorumlarınız için çok teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    temelde ben de sizinle aynı fikirdeyim. başka şirkette çalışırken verdiğim emeği kendi işime versem en azından zorlansam da kendim için zorlanırım diye düşünüyorum. Fakat ülkemizde maalesef her ne alanda olursa olsun kendi işini kurmak oldukça zor.
    ben de metalurji mühendisiyim ve şu an bir firmada satış departmanında çalışıyorum. ürün mezun olduğum bölümle alakalı olsa da departman çok da bağlantılı değil. Daha önce de üretim proje departmanında çalışan ve kendi işini kurma hayali olan biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim;
    satabileceğini düşündüğün bir hizmetse yapacağın iş, hiç korkma gir. en azından sonradan keşke yapsaydım demezsin. Daha sağlam adımlar atmak istiyorsan sanayide araştırma yap, vakit geçir derim. kaç tane servis/tamirhane var sanayide? Yaşadığın şehirde trafiğe kayıtlı kaç araç var? Araçlar kaç yaşında? Servislerle sohbet et, bilgi topla. kağıt kalem bilgini gerçek hayatta kullan ve mutlaka mevcut tamirhane-servislere göre fark yaratacak bir fark yarat.
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
Pubg mobile uc
backlink paketleri
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.